Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Nokia 6085- atlokāms un pamatīgs

Jaunais Nokia modelis ir kārtējais atlokāmais 40. lietotāja platformas uzlabotās 3. sērijas tālrunis par pievilcīgu cenu. Nokia 6085 ir vidējās klases aparāts un ierindojas starp modeļiem 6103 un 6125. Telefons veiksmīgi turpinās jau zināmā un populārā Nokia 6060 slavas gājienu, jo ir papildināts ar ārējo displeju un vairākām funkcijām. Jaunums nav pārbagāts ar tehnoloģijām, ir pietiekami funkcionāls, kompakts un ērts.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Aparāts bez baterijas sver 84 g, tā izmēri 92 x 46 x 23 mm, tilpums ražotāja specifikācijā nav minēts. Tālrunim ir iekšējā antena, tā korpuss veidots no vairāku krāsu salikuma, lai tas izskatītos gan dārgāks, gan elegantāks. Lai gan 6085 ir nedaudz noapaļots, tomēr korpuss izskatās smagnējs. Nokia mūsu tirgum piedāvā četrus krāsu variantus, bet, kā jau ierasts atlokāmajiem tālruņiem, korpusa vāciņus mainīt nav iespējams. Sāni un apakšējā mala veidota no melnas matētas plastmasas, priekšpuse un aizmugure nostrādāta ar pulētām horizontālām līnijām. Iespējams, ka šāds interesants pulējums var palīdzēt jaunajam modelim izskatīties dārgākam.

Aizmugures vāciņu noņemt ir pietiekami ērti. Zem tā atrodas baterija un SIM kartes nodalījums. Virs vāciņa uz spīdīgas plastmasas svītras iestrādāts Nokia logo, kreisajā pusē redzams paliels skaļrunis. Korpusa apakšējā daļā atrodas lādētāja un Pop-Port savienotājligzda, blakus ir mikrofons un vidū - stiprinājums siksniņas pievienošanai. Vāciņā korpusa priekšpusē redzami nelieli burti ar vārdu NOKIA, zem tiem ir ekrāns, augstāk vidū novietots kameras objektīvs. Sānos labajā pusē novietots atmiņas kartes turētājs, kreisajā pieejami pacieti skaļuma regulēšanas un kameras aktivizēšanas taustiņi. Salocītā stāvoklī telefons vairāk atgādina budžeta klases modeli, bet atvērtā veidā patīkami pārsteidz ar izsmalcinātu izskatu.

Nokia 6085 plastmasas klaviatūra ir ļoti pievilcīga un ērta. Tā ir titāna krāsā, taustiņi ir lieli, izvirzīti uz āru un viegli nospiežami. Taustiņu apgaismojums ir baltā krāsā un pietiekami spilgts, simboli uz tiem ir lieli, tumsā visai labi pārredzami.

Abi vadības, izsaukuma un nolieguma taustiņi ir savienoti vienā rāmī, taču ir ērti darbībā. Vadības kursors ir spoži sudrabains, tā vidū apstiprinājuma un izvēlnes taustiņš ir titāna krāsā. Kursoru ir ērti lietot, to virzot pa labi, pieejams kalendārs ar mēneša dienu pārskatu, pa kreisi atveras jauna īsziņas forma, virziens uz augšu startē kameru, uz leju piedāvā kontaktus. Labais vadības taustiņš atver telefona grāmatu, kreisais piedāvā aktivizēt visvairāk nepieciešamās funkcijas. Apakšējais vidējais 0/i taustiņš nodrošina ātru piekļuvi WAP pakalpojumiem, apakšējais labējais - # aktivizē kluso režīmu.

Tālrunim ir divi ekrāni. Ārējais FSTN ar 20 x 16 mm ir pietiekami liels, tas ir melnbalts ar zilganu fona apgaismojumu un izšķirtspēju 96 x 68 punkti. Ekrānā četrās rindās pieejams pulkstenis, datums, dienas nosaukums, baterijas un tīkla rādījumi, bet papildus pieejama informācija par zvanītāju, modinātāju, vibrozvanu, īsziņu, zvaniem u. c. apzīmējumi. Apgaismot displeju neatvērtā veidā var ar sānu regulēšanas taustiņu. Pēc vēlēšanās var regulēt ārējā displeja ekrānsaudzētāju.

