Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

KiSS DVD atskaņotāji – plašākais dekodējamo failu standartu klāsts

   

KiSS DVD atskaņotāji – plašākais dekodējamo failu standartu klāsts

 

Dāņu ražotājs KiSS Technology par astoņiem jauniem DVD atskaņotāju modeļiem plašākai auditorijai publiski paziņoja jau vairāk nekā pirms gada, taču trīs no tiem joprojām nav laisti pārdošanā. Latvijas tirgū jau ir pieejami pieci DVD ražotāja jaunās sērijas atskaņotāju modeļi: KiSS DP-470, KiSS DP-500, KiSS DP-508, KiSS DP-558, Kiss DP-1000.

 

KiSS DVD atskaņotāji ciltsbrāļu vidū izceļas ar attēla un skaņas kvalitāti un piedāvā plašāku atpazīstamo standartu klāstu nekā citi DVD atskaņotāju ražotāji. Dažas DVD atskaņotāju funkcijas ir pieejamas tikai KiSS produktiem. Iepriekšējos modeļos KiSS nepiedāvāja DivX® standartu. DivX® ir formāts, kas ļauj atskaņotājam dekodēt jeb atpazīt filmas, kuras lejupielādētas no interneta. Šim formātam ir trīs versijas – 3.11, 4, 5. Tikai KiSS DP-470 ir aprīkots ar iebūvētiem augstas kvalitātes klases D 5x50 vatu digitālajiem pastiprinātājiem.

 

DivX CertifiedTM atskaņotāji

DivX CertifiedTM pie DVD atskaņotāju funkciju apraksta nozīmē, ka KiSS spēlētāju atskaņošanas kvalitāti ir sertificējusi DivXNetworks, Inc., kas sertificē tikai tos produktus, kuru dekodēšanas kvalitātes līmeni tā garantē, izmantojot DivX programmatūru. Sertifikāts norāda uz vislabāko DivX® formāta atskaņošanas kvalitāti, kāda vien pašreizējā tehnoloģiju attīstībā ir iespējama. Jāpiebilst, ka KiSS DVD atskaņotāji ir vienīgie savā produktu klasē pasaulē, kurus ir sertificējusi DivXNetworks, Inc.

Nopērkot KiSS DVD spēlētāju, jūs iegūsit lielisku video un audio atskaņojuma kvalitāti visām DivX® standarta filmām. Attēla kvalitāti palīdz apjaust attēla signāla dekodera ražotāja zīmols – Sigma Design. Šīs jomas pārzinātāji norāda, ka Sigma Design pašlaik pārdoto attēla signālu dekoderu klāstā pārstāv augstāko izpildījuma kvalitāti.

 

XviD, MPEG-4

Tāpat kā DivX® arī XviD ir kompresijas formāts, kas balstīts uz MPEG-4. Šos formātus ir iespējams nolasīt uz standarta personālajiem datoriem, kā arī uz visiem astoņiem jaunajiem KiSS DVD atskaņotāju modeļiem, sākot ar KiSS DP-470 un beidzot ar KiSS DP-1508.

MPEG-4 ir standarts videofailu formātiem, kas pieejami internetā. Jebkuru no tiem var ierakstīt kompaktdiskā un skatīties uz KiSS atskaņotāja. Savukārt tiem DVD atskaņotājiem, kuriem ir pieejams pieslēgums Ethernet, šos formātus var skatīties, izmantojot KiSS PC-Link. Ar šo programmatūru ir nodrošināti DVD atskaņotāji, kuriem ir Ethernet tīkla funkcija. Tā ir jāinstalē personālā datora Windows vidē. Pievienojot atskaņotāju lokālajam tīklam, lietotājam tiek radīta iespēja skatīties un nolasīt video/audio/attēlus no PC, pateicoties lietotājam draudzīgajam interfeisam.

KiSS PC-Link tiek izmantots arī ar cieto disku aprīkotiem atskaņotājiem failu pārvietošanai. Cietais disks DVD spēlētājā dod vairākas priekšrocības –iespēju ielādēt DVD atskaņotājā failus no interneta, datora, VHS vai videokameras. Tas nozīmē, ka failu apskatei papildus nav jāizmanto citi informācijas nesēji – CD, MP3 vai DVD un nav jātērē laiks, lai ierakstītu tajos informāciju, nav tie jāiegādājas un jāglabā.

 

Audio CD, MP3, Ogg Vorbis, JPEG

KiSS DVD atskaņotāji var nolasīt arī tādus audio standarta formātus kā CD, MP3 un Ogg Vorbis failus. DVD atskaņotāji, kuriem ir Ethernet tīkla vai bezvadu pieslēgums platjoslas internetam, paši meklēs un atradīs atskaņotājā ieliktā CD albuma un celiņu nosaukumus. MP3 un Ogg Vorbis failus iespējams nolasīt no CD vai no personālā datora, kuram ir KiSS PC-Link.

