Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Samsung SGH-X100

 

Korejiešu uzņēmums Samsung gada nogalē atkal priecē ar jaunu un interesantu mobilo tālruņu modeļu klāstu. Telefonu izstrādātāji, lai samazinātu ražošanas izmaksas, jaunos modeļus veido, balstoties uz vienu tehnoloģisko bāzi.

Patērētāju tik ļoti iecienītajam un labu slavu guvušajam budžeta klases modelim C100 parādījies vērā ņemams konkurents vai pat veiksmīgs turpinājums Samsung X100. Jaunais telefons ārēji nelīdzinās priekštecim, tas ir apaļāks, no aizmugures un sānskatā vairāk atgādina modeli N500. Tālruņa X100 mērķauditorija Samsung skatījumā ir moderno tehnoloģiju cienītāji ar vidējiem ienākumiem vecumā no 21 līdz 28 gadiem.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais telefons ir ar tīkami noapaļotām malām un no aizmugures atgādina mazu ziepju trauciņu, taču, aplūkojot vērīgāk, var pārliecināties, ka ražotājs nav taupījis uz materiālu rēķina un tālrunis ir kvalitatīvs. Korpuss izveidots no divu krāsu salikuma, tā aizmugure un sānu malas ir sudrabotas, priekšējais panelis - tumši zils. Iespējams, pateicoties tādam veiksmīgam krāsu salikumam, X100 būs piemērots gan stiprā, gan daiļā dzimuma pārstāvjiem, gan jauniešiem, gan vecāka gadagājuma cilvēkiem. Ja vēl ņemam vērā ražotāja solīto visai pieņemamo cenu, tad jebkuram potenciālajam mobilā telefona tīkotājam jaunais X100 būs kā radīts. Telefons sver 85 g, tā izmēri ir 110x45x19 mm.

Daudziem lietotājiem šķitīs pieņemami, ka tālrunim nav ārējās antenas. Korpusa augšējā labajā sānu malā atrodas ar gumijotu vāciņu nosegta austiņas ligzda un sudrabains regulēšanas taustiņš, kurš papildus sarunas skaļuma maiņai veic vairākas citas funkcijas, piemēram, gaidīšanas režīmā regulē taustiņu skaļumu, ieslēdz displeja apgaismojumu. Korpusa aizmugurē novietota antenas pievienošanas ligzda, priekšpusē augšējā labajā stūrī atrodas trīs krāsu servisa indikators. Virs displeja izvietotā skaļruņa vieta apzīmēta ar spīdīgu līniju un piedod telefonam elegantu izskatu (vai arī) eleganci.

Nelielie sudrabainie klaviatūras taustiņi patīkami izceļas uz zilā fona, ir izbīdīti uz āru, bet izvietoti pārdomāti un ērti lietojami. Taustiņu apgaismojums ir spilgti zilā krāsā, un arī tumsā simboli labi pārredzami. Vadības taustiņi izvietoti klaviatūras augšpusē zem displeja. Kursors centrā nav liels, bet ir ērti lietojams un nodrošina ātru pieeju četrām visvairāk lietotajām funkcijām, kuras lietotājs var uzstādīt pats. Palielais, spilgti baltais i taustiņš paātrina pieeju WAP servisiem, taustiņš # aktivizē vibrozvanu, apakšējā rindā novietotais kreisais taustiņš kalpo klaviatūras bloķēšanai..

Jaunā telefona displejs ieskauts sudrabainā rāmītī un ir pietiekoši liels 3x3 cm. Ekrānam izmantota UFB (Ultra Fine&Bright) tehnoloģija, kas spēj atainot 65 000 krāsu, tā izšķirtspēja ir 128x128 punkti. Attēli un animācijas displejā izskatās pārliecinoši, bet nedaudz atšķiras no modelī C100 redzētā. Ekrāna spilgtumu un apgaismojuma izslēgšanās laiku iespējams noregulēt piecos dažādos režīmos. Lietotājam tiek piedāvāts izvēlēties kādu no desmit krāsainiem fona attēliem vai vienu no piecām iespaidīgām animācijām. Displejā īsziņu teksts atspoguļojas piecās rindās, maksimālais garums 18 zīmes vienā rindā, attēlotie simboli gan nav pārāk lieli. Zvanot jaunam numuram vai saglabājot to atmiņā, displejā redzamie cipari ir visai lieli un aizņem trešdaļu no ekrāna augstuma. Displejā pastāvīgi pieejami datuma, dienas nosaukuma, pulksteņa, baterijas un lauka intensitātes rādījumi.