Iekšējā 262144 krāsu pasīvā CSTN ekrāna izmēri ir 28 x 35 mm, tā izšķirtspēja 128 x 160 punkti, lai gan krāsas nav īpaši spilgtas. Iespējams, ja ražotājs būtu paredzējis TFT matricu, krāsas būtu sulīgākas, taču telefons kļūtu dārgāks. Teksts displejā parastajā režīmā pieejams sešās rindās, izvēloties ļoti mazus burtus, - astoņās rindās. To lielumu var izvēlēties - ļoti mazi, mazi, parasti, lieli gan kontaktiem, gan internetam, gan ziņām.

Izvēlnē Galvenais displejs var mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, aktivizēt enerģijas taupīšanas režīmu, izvēlēties gaidīšanas režīma fonta krāsas, operatora logo. Diemžēl iekšējā displeja spilgtumu un kontrastu nevar regulēt. Galvenās izvēlnes atspoguļojas iekšējā ekrānā un sastāv no desmit nosaukumiem, kuri atainojas ar kustīgu un saturam atbilstošu attēlu. To skats pieejams divos variantos - kopējā sarakstā no 1 līdz 10 vai izkārtots animētu attēlu formā.

Tālruņa izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir loģiska un visai ērti lietojama. Lietotāja ērtībai paredzētas nepieciešamās izvēlnes, kā arī apakšizvēlnes paātrinātā izsaukšana, nospiežot vidējo kursora taustiņu Izvēlne un ciparu kombināciju, kas atbilst izvēlņu koka kārtas numuram. Septiņas tālruņa funkcijas var aktivizēt un izsaukt ar balss komandu. Balss frāzes jau pieejamas telefonā, tās skan arī latviski, bet visai īpatnējā un metāliskā balsī. Tālrunis atbalsta latviešu un krievu valodu.

 

Iespējas

Lietotājam pieejamā kopējā telefona atmiņa ir 4 MB. Papildus var iegādāties MicroSD formāta atmiņas karti. Tālruņa atmiņā saglabājamo kontaktu skaits atkarīgs no kopējās atmiņas statusa. Konkrētam vārdam katalogā var saglabāt vairākus numurus: parasto, mobilo, mājas, darba un faksa. Jebkuru no tiem var uzstādīt par galveno. Katram kontaktam var pievienot vairākas detaļas: e-pastu, web adresi, pasta adresi, uzņēmumu, amatu, segvārdu, lietotāja ID, dzimšanas dienu, izveidot piezīmi, pievienot attēlu, balss frāzi un zvana signālu.

Iespējams izvēlēties trīs kontaktu parādīšanas skatus: parastu vārdu sarakstu, vārdu un numuru, vārdu un attēlu. Ierakstam tālruņa katalogā var izveidot zvanītāju grupu, piešķirot katrai attēlu un melodiju. Ātrajiem zvaniem astoņiem vairāk lietojamiem vārdiem iespējams piešķirt klaviatūras ciparu taustiņus no 2 līdz 9. Telefonā parādījusies visai noderīga lieta - lietotājam piedāvā izvēlēties kataloga parādīšanas veidu pēc vārda vai uzvārda. Iespējama gan telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēja kopēšana, gan abu atmiņu kopēja lietošana.

Tālrunis ļauj nosūtīt saliktās īsziņas, kas sastāv no vairākām parastajām 160 zīmju īsziņām, kopumā 1000 zīmes. Rakstot tekstu, atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs atrodams displeja augšējā apzīmējumu rindā. Tekstam var pievienot kontaktu, numuru, smaidiņu, izmantot kādu no 11 gatavām teksta veidnēm. Tālrunis ļauj sūtīt un saņemt multivides ziņojumus, tajā integrēta e-pasta programma, ar kuras palīdzību var rakstīt, nosūtīt un nolasīt e-pasta ziņojumus.

Jaunajā telefonā iestrādāta vienkārša VGA kamera. Iespējams uzņemt gan fotoattēlus, gan īsus videoklipus. Kamerai var izvēlēties trīs attēla kvalitātes uzstādījumus - augstu, parastu un pamata un mainīt attēla izmērus. Diemžēl nav paredzēta zibspuldze un nakts režīms. Foto režīmā kamerai ir attēlu sērijas funkcija un taimeris ar laiku 10 sekundes, pie kam ik sekundi dzirdams informējošs un skaļš signāls.