Ar KiSS DVD atskaņotāja palīdzību var skatīties arī attēlus. Tos var ierakstīt CD vai skatīties no DVD spēlētāja vai ar KiSS PC-Link palīdzību. Pēdējā nosauktā izvēlne darbojas tikai tiem DVD atskaņotājiem, kuriem ir iebūvēta Ethernet tīkla funkcija. JPEG attēlus, kas redzami ekrānā, var palielināt, kā arī mainīt to stāvokli.

 

Ethernet/Wireless

Ethernet tīkla savienojums, kas atrodas DVD atskaņotāja mugurpusē, ļauj to pievienot lokālajam tīklam, kas ir pieslēgts platjoslas internetam. Lokālais tīkls un platjoslas internets nodrošinās lietotāju ar KiSS PC-Link un WebRadio. Daži DVD atskaņotāji ir aprīkoti ar PC kartes slotu, kas padara iespējamu bezvadu savienojumu. PC kartes un piekļuves punkti (Access Point) ir papildu aprīkojums, un to var iegādāties atsevišķi.

 

WebRadio

WebRadio ir interneta radio, kura darbību nodrošina KiSS. Šis pakalpojums ir pieejams tikai tiem DVD atskaņotājiem, kuri ir aprīkoti ar Ethernet/bezvadu tīkla pievienojamības funkciju, kas ir pieslēgta platjoslas internetam. DVD izvēlnē pieejamais WebRadio rada iespējas lietotājam klausīties vairākus tūkstošus interneta radioprogrammu, kuras, pateicoties interfeisam, klausītājs var izvēlēties pēc mūzikas stila vai valsts.

 

Programmatūras jauninājumi

Jaunākie programmatūras papildinājumi, kuri uzlabo KiSS funkcionalitāti vai novērš nelielas kļūdas programmatūrā, ja tādas laika gaitā atklājas, ir ievietoti interneta mājaslapā: www.kiss-technology.com, un ikviens lietotājs var lejuplādēt šos papildinājumus savā DVD atskaņotājā un modernizēt to.

 

Aptuvenā mazumtirdzniecības cena Rīgā: KiSS DP-470 – 320 LVL, KiSS DP-508 – 273 LVL, KiSS DP-500 – 191 LVL, KiSS DP-558 – 430 LVL, bet KiSS DP-1000 – maksā aptuveni 140 LVL.


 

 

KiSS DVD atskaņotāju funkcijas

 

 

DVD

DivX 3.11, 4, 5

XviD

MPEG-1,2 un 4

MP3, Ogg Vorbis

Audio CD

JPEG attēli

DivX sertificēts

Progresīvā izvērse

Ethernet tīkls

Bezvadu savienojums

Digitālais pastiprinātājs

FM/AM radio

KiSS PC-Link

Interneta radio

40GB cietais disks

80GB cietais disks

Cietā diska atskaņotājs

TV uztvērējs

Programmatūras jauninājumi

 

Kiss DP-470

x

x

x

x

x

x

x

x

x

 

 

x

x

 

 

 

 

x

x

x

 

Kiss DP-500

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

 

 

 

x

x

 

 

 

 

x

 

Kiss DP-508

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

 

 

 

x

x

 

x

 

 

x

 

Kiss DP-558

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

 

 

 

x

x

 

x

x

x

x

 

Kiss DP-1000

x

x

x

x

x

x

x

x

x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

x

 

Kiss DP-1500

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

 

 

x

x

 

 

 

 

x

 

Kiss DP-1504

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

 

 

x

x

x

 

 

 

x

 

Kiss DP-1508

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

x

 

 

x

x

 

x

 

 

x

 

 

Jāzeps Barkāns, EET RĪGA vecākais pārdošanas menedžeris  

Rakstā izmantoti KiSS Technology materiāli


 

 

 

funkcijas

KiSS DVD atskaņotāji

 

DP-470

 

DP-500

 

DP-508

 

DP-558

 

KDP-1000

 

DP-1500

 

DP-1504

 

DP-1508

 

DVD

X

X

X

X

X

X

X

X

DivX 3.11, 4, 5

X

X

X

X

X

X

X

X

XviD

X

X

X

X

X

X

X

X

MPEG-1,2 un 4

X

X

X

X

X

X

X

X

MP3, Ogg Vorbis

X

X

X

X

X

X

X

X

Audio CD

X

X

X

X

X

X

X

X

JPEG attēli

X

X

X

X

X

X

X

X

DivX sertificēts

X

X

X

X

X

X

X

X

Progresīvā izvērse

X

X

X

X

X

X

X

X

Ethernet tīkls

 

X

X

X

 

X

X

X

Bezvadu savienojums

 

 

 

 

 

X

X

X

Digitālais pastiprinātājs

X

 

 

 

 

 

 

 

FM/AM radio

X

 

 

 

 

 

 

 

KiSS PC-Link

 

X

X

X

 

X

X

X

Interneta radio

 

X

X

X

 

X

X

X

40GB cietais disks

 

 

 

 

 

 

X

 

80GB cietais disks

 

 

X

X

 

 

 

X

Cietā diska atskaņotājs

X

 

 

X

 

 

 

 

TV uztvērējs

X

 

 

X

 

 

 

 

Programmatūras jauninājumi

x

x

x

x

x

x

x

x

 

 

 

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001