Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Gamatronic POWER+ – XXI gadsimta UPS tehnoloģijas

   

Модульная система Power +

 

Gamatronic ir viens no vadošajiem ražotājiem moduļveida UPS un telekomunikāciju sistēmu nepārtraukto strāvas avotu tirgū. Šī Izraēlas uzņēmuma centrālais birojs atrodas Jeruzalemē, bet tā produkcijas izplatītāju tīkls sazarojies visā pasaulē. Kopš februāra SIA Klinkmann Lat ir Gamatronic oficiālais pārstāvis Latvijā, kurš piedāvā jaunāko Gamatronic UPS modeli Power+.

 

Apsveriet...

...vai vēlaties maksāt mazāk par elektrības rēķiniem?

...vai vēlaties samazināt UPS ekspluatācijas izmaksas?

...ko jūs zināt par UPS, kuru gatavojaties iegādāties?

 

POWER+ - jaunā UPS ēra

POWER+ ir kompakta modulāra UPS sistēma, kuras pamatā ir online bateriju topoloģija. POWER+ ir oriģināla tehnoloģiskā koncepcija, kas iezīmē jaunās paaudzes UPS ēras sākumu.

Pamatelements ir modulis, kura jauda ir 10 KVA. Tas izstrādāts, pamatojoties uz tiešsaistes dubultkonversijas (on-line double conversion) principu ar neatkarīgu spriegumu un frekvenci sistēmas izejā. Attēlā ir redzama tiešsaistes dubultās pārveidošanas klasiskā shēma, kas ļauj panākt pietiekami augstu sistēmas lietderības koeficientu (0,87-0,95), taču, pateicoties Gamatronic pētījumiem un izstrādnēm, POWER+ sistēmas moduļi var lepoties ar šādiem parametriem:

  • lielākā jauda, kādu var iegūt no apjoma vienības (VA/cm3);
  • lielākā jauda, kādu var iegūt no masas vienības (VA/kg);
  • iespēja izejā iegūt gan vienas fāzes, gan trīs fāžu spriegumu;
  • augsts lietderības koeficients - POWER+ izejas efektivitāte ir 96 procenti, bet rezerves (by-pass) režīmā – 98 procenti. Vārdu sakot, lieliska elektrības patēriņa ekonomija!);
  • 10 KVA modulis ir kompakts un viegls, tā masa ir tikai 9 kg (POWER+ neliela masa un izmēri ļauj to viegli uzturēt, tas aizņem mazāk vietas, mazāki ir arī transportēšanas izdevumi);
  • neliela siltuma izdalīšana (viens 10 КVА modulis izdala tikai 333 W), kas samazina izdevumus dzesēšanai;
  • iespēja konfigurēt sistēmu pēc shēmas N+1 (vairāki moduļi darbojas parastajā režīmā, bet viens ir rezerves modulis, tādējādi paaugstinās visas sistēmas drošība).

 

Maksimāli elastīgs

Sistēma sastāv no 1 līdz 10 UPS moduļiem (katrs pa 10 kVA), sistēmas kontroliera, centralizēta statiska komutācijas moduļa un sadales bloka. POWER+ ļauj lietotājam rīkoties elastīgi. Ja slodze palielinās (piemēram, ārkārtas situācijās), to var paplašināt, vienkārši pievienojot vairākus moduļus. Tādējādi ir iespējams izveidot UPS sistēmu ar jaudu līdz 100 kVA.

Pateicoties moduļu kombinēšanas iespējām, paralēli savienojot citu ar citu, Gamatronic piedāvā četrus UPS POWER+ variantus:

·         POWER+ SA - viens 10 kVA modulis ar minimālu kontroliera funkciju klāstu. Tam ir elastīgs lietojums – pieejami varianti 3/3, 3/1 un 1/1, viegls – tikai 18 kg, kompakts dizains, izgaismots LCD ekrāns, augsts lietderības koeficients AC-AC 96 %, zems ienākošais THDi 5 % > ieejas PF 1.

·         Power+ 19” - moduļi 10 vai 20 KVА, paredzēti ievietošanai 19” komunikācijas statnē (20 KVА aizņem tikai 6U - bez bateriju skapja). Iespējams konfigurēt kā N+1 sistēmu. Moduli, kontrolieri un STSW var izmantot jebkurā 19’’ komunikācijas statnē. Šis risinājums ļaus samazināt 10 KVA un 20 KVA UPS izmaksu konfigurāciju. Komplektā ietilpst 10 KVA POWER+ modulis, kontrolieris ar STSW un 19’’ statne, kurā var ievietot visus komplekta elementus.

·         POWER+ Classic – pilnvērtīga sistēma, kurā iespējams saslēgt līdz desmit 10 KVA moduļu. Iegūto 100 KVA sistēmu var saslēgt paralēli. Iebūvētajam kontrolierim ir maksimālais funkciju kopums.

·         POWER+ Free Style – analoģisks POWER+ Classic variantam, iespējams ievietot 19” komunikāciju statnē.