Lietotājs var izmantot kādu no sešiem efektiem vai rediģēt foto ar attēlu redaktoru - ieliekot tekstu, klipkopu, ierāmējot, pievienojot citu attēlu. Fotoattēlu var tuvināt, pārdēvēt, pievienot kontaktam, uzstādīt kontrastu, izmantot par fonu, ekrānsaudzētāju vai nosūtīt ar multivides ziņojumu. Videoklipus var uzņemt divos režīmos - noklusējums un maksimāls ieraksts, tas atkarīgs no tālruņa brīvās atmiņas. Iespējams mainīt videoklipu kvalitāti un izšķirtspēju, video uzņemšanas laikā atslēgt mikrofonu.

Papildfunkciju klāsts ir atbilstošs klasei. Tajā ir datums un pulkstenis, modinātājs vienai vai vairākām nedēļas dienām ar atlikšanas laiku, kalkulators, paplašināts valūtas un vienību konvertētājs, hronometrs un taimeris divos režīmos - parastajā un intervālu. Paplašinātajā un ērtajā kalendārā ir piezīmju saraksts mēneša, nedēļas un dienas pārskatā, atgādinājumi katrai dienai, uzdevumi un piezīmes. Pieejams brīvroku skaļrunis, diktofons, ar kuru var ierakstīt skaņu un to uzstādīt par zvana signālu, vibrorežīms un automātiskais taustiņslēgs. Diemžēl šo modeli ražotājs nav aprīkojis ar seifu.

Nokia 6085 ir FM diapazona stereo radio ar 20 stacijām, kas darbojas, pieslēdzot pārdošanas komplektā pievienoto austiņu un ar iebūvētu skaļruni brīvroku režīmam. Tālrunī pieejams apjomīgs mūzikas atskaņotājs ar bibliotēku, ekvalaizers un stereo paplašināšanas funkcija. Telefons uztur daudzus audioformātus: AAC, AAC+, MP3, MP4, WMA, AMR, MIDI 64 polifoniskos, SP-MIDI, True tones. Melodijas, pateicoties samērā lielajam skaļrunim, skan pietiekami skaļi un īpaši dzidri. Jaunus toņus lietotājs var lejupielādēt gan no ražotāja piedāvātā Nokia.com, gan citām lapām, saņemt ar MMS ziņojumu.

Tālrunis uztur audio ziņojumu un video straumēšanas pakalpojumus. Izklaidei sākotnēji pieejamas četras Java spēles un vairākas Java programmas: izdevumu pārvaldnieks, konvertors, pasaules pulkstenis, sensor un tulkotājs. Izmantojot programmatūru Nokia PC Suite, iespējams sinhronizēt ar datoru telefona datus: kontaktus, kalendāru, darbu sarakstus, attēlus, klipus, melodijas un Java aplikācijas. Sinhronizācija ar datoru notiek caur Pop-Port savienotāju ar USB savienojuma kabeli CA-53 vai caur Bluetooth.

Pieejamajam testa versijas telefonam litija jonu 850 mAh akumulators BL-5C nodrošināja sakarus vairāk nekā trīs diennaktis.

 

+ Pievilcīga un ērta klaviatūra. Nopietns mūzikas atskaņotājs, dzidras skaņas. Pilnvērtīga datu pārraide un daudz biznesa funkciju.

- Nedaudz masīvs korpuss. Vienkārša kamera bez zibspuldzes, CSTN pasīvais ekrāns.

 

 

Samsung SGH-E250- elegants telefons par draudzīgu cenu

 

