Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Intel piedāvā daudzveidīgas iespējas Eiropai

   

JAUNIE INTEL PROCESORI PALIELINA ČETRKODOLU PIEZĪMJDATORU, SERVERU PIEDĀVĀJUMU

CeBIT, Hannovere, Intel stends B45 21. zālē. Intel CeBIT galvenā tēma šogad bija iespēju daudzveidība biznesa lietotājiem. Intel nāca klajā ar paziņojumiem par pašreizējām tehnoloģijām un sadarbības projektiem tādos darbības virzienos kā mobilitāte, radiofrekvenču identifikācija (RFID), automašīnu IT un e-veselība. Papildus daudzām uz Intel šābrīža tehnoloģijām veidotajām produktu demonstrācijām stendā bija aplūkojama arī plaša izklaides un spēļu produktu ekspozīcija un elpu aizraujošas sacensības, kurās piedalījās starptautiskas spēļu zvaigznes. Pasaules lielākā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju tirdzniecības šova ietvaros norisinājās arī populārās Intel Piektdienas nakts spēles (Intel Friday Night Games), bet slaveni futbolisti un F1 pārstāvji palīdzēja nodrošināt sportisko izklaidi.

Intel Turbo Memory - nākamās paaudzes mobilā tehnoloģija

Ar jauno Intel Centrino Duo mobilās tehnoloģijas (pazīstama ar segvārdu Santa Rosa) paaudzi, kura oficiāli tiks ieviesta otrajā ceturksnī, Intel rada jaunu pavērsienu mobilajā skaitļošanā. Šī tehnoloģija nodrošina labāku video sniegumu, optimizētas bezvadu tīklošanas iespējas, kā arī augstāku drošību un uzlabotu vadāmību. Jaunajai platformai ir augstākās veiktspējas Intel Core 2 Duo mobilais procesors, kas ir veidots uz Intel Core mikroarhitektūras bāzes. Intel Turbo Memory (līdz šim saukta par Robson) ir jauna tehnoloģija, kas izmanto UN-NE zibatmiņu un Intel platformas draivera lietojumprogrammu. Apvienojumā ar Windows Vista iespējām Intel Turbo Memory saglabā lielu informācijas apjomu tuvāk procesoram, samazinot datu sastrēgumus sistēmā, palielinot produktivitāti, kā arī izpildot vairākus uzdevumus vienlaikus. Intel Turbo Memory samazina arī enerģijas patēriņu, reducējot biežās piekļuves cietajam diskam un tādējādi uzlabojot kopējo baterijas darbības ilgumu.  

Jaunais mikroshēmojums (pazīstams ar segvārdu Crestline) ietver integrētu mobilo grafisko risinājumu Intel Graphics Media Accelerator X3100 ar Intel Clear Video tehnoloģiju. Intel Clear Video tehnoloģija uzlabo interneta video un filmu attēla kvalitāti un krāsu paleti. Tā kā piezīmjdatoru lietotāji lejupielādē arvien vairāk filmu, video, mūzikas un prezentāciju, nepieciešams spēcīgs tīklošanas risinājums. Intel nodrošina šo vajadzību ar jaunu sastāvdaļu - Intel Next-Gen Wireless-N tīkla savienojumu, ko sauc par Intel Wireless WiFi Link 4965AGN. Uz 802.11n WiFi specifikācijas veidotā Intel Next-Gen Wireless-N tehnoloģija sniedz pat pieckārt lielāku datu caurlaides spēju, nesamazinot baterijas darbības ilgumu.

Intel absolūtā auto mobilitāte

Intel kopš 2004. gada intensīvi strādā, lai rastu izklaides un informācijas apmaiņas risinājumus automobilī. Jaunākie rezultāti ir sadarbība ar EDAG Engineering + Design AG, Harman/Becker un Parrot.

Piemēram, augstākās klases LUV koncepts nosaka jaunu transporta līdzekļu klasi – luksusa pakalpojumu automašīnu (Luxury Utility Vehicle). Papildus iespaidīgam ārējam izskatam transportlīdzeklis piedāvā arī inovatīvus risinājumus salonā. EDAG sadarbojas ar Intel, lai attīstītu mehāniskā dizaina risinājumus un elektroniskās saskarnes, kā arī integrētu klejojošās ierīces transporta līdzekļa interjerā.

