Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Samsung SGH-X600

 

Samsung 2004. gadu iesāk ar jauna un visai pievilcīga modeļa X600 prezentāciju. Tālrunis Samsung X600 ir visiem zināmā un pircēju popularitāti ieguvušā modeļa X100 loģisks turpinājums. Modelī C100 ražotājs ignorēja MMS funkcijas nepieciešamību, kuru gan pievienoja tālrunī X100, bet diemžēl neparedzēja iekšējo vai pievienojamo fotokameru. Varbūt Samsung gaidīja un vēroja konkurentu rīcību un CIF vietā izlēma uzreiz ievietot VGA kameru. Tagad arī Samsung vidējās klases telefona laimīgie lietotāji varēs uzņemt kvalitatīvus fotoattēlus un uzreiz tos nosūtīt kā multivides ziņojumu vai saglabāt attēlu arhīvā.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Modelis X600 sver 80 g, tā izmēri ir 102 x 42,5 x 19,9 mm. No aizmugures tas līdzinās iepriekšējās un sieviešu tik iemīļotās N600. sērijas telefoniem, kuri tika apveltīti ar ārējo antenu. Jāpiezīmē, ka jaunajā konstrukcijā antena izskatās visai masīva, taču, aplūkojot modeli no priekšpuses, tā dažam pat iepatiksies. Telefona korpusu Samsung dizaineri veidojuši no divām krāsām: aizmugure un sāni ir metāliski sudraboti, paneļa un antenas priekšējā daļa ir tumši zila. Korpusa augšpusē blakus antenai iestrādāts atvērums siksniņas pievienošanai. Tādējādi lietotājiem paveras iespēja telefonu nēsāt redzamā vietā un uzsvērt savu individualitāti. Katrā ziņā X600 lietotāji pārsvarā būs jaunskungi vai stilīgas dāmas.
Korpusa augšējā kreisajā sānu malā izvietots mazs, nenoņemams gumijas vāciņš, kurš nosedz austiņas ligzdu. Zemāk atrodas neliels sudrabains regulēšanas taustiņš, kurš veic vairākus uzdevumus: sarunas laikā regulē skaļuma līmeni, gaidīšanas režīmā - taustiņu skaļumu, regulē arī fotokameru. Labajā sānu malā ražotāji iestrādājuši infrasarkano lodziņu. Korpusa aizmugurējā daļā novietotas antenas un autokomplekta pievienošanas ligzdas, kā arī īpaši liels skaļrunis izcilo polifonisko skaņu demonstrēšanai. Aizmugurējā panelī akumulators ievietojas un ērti un labi iekļaujas korpusā. Apakšējā daļā atrodas lādēšanas ligzda ar noņemamu gumijas vāciņu. Krāsainais servisa indikators, kas parasti atrodas priekšējā panelī augšējā labajā stūrī, nav ieraugāms, tas gan nav pazudis, bet atrodas citā vietā. Tā vietā korpusā redzams tumši zils nodalījums, bet par to runāsim vēlāk īpaši.
Klaviatūras izbīdītie sudrabainie taustiņi izskatās tīkami uz tumši zilā priekšpaneļa fona. Tie ir nelieli un sabalansēti ar aparāta pieticīgajiem izmēriem. Podziņu apgaismojums ir zils un visai spilgts. Abi vadības taustiņi izvietoti klaviatūras augšējā daļā zem displeja. Starp vadības pogām atrodošais četrvirzienu kursors ir pamazs, ne visai ērts lielu plaukstu īpašniekiem, kuriem nospiest pareizo taustiņu varētu būt pagrūti. Taustiņš i atvieglo pieeju WAP pakalpojumiem, taustiņš # aktivizē klusumu/vibrorežīmu, nospiežot kreiso apakšējo pogu *, var bloķēt klaviatūru. Par krāsainu servisa indikatoru kalpo nepārtraukti mirgojošais četrvirziena kursora centrālais i taustiņš. Jāpiezīmē, ka gaisma ir tik spilgta, ka krāsainajā spēlē piedalās arī zaļais izsaukuma, sarkanais atteikuma un violetais c taustiņš. Tumsā izskatās visnotaļ intriģējoši.