Jaunais slider tipa telefons pozicionēts kā vidējās klases tālrunis, taču tā ārējais izskats tuvina E250 biznesa kategorijai. Jaunums stipri līdzinās Samsung biznesa klases populārajam un visai dārgajam Ultra slim sērijas modelim D900. Pēc ražotāja domām jaunā modeļa galvenā auditorija ir jaunieši no 18 līdz 30 gadiem, kuri izvēlas nevis funkciju pārbagātību, bet stilu un formu. Iespējams, daudzi, kas agrāk lūkojās uz modeli D900, tagad varēs iegādāties vizuāli līdzīgu un funkcionāli tikai nedaudz vienkāršotu plānās sērijas telefonu.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Plānais telefons sver 80,8 g, tā izmēri ir 99,5 x 49,5 x 14,1 mm. Plastmasas korpuss ir bez asām šķautnēm, nedaudz matēts un veidots no veiksmīga divu krāsu salikuma - alumīnija un tumšāka sudrabaina. Telefonam nav ārējās antenas, un tas patīkami ieguļas plaukstā. Aizmugurē atrodas akumulatora vāciņš, kurā iekausēts ražotāja nosaukums SAMSUNG un teksts samsungmobile.com. Korpusa augšējā un apakšējā daļa ir līdzena, labajā sānu malā atrodas austiņas un lādēšanas pieslēguma vieta, kreisajā - novietots regulēšanas taustiņš, zemāk redzama microSD kartes vieta.
Priekšējā daļā zem ekrāna redzams nosaukums SAMSUNG, zemāk iestrādāts pacēlums vāciņa atslidināšanai un aizvēršanai. Pateicoties veiksmīgai konstrukcijai, vāciņa bīdīšana ar vienu roku ir ļoti ērta. Atbīdāmā korpusa aizmugurējā daļā ir kameras objektīvs un pašportreta spogulis. Korpusā neizdevās atrast antenas un autokomplekta pievienošanas ligzdu, atsevišķu skaļruni, krāsaino servisa indikatoru, stiprinājumu siksniņas pievienošanai un infrasarkano lodziņu.
Plastmasas klaviatūra ir sadalīta divās daļās - viena daļa atrodas priekšpusē, otra ieraugāma, atslidinot vāciņu. Ārpusē redzams taisnstūrveida četrvirzienu kursors, abi izsaukuma un vadības, kā arī dzēšanas taustiņš c. Kursors nodrošina ātru pieeju četrām izvēlētajām funkcijām, lietotājam ir iespēja tās pielāgot. Tā vidū atrodas apvienotais apstiprinājuma un WAP pieejas taustiņš ok/i .Taustiņi ir cieši kopā, bet pietiekami lieli un ērti lietošanā, apgaismoti ar spilgtu baltu gaismu, simboli uz taustiņiem ir labi pārskatāmi. Iekšpusē ciparu taustiņi izvietoti atstatus cits no cita, nedaudz izvirzīti uz āru, nospiest izvēlēto pogu nav grūti. Klaviatūras taustiņš # aktivizē kluso vibrorežīmu.

2.00” TFT matricas displejs ir liels, ar izšķirtspēju 160 x 128 punkti tas spēj atainot līdz 65 536 krāsu toņiem, un krāsas displejā izskatās pietiekami spilgtas, taču ne ļoti dzidras. Liels ekrāns samazina asumu, un informācija displejā kļūst graudaina.

Displeja spilgtumu var regulēt, kā arī izvēlēties vienu no septiņiem krāsainiem fona attēliem vai kādu no divām displeja apdares krāsām, mainīt teksta attēla novietojumu, stilu un krāsu. Ievadot jaunu numuru displejā, cipari izskatās milzīgi attiecībā pret ekrānu. Pēc noklusējuma uzstādīti lielie fonti, taču tos var mainīt uz vidējiem vai maziem. Numura ciparu atspoguļojuma krāsu var mainīt no melnas uz citām vai izvēlēties varavīksnes režīmu.

Gaidīšanas režīmā ekrānā redzams datums, mēnesis, dienas nosaukums, pulkstenis, akumulatora un tīkla indikators, kam ir seši līmeņi, diemžēl baterijai paredzētas tikai trīs iedaļas. Teksts displejā, veidojot īsziņu, parastajā režīmā redzams četrās rindās, izvēloties mazos burtus,- piecās. Lietotājam piedāvā regulēt teksta lielumu- parasts, liels, mazs, kā arī teksta režīmu- pasvītrojums un pārsvītrojums, treknraksts, slīpraksts.

Tālruņa izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir loģiska un ātri apgūstama. Galvenās izvēlnes sastāv no deviņiem nosaukumiem un atainojas ar kustīgu un atbilstošu attēlu. Garu izvēlņu un apakšizvēlņu nosaukuma beigu teksts tiek parādīts pilnīgi ar slīdošu rindu. Izvēlētā režīma statuss parādās mazā rāmītī. Izvēlnes, kā arī apakšizvēlnes paātrināti var izsaukt, nospiežot kreiso vadības taustiņu Izvēlne un ciparu kombināciju, kas atbilst izvēlņu struktūras kārtas numuram. Tālrunis atbalsta latviešu un krievu valodu.