Izvēļņu struktūra ir saprotama un visai ērti lietojama, gan tās, gan apakšizvēlnes ir numurētas. Katrā izvēlnes punktā uz displeja redzami pirmo trīs apakšizvēļņu nosaukumi. Garāku apakšizvēļņu pilnais nosaukums tiek parādīts ar slīdošas rindas palīdzību. Ikviens no septiņu izvēļņu nosaukumiem atspoguļojas ar animētu un savai funkcijai atbilstošu attēlu, piemēram, trešā izvēlne Skaņas režīmi tiek papildināta ar spēlējoša patafona bildīti. Telefona īpašnieks var personalizēt savu izvēļņu atspoguļojuma krāsu no četrām piedāvātajām. Jaunā modeļa izvēlne pieejama latviešu un krievu valodā.

 

Iespējas

Telefons X100 paredzēts darbam GSM900/1800MHz tīklā un darbojas ar 3V SIM kartēm. Papildus SIM kartei lietotājs var saglabāt līdz pat 1000 vārdiem. Vienlīdz iespējams lietot gan kartes, gan telefona atmiņu, kā arī ierakstus kopēt no vienas atmiņas uz otru. Veidojot jaunu ierakstu atmiņā, vārdu var papildināt ar pieciem numuriem: mobilais, mājas, birojs, fakss, vēl cits, kā arī pievienot e-pasta adresi, kontaktam piešķirt savu zvana melodiju un vienu no daudzajiem grafiskajiem attēliem. Ierakstus var apvienot piecās ar īpašu ikonu apzīmētās grupās. Tālruņu katalogu var ātri atvērt, nospiežot klaviatūras labo vadības taustiņu. Astoņiem visvairāk nepieciešamiem kontaktiem iespējams piešķirt astoņus klaviatūras ātrās zvanīšanas taustiņus.

Telefona atmiņā saglabājās līdz 20 īsziņām. Var izveidot, saglabāt un izmantot deviņus visbiežāk lietotos tekstus. Ērtu pieeju īsziņu rakstīšanai atvieglo četrvirzienu taustiņš, kas ātri atver jaunas īsziņas lauku. Rakstot tekstu, displeja augšējā daļā parādās standartīsziņas (160) atlikušo zīmju skaits un savienotās īsziņas kārtas numurs. Kopējais zīmju skaits ir 1920. Rakstot tekstu, lietotājs pēc savas izvēles var mainīt teksta lielumu un simbolu izvietojumu. Izmantojot telefonā paredzēto EMS standartu, tekstam iespējams pievienot attēlus, animācijas un melodijas. Tālrunī pieejamas vairākas jaukas un skaļas 16 instrumentu polifoniskās melodijas. Jaunus attēlus var saņemt īsziņu veidā un ielādēt, izmantojot tālrunī lietoto WAP 2.0 pārlūkprogrammu. Interesentiem Samsung polifoniskās melodijas un attēlus piedāvā internetlapa www.politones.com. Atšķirībā no modeļa C100 jaunajā X100 ražotājs integrējis MMS funkciju. Rakstot jaunu ziņojumu, displejā redzams ziņojuma nosaukums, izvēlētais attēls, ierakstītais skaņas fragments un ziņojuma teksts, kā arī kopējais apjoms. Saņemot multivides ziņojumu, informācija parādās displeja augšpusē, un to var skaidri  atšķirt no īsziņas pēc zilā rāmīša. Kopējais attēlu, skaņu un multivides ziņojumu apjoms ir līdz 9,4 MB, viena ziņojuma izmērs nedrīkst būt lielāks par 80 KB.

Plānotāja sarakstā pieejams kalendārs ar visu mēneša dienu pārskatu, atgādinājumiem vai veicamo darbu saraksts. Lietotājam tiek piedāvāts izmantot pulksteņa un datuma rādījumus, divus modinātājus, uzzināt laiku dažādās pasaules pilsētās. Modelī X100 ir kalkulators, valūtas un mērvienību konvertētājs, taimeris un hronometrs.

Izklaides mīļotājiem ievietotas trīs spēles – Bowling, Honey Ball un Hamster Box. Pieejamas arī divas Java spēles SnowBallFight un BubbleSmile. Lietotājs var ielādēt spēles līdz 600 KB apjomā.

