Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Mobilie telefoni pasaulē lielākajā tehnoloģiju gadatirgū CeBIT 2004

   

Mobilie telefoni pasaulē lielākajā tehnoloģiju gadatirgū CeBIT 2004

 

Šogad kā jau tas ierasts katru gadu Vācijas pilsētā Hannoverē veselu nedēļu notika vērienīgs informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju gadatirgus. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem apmeklētāju daudzums ir pieaudzis, kas norāda uz informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju sfēras atveseļošanos un tālāku izaugsmi. Pēc organizatoru datiem apmeklētāju ir par 10 procentiem vairāk. Šogad izstādes devīze skanēja: nākotnē mēs visi iepirksimies citādāk, pārdosim citādāk, strādāsim citādāk un dzīvosim citādāk. Mūs, protams, visus interesē, kā tad sazināsimies turpmāk un vai lietosim citādākas sakaru ierīces. Nozares analītiķu novērojumi liecina, ka šogad akcentēta mobilitāte un individualitāte. Izstādē redzētais to apstiprina - kādi tik brīnumi mūs sagaida!

Diemžēl lielāko daļu no visos mobilo telefonu stendos redzētā šajā reizē nav iespējams ietvert, tādējādi apskatīsim jaunāko, ko piedāvā mūsu tirgū populārākie ražotāji.

 

Somijas uzņēmuma Nokia jaunumi

Pagājušajā gadā somu kompānija tirgū laida 40 jaunus modeļus, šogad ražotāji sola būt tikpat dāsni. Jāpiezīmē, ka baltais Nokia stends izskatījās visai pieticīgs, taču to veiksmīgi papildināja visai labi apmeklētais N-Gage spēļu stends turpat blakus. Tajā spēlēšanai bija izvietoti N-Gage telefoni, tika piedāvāts aizpildīt aptaujas anketas, piedalīties spēlēs un laimēt dažādas balvas.

Lielajā Nokia stendā apmeklētāji varēja saskatīt gan pazīstamos modeļus 6100, 6220, 6600, 6820 u. c., gan ieraudzīt vairākus jaunumus: 5140, 7200, 7700, 7610 un Nokia 9500 komunikatoru, kā arī dažus jaunus un interesantus aksesuārus.

 

Nokia 5140

Pastiprinātas izturības telefons īpaši paredzēts izklaides mīļotājiem, sportistiem, medniekiem un makšķerniekiem. Speciālie Xpress-on apvalki aizsargā pret mitrumu, putekļiem un triecieniem. Pop-Port savienotājs korpusa apakšējā daļā nosegts ar gumijotu aizbāzni, telefona masa ir 100 g.

Tālrunis apgādāts ar īpašām funkcijām: iebūvētu ciparu kompasu, lukturīti, termometru un decibelu mērītāju. Trīsjoslu telefonam ir 4096 krāsu displejs ar izšķiršanu 128x128 punkti, tas atbalsta MMS, Java, GPRS, HSCSD, WAP 2.0. Tālrunī ražotājs ievietojis FM radio, ir arī Java spēle Ceļojums, papildus lietotājs var lejupielādēt sev tīkamu spēli, kuras lielums nepārsniedz 128 kb.

Telefonā pieejamas gan monofoniskas, gan polifoniskas melodijas.

Savienojumam ar datoru noder infrasarkanā saite vai datu kabelis DKU-5. Tālrunī iebūvēta VGA kamera ar nakts režīmu un 640x480 pikseļu izšķirtspēju, izmantojams autotaimers 10 s, videoierakstītājs un videoatskaņotājs. Modelī integrēta Fitness Coach Java aplikācija, kas paredz saplānot un pierakstīt visas aktivitātes (pakalpojums ir atkarīgs no tīkla).

Telefons atbalsta Push to Talk (piespiest un runāt) funkciju. Piespiežot īpašo taustiņu, skaļruņos jūs var sadzirdēt vairāki vai konkrētais cilvēks; atlaižot pogu, jūs dzirdēsit runātāju vai to grupu.