Tālrunim ir visai liels (30 x 30 mm) un sulīgām krāsām bagāts UFB (Ultra Fine&Brigth) displejs ar izšķirtspēju 128 x 128 punkti. Ekrāns spēj atainot 65 000 krāsu toņu. Displeja spilgtumu un apgaismojuma izslēgšanās laiku lietotājs var regulēt, kā arī izvēlēties vienu no astoņiem krāsainiem fona attēliem, vienu no piecām animācijām, vai izmantot fotouzņēmumus. Teksts displejā, rakstot īsziņu, atainojas piecās rindās, cipari un burti ir biezi, bet nav lieli. Izveidojot jaunu numuru un zvanot jaunam adresātam, kā arī saglabājot to atmiņā, ekrānā redzamie cipari izskatās pārāk iespaidīgi. Gaidīšanas režīmā displejā redzams datums, dienas nosaukums, pulkstenis, akumulatora un signāla stipruma indikators, kā arī modinātāja, vibrozvana u. c. izvēlēto parametru apzīmējumi. Testējot jauno telefonu, nelikās īpaši ērti izmantot tikai trīs iedaļu baterijas indikatoru.

Tālruņa izvēlne pieejama latviešu un krievu valodā. Izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir saprotama un ērti lietojama. Ikvienā izvēlnes punktā displejā redzami pirmo trīs apakšizvēļņu nosaukumi, pārējās atrodamas zemāk. Garu apakšizvēļņu nosaukuma beigu teksts tiek parādīts kā mirgojoši skrejoša rinda. Galvenās izvēlnes sastāv no astoņiem izvēlņu nosaukumiem un atainojas ar kustīgu un atbilstošu attēlu, piemēram, sestā izvēlne  Tīkla pakalpojumi ir izgaismota ar kustīgu zemeslodi. Lietotājam tiek dota iespēja izvēlēties vienu no četrām apdares krāsām.

 

Iespējas

Modelis X600 ir duālais telefons un darbojas GSM900/1800MHz tīklā. Papildus SIM kartei īpašnieks var saglabāt līdz pat 1000 vārdiem. Patīkami konstatēt, ka vienlīdz var

pārskatīt gan SIM kartes un telefona atmiņu, gan kopēt no vienas atmiņas otrā. Parādījusies jauna iespēja pārsūtīt datus caur infrasarkano saiti uz citu Samsung telefonu. Katram jaunam vārdam var pievienot piecus numurus: mobilais, mājas, darbs, fakss un cits, ierakstīt e-pasta adresi, izvēlēties zvana melodiju un vienu no attēliem. Ierakstītos vārdus ir iespēja apvienot grupās: ģimene, draugi, kolēģi, darbs, citi. Ērtai pieejai katalogam kalpo spīdīgais labais vadības taustiņš. Astoņiem biežāk nepieciešamajiem vārdiem zvanīšanai iespējams piešķirt tastatūras ciparu taustiņus. Diemžēl Samsung nav paredzējis balss zvana funkciju.

Tālruņa atmiņā saglabājās līdz pat 200 īsziņām. Lietotājam tiek piedāvāts izmantot deviņus ziņu šablonus. Četrvirzienu kursora labā puse paver iespēju ātri sākt jaunas īsziņas rakstīšanu. Rakstīt un lasīt īsziņas ir pietiekoši ērti. Teksta rakstīšanai palīdz informācija, kas redzama displeja augšējā daļā - standartīsziņas atlikušo zīmju skaits, savienotās īsziņas kārtas numurs un kopējais skaits divpadsmit. Tekstam iespējams mainīt simbolu lielumu, biezumu un izvietojumu. Tālrunī ir EMS atbalsts, kas dod iespēju tekstu papildināt ar attēliem un melodijām. Ražotājs integrējis MMS, jeb multivides ziņojumu funkciju. Veidojot jaunu ziņojumu, displejā redzama ziņojuma tēma, izvēlētais attēls, signāls, teksts un kopējais apjoms (KB). Viena ziņojuma izmērs nedrīkst pārsniegt 80 KB. Kopējais attēlu, skaņu un multivides ziņojumu apjoms ir 9,4 MB, Java lietojumiem paredzēti 600 KB. Izstrādātāji savdabīgi ievietojuši diktofonu kā jauna MMS ziņojuma pielikumu Skaņa. Lietotājam to iedomāties un atrast būs visai grūti. Saņemot multivides ziņojumu, informācija parādās displeja augšpusē zilas aploksnes formā.

