Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Lotusphere – jauns skatījums par sadarbības un komunikācijas iespējām

   

otusphere is IBM's 15th annual conference for clients and business partners on the current state and future of collaboration

 

 

Šogad viens no lielākajiem IBM programmatūras gada pasākumiem – konference Lotusphere – savus aptuveni septiņus tūkstošus dalībnieku siltajā Floridas štata Orlando pilsētā pulcēja jau piecpadsmito gadu pēc kārtas. Konference joprojām saglabā savas flagmaņa pozīcijas Lotus vidē, pulcējot kopā un informējot par jaunumiem uzņēmumu iekšējās sadarbības (collaboration) rīku un programmatūras jomā visu līmeņu IT sabiedrību – administratorus, aplikāciju izstrādātājus, IT un biznesa profesionāļus. Piecās dienās aptuveni divsimt sesijās, sabiedriskajos pasākumos, pieņemšanās, diskusiju grupu darbā un nelielās izstādēs laboratorijās Lotusphere dalībnieki ieguva jaunāko informāciju par Lotus produktiem un to attīstības stratēģiju. Šogad dominēja sauklis Emergence. Your concept of collaboration and communication is about to change.

 

Kolaborācijas programmatūra un pakalpojumi nelieliem un vidējiem uzņēmumiem

Lotusphere konferencē IBM paziņoja par ievērojamu tās programmatūras portfeļa palielināšanu, kas ir paredzēts 5–500 darbinieku uzņēmumiem, kuri vēlas koncentrēties uz sava biznesa attīstību, nevis nopūlēties ar biroja sistēmu administrēšanu.

Viens no būtiskākajiem piedāvājumiem ir tā dēvētais Lotus Fundations, kas principā ir IBM redzējums par nelielo uzņēmumu īpašnieku darbam nepieciešamo programmnodrošinājumu. Tas pārsvarā tiks piedāvāts caur IBM biznesa partneriem un būs pieejams šī gada vasarā. Papildus ir izstrādāta beta versija pakalpojumam ar koda nosaukumu Bluehouse, ko varēs saņemt kā nomas pakalpojumu (software as a service). Abu pakalpojumu – Lotus Foundations and Bluehouse – kombinācija piegādās svarīgus programmatūru risinājumus vienkārši iegādājamā un vadāmā veidā. Mazā un vidējā biznesa pārstāvjiem tieši tāpat kā lielajām kompānijām droša iekšējā sadarbība ir ļoti nozīmīga, tikai tiem nav pieejami milzīgi IT resursi, kas to varētu nodrošināt. Lotus Foundation un Bluehouse – neatkarīgi no tā, vai tiks lietoti kopā vai atsevišķi, – nodrošina arī nelieliem uzņēmumiem iespēju izmantot programmatūras, kas ir apliecinājušas savas priekšrocības lielos uzņēmumos un ļauj vadīt biznesu bez IT darbiniekiem.

Konferences atklāšanā IBM Lotus programmatūras ģenerāldirektors Maiks Rodins (Mike Rhodin) uzsvēra, ka jaunās izstrādes apliecina – mazā un vidējā apjoma uzņēmumi ir sfēra, kur IBM plāno ievērojami paplašināt savu darbību. IBM Lotus Foundation ir veidots uz Linux bāzes, tādējādi piedāvās servera programmatūru, kam nepieciešamas minimālas tehniskās zināšanas un kas ir autonoma – spējīga pati sevi vadīt un aprūpēt. Tas ļaus uzņēmumiem koncentrēties uz biznesu, nevis izmantot laika un finansu resursus, ņemoties ar informācijas tehnoloģijām, teica Maiks Rodins.

Pirmais komponents visā lielajā Lotus Foundations saimē pašreiz paredz lietošanai gatavu, pilnas apkalpošanas produkta paku nelieliem uzņēmumiem, kas iekļauj: Lotus Domino e-pastu, kalendāru, darba uzdevumus, personālos kontaktus, kolaborācijas platformu (piemēram, integrāciju ar Sametime), failu vadīšanu, ugunsmūri, datu aizsardzību un atjaunošanu, kā arī biroja produktivitātes rīkus. Klients varēs viegli pievienot papildu lietotājus un serverus atkarībā no nepieciešamības, turklāt ir plānots, ka Lotus Foundations dos iespēju sistēmu integratoriem un neatkarīgiem programmatūras piegādātājiem ar minimāliem pūliņiem integrēt viņu pašreizējās vai arī jaunās aplikācijas Foundations platformā. 

Galvenais komponents Lotus Foundations saimē būs tehnoloģija, kas apgūta, IBM nopērkot Net Integration Technologies. IBM paredz integrēt inovatīvās un industrijas ekspertu vidū ļoti augsti vērtētās Net Integration’s tehnoloģijas Lotus Foundation saimes programmatūras serveros (starp citu, Lotus Domino jau ir integrēts Net Integration platformā).