 

Nokia 7200

Pirmais Nokia atlokāmais Eiropas tirgum paredzētais imidžklases telefons bez ārējās antenas. Mērķauditorija - jaunieši, 70 procenti sieviešu no 24 līdz 35 gadiem.

Korpusa apdarei izmantots zamšveida tekstila materiāls dažādās krāsās: brūns, melns, zilganpelēks. Iespējams, pēc vairākām nedēļām korpusa ādas daļa izskatīsies visai nolietojusies. Samērā ērti un viegli atlocīt. Salocītā veidā locījuma eņģe gan izskatās visai masīva.

Telefona masa  ir 115 g, tam ir divi displeji: ārējais melnbalts, izšķirtspēja 96x36 pikseļi, iekšējais - TFT 65 536 krāsu, 128x128 pikseļu displejs. Jaunajam modelim ir iebūvēta 640x480 pikseļu VGA kamera ar videoierakstītāju (SubQCIF - H.263 formāts), kā arī iebūvēta videoatskaņošanas un lejupielādes funkcija. Telefons atbalsta EDGE, Java, MMS, HSCSD, GPRS, WAP 2.0. Jaunumam ir integrēts FM radio un polifoniskas melodijas. Funkcionāli līdzīgs modelim Nokia 6230.

 

Nokia 7700 

Interesantas formas Media telefons vai multivides ierīce. Tieši tā arī gribētos teikt, jo tas vairāk atgādina kādu ierīci, nevis klasiskas formas mobilo tālruni. Ar to var skatīties video, klausīties radio, fotografēt un pat sērfot internetā. Telefonam ir liels skārienjutīgs 65 000 krāsu ekrāns (ievade notiek ar korpusā atrodamo irbuli), ekrānam ir sava tastatūra un arī daži korpusa taustiņi. Masa 183 g ir atbilstoša ierīces iespējām. To pārskaitījums varētu aizņemt pārāk daudz laika, tāpēc būtu lieti pieminēt īpašās:

Word, Sheet un Presentation Viewer (pārveidotājs);

lidojuma režīms (viss saistītais ar radio izslēgts);

mūzikas un video atskaņošana un straumēšana - RealPlayer mediju atskaņotājs (diemžēl klipus nevar ierakstīt);

Visual radio, papildus mūzikai iespējams saņemt pavadošo informāciju attēlu veidā;

rokraksta pazīšana (QWERTY standartā);

ārlīnijas režīms - MP3 atskaņotājs, FM radio, Bluetooth lietošana bez SIM kartes.

Telefonam ir iebūvēta VGA 640x480 pikseļu, divkārša zoom kamera, pieejami attēli un animācijas, attēlu rediģētājs, kā arī iebūvēts skaļrunis un balss ierakstītājs, izcila polifonija, e-pasts, EDGE, MMS, HSCSD, GPRS un Seifs. Lejupielādējamas Java un Symbian spēles.

Komplektā iekļauta maināma 64 MB atmiņas karte, kontaktinformācijai, īsziņām, melodijām, attēliem, klipiem atvēlēta 20-25 MB iekšējā atmiņa. Tālrunim ir Pop-Port interfeiss, komplektā pieejama programmatūra PC Suite vietējai sinhronizācijai.

 

Nokia 7610

Paši ražotāji teic, ka jaunais tālrunis ar tā spožo dizainu izceļas starp daudziem citiem. Tā tiešām arī ir, jo korpusa un klaviatūras forma ir visai neparasta. Kas gan tajā vēl īpašs? Telefons ir kārtējais smartfons, kas būvēts uz 60. sērijas platformas. Tas gan nav biznesa, bet Fashion kategorijas tālrunis. Modelis 7610 solās būt pirmais Eiropā tirdzniecībā pieejamais tālrunis ar viena megapikseļa kameru. Tās izšķirtspēja ir 1152x864 punkti, tai ir 4x digitālais objektīvs, taimers, nakts režīms. Telefonā ir iebūvēts videoierakstītājs līdz pat 10 min garu videoklipu uzņemšanai. Integrēts RealOne Player, ar kura palīdzību var lejupielādēt un atskaņot video un muzikālos failus (MPEG4, MP3, AAC formāts). Jaunumam ir liels un spilgts TFT 65 000 krāsu un 176x208 punktu grafiskais displejs. Attēli uz displeja izskatās reāli.

