Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Siemens Mobile - ar sportisku garu

   

Kada ir saistiba starp sportu un tehnologijam

 

Vai esat ievērojuši, ka tur, kur skrien, trenc hokeja ripu, lec no tramplīna, riteņo pa kalniem, kur valda azartiskais Formulas 1 ātrums un kur futbolbumba trāpa tieši vārtos, ir klāt arī Siemens Mobile? Mobilitāte un ātrums, mobilitāte un cīņas gars, mobilitāte un jauno tehnoloģiju triumfs, mobilitāte un uzvara - tas sader kopā. Azartiskas sacensības, aurojošas, kaislīgu fanu pilnas tribīnes un Siemens Mobile komandas devēja prieks - arī tas sader kopā. Tāpēc nav brīnums, ka visas šīs izjūtas vieno sportistus un moderno tehnoloģiju ražotājus. Tāpēc arī Siemens Mobile komanda, pati būdama mobila, spēj novērtēt mobilitāti un sportisku garu, sponsorējot dažādu sporta veidu komandas daudzās pasaules valstīs.

 

Ar bumbu un Formulu 1

Zinātnieki gan vēl nav izpētījuši, kas notiktu, ja Siemens Mobile neatbalstītu sportu, toties viens ir skaidrs: tam noteikti pietrūktu to dinamisko, dzīvespriecīgo un dzirkstošo krāsu, kādas ir raksturīgas tieši Siemens. Pat, ja kāda citplanētiešu tūristu grupa būtu atlidojusi tieši no Marsa un nezinātu, kas ir mobilais telefons, viņi drīz vien ievērotu, ka tieši Siemens Mobile ir tas, kas atbalsta divus šīs planētas populārākos sporta veidus - futbolu un Formulu 1.

Futbola emocijām un azartam neeksistē valstu robežas, un Siemens Mobile ar moderno tehnoloģiju palīdzību cenšas padarīt fanu dzīvi vēl interesantāku, aizraujošāku un patīkamāku. Siemens sponsorē 24 profesionālos Eiropas klubus Vācijā, Anglijā, Itālijā, Francijā, Holandē, Dānijā un Grieķijā. Siemens Mobile ir oficiālais sponsors arī Polijas nacionālajai komandai, Spānijas pirmajai divīzijai un Anglijas premjerlīgai. Populārāko klubu vidū ir tādi kā UEFA čempionu līgas uzvarētāji Real Madrid, Lazio Rome, Girondins de Bordeaux, Olympiakos Pireus un Aalborg Boldspilklub. Ņemot vērā futbola popularitāti pasaulē, šo komandu atbalsts vēl vairāk veicinājis Siemens Mobile atpazīstamību un brenda nostiprināšanos tirgū, kā arī spēcīgu tā saikni ar sportu.

Siemens Mobile logo rotā tādu pasaules futbola zvaigžņu kā Zidans, Figo, Rauls un Roberto Karlos krekliņus. Līgums ar Real Madrid tika parakstīts 2002. gada 17. jūlijā. Siemens Mobile brends parādīsies uz visiem šīs komandas baltajiem krekliem līdz 2005. gadam. Siemens Mobile reklāmas tiks pastāvīgi rādītas Bernabeu stadionā Madridē. Madrides Real šogad svin 100 gadu jubileju, Eiropā tai ir gandrīz 16 miljonu fanu, un tā piesaista daudz vairāk uzmanības nekā jebkurš cits futbola klubs.

Siemens Mobile ir arī šī tradīcijām bagātā kluba ekskluzīvie tehnoloģiju partneri. Tieši ar Siemens palīdzību futbola faniem ir iespējams sekot līdzi Madrides Real gaitām, lai kurp tas dotos. Jaunā UMTS tehnoloģija apgādā lietotājus ar multimediju ziņojumiem (MMS) par futbolu.

 

Fanu zināšanai!!!  

E-veikalos var pasūtīt mobilos telefonus futbola klubu krāsās.

