Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Lattelecom TV - pirmā interaktīvā digitālā TV Latvijā

   

Lattelecom TV

 

Šopavasar Lattelecom nākotnes grāmatā ir ierakstīta jauna lappuse - sākusi darboties Lattelecom digitālā televīzija. Būtisks priekšnoteikums Lattelecom TV izveidē ir platjoslas tehnoloģijas attīstība, kas radījusi iespēju pa telefonijas kabeļiem pārraidīt TV signālu.

 

Kāda esi, Lattelecom TV? 

Sākotnēji, īstenojot videostraumēšanas projektus, arī paši Lattelecom darbinieki ekspertu vadībā apguva audio un video signāla pārraidi interneta vidē, iepazinās gan ar jaunām datu kodēšanas tehnoloģijām, gan ar dažādiem infrastruktūras risinājumiem. Lattelecom tīkla iespējas bija noteicošās, izvēloties šobrīd perspektīvāko signāla kodēšanas tehnoloģiju MPEG4, jo MPEG2, ko līdzīgos projektos izmanto vairāki Eiropas telekomunikāciju operatori, jau ir sasniegusi attīstības griestus.

Bet ko īsti vēlas skatītāji, kurus diez vai interesē tehnoloģiju nianses? Kā liecina Lattelecom pērn veiktā pētījuma dati par digitālo televīziju, skatītāju vairums digitālo televīziju saista ar labāku TV signāla, attēla un skaņas kvalitāti, kā arī daudzu kanālu un dažādu papildu pakalpojumu pieejamību. Pētījums apstiprinājis pieņēmumu, ka TV skatītāji regulāri lieto piecus līdz desmit iecienītākos kanālus. No digitālās TV pakalpojumiem potenciālie skatītāji visvairāk vēlētos izmantot iespēju izvēlēties TV raidījumu un filmu skatīšanās valodu, veidot savu TV kanālu paketi un maksāt tikai par šiem kanāliem, kā arī ierakstīt un pēc tam noskatīties pašu izvēlētos televīzijas raidījumus. Tieši to arī piedāvā Lattelecom TV.

Kā uzskata Lattelecom Satura biznesa daļas direktors Gints Kiršteins, šobrīd Lattelecom TV funkcionāli ir viena no modernākajām televīzijām Eiropā. Lattelecom TV ir tehnoloģiski pārāka par konkurentu piedāvāto tieši tālākas attīstības iespēju dēļ. Tas ir sākums kvalitatīvi jauna līmeņa pakalpojumu piedāvājumam.

- Lattelecom TV ir pirmā interaktīvā digitālā televīzija Latvijā, - stāsta G. Kiršteins. - Tā paver jaunus iespēju horizontus mūsu biznesam un klientiem – pašiem veidot savu TV saturu, ierakstīt, meklēt, kārtot, arhivēt, čatot un darīt daudz ko citu, ko piedāvā digitālās tehnoloģijas.

Projekta izstrādes laikā apguvām daudz jauna un mācījāmies no pasaules labākās pieredzes. Uzņēmuma biznesa modelī tas nav tikai jauns pakalpojums, bet iezīmē būtisku pagriezienu visā stratēģijā, kurā arvien vairāk tuvojamies savai vīzijai – kļūt par pilnu mājas digitālo komunikācijas tehnoloģiju piegādātāju. Tas ir jauns standarts tirgū, ko esam sev noteikuši.

 

Lattelecom TV jūsu mājās

Lattelecom TV sniedz klientiem TV ekrānā visdažādākos pakalpojumus. Bez Pamata un Paplašinātās TV kanālu pakām, kurās ir 43 TV kanāli, klients ar TV pults palīdzību var iegādāties kādu no tematiskajām pakām – Pieaugušo paka un Viasat kanālu paka. Lattelecom TV ir pieejami populārākie televīzijas kanāli, nepiedāvājot milzīgu skaitu lieku kanālu, kurus klients tāpat neskatās.

Lattelecom TV piedāvā arī vairākus Latvijas televīzijas tirgū vēl nebijušus jaunumus, piemēram, videonomu televizorā. Klients, nepieceļoties no dīvāna, tikai ar pults palīdzību var iznomāt dažādas populāras filmas un skatīties tās, kad pašam tīk. Nav nepieciešams sūtīt īsziņas, zvanīt uz maksas tālruņa numuriem, - pietiek tikai ar pulti. Tāpat Lattelecom TV lietotājiem vairākos televīzijas kanālos ir iespēja ierakstīt tīkamākos TV raidījumus un noskatīties tos kādā brīvā brīdī. Savukārt, lai nepalaistu garām, piemēram, vakara filmu, iespējams uzstādīt atgādinājumu, kurš īstajā brīdī atgādinās, ka filma tūdaļ sāksies. Un tas ir tikai sākums.

Turpmāk klientiem tiks piedāvātas arī tādas iespējas kā interneta lietošana, dažādas spēles, ģimenes foto un videomateriālu aplūkošana TV ekrānā. Protams, Lattelecom TV kanālu klāsts tiks papildināts arī ar jauniem un interesantiem TV kanāliem, tostarp tā sauktajiem High Definition jeb augstas skaņas un attēla izšķirtspējas kanāliem.

Patlaban Lattelecom TV ir pieejams kā Mājas komplekta 3 sastāvdaļa. Tas nozīmē, ka klientiem vienlaikus tiek nodrošināti gan telefonijas, gan interneta, gan televīzijas pakalpojumi. Lai skatītos Lattelecom TV, ir nepieciešama aktīva Lattelecom tālruņa līnija un Lattelecom interneta pieslēgums ar modemu, kas atbalsta TV lietošanu, kā arī TV dekoderis. Mājas komplekta 3 cena, iegādājoties interneta modemu un TV dekoderi, ir 24,90 Ls/mēnesī.    

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001