Ar Movie Director lietojumprogrammu var rediģēt attēlus, pievienot rāmīšus, kombinēt videoklipus, pievienot mūziku.

Ar tālrunī uzstādīto drukāšanas lietojumprogrammu, izmantojot Bluetooth tehnoloģiju un savietojamu printeri (piemēram, HP) var izdrukāt attēlus, ziņojumus un piezīmes.

Atmiņas bloks ir iespaidīgs, komplektā pievienota 64 MB samazinātā MMC, 8 MB iekšējā dinamiskā atmiņa paredzēta kontaktiem, ziņojumiem, melodijām, attēliem, klipiem. Pašā tālrunī var saglabāt līdz pat 60 min garu mūzikas ierakstu MP3 formātā vai 120 min AAC formātā - tas atkarīgs no aizņemtās atmiņas.

Sūtot multivides ziņojumu, notiek automātiska megapikseļu attēlu pārveidošana, lai pielāgotu MMS pielikuma izmēru līdz maksimālajam lielumam 100 KB.

Tālrunis atbalsta GPRS, Java lietojumu ielādi, e-pasta funkciju. Tajā ir uzlabots xHTML pārlūks.

Pārdošanas komplektā solās būt pieejams Nokia PC Suite, ar kura palīdzību iespējams sinhronizēt nepieciešamos datus. Sinhronizācija notiek caur Bluetooth vai caur Pop-Port un USB. Diemžēl nav infrasarkanās saites.

Jaunais telefons atbalsta programmu Nokia Lifeblog, ar kuras palīdzību lietotājs var papildināt multimediju dienasgrāmatu un pārlūkot datorā telefonā saņemtās īsziņas, MMS, attēlus un video.

 

Nokia 9500 

Nokia biznesa cilvēkiem piedāvā jauno komunikatoru, kas balstīts uz Symbian OS 7.0 series 80 un kas atbalsta GPRS, WLAN, EDGE., Bluetooth. Tā abi displeji ataino 65 000 krāsu. Telefonam ir integrēta 0,3 megapikseļu VGA kamera un iebūvēts brīvroku režīms, infrasarkanā saite, Pop-Port interfeiss un atmiņa 80 MB+MMC. Nokia stendā apmeklētājiem tika piedāvāti vairāki izklaidei paredzēti papildu aksesuāri.

Nokia Image Album ir iekārta ar 20 GB cieto disku attēlu, video un ziņojumu saglabāšanai un to attēlošanai TV ekrānā ar distances pults palīdzību. Attēli no mobilā uz albumu tiek pārnesti caur Bluetooth, infrasarkano savienojumu vai USB kabeli. Ierīcei paredzēts MMC un SD karšu nolasītājs.

Nokia Image Viewer SU-5 ir portatīva ierīce, ar kuras palīdzību mobilajā telefonā redzamos attēlus var parādīt uz TV ekrāna vai videoprojektora. Informācija tiek saņemta caur telefona Pop-Portu vai no MMC. Komplektā paredzēta tālvadības pults.

Nokia Fitness Monitor - kaloriju kalkulators, ar kuru var noteikt aizritējušo treniņa laiku, noieto attālumu un sadedzināto kaloriju skaitu.

Nokia Xpress-on GPS shell - melns komplekts globālai pozicionēšanai, paredzēts modelim Nokia 5140.

Nokia Activity Handsfree - čaula ar caurspīdīgu lodziņu un ļoti lielu skaļruni, piestiprināma pie mugursomas.