 

Iespējas

Jaunais telefons darbojas GSM900/1800/1900 MHz tīklā. Tā kopējā dinamiskā atmiņa nav pārāk liela – 13 MB, taču var iegādāties papildus atmiņas karti. Izvēlnē Iestatījumi pieejama detalizēta informācija par kopējo atmiņas stāvokli, kā arī redzams aizņemtais un atlikušais apjoms. Papildus SIM kartei īpašnieks atmiņā var saglabāt līdz pat 1000 vārdiem. Ērti, ka vienlīdz var lietot gan SIM kartes un telefona atmiņu, gan kopēt no vienas atmiņas otrā.

Ikvienam jaunam vārdam var pievienot uzvārdu un vairākus numurus: mobilo, mājas, darba, faksa, citu un ierakstīt e-pasta adresi, izvēlēties zvana melodiju, pievienot īsu teksta piezīmi un papildināt ar zvanītāja ID attēlu. Atmiņas kataloga parādīšanas veidu iespējams veidot pēc vārda vai uzvārda. Ierakstītos vārdus var apvienot vairākās grupās. Šajā modelī ir trīs gatavas grupas, lietotājs jaunas var veidot pats. Ātru un ērtu pieeju kontaktiem sniedz labais vadības taustiņš. Astoņiem biežāk nepieciešamajiem vārdiem zvanīšanai var piešķirt klaviatūras ciparu taustiņus no 2 līdz 9. Tālruņa kontaktus iespējams pārsūtīt caur Bluetooth. Diemžēl Samsung joprojām nav paredzējis balss zvana funkciju.

Arhīvā saglabājās līdz divsimt teksta īsziņām. Telefons nodrošina īsziņu un multivides ziņojumu sūtīšanu un saņemšanu. Sākt jaunu īsziņu atvieglo četrvirzienu kursora kreisā pozīcija. Īsziņas lasīt un rakstīt ir pietiekami ērti, tekstam var mainīt simbolu lielumu, biezumu, slīpumu un izvietojumu. Piedāvā izmantot desmit ziņu šablonus, tekstu var papildināt ar attēlu, animāciju, skaņu, melodiju vai emocijsimboliem. Iespējams ievietot kataloga ierakstus, grāmatzīmes, vizītkartes, tikšanās, jubilejas datus un uzdevumus.

Rakstot jaunu ziņu, displejā parādās atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs, kopējais savienoto īsziņu skaits ir 12. Izvēlnes Ziņas otrā apakšizvēlne Multiziņa sniedz iespēju veidot jaunu ziņojumu. Rakstīt multiziņu ir ērti, ekrānā piedāvā ievadīt tēmu, pievienot attēlu un video, mūziku un skaņu un teksta informāciju. Šajā modelī pieejama e-pasta funkcija.

Tālruņa aizmugurējā daļā integrēta parasta 0,3 megapikseļu VGA kamera. Tai ir daudz dažādu iespēju, taču tās matrica varētu būt labāka. To var aktivizēt ar četrvirzienu kursora īpaši apzīmēto apakšējo virzienu vai tradicionāli caur atsevišķu izvēlnes punktu. Diemžēl atsevišķu pogu korpusa sānos ražotājs nav novietojis. Iespējams izvēlēties dažādu attēlu lielumu un kvalitāti: vissmalkāko, augstu un parastu. Var uzstādīt vairākus skatu meklētāja režīmus: standarta proporciju, pilnu ekrānu, visu ekrānu ar indikatoriem, mainīt ainavas programmu no parasta uz nakts, ekspozīcijas mērus no matricas uz centrētu. Iestatījumos var regulēt baltā līdzsvaru - kvēlspuldze, dienasgaisma, mākoņains un automātiski. Iespējams veidot sērijveida foto (6, 9, 15 attēli) divos ātrumos - parastā un lielā - un 15 veidu mozaīkas fotouzņēmumus.