Īpašu interesi var izraisīt korpusā paslēptais tumši zilais nodalījums. Intriga saglabājas līdz brīdim, kamēr izdodas to pagriezt uz augšu. Tad laimīgajam telefona lietotājam paveras maza rubīna actiņa, kas, ieskauta spīdīgā rāmītī, izskatās kā dārgakmens, taču ražotājs to paredzējis izmantot kā fotokameru. Kameru var paslēpt savā vietā, to var pagriezt par 270 grādiem un tādējādi fotografēt gan sevi, gan citus. Fotokameru var ātri aktivizēt ar četrvirziena kursora speciāli radīto taustiņu. Kamera ļauj veidot uzņēmumus JPEG formātā ar izšķiršanas spēju: VGA (640*480), QVGA (320*240), QQVGA (160*120), Mobile (128*120). Iespējams uzstādīt dažādu attēlu kvalitāti: īpaši augsta, augsta, parasta un ekonomiskā. Protams, ka vislabākais foto izdosies VGA (640*480) un īpaši augstā režīmā. Ar četrvirziena kursoru iespējams tuvināt vai attālināt objektu, mainīt gaismas jutību, apakšējais vidējais taustiņš aktivizē un izslēdz ļoti spilgtu zibspuldzi. Kamerai ir taimeris, nakts režīms, sērijveida fotorežīms (6, 9 vai 15 uzņēmumi). Fotouzņēmumiem var piemeklēt fona rāmīšus vai izvēlēties kādu no pieejamiem efektiem: pelēks, negatīvs, sēpija, reljefs un skice. Var droši apgalvot - šobrīd šī fotokamera ir līderis starp telefoniem.

Samsung jaunajā telefonā paredzējis 39 skaļas 40 instrumentu polifoniskās melodijas. Mūzika skan pārliecinoši un īpaši skaļi, tas panākts, korpusa aizmugurējā daļā ievietojot lielu skaļruni. Jaunus attēlus un melodijas var ielādēt, izmantojot tālrunī lietoto WAP 2.0 pārlūkprogrammu un GPRS atbalstu.

Darbu plānošanai paredzēts kalendārs ar visu mēneša dienu pārskatu un 100 atgādinājumiem, 25 veicamo darbu sarakstu. Telefons parāda datumu un pulksteni, trīs modinātājus, laiku dažādās pasaules pilsētās. Modelī paredzēts kalkulators, valūtas un mērvienību konvertētājs, taimeris un hronometrs.

Izklaides mīļotājiem paredzētas divas Java spēles SnowBallFight un BubbleSmile. Datu sinhronizācijai ar datoru noderēs Samsung PC Data Kit (Link CableRS232 un CD) komplekts. Lietotājs var pārsūtīt kalendāra un telefonu grāmatas ierakstus, īsziņas un multivides ziņojumus. Diemžēl caur infrasarkano savienojumu tas nav iespējams.

Komplektā paredzētā standarta litija jonu 900 mAh baterija nodrošināja nepārtrauktu darbību trīs diennaktis.

 

+ Mazs un stilīgs. Liels atmiņas bloks. Infrasarkanā saite, krāsu displejs un izcila VGA kamera.

-  Atgriešanās pie ārējās antenas.

 

Motorola C550

Amerikāņu kompānija Motorola arvien vairāk sākusi domāt par Eiropas tirgu un samērā veiksmīgi cenšas apmierināt pieprasījumu pēc vidējās klases mobilajiem tālruņiem. Diemžēl līdz šim mūsu zemē šī ražotāja telefoni nav bijuši īpaši populāri un nav guvuši lielu patērētāju uzticību. Iespējams, jaunais Motorola modelis C550 šo situāciju spēs mainīt. Pēc koncerna dizaineru domām jaunums varētu ieinteresēt ikvienu modernu un stilīgu jaunieti, kurš mobilajā meklē ne tikai visiem zināmas un pierastas funkcijas, bet arī vēlas izmantot visas pieejamās tehnoloģijas un jauninājumus. MMS, GPRS, WAP, Java, polifonija un visbeidzot fotokamera, - Motorola C550 to visu spēj sniegt. Jāpiezīmē, ka jaunais tālrunis C550 ir jau Latvijas tirgū zināmo modeļu C350 un C450 turpinājums. Tā priekšrocība salīdzinājumā ar šīs klases konkurentu piedāvātajiem produktiem ir visai pievilcīgā cena. Vēlam veiksmi!