Nokia Advanced Car Kit CK-7W ir universāls autokomplekts, kas der jebkuram modelim un nodrošina gan Bluetooth, gan Pop-Port savienojumu.

 

Jaunumi SIEMENS stendā

Šogad Siemens stends izskatījās vēl lielāks un krietni apmeklētāks, tas droši vien saistīts ar to, ka izstāde notiek Vācijā un Siemens tur ir visai populārs vārds. Izstādē vācu kompānija prezentēja piecus jaunus un visai interesantus mobilos tālruņus: CF62, CX65, S65, M65 un C65.

 

Siemens CF62

Siemens nolēmis iet citu ražotāju pēdās un laidis klajā otro atlokāmo telefonu CF62. Tā mērķauditorija ir jauni cilvēki no 20 līdz 30 gadiem, kuri vēlas izcelt savu individualitāti. Tālruņa augšējā daļā ir cilpveida rāmis, kas sākumā atgādina pudeļu korķu attaisāmo, bet īstenībā ir ārējā antena. Interesanti izskatās septiņas mirgojošās dzeltenās gaismas diodes, kas izvietotas korpusa sānos ap klaviatūru. Tālrunis ir trīsjoslu, tā masa ar komplekta 600 mAh LiIo akumulatoru ir 85 g, tilpums 78 cm3. CF62 ir divi displeji, ārējais - zilā krāsā, ar izšķiršanu 96x64 pikseļi, ārējais - 130x130 pikseļi, tas spēj atainot 65 000 krāsu.

Tālrunis atbalsta EMS, MMS, GPRS, tajā ir WAP 1.2.1 pārlūks, Java aplikācijas un spēles. Iebūvēts skaļrunis un 16 toņu polifonija. Lietotājs var iegādāties pievienojamo VGA fotokameru ar zibspuldzi. Telefonā nav paredzēts FM radio un infrasarkanā saite.

 

Siemens CX65

Jauns multimediju telefons ar lielu displeju, kas paredzēts gan vīriešiem, gan sievietēm vecumā no 20 līdz 35 gadiem. Iespēja mainīt telefona Clipit vāciņus. Ekrāns ir tiešām pārliecinošs un krāsains, atspoguļo 65 000 krāsu, izšķiršanas spēja 132x176 punkti, ir integrēta VGA kamera, video ieraksts un atskaņošana, iespējams pievienot ārējo zibspuldzi (lietota sarkanās acs funkcija).

Trīsjoslu telefona masa ir 90 g, komplektā LiIo 750 mAh akumulators. Iespaidīga iekšējā atmiņa līdz 11 MB. Tālrunis nodrošina EMS, MMS, GPRS, E-mail client funkcijas, pieejams WAP 2.0 pārlūks, Java aplikācijas un spēles. Ērtu navigāciju izvēlnēs nodrošina piecu virzienu kursors. Tālrunim ir 40 instrumentu polifonija. Interesants ir PhotoEditor. Fotogrāfiju iespējams apstrādāt (zoom, rotate, flip, mirror, contrast, cut), piezīmēt cilvēkam ūsas vai bārdu, pievienot tekstu, ierāmēt. Bagātīgs attēlu un animāciju klāsts.

Datu pārraidei - USB, seriālais kabelis, infrasarkanā saite, diemžēl nav Bluetooth.

 

Siemens S65

Stenda apmeklētājiem jaunais telefons pavērās atturīgi elegants, klasisks un kvalitatīvs. Īsts biznesa klases trīsjoslu telefons. Masa 98 g, komplektā LiIon 750 mAh akumulators. Liels 65 000 krāsu TFT ekrāns, 132x176 punkti. Īpaši izceļama 1,3 megapikseļu kamera ar 4x digitālo zoom un maksimālo izšķiršanu 1280x960 pikseļi, telefonam paredzēta pievienojama zibspuldze, iespējams video ieraksts un atskaņošana, turklāt kamera nodrošina 15 video kadrus sekundē. S65 pieejamas 40 akordu polifonisko zvanu melodijas. Tālrunī iebūvēts skaļrunis un pieejama funkcija PhotoEditor.

