Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Mans mājas Apollo - lētāks un ātrāks

   

Autors

 

Kurš interneta lietotājs gan nebūtu apmierināts, saņemot interneta pieslēgumu vēl labākā kvalitātē, turklāt par zemāku cenu. Apollo noteikti vēlas redzēt savus klientus apmierinātus, tāpēc kopš 1. jūnija Apollo pakalpojumiem Mājas DSL un Pilsētas internets ir jaunas ikmēneša abonēšanas cenas. Vairāk par to zina stāstīt Apollo pakalpojumu daļas direktors Ingmārs PŪĶIS.

 

Īstais laiks cenu evolūcijai

- Interneta tirgus Latvijā attīstās pietiekami strauji, un pienācis laiks arī cenu evolūcijai, - stāsta Ingmārs Pūķis. - Tā kā visdinamiskāk augošais interneta pakalpojumu segments ir mājas lietotāji, tad šā brīža aktuālākais Apollo piedāvājums attiecas tieši uz Mājas DSL un Pilsētas internetu. Mājas DSL pakalpojuma abonēšanas cena mēnesī līdz šim bija Ls 18,95, bet no 1. jūnija - Ls 15,60. Savukārt Pilsētas internets turpmāk maksās nevis 12,45, bet Ls 9 mēnesī.

Gan Apollo klientu skaits, gan pieslēguma ātrums un kvalitāte pēdējā gada laikā augusi ļoti strauji. Tie ir spēcīgi argumenti, lai mēs spētu konkurēt arī nesamazinot cenas. No otras puses, plašais darbības mērogs labvēlīgi iespaido Apollo biznesu, tāpēc varam atļauties samazināt maksu par internetu. Patlaban Apollo ir 25 000 DSL klientu (MDSL kopā ar Ultra DSL), bet līdz gada beigām to varētu būt jau 40 000.

Jāpiemin, ka tik milzīga konkurence interneta pakalpojumu tirgū kā Latvijā nav nekur citur Eiropā. Uz 2004. gada 1. maiju Latvijas teritorijā ir izsniegtas 203 (!) operatoru licences. Šādā tirgus situācijā nopietni interneta pakalpojumu sniedzēji, jo īpaši rūpējas par pakalpojumu augstu kvalitāti un klientu ērtībām. Arī šajā ziņā Apollo ir līderos.

 

Vēl lielāks ātrums

Klienti labprāt vēlētos ne tikai zemākas cenas, bet arī lielāku interneta datu pārraides ātrumu (par to pašu zemo cenu). Izrādās, ka cenas un kvalitātes apvienojums jau ir pieejams un tendence - vēl labāka kvalitāte un lielāks ātrums - attīstīsies arī nākotnē, jo tieši klientu straujais pieaugums ļauj Apollo plašāk atvēzēties.

- Jau vairāk nekā gadu visiem Mājas DSL lietotājiem Apollo iekšējā tīklā Apollo interneta resursi (portāls, e-pasts, mūzika u.c.) pieejami ar ātrumu līdz 2 Mbit/s, - skaidro Ingmārs Pūķis, - lai gan oficiālais pakalpojuma ātrums ir līdz 256 kbit/s. 2004. gada laikā Apollo iekšējam tīklam plānots pieslēgt visu Apollo DSL pieslēgumu lietotājus. Ja lietotājam uz pāris stundām vajadzīgs lielāks ātrums (piemēram, lai skatītos video vai pieslēgtos spēļu serverim), viņam ir iespēja to aktivizēt Mājas DSL Pakalpojumu izvēles logā.

Tā kā ātrums līdz 2 Mbit/s pieejams tikai Apollo iekšējā tīklā, tad sakariem no viena IPS tīkla uz citu (to skaitā arī ārpus Latvijas), ātrums ir līdz 256 kbit/s. Kā skaidro Ingmārs Pūķis, Apollo nevar uzņemties atbildību par to, kas notiek ārpus Apollo iekšējā tīkla vai, piemēram, garantēt noteiktu ātrumu līdz kādam Vašingtonas serverim, ja vien tas nav savienots ar nomāto līniju no Latvijas. Tāpēc arī Latvijas interneta lietotājiem vislabākā izeja ir pārņemt pasaules pieredzi, aizvien vairāk orientējoties uz vietējo interneta saturu, kur noteikti var rēķināties ar lielāku ātrumu un labāku kvalitāti.

Internets nākotnē vēl vairāk tuvināsies multivides pakalpojumiem, gluži tāpat kā digitālā televīzija. Droši vien pēc gadiem pieciem jēdzienu internets nomainīs kāds cits, jo tehnoloģijas aizvien vairāk saplūst. Piemēram, Itālijā jau patlaban ir tādi uzņēmumi, kuru klienti mājās sērfošanai internetā (precīzāk, web satura aplūkošanai) masveidā izmanto televizoru.

Tomēr klienti visos laikos un visās valstīs vēlas saņemt pakalpojumus no pietiekami stabila IPS, kas spētu piedāvāt augstas kvalitātes pastāvīgo interneta pieslēgumu, fiksētu maksu, 24 stundu atbalstu, bezmaksas e-pastu. Tieši tā, kā to dara Apollo. Tāpēc Apollo klienti var justies droši, jo viņus ne vien pieradina pie labas kvalitātes, bet arī uzņemas atbildību par to.

Anita KĻAVA

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001