 

Dizains un lietošanas ērtums

Tālruņa masa ir 84,5 g, tilpums 72 cm3, izmēri 99 x 43 x 19 mm. Duālajam GSM900/1800 telefonam nav ārējās antenas. Sudrabainais tālrunis plaukstā iegulstas ērti. Tā korpuss veidots no diviem maināmiem vāciņiem - priekšējā un aizmugurējā. Noņemt aizmugurējo paneli var ātri, zem tā ir baterija, ko ir ērti izņemt un ielikt atpakaļ vietā. Blakus baterijai atrodas liels skaļrunis un fiksators SIM kartes ērtākai izņemšanai. Aizmugurējā vāciņā iestrādāts burts M, lai ikvienam būtu skaidrs tā ražotājs, vāciņa augšpusē atrodas kamera. Priekšējā vāciņā augšpusē atkal redzama sudrabaina emblēma M. Abos sānos konstruktori iestrādājuši divus mazus caurumus siksnas ievēršanai. Korpusa apakšējā daļā atrodas lādēšanas austiņas un mini USB savienojuma ligzdas, sānu malas veidotas no caurspīdīgas plastmasas jūraszilā krāsā ar vārdu MOTOROLA centrā. Tāda pati krāsa dominē arī priekšējā daļā.

Tālruņa klaviatūra tumsā izgaismojas baltā krāsā. Tā nosacīti sadalīta divās daļās. Abi plastmasas vadības, izsaukuma un nolieguma taustiņi ir jūraszilā krāsā un ir pietiekoši lieli, tomēr to piespiešanai nepieciešama piepūle. Četrvirzienu kursors un ciparu taustiņi ir sudraba krāsā, kursora apļa vidū atrodas izvēlnes taustiņš. Ciparu un burtu taustiņi izskatās jauki, tie ir šauri, gari un izvietoti blīvi, bet ērti nospiežami. Vienīgi tumsā, rakstot īsziņu, saskatīt mazos simbolus bez papildu apgaismojuma ir pagrūti. Nospiežot kursora centrālo taustiņu Izvēlne, displejā pieejami 10 animēti galveno izvēļņu punktu nosaukumi. Abiem vadības taustiņiem lietotājs var piešķirt visvairāk nepieciešamās funkcijas. Četrvirzienu kursora vertikālie taustiņi sniedz ātru pieeju tālruņu sarakstam, horizontālie kalpo zvana signāla izvēlei. Izvēlnes un apakšizvēlnes nav numurētas. Ātrai un ērtai navigācijai ražotājs ieviesis funkciju MyMenu, kas dod iespēju izvēlni pārkārtot pēc saviem ieskatiem un jebkuram punktam piekļūt ar diviem taustiņu piespiedieniem. Lietotājs var izvēlēties vienu no sešām izvēlņu attēlojuma krāsām: mierīgs, mandarīns, mūžzaļš, rudens, krēsla vai pelēks.

Telefonam ir CSTN 4096 krāsu displejs ar izšķiršanas spēju 96 x 65 punkti. Ekrāns nav īpaši liels un spilgts, kādam var traucēt tā graudainums. Diemžēl neizdevās atrast iespēju regulēt kontrastu un spilgtumu. Telefona ieslēgšanas un izslēgšanas laikā atskan melodija un displejā parādās liels burts M, kas simbolizē Motorolas spārnus. Gaidīšanas režīmā uz displeja pieejams fona attēls un ekrānsaudzētājs. Teksts displejā atspoguļojas trijās rindās, ekrānā redzamie simboli, rakstot īsziņu, ir mazi, uzņemot jaunu numuru, tie ir milzīgi.

Tālrunis labprāt ar jums sapratīsies latviešu valodā.

