Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Ar Nokia N95 nepazudīsit pat Minotaura labirintā!

   

Autors

 

 

Šķiet, ka mūsdienās mobilo tālruņu ražotāja mērķis drīzāk ir  pārsteigt lietotāju ar neparastiem stila elementiem un formām, nevis ar gluži jaunām funkcijām un iespējām, jo viss jau ir bijis. Bet vai tiešām viss? Vēl taču ir iespējamas pazīstamu funkciju jaunas kombinācijas vai arī vairāku ierīču funkciju apvienošana vienā – mobilajā tālrunī. It kā tie paši pazīstamie multimediji vien ir, toties katram var būt sava īpašā odziņa. Piemēram, nesen klajā laistajam Nokia N95 odziņa tiešām ir pavisam īpaša un noteikti – pamanāma un atrodama, jo šis ir pats pirmais Nokia tālrunis ar iebūvētu globālās navigācijas sistēmu. Nav arī dzirdēts, ka citi ražotāji piedāvātu mobilos tālruņus ar šādu funkciju. 

 

 

Nokia N95 raksturojums

Nokia N95 multivides tālruni mēdz dēvēt par multivides datoru, jo tāds tas būtībā arī ir. Nokia N95 paredzēts lietošanai UMTS tīklā (WCDMA HSDPA 2100) un GSM 850/900/1800/1900 tīklā (EDGE). Nokia N95 ir iebūvēta piecu megapikseļu kamera fotografēšanai un videoklipu uzņemšanai ar automātisko fokusēšanu, divdesmitkārtīgu digitālo tālummaiņu un Carl Zeiss optiku. Videoklipu uzņemšana iespējama DVD līdzīgā kvalitātē ar ātrumu 30 kadri sekundē. Multivides datora displejā var skatīties televīzijas pārraides, kā arī lejupielādēt videofailus (videostraumēšanas funkcija).

Nokia N95 ir patīkams un elegants dizains, sudrabainais korpuss vizuāli it kā paplašina lielisko QVGA krāsu displeju, kurš ir lielāks nekā parasti, sasniedzot 6,6 cm (2,6 collas) pa diagonāli. Šim modelim ir arī  novatorisks mehānisms vāciņa pārbīdīšanai divos virzienos.

 

Ar GPS navigāciju kabatā

Tomēr pats būtiskākais Nokia N95 jaunums un atšķirības zīme noteikti ir iebūvētais GPS jeb navigācijas modulis. Līdz šim bija pieejami tādi risinājumi, ka GPS uztvērējs var darboties ar mobilā tālruņa palīdzību, bet tās bija divas atsevišķas ierīces. Nokia N95 tās beidzot ir apvienotas – par lielu atvieglojumu piedzīvojumu meklētājiem, ceļotājiem un cilvēkiem, kuriem trūkst virziena izjūtas un kuri spēj apmaldīties pat trijās priedēs. Protams, GPS uztvērēju šādās situācijās varēja izmantot arī kā atsevišķu ierīci, bet integrētais variants noteikti ir ērtāks, turklāt mobilais tālrunis vienmēr ir pie rokas, ko droši vien nevarētu teikt par atsevišķu GPS ierīci.

Nokia N95 GPS funkcijas atbalstam lieti noder 160 MB iekšējā atmiņa un iespēja to paplašināt, izmantojot microSD atmiņas kartes. Svarīgi atcerēties, ka ir pieejama arī īpaša navigācijas programma – Nokia Maps ar vairāk nekā 160 valstu kartēm. Navigācijas funkcijas lietošanas laikā kartes tiek ielādētas tieši no Nokia servera, izmantojot mobilā operatora tīklu vai bezvadu tīklu. To var izdarīt arī, lietojot datoru un speciālo programmu Nokia Maploader, tādējādi sagatavojoties ceļojumam, jo ārzemēs viesabonēšanas tarifi joprojām ir augsti. Kartes nepārtraukti tiek uzlabotas un Nokia lietotājiem ir pieejamas pilnīgi par brīvu. Mobilā tālruņa atmiņā saglabātās kartes tiek automātiski atjaunotas, ja Nokia serverī ir pieejamas jaunākas versijas.. Tādējādi lietotājs tiek nodrošināts ar visjaunāko ceļu informāciju. Lejupielādes ātrums atkarīgs arī no tā, kādu datu pārraides pakalpojumu jūs lietojat: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA vai bezvadu LAN.

Protams, neviens prātīgs mobilā tālruņa lietotājs nepiebāzīs pilnu tālruņa atmiņu ar kartēm tikai tāpēc vien, ka to var izdarīt. Lai saglabātu navigācijas moduļa maksimālu ātrdarbību, vislabāk saglabāt tālruņa atmiņā tikai attiecīgās pilsētas vai tā rajona karti, kurā atrodas jūsu meklētais objekts. Un tālākais jau jums ir zināms: tālruņa lietotājam virzoties uz priekšu, virzīsies arī kartes fragments, kas būs redzams tālruņa ekrānā, kamēr mērķis  sasniegts.

 

Nokia kartes

Nokia Maps ienesīs pasauli jūsu multivides datorā. Šajā programmā atrodamas vairāk nekā 5000 pilsētu kartes 160 valstīs, kurās ar Nokia N95 iebūvētās navigācijas sistēmas palīdzību varēsit atrast konkrētu adrešu atrašanās vietas jebkur pasaulē. Sameklējiet adresi, tālruņa numuru un citas detaļas, un Nokia Maps uzzīmēs jums kartē ceļu no punkta A uz punktu B, kā arī palīdzēs jums tajā nokļūt ar balss komandām un ceļa norādēm. Piemēram, apbruņojies ar šādu multivides datoru, jūs droši varat apciemot draugu kādā svešā valstī un atrast viņa māju paša (un N95!) spēkiem! Ērta ir arī iespēja nosūtīt savu atrašanas vietu citam Nokia Maps lietotājam ar MMS, kuru saņemot otrs lietotājs var uzreiz redzēt jūsu atrašanas vietu uz kartes un pat  izplānot, kā  līdz jums nokļūt.

Nokia Maps ir savietojama arī ar citiem Nokia multivides datoriem un tālruņiem. Sīkāka informācija ir atrodama mājas lapā www.smart2go.com

Un noslēgumā – kāda Dienvidāfrikas Nokia N95 lietotāja ar segvārdu papa atsauksme no interneta 2007-05-20 20:30  nCNR (citēju oriģinālā, bez labojumiem, bet saīsināti): - Hey Marcus and other readers,
Firstly, camera is superb. my N95 focuses perfectly and photos are crisp!
There are no black spots in any of my pics. The very first time i used the maps it locked onto the sattelites within 30 sec! and it does each time! (ps - i live in South Africa). The phone is fantastic. Ive never had so much fun with any cellphone ever. It works gr8 and i recommend it to every1.*

Gunta KĻAVIŅA

 

* (tulk. no angļu val.) – Sveiks, Markus un citi lasītāji! Pirmkārt, kamera ir lieliska. Mans N95 fokusējas perfekti un fotoattēli ir asi. Nevienā no manām fotogrāfijām nav melnu laukumu. Pirmo reizi lietojot kartes, satelīts noteica atrašanās vietu 30 sekunžu laikā un tā notiek ik reizes! (ps. – es dzīvoju Dienvidāfrikā). Tālrunis ir fantastisks. Neviens mobilais tālrunis man nav sagādājis tik daudz prieka. Tas darbojas lieliski un es iesaku to visiem.

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001