Bluehouse piedāvās kolaborācijas pakalpojumus, kas ļaus dažādiem biznesiem un uzņēmumiem strādāt ciešāk, apmainoties ar kontaktiem, failiem, projektiem, komunicējot ar tiešsaistes (on-line) palīdzību un sapulcēm tīmeklī. Šajā pakalpojumu paketē ietilpst arī daudziem vēl mazpazīstams, bet ļoti ērts komponents – Aktivitātes (Activities), kas būtībā ir izcils palīglīdzeklis lietotāja darba informācijas organizēšanā un koplietošanā. Šī lietojumprogrammatūra nodrošina notikumu un darbību pārvaldību, dokumentu krātuves funkcijas, prezentāciju sagatavošanu un datu sakārtošanu projektu griezumā.

Jaunais piedāvājums ļaus nelieliem uzņēmumiem viegli sadarboties ārpus to organizācijas robežām, turklāt neizmantojot iekšējos tehniskos resursus. Bluehouse pašreiz ir pieejama kā ierobežots beta versijas piedāvājums un tiks attīstīta šī gada laikā.

Nelieliem un vidējiem uzņēmumiem mūsdienās jāsastopas ar globālo konkurenci, un tiem ir nepieciešami specifiski risinājumi, kuri palīdzēs vienkāršot, automatizēt un paātrināt produktu nokļūšanu tirgū. Līdz ar to ir vajadzīgi arī spēcīgi kolaborācijas rīki un biznesa risinājumi, kas ļaus vieglāk strādāt ar klientiem un piegādātājiem. IBM Lotus produktu jaunais piedāvājums ir izveidots, pamatojoties uz ilgu gadu pieredzi un inovācijām, radot ērtu un viegli pieejamu un lietojamu produktu. 

 

Lotus Collaboration programmatūras jaunumi

Runājot par Lotus Notes un Lotus Domino produktu grupas sasniegumiem un tālāko attīstību, Maikls Rodins atzīmēja, ka šo produktu licences ir izsniegtas apmēram 140 miljoniem lietotāju un šiem klientiem ir pieejama lieliska mobilitāte, drošība un Web 2.0 iespējas un visos rādītājos augstas veiktspējas tehnoloģijas. IBM Lotus Notes un Domino 8 versijas tika izstrādātas, ņemot vērā vairāk nekā 25 000 klientu intereses un ieteikumus, un ir pieejamas jau kopš pagājušā gada vasaras.

Lotusphere laikā IBM paziņoja par saviem plāniem jau februārī laist klajā Lotus Notes un Domino 8.0.1 versiju (šobrīd šī versija jau ir pieejama) ar uzlabojumiem, kas palīdz lietotājiem izmantot plašās tīmekļa iespējas. Piemēram, Lotus 8.0.1 ir iekļauts Web 2.0 produkts My Widgets, kas ļauj veikt tādas darbības kā ātri iegūt informāciju par reālo lidmašīnas ielidošanas laiku, vienkārši noklikšķinot uz lidojuma numuru, kas ir norādīts e-pastā. Tas tiek paveikts ar jaunas tehnoloģijas, sauktas par Live Text, palīdzību, kas spēj identificēt rakstu zīmes un frāzes un asociēt tās ar attiecīgo nepieciešamo pakalpojumu.

Lietotāji var izmantot dažādus pakalpojumus, piemēram, Google Gadgets, mājaslapas vai arī pašu aplikācijas, ievietojot tās speciālā Lotus Notes novietnē. Jaunajā Lotus Notes versijā būs iekļauts Lotus Notes Traveler, kas nodrošinās reālā laika bezvadu e-pasta replicēšanu, ieskaitot pielikumus, kalendāru, kontaktu datubāzi, personisko žurnālu un  to do  sarakstu.

Lotus Notes tiek uzlabota arī drošības vide, pievienojot jaunu e-pasta drošības ierīci, sauktu par IBM Lotus Protector for Mail Security – antivīrusa un antispama risinājumu, kas nodrošinās visu lielumu uzņēmumiem pienācīgi aizsargāt korporatīvo informāciju.

Lotus Symphony Beta 4 programma (www.ibm.com/software/lotus/symphony) ļauj uzņēmumiem vienkāršā veidā bez maksas instalēt visu darbam nepieciešamo biroja pamatprogrammatūru (dokumentus, prezentācijas, elektroniskās tabulas). Tā sniedz arī jaunas iespējas IBM biznesa partneriem, paplašinot to aplikācijas ar Eclipse un Java programmēšanas starpniecību. Jau vairāk nekā 400 000 lietotāju ir lejupielādējuši Symphony angļu valodas versiju, šī programma ir pieejama vēl desmit valodās, diemžēl latviešu valoda pagaidām nav pieejama.

Konferences laikā IBM paziņoja vēl par vairākiem papildinājumiem Lotus Notes un Domino risinājumos. Piemēram, IBM Applications on Demand piedāvā Lotus Notes un Domino klientiem astotajā versijā integrētu Lotus Sametime, My Widgets un Live Text.

 

IBM un SAP pirmais kopīgais produkts

Lotusphere laikā korporācijas IBM un SAP paziņoja par saviem plāniem izstrādāt pirmo kopīgo programmatūras produktu ar koda nosaukumu Atlantic, kas integrēs IBM Lotus Notes programmatūru ar SAP Business Suite. Pirmajiem rezultātiem būtu jāparādās šīgada pirmajā ceturksnī un ir plānots, ka produktu pārdos abas korporācijas.

Santa RUTKA,

IBM mārketinga komunikāciju vadītāja

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001