Plānošanai paredzēts paplašinātais organizators ar darāmo darbu sarakstu, piezīmēm. PIM personīgās informācijas menedžmenta funkcija caur Bluetooth nodrošina datu sinhronizāciju ar datoru.

Jaunumam ir GPRS, MMS, Java, WAP 2.0 pārlūkprogramma, integrēts modems, Bluetooth, IrDa, USB, RS232 interfeiss.

Komplektā CD ar sinhronizācijas programmu un maināma 32 MB RS MultiMediaCard. Kartē var saglabāt MP3 failus, tāpēc S65 var izmantot kā pleijeri.

Izskatās, ka lietošanā telefons būs ērts, pārvietošanos izvēlnēs nodrošina piecu virzienu navigāciju kursors, klaviatūras ciparu un burtu taustiņi ir caurspīdīgi, simboli redzami, bet varbūt pārāk šauri un blīvi izvietoti. Īpašu interesi izraisa konstruktoru izveidotā atmiņas kartes atvērtā vieta telefona korpusa apakšējā daļā. To ievietot un izņemt gan varētu būt pagrūti.

 

Siemens M65

Telefons ir putekļu, triecienu un mitruma izturīgs, piemērots aktīva dzīvesveida piekritējiem. Korpuss veidots no gumijas un metāla. Tālrunim ir īpaši aizsargāta VGA foto un video kamera (ieraksts un atskaņošana) ar 5x digitālo zoom, liels 65 000 krāsu TFT displejs. Kamerai ir foto redaktora funkcija, kas dod iespēju attēlus papildināt ar speciāliem gaismas efektiem. M65 uztur MMS un Java tehnoloģiju. Siemens stendā konsultanti speciāli meta tālruni zemē un uzsvēra, ka tikai Siemens ražo visizturīgākos telefonus.

 

Siemens C65

Jaunais modelis ar maināmiem vāciņiem ir visai ikdienišķs tautas tālrunis, kura galvenā priekšrocība ir lietošanas ērtums. Trīsjoslu telefons atbalsta GPRS, Java, MMS, WAP. Tam ir 65 536 krāsu displejs un CIF kamera, zibspuldze pievienojama atsevišķi.

Stendā blakus visai parastiem un masveida publikai paredzētiem tālruņiem varēja aplūkot virkni Limited Edition sērijas telefonus, piemēram, Siemens SX1 ar McLaren formulu, Siemens SL55 dažādu krāsu korpusos (violets ar ESCADA zīmi un sieviešu kurpēm un jostu komplektā).

Interesentiem izstādē piedāvāja arī dažādus aksesuārus. Bike-o-Meter ar uzskaites funkcijām radīts riteņbraucējiem. Siemens Pen Phone ir 14 cm garš pildspalvas un telefona apvienojums. Ierīce atpazīst rokrakstu, un īsziņas tekstu tajā var ievadīt rakstot kā ar pildspalvu.

Virtual keyboard. Ar telefonā SX1 iebūvētu lāzeru uz jebkuras līdzenas virsmas iespējams projicēt virtuālu portatīvā datora klaviatūru. Telefons novietots vertikāli turētājā, uz klaviatūras rakstītais parādās telefona displejā. Siemens šogad atkārtoti reklamēja modes telefonu sēriju Xelibri. Īpašu interesi piedāvājums apmeklētājos neizraisīja, toties stenda noformējums un telefonu reklamēšanai izmantotie plakāti izskatījās visai intriģējoši.

 

SAMSUNG jaunumi

Korejiešu gigants kārtējo reizi pārsteidz ar visai atšķirīgu un dažādu kategoriju jaunas un interesantas produkcijas klāstu. Neapšaubāmi, ar dizainu, krāsu displejiem un izcilo polifoniju Samsung sevi piesaka par līderi mobilo telefonu tirgū ne tikai Āzijā, bet arī Eiropā.

