Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Orinoco AP-4000 var savietot ar visiem Wi-Fi klientu tipiem

   

Tsunami MP

 

Februārī prezentētais Proxim jaunums Proxim Orinoco AP-4000 ir pirmais biznesa klases piekļuves punkts ar iebūvētiem trīs standartu – 802.11 b/g (2.4 GHz) un 802.11a (5 GHz) – radio, kas nodrošina automātisku savietojamību ar visiem Wi-Fi klientu tipiem. Tas īpaši priecēs datu pārraides pakalpojumu sniedzējus. Radio moduļi ir bāzēti uz Atheros bezvadu mikroshēmu komplektu.

Wi-Fi Protected Access (WPA) aizsargā piekļuvi AP-4000 pārraidītajiem datiem ar 802.1X autentifikāciju, dinamiskām, mainīgām šifrēšanas atslēgām. Tas aizsargā tīklu no nelegālas pieslēgšanās. Ja sistēma atklāj šādu pieslēgšanos, klientam tiek ziņots.

AP-4000 iebūvētas 2.4 GHz un 5 GHz antenas, kuras iespējams novietot jebkurā virzienā. Šī iespēja ļauj piekļuves punktu novietot pie sienas, griestiem vai citur un nodrošināt labu vertikālo vai horizontālo pārklājumu. Uzstādītājam nav nepieciešamas specifiskas zināšanas, jo tam ir pievienoti montāžas norādījumi, lai iegūtu optimālo pārklājumu.

AP-4000 ietver plašu funkciju spektru, kas palīdz paātrināt instalāciju, ieskaitot automātisko kanālu izvēli, pielāgojamu enerģijas pārraides avotu un zonu paplašināšanu. Automātiskā kanālu izvēles funkcija nozīmē, ka AP-4000 automātiski pārlūko tīklu un nolemj, kuri kanāli ir vispiemērotākie darbībai.

AP-4000 kopējā datu pārraides josla ir līdz pat 40 Mb sekundē, izejas jauda – 100 mW. AP-4000 ir ārējo antenu savienotāji, un to var uzstādīt arī gaisa telpā uz māju jumtiem (plenum rating), turklāt tam ir automātiska AP konfigurācija nejaušas vai ļaunprātīgas iestatījumu dzēšanas rezultātā (reset). AP-4000 ir IEEE 802.3af barošanas standarta nodrošināšana ar Power over Ethernet atbalstu.

AP-4000 ietver jaunākos vadības un drošības protokolus – SNMPv3 (kas kodē vadības datus), Secure-HTTP, Secure Sockets Layer un Wi-Fi Protected Access. Izmantotājiem tiek nodrošināta paaugstināta tīkla drošība ar divu programmatūru pārstāvju – AES un IEEE 802.11i – atbalstu. Programmatūras jauninājumu funkcija pārbauda jaunu programmatūru pirms tās instalēšanas, lai pārliecinātos, ka tā nav inficēta ar vīrusu vai bojāta. AP-4000 iespējams pieslēgt 16 VLAN vienam radio, nodrošinot jauktus un atvērtus drošības iestatījumus tīklā.

Jāatgādina, ka 802.11g savienojums ļauj veidot savienojumu ar ātrumu 54 Mb sekundē salīdzinājumā ar 11 Mb sekundē 11b standartā tajā pašā 2.4 GHz frekvenču joslā. Vēl viens iemesls AP-4000 izmantošanai ir papildu pieejamie kanāli 802.11a standartā, kur nepieciešama papildu kapacitāte blīvi blakus esošiem tīkla lietotājiem.

Vēl viens jaunums - to var konfigurēt, lai izmantotu dažādus pakalpojuma tīkla identifikatorus jeb tīkla vārdus, tāpēc tīkla administratori var atšķirt tīkla lietotājus specializētajos tīklos.

Vienlaikus ar ORiNOCO AP-4000 Proxim paziņojis par vēl vienu jaunu produktu, kas tirgū būs pieejams tikai šā gada otrajā ceturksnī – ORiNOCO Wireless LAN Switching system jeb bezvadu lokālā tīkla pārslēgšanās sistēmu, kas ir inovatīva ar iespēju tās lietotājiem vienlaikus izmantot IP telefonijas un datu pārraides pakalpojumus, kas, izmantojot līdz šim ražotās tehnoloģijas, bija iespējams zemākā kvalitātē.

 

 

Tsunami MP.11a – bāzes stacijas jaunam bezlicenču diapazonam

 

Proxim februārī ir paziņojis par vēl vienu jaunu ierīču grupu, kas nodrošina bezvadu sakarus. Tsunami MP.11a ir jauna produktu saime bāzes staciju un gala lietotāju produktu līnijā, kurā ietilpst bāzes stacija, biznesa lietotāja ierīce un privātpersonas lietotāja ierīce. Nosauktie produkti ir balstīti uz to pašu industriālo konstrukciju un programmatūru kā Tsunami MP.11.

Tsunami MP.11a var būt pievilcīgs vairākām auditorijām: t. s. pēdējā kilometra piekļuves izveidošanai uzņēmumiem un privātpersonām, drošības un novērošanas funkciju veicējiem, universitātēm, bezvadu starpsavienojumu izveidošanai.

Tsunami MP.11a ir balstīta uz OFDM modulācijas tehniku un pieļauj Near Line of Sight konfigurācijas, radot plašākas risinājumu iespējas vietās, kur Proxim nevar piedāvāt atbilstošus risinājumus.

Sistēma darbojas gan 5.725-5.850 GHz, gan 5.25-5.35 GHz un 5.47-5725 GHz frekvenču joslās, kas ļauj izmantot šos produktus lielākajā daļa Eiropas valstu, ieskaitot Latviju. Tsunami MP.11a nodrošina datu pārraides ātrumu līdz pat 54 Mb sekundē, bet, izmantojot Turbo darbības režīmu (tikai FCC), sistēma var veikt datu pārraidi ar ātrumu līdz pat 108 Mb sekundē.

Sistēmas efektīvais frekvenču joslas platums ir vairāk nekā 30 Mb sekundē, kas ir lielāks nekā Proxim konkurentiem. Turklāt radiouztvērēja augstās jutības dēļ un pateicoties WORP (Wireless outdoor routing protocol) tehnoloģijai, Proxim produktam ir arī labāka distance nekā konkurentiem.

Tsunami MP.11a piedāvājumam Ziemeļamerikā un Eiropā ir atšķirības. Eiropā bezvadu tīkla sakariem Tsunami MP.11a paredzēta darbībai UN-II 5.47-5.725 Ghz frekvenču joslā. Tāpēc šī bāzes stacija ir ideāli piemērota t. s. biznesa klases pēdējā kilometra piekļuves punktiem un liela ātruma bezvadu starpsavienojumiem. Pozitīvi novērtējams ekonomiskais risinājums, kas rada zemas izmaksas infrastruktūras investīciju veikšanā, bāzes stacijas izvietošanā un uzturēšanā.

Bāzes stacija Tsunami MP.11a Eiropā var nodrošināt līdz pat 11 neatkarīgu kanālu atvēršanu, lai nodrošinātu virkni pakalpojumu noteiktā teritorijā. Vienam kanālam var būt līdz 100 abonentu. Bāzes stacija nodrošina uztveres zonu 12 km rādiusā (pie 1 W EIRP).

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001