Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Telekomunikāciju grupa piedāvā CPS

   

“Telekomunikāciju grupa” maijā uzsāka piedāvāt operatora iepriekšējas izvēles pakalpojumus jeb carrier pre-selection, kļūstot

 

 

Telekomunikāciju grupa maijā sāka piedāvāt operatora iepriekšējas izvēles pakalpojumu (carrier pre-selection – CPS), kļūstot par pirmo alternatīvo operatoru, kas klientiem nodrošina šādu servisu Lattelekom fiksētajā tīklā.

 

CPS paplašina piedāvājumu

Telekomunikāciju grupa  ir viens no lielākajiem alternatīvajiem operatoriem Latvijā un nodrošina sakarus, piekļuvei klientam galvenokārt izmantojot Lattelekom publisko fiksēto telekomunikāciju tīklu. Tādējādi Telekomunikāciju grupas klients sarunai izmanto lietotāja gala ierīci (tālruņa aparātu), kas pievienota Lattelekom tīklam, bet sarunu apstrādā un rēķinu izsniedz alternatīvais operators.

- Lai saruna tiktu novirzīta caur mums, līdz šim vairumā gadījumu klienti sāka abonenta numura ievadīšanu ar operatora kodu 197. Carrier pre-selection paver jaunas iespējas, un tagad izvēli uz Telekomunikāciju grupu ir iespējams iestādīt jau iepriekš, - informē Telekomunikāciju grupas valdes priekšsēdētājs Ģirts Meijers.

 

Ko iegūst klients

- Ja kāda uzņēmuma direktors pēc tarifu salīdzināšanas nospriež, ka Telekomunikāciju grupas  piedāvājums ir izdevīgs, atliek tikai uzrakstīt iesniegumu un tiks nokārtots, ka no biroja Lattelekom līnijām veiktie zvani automātiski maršrutizējas caur mums, - paskaidro Ģ. Meijers.

Par vienu no priekšrocībām Telekomunikāciju grupas vadītājs uzskata to, ka nekādi pārkārtojumi birojā nav jāveic, jo operatora pārslēgšana notiek attālināti. Turklāt pēc tam padotie turpina zvanīt kā iepriekš, tikai rēķinus piesūta alternatīvais operators.

CPS ir populārs starp fiksēto sakaru lietotājiem – gan uzņēmumiem, gan privātpersonām – citviet Eiropā, to skaitā Lielbritānijā un Zviedrijā, kur alternatīvo operatoru sakarus šādā veidā izmanto vairāk nekā 30 procenti fiksēto līniju īpašnieku. Ģ. Meijers uzskata, ka, pastāvot noteiktiem apstākļiem, arī Latvijā carrier pre-selection būs viens no elementiem, kas saasinās konkurenci fiksēto sakaru jomā.

 

Top sadarbībā ar Lattelekom

Telekomunikāciju grupa ir pirmais alternatīvais operators, kas kopš maija piedāvā klientiem CPS, tādējādi apliecinot savas līdera pozīcijas nozarē. Vienlaikus uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ģ. Meijers norāda uz Telekomunikāciju grupas  un Lattelekom abpusēji veiksmīgi organizēto sadarbību, kuras rezultātā Latvijas fiksēto sakaru lietotājiem tiek piedāvāts tirgū vēl nebijis serviss.

Pienākumus sadarboties ar alternatīvajiem operatoriem, to skaitā nodrošināt operatora iepriekšēju izvēli Lattelekom tīkla ietvaros, nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas normatīvie akti. Tajos ir paredzēts, ka CPS pakalpojumam Lattelekom tīklā jābūt pieejamam no šāgada pavasara, bet ne visos sarunu virzienos.

 

- Pašlaik saskaņā ar SPRK normatīvajiem aktiem ar CPS var nodrošināt

starptautiskās sarunas. Iekšzemes sarunas un zvanus uz Latvijas mobilajiem tīkliem paredzēts pievienot pēc vairākiem mēnešiem, - informē Ģ. Meijers.

 

Latvijas sarunas caur 197

Runājot par zvaniem Latvijas iekšienē, Ģ. Meijers atzīmē, ka jau vasarā Telekomunikāciju grupa piedāvās konkurētspējīgus tarifus sarunām gan ar Latvijas fiksēto, gan mobilo tīklu abonentiem tikai ne ar CPS, bet gan uz citu pakalpojumu bāzes.

- Plānojam, ka jūnijā varēsim nodrošināt Latvijas sarunas caur operatora kodu 197. Tādējādi Telekomunikāciju grupas sakaru piedāvājums aptvers visus sarunu virzienus. Protams, līdz ar to prognozējam gan klientu skaita strauju pieaugumu, gan apgrozījuma palielinājumu 2005. gada otrajā pusē, par panākumiem ir pārliecināts Ģ. Meijers.

 

 

SIA Telekomunikāciju grupa

Akadēmijas laukumā 1-1011

Rīgā, LV-1050

Tālr. 779 77 77

Fakss 779 77 78

www.tg.lv

info@tg.lv

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001