Kamerai ir 4x ciparu palielinājuma funkcija, taimeris ar intervālu 3, 5 un 10 sekundes, pašportreta spogulītis, taču nav zibspuldzes. Fotouzņēmumiem var piemeklēt kādu no 29 fona rāmīšiem vai izvēlēties efektu: melnbalts, negatīvs, sēpija, reljefs, skice un ūdens. Ar četrvirzienu kursora kustību augšā un lejā var tuvināt vai attālināt objektu, kustība pa labi un kreisi piedāvā mainīt gaismas jutību. Kamera nodrošina arī visai pagaru (līdz pat vienai stundai) videorullīšu veidošanu ar skaņu. Tālrunī caur Bluetooth pieejama ātrā fotoattēla nosūtīšanas funkcija uz savietojamu fotoprinteri.

Visai dzidri un skaļi skan 64 instrumentu polifoniskās melodijas. Jaunas melodijas var ielādēt, izmantojot tālrunī lietoto WAP 2.0 pārlūkprogrammu un GPRS atbalstu, saņemot ar multiziņu, caur Bluetooth savienojumu vai pārsūtot no datora, izmantojot USB datu kabeli un programmatūru. Jaunais E250 ir aprīkots ar FM radio un MP3 atskaņotāju. Saglabājamo radiostaciju skaits sasniedz 30, mūzikas atskaņotājam var mainīt attēlojumu no disko uz varavīksnes gaismām. Mūziku var klausīties caur iebūvēto skaļruni vai pieslēdzot stereoaustiņas; lai klausītos radio, jāpievieno austiņas.

Telefonā ir paredzēts diktofons, viena ieraksta garums atkarībā no brīvās atmiņas var sasniegt stundu. Var ierakstīt jebkuru apkārtējo skaņu un izmantot to par zvana melodiju. Modeļa papildfunkciju klāsts ir pilnīgi pietiekams. Plānošanai noderēs kalendārs ar dienas, nedēļas un visu mēneša pārskatu, notikumu saraksts (jubilejas, tikšanās un uzdevumi). Telefonā pieejams datums un pulkstenis, trīs modinātāji, pasaules pulkstenis, kalkulators, mērvienību un valūtas konvertētājs, taimeris un hronometrs. Jaunajā modelī ievietots attēlu redaktors.

Izklaidei piedāvāto spēļu skaits ir iespaidīgs - astoņas Java spēles. Sinhronizācijai ar datoru paredzēts Data Kit PC Studio programmatūras komplekts ar USB kabeli. Infrasarkanā saite nav paredzēta, iespējams, tāpēc, ka integrēts Bluetooth.

Testa telefonam pievienotā standarta litija jonu 750 mAh baterija nodrošināja nepārtrauktu darbību trīs diennaktis.

 

+ Elegants un plāns par labu cenu. MP3 atskaņotājs, FM radio un Bluetooth. Iespējams ievietot microSD atmiņas karti.

- Liels, bet nedaudz graudains ekrāns. Kamerai daudz iespēju, bet pārāk zema izšķirtspēja.

 

Vienkāršais muzikants Sony Ericsson W200i

 

Līdz šim Walkman mūzikas W sērijas modeļi bija par biznesa klases cenu, kas daudziem potenciālajiem pircējiem nebija sasniedzami. Jaunais budžeta klases modelis W200i paredzēts plašam patērētāju lokam, kas telefonā meklē ne tikai ierastas funkcijas, bet plašas ar mūziku saistītas iespējas, tāpēc akcents likts uz skaņas kvalitāti.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Tālruņa masa ir 85 g, tā izmēri 101 x 44 x 18 mm. W200i ārēji ir līdzīgs iepriekšējiem modeļiem K510i un K310i, tam ir klasiska forma, un tas ērti jūtas rokā. Ražotājs mūsu tirgum piedāvā divas pamatkrāsas - ziloņkaula baltu ar oranžu un melnu. Lietotājam iespējams mainīt dažādus Style-Up vāciņus.