 

Samsung X450

Samsung bija pirmais, kas Eiropas tirgum piedāvāja atlokāmos telefonus ar diviem displejiem. Tie ātri vien kļuva populāri. Tomēr ne visiem ir nepieciešams otrs - ārējais - ekrāns, kurš manāmi sadārdzina telefonu. Kāds noteikti gribēs iegādāties kvalitatīvu atlokāmo tālruni, turklāt par salīdzinoši zemu cenu. Modelis X450 tam ir kā radīts un arī mūsu tirgū varētu būt visai pieprasīts un populārs, īpaši jauniešu vidē.

Telefona korpuss līdzinās mums jau zināmajam modelim T100. Lai tālrunis būtu elegantāks un lai kompensētu otra displeja trūkumu, dizaineri ārējā vāciņā visai veiksmīgi iestrādājuši melnu lodziņu ar vārdu SAMSUNG. 79 g vieglajam telefonam ir patīkama forma, un to ērti turēt rokā. Tālruņa vienīgais UFB tehnoloģijā veidotais 128x160 pikseļu displejs spēj atainot 65 000 krāsu, attēli un animācijas izskatās pārliecinoši, vienīgi stiprā saulē krāsas kļūst blāvākas.

Atmiņas bloks ir liels, katalogā var ierakstīt līdz pat 1000 numuriem. 40 balsu polifonija ir skaļa un pārliecinoša. Lietotājs var pats lejupielādēt jaunas melodijas MIDI formātā. Kopējais atmiņas apjoms sadalīts - melodijām un attēliem atvēlēts 600 KB, spēlēm un Java lietojumiem – 512 KB un 700 KB paredzēti MMS. Tālrunī ir GPRS un WAP 1.2.1 pārlūks, nav kameras, balss izsaukumu un infrasarkanās saites, bet ir diktofons ar kopējo ierakstu līdz 150 s, viens ieraksts līdz 30 s.

Sinhronizācijai ar datoru paredzēta programmatūra EasyGPRS un datu kabelis RS232.

 

Samsung E600

Ārēji var saskatīt līdzību ar šobrīd pieejamo modeli S300. Funkcionāli telefons vairāk līdzinās modelim E700 un īstenībā ir tā vienkāršotā un lētākā versija. Tā izmēri ir 82x42x24 mm un masa - 85 g. Nelielas konstruktīvas pārmaiņas skārušas austiņas pieslēguma vietu. Iepriekšējos modeļos ligzda tika nosegta ar gumijas aizbāzni (tam bija tendence deformēties), turpmāk ligzda tiks nosegta ar aizbīdāmu plastmasas vāciņu.

Telefona abi TFT displeji ataino 65 000 krāsu, ārējais atšķirībā no E700 nav OLED un ataino 84x64 punktus. Iekšējā izmēri ir 28x28 mm ar izšķiršanu 128x128 punkti. Tālrunī dzirdama 64 toņu polifonija, kaut gan īpašu atšķirību no 40 toņu polifonijas parastam lietotājam būs grūti saklausīt. Tālrunis atbalsta EMS, MMS, GPRS, WAP 2.0, Java. Ievietota arī īpaši interesanta funkcija Photo Caller ID, tas nozīmē - fotogrāfija tiek pievienota konkrētam numuram telefona grāmatā. Ja vienam vārdam ir vairāki numuri, tad katram var pievienot savu attēlu.

Īpašu uzmanību gribētos veltīt telefona 640x480 pikseļu VGA kamerai. Tā izvietota ārējā vāciņa vidū virs displeja. Kameru var aktivizēt ar īpašu pogu korpusa sānos arī aizvērtā veidā. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem modeļiem darbošanās ar to ir kļuvusi ērtāka. Vairs nav nepieciešams mainīt parametrus, ieejot izvēlnē, to var veikt uzreiz, aktivizējot kameru. Iespējams izmantot 8x zoom, uzstādīt attēla kontrastu, mainīt izšķiršanas spēju. Lietotājam tiek piedāvāts izmantot taimeru, dažādus efektus. Ar funkciju MultiShot var veidot sērijveida fotouzņēmumus(6, 9, 15 attēli) divos ātrumos - normālā un lielā. Ar kameru var veidot nelielus 30 s garus videorullīšus bez skaņas.

