Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

MySQL pievienojas Sun Microsystems!

   

MySQL pievienojas Sun Microsystems

 

Pasaulē populārākā atvērtā pirmkoda datubāzes MySQL izstrādātāja ir pievienojusies Sun Microsystems. Par šo plānoto darījumu abi uzņēmumi paziņoja jau janvārī, bet pilnībā darījums tika noslēgts februāra beigās.

 

Vai visiem ir zināms fakts, ka MySQL lejupielādē apmēram 60 000 reižu dienā? Tas ir reizi divās sekundēs! Būtībā jau tas nav nekas neparasts, jo MySQL ir pasaulē vispopulārākā atvērtā pirmkoda datubāzes platforma, uz kā bāzes tiek izstrādāti daudzi populārākie Web pakalpojumi.

Un tā MySQL izstrādātāja ir pievienojusies Sun Microsystems. Janvāra paziņojumi par pievienošanos izraisīja ļoti plašas diskusijas visā pasaulē un jo īpaši daudzo izstrādātāju vidū. Vislielākais satraukums bija par Sun un MySQL nākotnes plāniem. Vai tikai šī tik ļoti populārā datubāzes izstrāde pilnībā nepazudīs Sun dzīlēs un vai arī turpmāk tā būs tikpat brīvi pieejama? Atbilde ir ļoti vienkārša – nekas no pieejamības nemainīsies un arī nekas no MySQL izstrādātāja pievilcības netiks pazaudēts.

Kādi tad ir ieguvumi no šīs pievienošanās? MySQL komandai galvenais ieguvums noteikti ir pieeja visiem Sun Microsystems resursiem dažādajās izstrādātāju grupās, piemēram, pie datu masīvu un pie Solaris izstrādātājiem. Sun ieguvums savukārt noteikti ir MySQL vārds, kas tagad, saistīts ar Sun, noteikti dos papildu atpazīstamību visiem citiem produktiem. Ne mazāk svarīga par Solaris operētājsistēmu ir Windows un dažādas Linux platformas, uz kurām MySQL tiek lietots visvairāk. Sun Microsystems jau sen nav noslēgta Solaris/Sparc Only kompānija un nav nekādu problēmu ar Windows vai Linux operētājsistēmu savietojamību.

Izrādās, ka ļoti daudziem MySQL lietotājiem šis atvērtā pirmkoda risinājums, laikam ejot un biznesam attīstoties, ir kļuvis par kritisku IT sastāvdaļu, kam ir nepieciešams kvalitatīvs atbalsts. Labs piemērs ir finanšu iestādes, kur nopietni tiek vērtēti ar IT sistēmām saistītie riski. Viens no galvenajiem nosacījumiem, lai samazinātu risku, ir komerciāla atbalsta pieejamība. Tagad šādiem klientiem parādīsies jauna iespēja saņemt komerciālu atbalstu no Sun Microsystems, vienas no lielākajām pasaules IT kompānijām.

Kā jau tas ir noticis ar daudziem atvērtā pirmkoda risinājumiem no Sun, piemēram, OpenOffice, OpenSolaris, ko Sun ir sniedzis IT lietotājiem bez maksas, tas noteikti turpināsies arī ar MySQL. Sun vienmēr ir bijis pacietīgs pirmkoda risinājumu investors, piedāvājot arvien vairāk risinājumus par brīvu, lai IT joma varētu attīstīties pēc iespējas plašāk un veidot jaunus un jaunus inovatīvus risinājumus. Tikai tad, kad tie kļūst par nopietnu biznesu, piemēram, Facebook, Google vai YouTube, šīm jaunajām kompānijām nākamais loģiskais solis ir saņemt komerciālu un kvalitatīvu atbalstu.

Runājot par Latviju, jāteic, ka atvērtā pirmkoda risinājumi vispār ir ļoti unikāla iespēja jauniem Latvijas IT uzņēmumiem izstrādāt inovatīvas lietas, maksimāli pievienojot savu vērtību, un pārdot šos risinājumus kopā ar savu atbalstu ne tikai Latvijā, bet arī citur. Protams, ir nepieciešamas zināšanas un inovatīva pieeja, lai šos bezmaksas klucīšus saliktu kopā un izveidotu lietotājam pievilcīgu produktu.

Evijs TAUBE

Sun Microsystems

evijs.taube@sun.com

blogs.sun.com/latvia

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001