Priekšējā daļa ir nedaudz platāka par aizmuguri, kura simetriski sašaurinās virzienā uz aizmugures vāciņu. Korpusa priekšpuses apakšējā daļa ir ieapaļa un izskatās nošķelta. Augšpusē redzama ieslēgšanas poga un plats infrasarkanais logs, blakus izveidots ne visai drošs atvērums siksniņas ievēršanai. Kreisajā sānu malā atrodas oranžais Walkman pleijera aktivizēšanas taustiņš, zemāk redzama noslēgta atmiņas kartes ligzda. Kreisajā sānu malā augšpusē atrodas šaurs regulēšanas taustiņš, kas papildus parastajām funkcijām sniedz iespēju pārslēgt pleijera mūzikas failus. Diemžēl atsevišķs kameras taustiņš nav paredzēts.

Apakšējā daļā atrodas savienotājligzda dažādu aksesuāru pieslēgšanai. Aizmugurē ir baterijas vāciņš, kurā redzams oranžais Walkman apzīmējums, liels skaļrunis, dziļi iegremdēta kamera, nosaukums Sony Ericsson un ražotāja zaļais apaļais logo. Priekšējā daļā augšpusē atkal redzams šī ražotāja nosaukums Sony Ericsson, zemāk atrodams displejs, zem tā klaviatūra un vēl zemāk - caurspīdīgā oranžais Walkman logo. Klaviatūras plastmasas taustiņi ir visai blīvi izvietoti, nav īpaši lieli, bet gari un ieapaļi un izvirzīti uz āru, simboli nav lieli, bet labi pārskatāmi, apgaismoti ar diodēm sarkanīgi oranžā krāsā. Piecvirzienu kursors džoistiks ir ērts un nodrošina ātru pieeju svarīgākajām funkcijām, telefona lietotājam ir iespēja tās pārveidot. Varētu pat teikt, ka visi taustiņi ir ērti, ja tie nebūtu tik cieti jāspiež.

Ekrāns ir iegremdēts zemu korpusā, pietiekoši liels un sabalansēts ar aparāta izmēriem, taču izskatās graudains un arī krāsas nav īpaši spilgtas. UBC (ultra bright color) displejs ataino 65 536 krāsas ar izšķiršanu 128 x 160 punkti. Displejā kopējā tekstuālā informācija pieejama septiņās rindās, teksts rakstot īsziņu, redzams četrās rindās, lasot - piecās, simboli ir labi saskatāmi. Teksta lielumu nevar regulēt. Ekrānā gaidīšanas režīmā pieejams pulkstenis, datums, baterijas un signāla rādījumi, papildus pieejama informācija par īsziņām un zvaniem. Displeja spilgtumu var regulēt, kā arī izvēlēties fonu, motīvu, uzstādīt sākuma ekrāna animāciju un aktivizēt ekrānsaudzētāju. Izvēlņu nosaukumi displejā atspoguļojas divpadsmit ikonu veidā, ar piecvirzienu vadības kursoru var ātri piekļūt nepieciešamai vietai. Izvēlnes un apakšizvēlnes nav numurētas, bet iespējama ātrā izvēlņu izsaukšanas funkcija. Mūzikas mīļotājiem un atskaņotāja lietotājiem paredzēta iespēja aktivizēt Walkman funkciju bez SIM kartes ievietošanas telefonā. Pēc ieslēgšanas sākuma izvēlne piedāvā ieslēgt tālruni vai izvēlēties mūzikas atskaņotāja režīmu. Cerams, ka jaunajā modelī izvēlnes būs gan krievu, gan latviešu valodā.

 

Iespējas

Mūzikas telefonam iekšējā atmiņa nav pārāk liela, aptuveni 27 MB. Iespējams, tādēļ komplektā tiek solīta 128 MB M2 formāta atmiņas karte. Tālruņa atmiņā lietotājs var saglabāt 1000 vārdus, katru no tiem var papildināt ar pieciem numuriem: mobilo, mājas, darba, faksa, citu, piešķirt attēlu, balss zvanu, zvana signālu, e-pasta un web adresi, amatu, uzņēmumu, pilnu adresi, pievienot lietotāju grupu, kā arī ierakstīt nelielu informāciju un dzimšanas dienu. Iespējams kopēt ierakstus no SIM kartes atmiņas telefonā un otrādi.