Pēc gadu ilgas Harman/Becker un Intel sadarbības tiek prezentēts pirmais Harman/Becker demo. StarRec tehnoloģija ļauj lietotājam sazināties ar īpašu mobilo piezīmjdatoru (UMPC), izmantojot balss kontroli. Pēc balss pieprasījuma ierīce atradīs dziesmas nosaukumu datubāzē vai ar Bluetooth savienotā viedtelefonā un to atskaņos. Ja tiks saņemts e-pasts, mūzikas atskaņojums tiks pārtraukts un lietotājs ar balsi varēs noteikt, vai e-pasts jāizlasa nekavējoties vai arī to var atlikt.

Jaunā Bluetooth vārteja no Parrot, kas tika izstrādāta kopā ar Intel, savieno ultramobilo bezvadu piezīmjdatoru (UMPC) ar automašīnas radio un audio sistēmu un šobrīd ir visdrošākais bezvadu UMPC savienojums jebkuram transportlīdzeklim. To izmanto, lai centralizēti darbotos ar multimediju saturu. Izmantojot jaunāko Bluetooth profilu – tā izvēli veica Parrot sadarbībā ar Intel – ir iespējams izmantot UMPC, lai ar balsi aktivizētu dažādas programmas.

Jaunas iespējas radio frekvenču identifikācijai (RFID)

Izmantojot Intel galvenās kompetences, Intel Jauno biznesa iniciatīvu (Intel New Business Initiatives - NBI) Īrijas komandai ir uzdevums izzināt jaunas biznesa vides. Viens NBI projekts ietver RFID. Kompānija ir izstrādājusi jaunu radio mikroshēmu īpaši augstu frekvenču (UHF) lasītājiem ar iepriekš nesasniegtu integrācijas līmeni. Intel UHF RFID Transceiver 1000 ir pilnīgs augstas veiktspējas uztvērējs vienā atsevišķā miniatūrā mikroshēmā. Jaunā Intel radio mikroshēma ļauj industrijai ražot ievērojami lētākus, mazākus un daudz spēcīgākus RFID lasītājus, kurus būs iespējams vieglāk izmantot un integrēt esošajās vidēs. Viena no pirmajām, kas paziņoja, ka piedāvās šo produktu, ir vācu Deister Electronic.

Intel un veselības aprūpe

Asklepios clinics sadarbībā ar  Intel un Microsoft  pagājušajā gadā sāka Asklepios nākotnes slimnīcas programmu Barmbekas klīnikā. Sadarbības mērķi ir izmantot modernas informācijas tehnoloģijas, lai palielinātu pacientu aprūpes un ārstēšanas kvalitāti, kā arī samazinātu slimnīcu izmaksas. Papildus tam klīnika Barmbekā vēlas būt pirmā vācu slimnīca, kura testē nesen prezentēto Mobile Clinical Assistant (MCA). Motion Computing C5 ir pirmais produkts, kas ir veidots uz MCA platformas un ļauj medmāsām pavadīt vairāk laika ar pacientiem, darīt darbu kustībā un labāk pārzināt medikamentus.

Intel un Evotec Technologies GmbH, starptautisks vadošais rīku un tehnoloģiju piegādātājs modernai šūnu izpētei, sadarbojas, lai attīstītu un izmantotu inovatīvas tehnoloģijas, ar kurām nākotnē būs iespējams ātrāk iegūt rezultātus un samazināt medikamentu izpētes izmaksas. Abu uzņēmumu sadarbība ir virzīta uz nepārtrauktu Evotec Technologies Acapella šūnu analīzes programmatūras attīstību, iegūstot papildu veiktspēju no jaunākajiem Intel divkodolu un četrkodolu procesoriem, ar kuriem var pilnībā izmantot programmatūras potenciālu. Tādējādi iespējams ietaupīt līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu eiro par skrīningošanu (screening). Medikamentus ir iespējams ātrāk ieviest tirgū, un tie ir ātrāk pieejami pacientiem – process ir straujāks un rentablāks.

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001