 

Samsung P510

Jaunais atlokāmais modelis tiek izcelts vairāk kā imidža klases tālrunis ar biznesa funkcijām, tā mērķauditorija galvenokārt būs vīrieši, kuriem patīk dižoties ar skaistām un interesantām lietiņām. Un P510 tiešām ir daudz ko rādīt. Uz korpusa vāka redzami burti Auto Folder, tas nozīmē, ka iespējama vāciņa automātiska atvēršanās. Ar korpusa sānu malā izvietoto un īpaši apzīmēto taustiņu tālruni var atvērt un aizvērt. Atliek tikai uz īsu brīdi to nospiest.

Pirmo reizi Samsung izmantojis ārējo OLED displeju, kurš salīdzinājumā ar priekštečiem izgaismojas pastāvīgi. Līdz šim ekrāns no snaudas režīma aktivizējās līdz ar taustiņu nospiešanu vai citām darbībām. Protams, nepārtraukti degošs displejs patērē vairāk, bet to ražotājs veiksmīgi atrisinājis, lietojot jauna tipa ekrānu, kurš spēj atainot līdz 16 krāsu gradācijas. Droši var teikt, ka, pateicoties šādam ārējam displejam, telefons izskatās brīnišķīgi! P510 iekšējais TFT 65 000 krāsu displejs ir ar izšķiršanu 128x160 punkti, un attēli tajā izskatās izcili. 640x480 pikseļu VGA kamera papildināta ar blakus objektīvam novietoto zibspuldzi. Funkcijas un izvēļņu struktūra ir līdzīga iepriekš apskatītajam modelim E600.

Tālrunī pieejams Photo Caller ID, MultiShot, MMS, GPRS, WAP 2.0, Java.

Jaunumam ir 64 toņu polifonija un diktofons ar 5x 30sekundēm.

 

Samsung D410

Samsung vārdiem, tas ir Trend Leader kategorijas tālrunis. Tā sauklis Slide Up jau norāda modeļa piederību pie atslidināmo vai atvelkamo telefonu grupas.

Trīsjoslu telefona masa ir 116 g, izmēri 97,5x48,5x24 mm. Tomēr tas neizskatās liels un smags. Mērķauditorija ir cilvēki virs 20 un 30 gadiem, pārsvarā vīrieši, kuri vēlas būt līderi. Telefonam ir liels, izcils TFD (thin film tranzistor kā portatīvajos datoros) tehnoloģijas ekrāns, un tas ir pirmais Samsung aparāts ar 262 000 krāsu toņu.

Divu collu lielā displeja izšķirtspēja ir 176x220 pikseļi. Attēli un animācijas displejā izskatās fantastiski! Telefona augšējo daļu atslidināt un aizvērt ir viegli, konstrukcija paredz pašam lietotājam tikai darbības sākumā nedaudz palīdzēt. Atvelkot vāciņu, ieslēdzas ekrāna apgaismojums un parādās klaviatūras ciparu taustiņi. Visi vadības taustiņi atrodas korpusa priekšējā daļā. Zem displeja izvietojies daudzkrāsu servisa indikators. Tālruņa 640x480 pikseļu VGA kameras objektīvs atrodas korpusa augšējā daļā un rotē ap savu asi par 180 grādiem. Kamera ļauj veidot 15 s garus skaņas videorullīšus, video paredzēta 3 MB atmiņa. Pārējās funkcijas līdzīgas iepriekš apskatītajiem modeļiem.