 

Unikāla kontroles sistēma

Gandrīz visos POWER+ modeļos ir programmējams kontrolieris, kas ir piemērots dažādām komunikāciju tehnoloģijām. Piemēram, TCP/IP, bezvadu šūnu komunikācija. Tam ir jaudas analizators, pateicoties tam var nepārtraukti saņemt informāciju par elektrotīklu stāvokli. Izmantojot iebūvētos interfeisus RS 232 vai TCP/IP, šos datus var pārsūtīt pa LAN vai WAN tīkliem. POWER+ kontrolierim ir starptautiskā komunikāciju karte – GMaCi –, un to var vadīt ar Ethernet programmatūru. Gamatronic's PSM-POWER+ UPS vadības programmatūra ļauj vadīt un kontrolēt POWER+, kā arī automātisku datora izslēgšanos. Lietotājam draudzīgais GUI nodrošina monitoringu online režīmā, kas ļauj īstenot detalizētu darbības kontroli. POWER+ ir iespējams vadīt ar bezvadu šūnu komunikācijas ierīces WING palīdzību. Pievienojot WING karti UPS jebkuram mobilajam tālrunim vai datoram, ar bezvadu modemu ir iespējams saņemt teksta īsziņas par UPS statusu, kā arī trauksmes signālus. WING ļauj komunicēt gan no, gan uz POWER+. Tas ļauj UPS darboties online režīmā, piemēram: ieslēgt/izslēgt kādu moduli, pārbaudīt akumulatorus, atvērt/aizvērt LVD u. tml.

Kontrolierim ir avārijas signalizācijas sistēma, papildu temperatūras devēji, releju ieejas un izejas, kuras ļauj kontrolēt un vadīt lietotāja iekārtas.

 

Tīklu projektētājiem

Tas ir lielisks risinājums projektētājiem, kuriem nākas saskarties ar sarežģīto UPS izvēli. POWER+ ir ideāli piemērots situācijām, kad nav īstas skaidrības par nākamā tīkla konfigurāciju, - par iekārtas izvietojumu, pieslēgšanas shēmu energopiegādes tīklam (1/1, 3/1 vai 3/3), patērēto aprēķinjaudu. Pateicoties moduļu sistēmai, projektēšanas laikā var izveidot pamatkonfigurāciju, bet vēlāk to paplašināt vai sašaurināt (piemēram, patērēto jaudu, autonomās darbības laiku).

POWER+ sistēmai nav nepieciešamas papildu lādēšanas iekārtas. Ja vajag palielināt bateriju atbalsta laiku, tad pie esošajiem bateriju moduļiem pievieno jaunus.

Visiem moduļiem ir kopīga bateriju banka, un vajadzības gadījumā to var veidot ar vienu vai vairākiem bateriju komplektiem liekās jaudas uzkrāšanai. POWER+ ir izstrādāts saskaņā ar IEC-62040-3 standartu: Invertors vienmēr piegādā strāvu sistēmas uzlādēšanai, tas izmanto strāvu no AC ieejas caur taisngriezi vai arī no baterijām. Taisngriezis ir jākontrolē, lai pārlādētu un uzturētu baterijas uzlādētā stāvoklī. Vārdu sakot, baterija ir pievienota starp taisngrieža izeju un invertora ieeju uz kopējā DC link. (Sistēma nodrošina aktīvu strāvas sadali ieejā/izejā un baterijā. Tātad – augstāka drošība!)

POWER+ pamatā ir zaļās enerģijas tehnoloģija. Sistēmai ir apvienotais/kopējais strāvas ieejas faktors (0,99) un ļoti zems ieejas THD. Tas strādā nepārtrauktas strāvas režīmā (CCM), samazinot līniju traucējumus/interferences (RFI/EMI).

 

Ekonomiskie aprēķini

Veicot aprēķinus, nedrīkst aizmirst, cik nozīmīgi ir pareizi novērtēt UPS ekspluatācijas izmaksas. Bieži vien pasūtītājs, iegādājoties UPS par dažiem simtiem latu lētāk, neaptver, ka par patērēto elektroenerģiju viņš būtu varējis maksāt mazāk.

         Piemēram, var aplūkot divu UPS, kuru lietderības koeficienti ir atšķirīgi, elektroenerģijas patēriņu gada laikā. 80 KW noslodzes barošanai, izmantojot iekārtu ar lietderības koeficientu 92 procenti, nepieciešama 86,956 KW (86,956 x 0,92 = 80 KW) UPS ieejas jauda, savukārt, izmantojot POWER+ ar lietderības koeficientu 96 procenti, ir nepieciešama tikai 83,333 KW (83,333 х 0,96 = 80 KW) UPS ieejas jauda. Elektroenerģijas patēriņa starpība ir 86,956 – 83,333 = 3,623 KW.

Šādam lietotājam gada laikā par patērēto elektroenerģiju būs jāmaksā par 1618,16 latiem vairāk (365 х 24 х 0,051 х 3,623 = 1618,16). Tā ir tikai sākotnējā ekonomija, kuru viegli aprēķināt. Bet pastāv arī sekundārās izmaksas. Piemēram, telpu kondicionēšana, kurā ir izvietoti UPS. Jo vairāk siltuma UPS izdala, jo lielāka ir kondicionētāju noslodze.

Lūk, tāda samērā augsta cena par patērēto elektroenerģiju pasūtītājam jāmaksā tikai tādēļ, ka, izvēloties UPS, netika veltīts pietiekami daudz laika vai netika pieaicināti pietiekami kompetenti speciālisti…

Lai gan Gamatronic un Klinkmann Lat sāka sadarboties pavisam nesen, šobrīd ir realizētas vairākas instalācijas. Ja jums rodas interese par Gamatronic produkciju un vēlaties saņemt sīkāku informāciju vai konsultāciju, kompānija Klinkmann Lat ir vienmēr gatava jums palīdzēt, bet mūsu konsultants Vladislavs Leitāns palīdzēs izvēlēties piemērotāko UPS modeli un konfigurāciju gan pēc jaudas, gan pēc autonomā darbības laika. Jūsu rīcībā ir arī citi speciālisti, kas profesionāli veiks UPS montāžu, garantiju un pēcgarantijas apkopi.

 

SIA Klinkmann Lat

Gamatronic oficiālais pārstāvis Latvijā

Ganību dambī 2a, Rīgā, LV-1045

7381617, 7381615

Fakss 7382451

www.klinkmann.com/lat

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001