 

Iespējas

Motorola C550 numuru un vārdu ieraksti veicami gan SIM kartē, gan telefona atmiņā. Adrešu katalogā iespējams saglabāt līdz 100 numurus, turklāt datus var kopēt no adrešu kataloga uz SIM karti un pretēji. Vārdam var izvēlēties vairākus tālruņa numurus: darbā, mājās, galvenais, mobilais, fakss, peidžeris, pievienot e-pasta adresi un balss frāzi, piešķirt attēlu un ātro zvanīšanas taustiņu. Kataloga ierakstus lietotājs var apvienot četrās kategorijās, parastais, VIP, biznesa, personīgie, tos var kārtot pēc vārda, ātrā zvana, balss frāzes, e-pasta. Lietotājs var apskatīt gan SIM kartes, gan telefona atmiņu, taču grūtības varētu sagādāt tālruņa ietilpības neskaidrais atmiņas mērītājs.

Nospiežot vienu no abiem iepriekš definētajiem vadības taustiņiem, displejā parādās ssavdabīgs teksts Jauna balss ziņa, zem kuras iespējams veidot teksta īsziņas un multiziņas. Rakstot īsziņu, augšējā labajā stūrī redzams garās īsziņas atlikušo zīmju skaits. Tālrunī integrētā EMS funkcija ļauj saņemt un nosūtīt tekstu kopā ar attēliem, animāciju un skaņu. Atmiņā saglabājas līdz 20 teksta īsziņām. Viena MMS ziņojuma maksimālais apjoms ir 100 KB. Tālruņa kopējā dinamiskā atmiņa aizņem līdz 3 MB.

Telefonā ievietota VGA fotokamera ar maināmu izšķirtspēju – augsta (VGA, 640x480), vidēja (QVGA, 320x240) un zema (QQVGA, 160x120). Kamerai nav zibspuldzes, taimera un izmantotā lēca ir plastmasas. Fotokameras apgaismojumu var mainīt un izvēlēties kādu no režīmiem: automātiski, saulains, mākoņains, iekštelpas un foto. Kameras iestatījumos var mainīt attēla stilus: krāsu, melnbalts, zilgans, antīks, sarkanīgs un zaļgans. Lietotājam ir iespēja regulēt ekspozīciju, mainīt fotoklikšķa toni un izmantot digitālā zoom funkciju. Attēli saglabājas JPEG formātā izvēlnē Multivides centrs apakšizvēlnē Attēli. Fotoattēlu var izmantot kā fona attēlu un ekrānsaudzētāju vai nosūtīt kā multivides ziņojumu.

Tālrunī pieejamas gan mono, gan 16 toņu polifonisko skaņu melodijas MIDI formātā, kuras tiek realizētas tembrāli ar 128 instrumentu palīdzību un ir pietiekoši skaļas. Lietotājam ir iespēja ar taustiņu palīdzību veidot pašam jaunus toņus, izmantojot funkciju iMelody. Ar iebūvēto melodiju redaktoru MotoMixer melodijas iespējams miksēt. Izvēlētai melodijai var mainīt tempu, izmantot kādu no pieejamiem instrumentiem: klavieres, ģitāra, bungas un bass.

Biroja rīku funkcijas sarakstā pieejams kalendārs ar nedēļas dienu pārskatu un brīnumaini ērts kalkulators. Tālrunī pieejams datums, pulkstenis, modinātājs un vibrozvans. Diemžēl ražotāja testam piedāvātajā tālrunī neatradās divas paredzētās spēles. Pieeju internetam un spēļu, attēlu lejupielādi nodrošina WAP pārlūks. Telefonam nav infrasarkanās saites, datu sinhronizācijai ar datoru nepieciešamas programmatūras un mini USB kabeļa komplekts PC220.

Standarta litija jonu 750 mAh akumulators nodrošināja sakarus vairāk nekā trīs diennaktis.

 

+  Patīkams dizains. Iebūvēta VGA fotokamera. Daudz iespēju.

 - Pacieti klaviatūras taustiņi. Graudains displejs.

 

 

Nokia 6230

Nokia 6230 ir īsts biznesa klases tālrunis ar imidža kategorijas elementiem. Droši vien tādēļ tā korpuss solās būt pieejams gan grafīta pelēkā, gan pērļu baltā krāsā. Jaunumam ir gan VGA fotokamera un Bluetooth atbalsts, gan Java lietojumi un radio, gan polifonija un sulīgām krāsām bagāts displejs. Nokia 6230 tiešām ir brīnišķīgs!