 

Samsung E800

Vēl viens Trend Leader kategorijas tālrunis. Pieder pie Slide Up atvelkamo telefonu grupas. Tā mērķauditorija ir skaidra uzreiz - tās ir sievietes.

Neizvilktā veidā tas izskatās mazs un apaļš, no aizmugures nedaudz atgādina Lieldienu olu vai jau redzēto konkurenta Siemens modeli SL55. Duālā telefona masa ir 86 g, izmēri 87x43x23,5 mm. Salīdzinājumā ar visai mazajiem korpusa izmēriem ekrāns izskatās liels. Tālruņa TFT displejs ataino 65 000 krāsu, tā izšķirtspēja ir 128x160 pikseļi. Tālrunī ir integrēta 640x480 pikseļu VGA kamera ar zibspuldzi, tās objektīvs atrodas vāciņa augšējā daļā. Jaunums atbalsta MMS, GPRS, WAP 2.0, Java, tam ir 64 toņu polifonija un infrasarkanā saite.

Samsung modelis E810 ir līdzīgs tālrunim E800, mainīta klaviatūras forma un kameras objektīvs atrodas korpusa augšējā daļā un rotē ap savu asi par 180 grādiem, saskatāma līdzība ar modeli X600.

 

Samsung E710

Jaunais telefons veidots uz Latvijā jau pieejamā modeļa E700 bāzes. E710 sākotnēji tika izstrādāts un speciāli paredzēts Eiropas lielajiem operatoriem - Vodafone un T-Mobile, turpmāk būs pieejams arī citiem klientiem. Jaunā tālruņa korpuss veidots metāliski sudrabainā krāsā. Abās kameras objektīva pusēs parādījušies divi balti lodziņi. Labajā pusē atrodas septiņu krāsu servisa indikators, kreisajā novietota zibspuldze.

Telefonā parādījušies jauni fona attēli un galvenās izvēlnes attēlojums. Atmiņa palielinājusies līdz 2000 numuru. Mainījusies arī akumulatora forma, saglabājot ietilpību.

 

Samsung C110

Jaunais budžeta klases telefons ir visai populārā modeļa C100 uzlabota kopija.

Mainīta klaviatūras taustiņu forma, displejs kļuvis lielāks (kā modelim X100), pievienota MMS funkcija, palielināts atmiņas apjoms.

 

Samsung P730

Šis jaunais telefons tika prezentēts kā pirmais viena megapikseļa kameras telefons Eiropas tirgum. Tas ir atlokāms, ar diviem displejiem, iekšējais spēj pārliecinoši atainot trīsdimensiju spēles 262 000 krāsās, jaunumam ir 64 toņu polifonija un īpaša videokamera, kas nodrošina līdz pat 100 minūšu garu videoklipu uzņemšanu.

 

Samsung X900

Atlokāmais modelis kā radīts spēļu, mūzikas un video mīļotājiem. Telefonā integrēts MP3 atskaņotājs, un korpusa abos sānos ievietoti divi lieli skaļruņi.

 

Izstādē vērotais liek secināt, ka šogad telefoni iegūs visai interesantas formas, tos varēs apgriezt ap savu asi, atlocīt un pārlocīt. Tālruņu displeji kļūs lielāki un košāki, daudzi modeļi spēs atainot līdz pat 262 000 krāsu. Pateicoties vienam vai diviem lieliem skaļruņiem un 64 toņu polifonijai, telefons pārvērtīsies par izcilu muzikālu ierīci. Papildus lielākai iekšējai atmiņai lietotājam tiks dota iespēja to papildus paplašināt ar dažādu standartu atmiņas kartēm. CIF un VGA kameras dažos modeļos pamazām nomainīs viena megapikseļa kameras. Vairāki ražotāji pat plānojuši tālruņos integrēt divu megapikseļu kameras. Atliek tikai pacietīgi gaidīt brīdi, kad šie visai reālie brīnumi nonāks līdz mūsu patērētājiem. Pieredze rāda, ka jāgaida nav nemaz tik ilgi.

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001