Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Nokia 6800 - tava sekretāre, koncertzāle, radiostacija

   

Autors

 

Starp citiem jaunākajiem Nokia mobilajiem tālruņiem noteikti būs pamanāms 6800, kurš lietojuma un funkciju ziņā pietuvināts Nokia komunikatoram, lai gan arī atšķirību ir pietiekami daudz.

 

No kalendāra līdz seifam

Nokia 6800, kā jau visiem Nokia jaunākajiem modeļiem, ir daudzveidīgs un plašs funkciju spektrs, sākot ar krāsu displeju, kalendāru, piezīmēm, svarīga notikuma vai tikšanās atgādinājuma zvanu līdz GRPS, vairākiem adresātiem vienlaikus sūtītām īsziņām, multiziņu (MMS) iespējām un iebūvētiem Java lietojumiem. Lai gan  polifonās zvanu melodijas vairs nav nekas unikāls, tomēr to izvēle Nokia 6800 ir pārsteidzoši liela (35 polifonās un 10 mono melodijas) un skanējums tik patīkams, ka, atskanot zvanam, nudien gribas pēc iespējas ilgāk klausīties melodiju, nevis pārtraukt to ar lietišķu: - Hallo! - Arī modinātāja zvanam ir vairākas tīkamas melodijas, kas modina klusi un saudzīgi, nevis bliež pa nervu stīgām ar asu, disonējošu skaņu.  

Ļoti noderīga šķiet t. s. seifa (wallet) funkcija, kura jau iepriekš bija pieejama  Nokia tālruņu modeļos 6310, 6510, 6310i, 6100, 6800, 7250. Mobilajā seifā var glabāt ar paroli aizsargātu informāciju par kredītkartēm (numurs, derīguma termiņš, personas dati), kā arī īpaši slepenas piezīmes. Parole šos datus aizsargā pietiekami droši: pat tad, ja pašam saimniekam caura galva un parole aizmirsusies, arī viņš nevar ielauzties pats savā seifā. Vienīgā iespēja atjaunot šo funkciju ir servisa centrā, kur visa programma jāpārraksta, diemžēl izdzēšot vecos datus.

 

Kaislīgiem rakstītājiem

Pats savdabīgākais Nokia 6800 pārsteigums ir atvāžama pilnā klaviatūra ar latīņu un krievu burtiem, cipariem, pieturas zīmēm, kuru izvietojums ir tieši tāds pats kā uz datora tastatūras. Nekas tāds Nokia tālruņu modeļos līdz šim nav bijis (protams, to var salīdzināt ar komunikatora vai Nokia 5510 pilno klaviatūru, bet tie nav salokāmi, un nav arī tik kompakti). Klaviatūras vidū atrodas tālruņa displejs, kas sadala klaviatūru labās un kreisās rokas taustiņos. Ļoti patīkami ir sajust Nokia 6800 īpašo gudrību, jo, atvāžot vāciņu, tālrunis pats zina, ka arī displejs jāpagriež par 90 grādiem, lai saimnieks ērti varētu lietot visas funkcijas un redzēt displeju tieši pretī, neizmežģījot kaklu.

Tiesa, ar Nokia 6800 atvāzto klaviatūru nav tik ērti rīkoties kā, izmantojot kādu no Nokia komunikatoriem, jo, pat noliekot tālruni uz galda, ir grūti čatot vai rakstīt īsziņas ar abām rokām, jo klaviatūras kreisajai (atvāztajai) pusei nav atbalsta punkta. Protams, ja tai apakšā paliktu nelielu piezīmjblociņu vai citu piemērota biezuma priekšmetu, rakstīšana notiktu daudz raitāk. Bet ar katru jaunumu taču jāaprod, jo kā gan citādi varētu izbaudīt prieku, ko tas sniedz, ja neprastu pakļaut to savām vēlmēm. Turklāt visticamāk īsziņas vai piezīmes kalendārā tomēr rakstīsim, turot tālruni rokā, nevis noliekot to uz galda. Un tad arī nekādu problēmu vairs nav. Protams, nelielu informāciju ērtāk rakstīt, neatverot tālruni.

 

Klausies FM radio un fotografē

Nokia 6800 komplektā ir arī radioaustiņa, ar kuras palīdzību var klausīties FM radio, ievadot tālrunī vēlamās radiostacijas (tās var būt arī vairākas) frekvenču diapazonu. Turklāt šo lielisko stereoskaņu patiesi var klausīties ar baudu un jebkurā vietā - gan automašīnā, gan pludmalē, gan komandējumā.

Atsevišķi nopērkama, bet ar šo Nokia modeli savietojama ir arī fotoaustiņa, kura apvieno mikrofona austiņu un fotokameru. Tas ir Nokia jaunums, kas Latvijā  parādījies pavisam nesen (Dual centros tā nopērkama par 69 latiem). Šī fotoaustiņa der visiem Nokia tālruņiem, kuriem ir pop-port savienojuma veids: tie ir Nokia 7210, 6610, 6100, 6800 un 5100 (bez iebūvētas fotokameras). Turpretī, ja fotokamera jau ir iebūvēta (kā 7650, 3650, 7250), tā darbosies tikai kā austiņa. Pop-port savienojums nodrošina tālruņa piederumu barošanu no akumulatora un to digitālo atpazīšanu.

Fotoaustiņai ir optiskais skata meklētājs. Attēls parādās uz tālruņa displeja tikai pēc tam, kad tas ir nofotografēts. Tad to var saglabāt, izdzēst vai nosūtīt multiziņu. Fotokamerai ir divu veidu izšķirtspēja - augsta (H) un zema (L). Zemās izšķirtspējas attēls aizņem aptuveni 10 KB, bet augstās - līdz 30 KB. Fotokameras svars - 60 g, izmēri -7,27x2,84x1,84 cm. Fotokameras maksimālā izšķirtspēja - 640x480 pikseļi.

Nokia 6800 parādīsies Latvijas tirgū aprīļa sākumā. Tās cena būs aptuveni 300 latu.

 

Gunta KĻAVIŅA

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001