 

Sadarbība ar West McLaren Mercedes

Tieši komandas gars, ātrums un tehnikas augstākie sasniegumi padara F1 tik populāru. Tās ir arī svarīgākās Siemens Mobile vērtības. Formula 1 ir viens no lielākajiem sporta pasākumiem pasaulē: 17 nedēļu gadā 390 miljoni cilvēku vairāk nekā 200 valstīs seko sacensībām, vērojot tās TV ekrānos. Siemens ir oficiālais FIA (Starptautiskā motosporta federācija) atbalstītājs. Siemens Mobile ir West McLaren Mercedes Formula 1 komandas tehnoloģiskais partneris, kurš nodrošina tai nepieciešamo tehnoloģiju, kā arī sazināšanās iespējas starp braucēju un boksiem, starp komandu un vadību. Tas ir vitāli svarīgi, lai sasniegtu labus rezultātus. Nezinātājam grūti pat iedomāties, kāda gigantiska mašinērija un komandas darbs ir ieguldīts, lai perfekti noorganizētu F1, turklāt visas grandiozās iekārtas nedēļas laikā ir jānogādā no Eiropas uz Āziju vai Dienvidameriku. Netraucēta, kvalitatīva komunikācija ir viens no svarīgākajiem ķēdes posmiem katras komandas ceļā uz uzvaru.

F1 un McLaren Mercedes komandas uzlecošā zvaigzne ir Kimi Raikonens, 23 gadus vecais soms, kurš ļoti veiksmīgi nomainījis Miku Hakinenu. Pirmajās sacensībās 2002. gadā viņš ieņēma sesto vietu, tieši aiz komandas biedra Deivida Kulthārda. Raikonens nav īpaši runīgs, taču visu, ko viņš vēlas teikt, viņš pasaka, vadot automašīnu.

(Resursi internetā: www.mclaren.com)

 

Draugos ar hokeju, slēpēm un ekstrēmismu

Siemens Mobile  divus gadus sponsorē Četru kalnu kausu (Four Hills Cup). Tūkstošiem fanu bija sīvas konkurences un sporta vēstures grāmatu cienīgu tāluma rekordu aculiecinieki. Svens Hanevalds bija pirmais kalnu slēpotājs piecdesmit kausa izcīņas gadu laikā, kurš uzvarēja visos kausa posmos, uz visiem četriem kalniem (www.vierschanzen.org).

Hokejs ir viens no populārākajiem sporta veidiem Čehijā. Kopš 1998. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Nagano miljoniem fanu apbrīno čehu hokeja zvaigznes, kas ieguva olimpisko zeltu pirmo reizi tās vēsturē un trīs nākamajos gados uzvarēja arī pasaules čempionātos. Siemens sponsorē arī Čehijas vietējo hokeja klubu Sparta.

Flovbords ir jauns, ekstrēms, futūrisks sporta veids, kurš apvieno sērfošanas, skeitborda un snovborda iezīmes. Tā būtība ir spēja noturēt līdzsvaru. Acīmredzot arī Siemens Mobile spēj domāt futūristiski, ja spēj atbalstīt tik ekstrēmu sporta veidu.

 

Siemens un velosports

Beidzot arī kalnu riteņbraukšana (mountainbike) ir iekļauta olimpisko sporta veidu sarakstā. Siemens Mobile ir tās galvenais partneris kopš 2000. gada. Siemens Mobile sponsorē profesionālās kalnu riteņbraukšanas Pasaules čempionātu. 2002. gadā tajā piedalījās ap 1500 sportistu un pasākuma auditorija klātienē sasniedza 100 000.

Siemens Mobile atbalsta arī sacensības Alpu kalnos (580 kilometri ekstrēmas riteņošanas, kur piedalās ap 400 komandu), Āzijas sacensības, kā arī meistarības un sportisku triku kausa Lake Jump izcīņu. Sadarbība ir kļuvusi pat vēl ciešāka, kopš Siemens piedāvā tādu izturīgu un sportisku produkciju kā nesalaužamais ME45 un M35 u. c.

 

Siemens sporta aktivitātes Latvijā

Rallijs Kurzeme 2002

2002. gada jūlijā pirmo reizi norisinājās Eiropas čempionāta posms - rallijs Kurzeme 2002. Tas pulcēja 50 ekipāžas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Vācijas. Siemens jau otro gadu ir rallija ģenerālsponsors.