 

Dizains un lietošanas ērtums

Nokia 6230 sver 97 g, tā izmēri 103 x 44 x 20 mm. Jaunais telefons atšķirībā no 6220 klasiskā un pat nedaudz drūmā tēla izliekas gaišāks un priecīgāks: 6220 līdzinās atturīgam kungam frakā, bet jaunums ir švīts modernā un stilīgā uzvalkā. Nokia 6230 korpuss sastāv no diviem maināmiem vāciņiem. Aizmugurējā paneļa noņemšana problēmas nesagādā, taču priekšpaneļa maiņa nav tik ērta, kā varētu domāt. Lietotāju varētu mulsināt korpusa augšpusē novietotais ieslēgšanas taustiņš, kurš līdzinās priekšējā vāciņa fiksatoram. Zem aizmugurējā vāciņa atrodas baterija, SIM kartes un atmiņas kartes nodalījums. Korpusa apakšējā daļā izvietotas Pop-Port savienotāja un lādēšanas ligzdas un stiprinājums siksniņas pievienošanai, abos sānos infrasarkanais ports un skaļuma regulēšanas taustiņš. Aizmugurējā vāciņā redzams fotokameras objektīvs, kas ieskauts melnā ar Nokia logo apzīmētā rāmītī, priekšējais arī papildināts ar maziem sudrabainiem burtiem NOKIA.

Tālruņa klaviatūra atgādina lielu U burtu. Taustiņi ir taisnstūra un pietiekoši lieli, to apgaismojums nav īpaši spilgts. Simboli uz pogām nav lieli un ir ne visai caurspīdīgi. Tradicionālais četrvirzienu kursors pārvērties par piecvirzienu, jo iespējama virzība uz iekšu. Kursors ir ērts lietošanā, to virzot pa labi, pieejams kalendārs ar mēneša dienu pārskatu, pa kreisi atveras jauna īsziņa, virziens uz augšu dod iespēju startēt kameru, uz leju - atvērt kontaktus, uz iekšu - piedāvā pārvietoties izvēlnēs. Kreisais vadības taustiņš Izlase dod iespēju aktivizēt nepieciešamās funkcijas. Izvēlnes pieejamas divos veidos - pilnā nosaukumu sarakstā no 1 līdz 9 vai visas krāsu attēlu atspoguļojumā. Izvēloties attēlu formu, visas izvēlnes vienlīdz redzamas displejā.

Tālruņa aktīvais TFT displejs ar izšķirtspēju 128 x 128 punkti spēj atainot 65 536 krāsas, tā izmēri ir 27,3 x 27,3 mm. Informācija displejā pārredzama labi, arī krāsas pietiekami spilgtas. Teksts displejā parastajā režīmā atspoguļojas piecās rindās. Izvēlnē Displeja uzstādījumi iespējams mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, izvēlņu atspoguļojuma krāsas un parādīšanas veidu. Izvēlņu struktūra ir loģiska, saprotama un ērti apgūstama, izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas. 16 izvēlnes iespējams aktivizēt un izsaukt ar balss komandu. Izvēlne pieejama gan latviešu, gan krievu valodā.

 

Iespējas

Trīsjoslu telefona atmiņā saglabājamo kontaktu skaits atkarīgs no visas 6 MB koplietojamās atmiņas statusa – var saglabāt līdz 1000 kontaktiem. Paredzēta gan telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēja kopēšana, gan abu atmiņu kopēja lietošana. Ikvienam vārdam katalogā var saglabāt vairākus numurus: parastais, mobilais, mājas, birojs un fakss. Katram kontaktam var pievienot vairākas detaļas: e-pastu, interneta adresi, pasta adresi, izveidot piezīmi. Ierakstam tālruņa katalogā iespējams izvēlēties vienu no piecām zvanītāju grupām, piešķirot katrai savu simbolu un zvana melodiju. Dažu labu interesentu var iepriecināt fakts, ka jaunajā modelī atkal parādījusies balss iezvanes funkcija. Ar fotokameras palīdzību iespējams izveidot cilvēka fotogrāfiju un pievienot to atbilstošam vārdam. Saņemot zvanu, tālruņa displejā parādās neliels zvanītāja attēls.