Īpašnieks var izvēlēties ierakstu kārtošanas secību pēc vārda vai pēc uzvārda. Katalogu var ātri atvērt, aktivizējot kursora apakšējo virzienu. Visvairāk zvanīšanai nepieciešamajiem vārdiem iespējams piešķirt klaviatūras ciparu taustiņus no 1 līdz 9. Pieejama funkcija Īpašie numuri, kas nodrošina dažādu svarīgāko numuru arhivēšanu. Jāpiezīmē, ka kontaktu lietošana paredzēta tikai telefona grāmatas ierakstiem. Ja ir nepieciešami SIM kartes numuri, atsevišķi jāaktivizē SIM numuru parādīšana.

Teksta īsziņas rakstīt ir pietiekami ērti. Displejā pastāvīgi netiek uzrādīts ne īsziņas kopējais, ne arī atlikušais zīmju skaits un saliktās īsziņas kārtas numurs. Pārsniedzot skaitu 140, telefona displejā parādās informācija par vēl pieejamo zīmju skaitu, sākot ar 20 līdz 0, pēc standarta ziņas 160 zīmēm redzams otrās īsziņas apzīmējums SMS2. Īsziņā papildus tekstam var pievienot objektus: attēlus, skaņas efektus, animācijas un melodijas, kā arī izmantot paša veidotas teksta veidnes. Ar telefonu var nosūtīt un saņemt MMS ziņojumus un e- pastu.

Tālrunī ievietota vienkārša VGA kamera. Iespējams regulēt spilgtumu, uzstādīt divu veidu attēlu kvalitāti: standarta un augstu. Kamerai ir taimeris un nakts režīms. Lietotājs var izvēlēties kādu no efektiem: melnbalts, negatīvs, sēpija, pārgaismot. Iespējams izmantot četrkārtīgu digitālo zoom, mainīt izmēru un fotografēšanas režīmu: parasts, panorāma, rāmji un sērija. Ja izvēlēts liels attēla izmērs, tuvināšanas funkcija nav iespējama. Kamera ļauj veidot arī nelielus 3gp formāta videorullīšus. Videorežīmā var mainīt video lielumu no maza uz lielu. Kamerai nav zibspuldzes, autofokusa un pašportreta spoguļa.

Walkman telefonā ir plašs ar mūziku saistīto iespēju klāsts. 40 balsu polifoniskās, MP3, midi formāta melodijas skan skaļi un skaidri. Mūzikas un videoklipu demonstrācijai noderēs Walkman atskaņotājs ar piecu joslu ekvalaizeru. Ražotājs devis iespēju veidot savas melodijas ar iebūvēto komponistu MusicDJ un rediģēt attēlus ar PhotoDJ, pieejams izklaides pakalpojums PlayNow, kas internetā ļauj atskaņot melodijas vēl pirms lejupielādes telefonā. Telefonā pieejama viena parasta Java spēle, viena 3D un divas programmas.

Jaunajā modelī ir redzams laiks un datums, laika joslas, vasaras laiks, dalītais modinātājs vienai reizei vai nedēļas dienām, kalkulators, hronometrs un taimeris, kodu atmiņa, diktofons un skaļais režīms. Plānošanai paredzēts kalendārs ar dienas, nedēļas, mēneša pārskatu, uzdevumiem un piezīmēm, nav realizēts valūtas un mērvienību konvertētājs. Balss vadības funkciju klāstā pieejami režīmi - balss atbildes, atskaņot zvanītāja vārdu, burvju vārdiņš. Ērtībai izdalīts tālruņa statuss, kurā atrodama informācija par uzstādīto profilu, brīvās atmiņas apjomu, akumulatora ietilpību. Modelī W200i ir iebūvēts FM stereo radio ar RDS funkciju un atmiņu 20 stacijām. Telefonā ir iebūvēts modems, sinhronizācijai ar datoru noderēs infrasarkanā saite vai USB datu kabelis. Pieslēdzot kabeli, telefons piedāvā divus režīmus: tālrunis un failu pārsūtīšana.

Pārdošanas komplektā paredzētas uzlabotās Bass stereo austiņas un īpaša Disc2Phone programmatūra mūzikas kopēšanai no CD uz telefonu. Testa tālruņa litija polimēru 750 mAh akumulators nodrošināja sakarus četras diennaktis. Aktīvāk izmantojot Walkman muzikālās iespējas, baterija izlādēsies daudz ātrāk.

 

+ Telefons ar plašām mūzikas iespējām. Komplektā 128 MB atmiņas karte.

- Displejs varēja būt krāsaināks. Parasta kamera un nav Bluetooth.

 

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001