Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Erotistiskie televīzijas kanāli triumfē no satelīta

   

Erotistiskie TV kanāli

 

Satelīttelevīzija tagad ieiet tajā fāzē, kad skatītājs pats var izvēlēties, ko skatīties – ziņas, filmas, kultūras programmas vai erotiku. Erotisko televīzijas kanālu daudzums jau ir sasniedzis vairākus desmitus, un turpmāk gaidāms to pieaugums.

 

Izmantojot ciparu pārraides tehnoloģijas no satelīta, tā īres maksa ir samazinājusies un tagad ir pieejama vēl plašākām raidīt gribošām grupām. Starp tām ir arī erotisko materiālu izplatītāji, kuri gūst prāvus ienākumus. Erotiskās programmas tiek izplatītas, izmantojot kādu ciparu paketi (Sky Italia, Canal Digital, TPS) vai arī individuāli (Sex View, Ultra Blue). Abos gadījumos skatītājam ir jāmaksā abonēšanas maksa. Pirmajā variantā par visu paketi, otrajā - tikai par vienu kanālu.

Septiņos gados, kopš ciparu televīzija darbojas no satelīta, pasaulē ir pārdoti miljoniem satelīta ciparu dekoderu un antenu. Par lielo daudzumu pārdoto satelīttelevīzijas dekoderu Eiropā ir jāpateicas pirātkartēm, kas pēdējos gados bija brīvi pieejamas un pievilināja miljoniem satelīttelevīzijas skatītāju. Tās daļēji bija bezmaksas reklāma raidkompānijām, kas izplatīja programmas, to skaitā arī erotiskās, no satelīta. Pašlaik situācija krasi mainās un pirātisms satelīttelevīzijā ir kļuvis problemātisks ar biežo karšu un kodu maiņu.

Jāatzīmē vēl kāda satelīttelevīzijas priekšrocība: ar lielo teritoriālo noklājumu tā sekmē pieeju lielākai skatītāju auditorijai. Tieši šo priekšrocību arī izmanto erotisko televīzijas kanālu īpašnieki, jo raidīšana no satelīta atmaksājas, ja kanāls ir sasniedzis piecus tūkstošus abonentu! Lai izplatītu programmas no satelīta, nevajag piedalīties konkursā, kā tas ir parastajā zemes televīzijā. Pietiek ar iesniegumu attiecīgajā valsts institūcijā. Protams, ir jāņem vērā, ka papildus jāmaksā par raidīšanas licenci un kodēšanas sistēmu.

Tāds erotiskais kanāls kā Satisfaction (Itālija) pastāv jau desmit gadu un pilnveidojas, papildus izveidojot jaunu tematisko kanālu ar novirzienu Extasi. Vislielāko popularitāti ieguvušais Sex View kanāls no Nīderlandes ir ieguvis 20 000 abonentu. Te gan jāatzīmē, ka pēdējā laikā Sex View Plus amatieru erotika ar novirzieniem Eiropas skatītājos ir ieguvusi daudz lielāku pieprasījumu. Salīdzinot ar pagājušā gadsimta 90. gadiem, kad erotiskās programmas sākās tikai naktī, tagad tās ir pieejamas 24 stundas diennaktī. No aprites tiek izstumtas ASV Holivudas filmas, un to vietā nāk Eiropas filmas. Tādi kanāli kā Full X1 un Full X2 rāda tikai franču erotiku, FREE XTV - Eiropas amatieru filmas, Don’t Panic - itāļu erotiku, Spice Platinium - angļu, zviedru, itāļu erotiku.

Katram kanālam ir vajadzīga atsevišķa karte, un skatītājam ir jāizvēlas, kas viņam ir vispiemērotākais. Cenu ziņā vislētākais ir 247Sex televīzijas kanāls, tas ir kodēts Irdeto/Viaccess2 un gadā izmaksā Ls 80, Full X1 un Full X2 ir pieejams tikai ar ZETA vai Dragon moduli. Oficiālais ZETA modulis ar  gada abonēšanu Full X1 un Full X2 maksā Ls 85. Dragon modulis ar FREE XTV un Full X1, Full X2 maksā Ls 140. Sex View un SexView Plus (Viaccess/Irdeto) kartes atsevišķi vienam gadam maksā Ls 150. Spice Platinum (Irdeto) karte vienam gadam maksā Ls 90. Ultra Blue kanāls, kas dienas laikā tiek izplatīts nekodēts ar viegla rakstura erotiku un maksas telefonu pakalpojumiem vakaros no 22.00, tiek kodēts Viaccess/Irdeto sistēmā, gada karte maksā Ls 90. Ultra Blue kanāls katru vakaru ir sadalīts pa tēmām. Visi šie kanāli ir pieejami no Hot Bird satelīta, kas novietots 13ºA pozīcijā. Ieguvēji būs tie skatītāji, kuri būs iegādājušies universālos uztvērējus ar common interface, kas piemēroti vairākām kodēšanas sistēmām.

No Hot Bird tiek izplatīti arī nekodēti viegli erotiski kanāli Italia Club, Sexy SatTV, Pleasure TV , Sexy Cine TV. Tie gūst peļņu no maksas telefona pakalpojumiem.

Raimonds KREICBERGS

Tālr. 9224105

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001