Marti Kohtanens, Siemens SIA izpilddirektors: - Mēs saprotam, ka šis pasākums ir svarīgs Latvijai, jo tas nes mūsu valsts vārdu pasaulē. Tāpēc ar lepnumu atbalstām Eiropas čempionāta posmu - autoralliju Latvijā. Kļūstot par Kurzemes rallija ģenerālsponsoru, firma Siemens apliecina, ka ir dinamiska kompānija, kura ir ieinteresēta atbalstīt Latvijai nozīmīgas nozares. Tāpat kā sportā jābūt dinamiskiem un jāiegūst publikas uzticība, lai veiksmīgi darbotos strauji mainīgajā tehnoloģiju tirgū.

 

Siemens tālMETIENS kopā ar Latvijas olimpiešiem

4. janvārī Rīgā notika Latvijā pirmās mobilo tālruņu mešanas sacensības Siemens tālMETIENS. Temperatūra bija –16oC, tomēr to, kas gribēja izmēģināt roku mobilo tālruņu mešanā, bija vairāki simti. Tālākais metiens finālā – 54,9 metri. Bija iespēja arī mēroties spēkiem gan metot mērķī, gan skrienot mobilā telefona ietērpā. Jāpiebilst, ka mešanai paredzētie tālruņi tiešām bija veci, daži pat atgādināja rācijas gan izmēru, gan masas ziņā, un bija savu laiku nokalpojuši.

Mobilo telefonu tālmešanas sacensību tiesneši bija olimpiskie čempioni šķēpmešanā Jānis Lūsis, Inese Jaunzeme, kā arī Sidnejas olimpisko spēļu dalībnieks škēpmešanā Voldemārs Lūsis. Olimpieši arī paši izmēģināja, vai mobilo tālruņu tālmešanu būtu vērts iekļaut jauno olimpisko disciplīnu pretendentu sarakstā…  

 

Esmu mobils kopā ar Siemens

Dagnis Vinogradovs, Eiropas U-23 junioru vicečempions kanoe:

- Jau divus gadus ikdienā lietoju divus Siemens mobilie tālruņus: M30 un M35. M30 man patīk dizaina dēļ. Tas ir ērts, vienkāršs un jau ir sava veida retums, jo tas nav daudzu cilvēku īpašumā. Lietoju to tik ilgi, kamēr nolietojās gumija, bet man tas tā patīk, ka negribas šķirties un pat gumiju mainīt - lai paliek autentisks, bez izmaiņām. Otru modeli – Siemens M35 – izmantoju reizēs, kad M30 baterijas ir tukšas. M35 gan ir vairāk funkciju, tomēr visumā esmu vienkāršu, bet retu lietu piekritējs. Ja būtu jāizvēlas cits Siemens modelis, tad ņemtu, piemēram, C55, kurš ir retāk sastopams un kuram ir kāda jauna un manis vēl neapgūta funkcija, piemēram, skaņas ierakstīšana.

 

Jeļena Rubļevska, Sidnejas olimpisko spēļu dalībniece modernajā pieccīņā:

- Jau gadu lietoju mobilo tālruni Siemens SL45, kuru man uzdāvināja dzimšanas dienā. Tālrunis mani apmierina, bet lielie sarunu tarifi gan ne, jo bieži zvanu no ārzemēm. Tā gan nav tālruņa vaina. Varētu vēlēties vairāk mobilo spēlīšu, īsāku antenu, jo tā reizēm ķeras. Tā kā daudz laika pavadu baseinā, tad gribētos ņemt mobilo tālruni arī ūdenī. Diemžēl šis modelis nav ūdensizturīgs, bet ceru tādu kādreiz iegādāties.

 

Gatis Gūts, bobslejists, Soltleiksitijas olimpisko spēļu dalībnieks:

- Lietoju veco labo Siemens C35. To iegādājos pirms gadiem trim, tikko tas parādījās tirgū. Toreiz tas bija modē un man patika tā dizains, tagad laikam gan valda citas modes tendences. Tomēr šobrīd svarīgāka par izskatu un tehnoloģijām ir tālruņa spēja veikt divas galvenās funkcijas – zvanīt un sūtīt īsziņas. Tā kā iznāk bieži zvanīt, jūtu, ka drīz būs jāmaina akumulators. Ja būs jāpērk jauns mobilais, tad nebūs svarīgi, vai tas ir jaunākais modelis. Svarīgi, lai mobilais droši pildītu abas pamatfunkcijas.

 

 

 

Siemens SIA

Vīlandes ielā 3

Rīgā, LV-1010

Tālr. 7015763

Fakss 7015544

www.siemens.com

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001