Ar tālruni var nosūtīt un saņemt saliktās īsziņas, kas sastāv no sešām parastajām īsziņām ar kopējo garumu 885 zīmes. Rakstot tekstu, atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs atrodams displeja augšējā apzīmējumu rindā. Atmiņā saglabājas līdz pat 150 teksta vai 50 grafiskajām īsziņām. Jaunais modelis nodrošina MMS ziņojumu sūtīšanu un saņemšanu - katru līdz 100 kB. Izmantojot LMT pakalpojumu Īsziņa uz e-pastu, lietotājs var nosūtīt teksta ziņojumu uz e-pasta adresi.

Telefonā sākotnēji pieejami 10 mono un 20 polifoniski zvana signāli. Nokia 6230 uztur MIDI un SP-MIDI formātu polifoniskos toņus. Lietotājs var ielādēt jaunus MIDI toņus ar apjomu 5-10 kB. Melodijas skan pietiekoši skaļi.

Tālruņa papildfunkciju klāsts ir visai plašs: pulkstenis un datums, modinātājs, kalkulators, valūtas konvertētājs, hronometrs un taimeris. Telefonā ir paplašināts kalendārs ar atgādinājumiem katrai dienai, darbu saraksts līdz 30 ierakstiem un kabatas portfelis īpašiem datiem. Iebūvēts skaļrunis sarunas laikā aktivizē brīvroku funkciju. Jauno tālruni ražotājs atšķirībā no iepriekšējiem modeļiem aprīkojis ar balss ierakstu līdz pat 3 min. Telefonā ir stereo FM radio, kā arī pieejams MP3 un AAC failu mūzikas atskaņotājs un ekvalaizers.

Izklaides mīļotājiem sākotnēji pieejamas divas Java spēles Beach Rally un Chess Puzzle un vairākas Java aplikācijas. Jaunas Java aplikācijas un spēles ar apjomu vienai līdz 128 kB iespējams lejupielādēt no interneta. Izmantojot integrēto WAP 2.0 pārlūkprogrammu, iespējams no ražotāja piedāvātajām mājaslapām lejupielādēt tālrunī jaunus attēlus, melodijas un dažādas aizraujošas spēles.

Nokia 6230 jau var dižoties ar 640 x 480 izšķirtspējas VGA fotokameru. Tā aprīkota ar trim attēla kvalitātes režīmiem - augsta, normāla, parasta un maināmiem uzstādījumiem - standarta, portreta, nakts foto. Displejs kalpo kā skatu meklētājs. Kamerai ir taimeris ar aizturi 10 sekundes. Fotoattēli saglabājas JPEG formātā izvēlnē Galerija. Attēlus var pārdēvēt, izmantot kā fonu, nosūtīt kā multivides ziņojumu. Telefona attēlu redaktors sniedz iespēju pievienot tekstu, rāmīšus un klipkopas. Tālrunī integrēts videorakstītājs un videoatskaņotājs. Videoklipiem paredzēta atmiņa līdz 2 MB. Lietotājam ir iespēja klipus veidot pašam vai ielādēt no interneta gatavus ar apjomu līdz 5 MB. Telefona displejā attēloto videoklipu kvalitāte vēl pagaidām nevar mēroties ar klipiem, kuri uzņemti ar tradicionālajam video un ciparu foto kamerām.

Izmantojot programmu Nokia PC Suite, iespējams uz datoru pārsūtīt tālruņa datus: kalendāru, darbu sarakstus, kontaktus, attēlus, klipus, melodijas un Java aplikācijas. Sinhronizācija ar datoru notiek caur Pop-Port savienotāju ar USB savienojuma kabeli DKU-2, infrasarkano saiti vai lietojot Bluetooth. Komplektā ietverta 32 MB MMC atmiņas karte, kas lieti noder attēlu, ziņojumu, videoklipu, mūzikas u. c. datu saglabāšanai.

Testa versijas telefonam pievienotais litija jonu 780 mAh akumulators BL-4C nodrošināja sakarus nepilnas četras diennaktis.

 

+ Bagātīgs iespēju klāsts. Integrēta foto un video kamera, baudāms displejs. Bluetooth atbalsts. Komplektā atmiņas karte.

- Klaviatūras taustiņu simboli pārāk mazi un vāji apgaismoti.

 

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001