Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Savu pasauli krāsoju pats

   

Fotosalons 1 828 zīmes

 

Aigars JANSONS. Fotoziņu aģentūras A.F.I. fotogrāfs jau gadus divpadsmit. Rūdīts profesionālis ar mākslinieka aci. Kaislīgs makšķernieks. Viens no trim pazīstamajiem Latvijas fotopasaules Jansoniem (joprojām daudzu atmiņā ir savdabīgā fotoizstāde Trīs Jansoni; pārējie divi - Ojārs Jansons un Arno Antums-Jansons - jau bijuši SP fotosalona viesi), kuru vienīgā radniecība ir spilgts talants un sava ceļa meklējumi.

Preses aģentūras fotogrāfa ikdienas darbs nav no vieglajiem. Dzīves ritms ir dinamisks, saspringts, azartisks. Aigars atceras arī gadījumus, kad, darba uzdevumus pildot, nonācis dzīvībai bīstamā situācijā. Fotografējot Centrāltirgus nelegālos tirgoņus, pie vēdera likts nazis. Reiz pasūtīts foto no Krievijas armijas bāzes Bolderājā, bet tur fanātisks sargs ar automātu priekšā un draud nošaut, ja uzdrošināsies fotografēt. Sajūta nepatīkama, briesmas reālas, bet darbs jāpadara. Atrisinājums īsta profesionāļa cienīgs: Aigars neliek vis fotoaparātu pie acs, kā acīmredzot gaida sargs, bet rāmi stāv, uzkāris fotoaparātu kaklā, kamēr nostrādā autoslēdzis. Bilde rokā, bet sargs pat nesaprata, ka smalki iznests cauri.

Kāda ir vislabākā atslodze pēc dienas fotomaratona? Nu, protams, fotogrāfija. Tiesa, atšķirībā no ikdienas darba Aigara radošajā darbnīcā vienīgā pasūtītāja ir mākslinieka intuīcija un vienīgā alga - gandarījums. Aigara radošie fotodarbi top tikai vienā eksemplārā, jo tās patiesībā ir fotogleznas. Melnbaltais oriģināls parasti pasaka priekšā, kādā tonī iekrāsojama katra detaļa, cik vieglam vai spēcīgam jābūt krāsas triepienam. Aigars izmanto  profesionālās ūdenskrāsas, pasteli, zīmuļus un anilīna krāsas. Viņš iekrāso savu pasauli tādos toņos, kā pats vēlas. Un šī pasaule atdzīvojas un uzrunā mūs. To varēs sajust arī tie, kuri maijā apmeklēs Aigara Jansona personālizstādi.

 

 

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001