Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Mājas tarifi - pa prātam visiem

   

Autors

 

Nozares vēstures pētnieki atceras, ka pirmās Latvijas Republikas laikā sabiedrībā ļoti iecienīta bijusi Pasta un Telegrāfa departamenta iedibinātā kārtība, ka telefona abonēšanas maksā (vietās, kur bija ierīkotas ATC) ik mēnesi bija iekļautas no 65 līdz 130 bezmaksas sarunām. No 1. maija Lattelekom piedāvā saviem privātajiem abonentiem līdzīgu, tikai mūsdienīgāku risinājumu ar vairākām izvēles iespējām. Par pakalpojumu Mājas tarifi SP stāsta Lattelekom Mārketinga daļas direktors Guntars JANSONS.

 

Trīs bezmaksas sarunu veidi

Lattelekom piedāvājums privātajiem klientiem izmantot trīs dažādas bezmaksas sarunu paketes šķiet vilinošs visiem, kuru ikmēneša rēķins (kopā ar abonēšanas maksu) ir virs Ls 5. Tomēr vēl drošāk visus ieguvumus varēsit novērtēt, ja izmantosit īpašo tarifu kalkulatoru, kas ievietots Lattelekom mājaslapā - www.lattelekom.lv 

Abonents var izvēlēties 120 bezmaksas vietējo sarunu minūtes, 90 vietējo un iekšzemes tālsarunu minūtes vai arī 80 vietējo un 10 mobilo sarunu minūtes. Šī izvēle atkarīga no tā, kādus sarunu veidus abonents visvairāk izmanto. Protams, vēlmes var mainīties un tātad arī šo izvēli iespējams mainīt. Tas izdarāms pavisam vienkārši: jāpiezvana tikai uz Lattelekom klientu apkalpošanas bezmaksas tālruni 800 80 40, jāpiesaka operatoram sava izvēle, un lieta darīta. Tiesa, tas gan nenozīmē, ka jūsu bezmaksas sarunu pulkstenis sāks tikšķēt jau nākamajā dienā, jo zvanītāju ir daudz un visi dati jāievada datu bāzē, turklāt jāveic arī dažas tehniskas procedūras. Tomēr Mārketinga  daļas direktors Guntars Jansons sola, ka tas varētu notikt aptuveni septiņu līdz desmit dienu laikā (atkarībā no pasūtītāju daudzuma attiecīgajā periodā).

Jāatceras gan, ka tiem, kas vēlas izmantot bezmaksas minūtes, jāmaksā nedaudz augstāka abonēšanas maksa (Ls 4,90), bet ieguvums noteikti ir lielāks. Lai klientiem nebūtu pašiem jānodarbojas ar grāmatvedību, jebkurā brīdī iespējams piezvanīt Lattelekom operatoram un noskaidrot, cik liels bezmaksas minūšu kredīts vēl atlicis  mēneša kontā. Turklāt nav arī jābaidās pārtērēt šo limitu, jo, lai gan par pārējām sarunām būs jāmaksā, to tarifi (atšķirībā no mobilo operatoru piedāvājuma) netiek paaugstināti.

 

 

Klientu ekspertīze

Kā pastāstīja Guntars Jansons, šāds Lattelekom piedāvājums ir tapis plānveidīgi, nevis kā pēkšņa reakcija uz konkurenci, jo uzņēmums ir piedāvājis gan sociālos, gan aktīvos tarifu plānus, bet vidējam lietotāju slānim līdz šim nekādu izvēles iespēju nebija. Nu tās ir radītas.

Guntars Jansons: - Interesanti, ka gan bezmaksas minūšu apjomu, gan konkrēto sadalījumu trijās grupās izvēlējās paši klienti, jo tieši viņus Lattelekom uzaicināja par ekspertiem. Un kurš gan labāk par lietotāju varētu novērtēt šī pakalpojuma priekšrocības. Protams, paralēli notika arī plašāks tirgus pētījums, lai precizētu klientu intereses un vajadzības. Bija diezgan viegli paredzēt, ka šis piedāvājums būs ļoti pieprasīts, bet šie pētījumi ļāva precizēt katras piedāvājuma versijas  mērķauditoriju. Pirmo variantu biežāk izvēlas rīdzinieki, jo te ir ļoti plašs vietējo sarunu reģions. Otrais variants pārsvarā interesē tos, kuriem ir radi laukos. Vislielākā interese šobrīd ir par trešo variantu (80 vietējās+10 mobilās sarunu minūtes). Lai gan šķiet, ka 10 mobilo sarunu minūtes mēnesī nav daudz, bet tas ir vairāk par vidējo sarunu ilgumu, zvanot no fiksētā uz mobilo tīklu. Šo variantu bieži izvēlas ģimenes ar skolas vecuma bērniem, lai, pārnākot no skolas, būtu iespējams piezvanīt vecākiem uz mobilo tālruni.

Vēl jāatceras, ka attiecīgās centrāles iekārtas uzskaita visas bezmaksas sarunas no attiecīgā tālruņa pēc kārtas, neizlaižot nedz vakara stundas, nedz brīvdienas. Skaita tikmēr, kamēr norunātas attiecīgi 10, 80, 90 vai 120 minūtes (atkarībā no izvēlētā piedāvājuma).

Iespējams, šiem trim variantiem nākotnē varētu pievienoties vēl kāds. Bet šobrīd svarīgi ir atcerēties vienu: pasūtot šādu pakalpojumu, klients var justies drošs: jo, lai arī kas notiktu ar pamattarifiem, bezmaksas sarunas vienalga paliks un dārgākas nekļūs. Vērtīgākas gan.

 

Anita KĻAVA

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001