Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

TV SKATĪŠANĀS POZITĪVI IETEKMĒ REDZI

   

PHILIPS pristatė naują plokščiaekranį televizorių su savo pilnu ambientiniu apšvietimu

 

            Tas nebūs stāsts par vienkāršu televizoru. Drīzāk par ideju, kā TV skatīšanos pārvērst veselībai draudzīgā nodarbē. Līdz ar unikālās Ambilight sistēmas radīšanu to ir izdevies panākt Philips. Pateicoties gaismai, kas integrēta jaunākajos Philips TV modeļos, slodze mūsu acīm samazināta līdz minumam.

 

Mūsdienu paaudze 60 % dienas pavada pie dažādiem displejiem

Ir jānosauc tikai daži skaitļi, lai saprastu, kādas pārmaiņas notikušas līdz ar informāciju tehnoloģiju ienākšanu ikdienā. 60 procentu - tieši tik daudz no savas dienas cilvēks pavada pie dažādiem displejiem. Tie ir TV ekrāni, datora monitori, videospēles, mobilie tālruņi vai GPS displeji. Eksperti norāda, ka šis skaitlis palielināsies, un displeji arī turpmāk būs ikdienas neatņemama sastāvdaļa.

          Tās ir mūsdienu laikmeta priekšrocības, jo displeju klātbūtne būtiski paaugstinājusi dzīves produktivitāti. Vienlaikus visā pasaulē, arī informācijas tehnoloģiju uzņēmumos, pieaug rūpes par cilvēku veselību, jo saskarsme ar modernajām informāciju tehnoloģijām ir ārkārtīgi intensīva. Ražotāji ar katru gadu palielina investīcijas izpētei un inovācijai, lai tirgū atkal piedāvātu vēl modernākus un kvalitatīvākus risinājumus. Arī viens no pircēju mīlētākajiem produktiem – televizors – šo gadu laikā ir piedzīvojis būtiskas pārmaiņas.

          Par TV dzimšanas gadu var uzskatīt 1926., un no šī brīža tā tehnoloģijas un sniegtās iespējas ir gājušas tikai augšup. Philips TV ražošanā ir pazīstama kopš 1964. gada, kad pārdošanā nonāca tās pirmais krāsu televizors. Uzņēmums bija pirmais, kas 1996. gadā CeBIT izstādē plašākai publikai izstāda plazmas televizoru. Tikai divus gadus vēlāk uzņēmums ieguva EISA balvu par plazmas televizoru. Šie piemēri ilustrē uzņēmuma pieeju piedāvāt arvien kvalitatīvākus risinājumus, kas papildus jaunākajām tehnoloģijām, dizaina un stila tīrībai kā prioritāti ir izvirzījis arī veselībai draudzīgu produktu izstrādi.

 

            Redzi aizsargā apgaismojums

          Par redzei draudzīgiem televizoriem pasaule sāka runāt, kad Philips, viens no nozīmīgākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, starptautiskajā tirgū prezentēja jaunās paaudzes televizoru ar unikālo apgaismojuma sistēmu Ambilight. Šī ideja savu realizāciju piedzīvojusi pēc vairāk nekā 50 gadiem, kad notika pirmie mēģinājumi TV skatīšanās laikā radīto slodzi acīm mazināt ar gaismas palīdzību. Tieši apgaismojums ir Ambilight sistēmas atslēgas vārds.

          Par gaismas pozitīvo ietekmi TV skatīšanās laikā domāja jau iepriekšējās paaudzes, kam rūpes sagādāja bērnu sēdēšana pie iemīļotas filmas tumsā. Šis ieradums ir saglabājies arī tagad – vecāki bērniem joprojām atgādina, ka TV skatīšanās laikā istabā ir jāieslēdz gaisma.

          Šim uzskatam ir arī racionāls pamatojums, jo ir pierādīts, ka televizora skatīšanās tumsā negatīvi ietekmē redzi. Eksperti norāda, ka pārslodzi acīm veicina tieši tumšo un spilgto attēlu nemitīgā maiņa, tāpēc ilgus gadus pārslodzi centās samazināt ar istabā ieslēgtu gaismu. Tomēr arī tas nesniedza cerēto rezultātu, jo papildus gaismas avots neizbēgami atspoguļojas ekrānā, tādējādi radot diskomfortu un TV skatīšanos pārvēršot par apgrūtinājumu, ne atpūtu. Atbildot uz pircēju vēlmēm, Philips ir pārsteidzis ar Ambiligth sistēmas īpašībām.

                   

            Ambilight noslēpums

          Philips izstrādātā Ambilight sistēma ir pilnīgi jauna koncepcija. Var teikt, ka ar tās parādīšanos tirgū TV industrija atrodas jaunā attīstības posmā. Vairāki pasaules eksperti ir norādījuši, ka ar šo Philips sasniegumu TV skatīšanās ieradumi un iespējas nekad vairs nebūs tādas kā agrāk. Tās tuvojas pilnībai.

          Ambilight sistēmas noslēpums ir tehnoloģija, kas palīdz paplašināt skatu aiz televizora korpusa robežām - Ambilight ne tikai uzlabo attēla kvalitāti uz ekrāna, bet to dara arī aiz tā, tādējādi ievērojami paplašinot skatiena robežas. Ambilight jeb apgaismojums, kas ir uzstādīts aiz televizora, apgaismo telpas sienu, līdz ar to pati siena kļūst it kā par daļiņu no attēla.

          Būtiska Ambilight sistēmas priekšrocība ir automātiskie apgaismojuma regulēšanas indikatori, kas autonomi iestata nepieciešamo gaismas plūsmas intensitāti, spilgtumu un jaudu, līdz ar to gaismas jauda mainās ar katru brīdi atkarībā no attēla kustības ekrānā.

          Inovatīvās Ambilight sistēmas izstrādes procesā Philips piesaistīja ne tikai augstākās klases informāciju tehnoloģiju speciālistus, bet arī apgaismojuma un medicīnas nozares ekspertus. Sadarbības rezultātā Philips ir izdevies noregulēt ekrāna attēlu un tā apgaismojumu līdz tādai pakāpei, kas būtiski samazina acīm radīto slodzi.

          Turklāt Ambilight iet roku rokā ar jaunāko tendenci par tehnoloģijām kā mājokļa interjera akcentu.  To ir iespējams izmantot kā papildu apgaismojumu arī tad, ja televizors ir izslēgts.

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001