Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izturīgākais portatīvais dators – Panasonic Toughbook

   

Panasonic Eastern Europe Handelsgesellschaft mbH, Vienotais reģ

 

Viens no mūsdienu uzņēmēja uzticamākajiem pavadoņiem ir portatīvais dators, kurš sniedz iespēju jebkurā laikā un vietā risināt darba jautājumus. Tomēr arī modernāko pārnēsājamo datoru iespējām ir robežas, kas lielākoties ir saistītas ar noturību pret dažādiem mehāniskiem bojājumiem. Kritiens no galda, mitrums, karstums un putekļi lietotājam bieži vien nozīmē datora un arī svarīgu datu zaudēšanu.

 

Pārcieš kritienu no 90 cm augstuma

Kā risinājums šīm problēmām ir radīti triecienizturīgie datori, tomēr visbiežāk šāda veida tehnoloģijas nav paredzētas ikdienas lietošanai. Vēl nesenā pagātnē triecienizturīgie pārnēsājamie datori lielo izmēru un masas dēļ galvenokārt bija paredzēti noteiktu specialitāšu pārstāvjiem, piemēram, militārpersonām, kuri datora izturībai pievērš izšķirošu uzmanību. Šo situāciju mainīt ir izdevies kompānijai Panasonic, kura ir radījusi triecienizturīgo portatīvo datoru sēriju Toughbook.

Toughbook galvenā priekšrocība ir izturība – izturīgākie šīs sērijas datori bez bojājumiem spēj pārciest kritienu pat no 90 cm augstuma. Panasonic Toughbook spēj pārciest arī mitrumu, karstumu un aukstumu tādā apjomā, kas citiem datoriem izraisa neatgriezeniskus bojājumus.

 

Cik prasību, tik komplektāciju

Ņemot vērā dažādu lietotāju atšķirīgās prasības, Toughbook ir pieejami trīs komplektācijās:

  • Fully Ruggedized,
  • Business Ruggedized,
  • Semi Ruggedized.

Fully Ruggedized Toughbook paredzēti darbam parastajiem portatīvajiem datoriem nelabvēlīgos apstākļos. Magnēzija apvalks garantē maksimālo aizsardzību visjutīgākajām daļām, piemēram, displejam. Cietais disks ir pasargāts pret dažādiem triecieniem un satricinājumiem, tādēļ dators spēj darboties pat pēc kritiena no 90 cm augstuma. Īpaša aizsargkārta nodrošina izturību pret putekļiem un mitrumu. Fully Ruggedized veiksmīgi spēj darboties ekstremālas temperatūras apstākļos – dators savu funkcionalitāti saglabā robežās no -20 līdz +60 °C. Šādi izturīgie datori ir veiksmīgākais risinājums dažādu specialitāšu pārstāvjiem, kuriem bieži jāstrādā visai sarežģītos apstākļos.

Business Ruggedized komplektācijas datori ir piemēroti personām, kuras darba laikā daudz ceļo vai tiekas ar klientiem ārpus biroja. Īpaša aizsardzība ir nodrošināta cietajam diskam, displejam un pieslēgvietām. Business Ruggedized ir apvienota izcila izturība un lielisks dizains, tādēļ šie datori tiek ieteikti kā labākā izvēle personām, kurām svarīgi būt reprezentablām un, piemēram, pārdošanas pārstāvjiem. Arī šīs komplektācijas datoriem galveno aizsardzību nodrošina magnēzija aizsargkārta. Pateicoties noturībai pret skrāpējumiem, Business Ruggedized ilgstoši saglabā savu lielisko izskatu.

Semi Ruggedized komplektācijas datoriem tiek nodrošināta aizsardzība visbiežāk plīstošajām datora sastāvdaļām. Cieto disku īpaši pasargā triecienu absorbējošs apvalks, tādēļ funkcionalitāti neietekmē kritiens no 30 cm augstuma. Īpašā dzesēšanas sistēma pasargā datoru no putekļu un netīrumu iekļūšanas – liekais karstums netiek izvadīts ar gaisa ventilāciju, bet gan caur datora korpusu.

 

Lielisks biedrs ceļojumā

Liela daļa portatīvo datoru mēdz salūzt tieši ceļojumu laikā, kad piedzīvo kritienus vai dažādus satricinājumus. Panasonic Toughbook datoru izturība ļauj izvairīties no šādiem nepatīkamiem atgadījumiem. Magnēzija apvalks un īpašā konstrukcija nodrošina lielisku aizsardzību pret biežākajiem datoru salūšanas cēloņiem: triecieniem, mitrumu un putekļiem. Toughbook būs lielisks pavadonis dažādās neordinārās darba situācijās, kā arī lielisks biedrs ceļojumos. Piedāvājot izcilu datora un datu aizsardzību, Panasonic ir izdevies pierādīt, ka jaunākajām tehnoloģijām nav jābūt pārlieku jutīgām – arī tās var kalpot ekstremālos apstākļos.

Tougbook lietotājiem tiek piedāvāta iespēja iegādāties īpašu garantiju, kas nodrošina datora servisu līdz pat pieciem gadiem. Šāda servisa priekšrocības ir jebkādu defektu (piemēram, uz tastatūras izlijuša dzēriena radīti bojājumi, pazudušu vai nolietotu sastāvdaļu maiņa u. tml.) novēršana bez papildu samaksas.

Kopš šīgada pavasara Toughbook sērijas datori ir iegādājami arī Latvijā, savukārt īpašais garantijas serviss Toughbook lietotājiem Latvijā būs pieejams jau rudenī. Ikvienam interesentam ir iespēja Toughbook datorus saņemt testiem. Par testu nosacījumiem un iespējamiem laikiem nepieciešams interesēties Panasonic pārstāvniecībā Latvijā, kontaktinformācija atrodama mājaslapā www.panasonic.lv

Papildu informāciju par Panasonic Toughbook datoriem var iegūt, apmeklējot mājaslapu www.toughbook.eu

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001