Modelis X100 atbalsta GPRS. Datu sinhronizāciju ar datoru nodrošina PC Data Link Cable&CD komplekts. Diemžēl atšķirībā no iepriekšējā modeļa C100 ražotājs nav iebūvējis infrasarkano portu.

Telefonu ne visai intensīvi izmantojot, tā standarta litija jonu 900 mAh akumulators nodrošināja sakarus trīs diennaktis.

 

+ Izskatīgs un ērts. Kvalitatīvs displejs un polifonija.

-  Trūkst foto kameras un infrasarkanās saites.  

 

 

Siemens C62

Jaunais Siemens modelis C62 ir vidējās klases tālrunis un, pēc koncerna konstruktoru teiktā, orientēts uz moderniem jauniešiem, kuri mobilo telefonu izmanto ne tikai sarunai, bet arī apmainās ar attēliem no notikuma vietas. Izmantojot MMS tehnoloģiju un pievienojamo fotokameru, ar jauno aparātu tas kļūs iespējams ikvienam. Tālrunis C62 ir nedaudz līdzīgs šīs sērijas priekštecim C55, bet funkcionāli un dizainiski neapšaubāmi ir pārāks.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Siemens C62 masa ir 85 g, tilpums 82 cm3, izmēri 101x44x20 mm. Telefonam nav ārējās antenas, tā korpuss ir noapaļotas formas un pirmais iespaids ir patīkams. Atverot baterijas nodalījuma vāciņu, ieraugām divas skrūves, kas liek noprast, ka tālruņa vāciņi nav maināmi. Tāpēc Siemens pircējiem piedāvā izvēlēties sarkanu, zilu un baltu bāzes risinājumu. Līdzīgi kā modelim M55 konstruktori atkal iestrādājuši vāciņā divus mazus caurumus siksnas ievietošanai. Bažas rada telefona drošība, jo vāciņš fiksējas visai viegli un nepārliecinoši. Ražotājs gan jau lietošanas instrukcijā piekodina - izmantojiet tikai Siemens oriģinālo siksniņu FCT-500.

Tālruņa klaviatūra ir dzintara krāsā un tumsā labi pārskatāma. Tā sastāv no divām daļām: vadības taustiņiem, kas atrodas zem displeja, un ciparu taustiņiem. Vadības taustiņi ir dzīvsudraba krāsā, tie ir izvirzīti, bet atrodas tuvu cits citam un kādam  liksies nepietiekoši lieli. Mazais četrvirzienu kursors ikdienā atvieglo darbu, bet visticamāk radīts mazu pirkstiņu īpašniekiem. Ciparu un burtu taustiņi ir lieli un caurspīdīgi, labi pārskatāmi un apmierinās arī lielu pirkstu īpašniekus. Jāpiezīmē, ka klaviatūras taustiņi kopumā ir vaļīgi un nedaudz graboši. Dāmām būtu jāuzmanās, lai smalkie nagi neiesprūst spraugās starp pogām un nesabojā manikīru.

Jaunā telefona 4000 krāsu displejs ir balts ar izšķiršanas spēju 128x128 punkti un ir vislabākais, kāds līdz šim Siemens modeļos redzēts. Ekrāns vairs nav tumšs un graudains, tā kontrastu un spilgtumu ikviens var noregulēt pēc vēlēšanās. Telefona ieslēgšanas laikā uz displeja parādās zila jūras zvaigzne un Siemens sauklis – Be inspired! Gaidīšanas režīmā uz displeja pieejams fona attēls un ekrānsaudzētājs. Īsziņu teksts uz displeja atspoguļojas piecās rindās, informācija ir labi pārskatāma. Nospiežot labo vadības taustiņu Izvēlne, displejā parādās sešas krāsainas ikonas ar izvēļņu nosaukumiem. Kreisā vadības podziņa piedāvā lietotājam personalizēt vienu no desmit visbiežāk lietojamām funkcijām ar nosaukumu Mana izvēlne. Četrvirzienu kursora kreisā puse kalpo, lai atgrieztos pie iepriekšējās darbības. Telefona īpašnieks, izmantojot karstos klaviatūras taustiņus no 2 līdz 10, var izvēlēties ātru pieeju nepieciešamākajām izvēlnēm. To struktūra ir saprotama, izvēlnes un apakšizvēlnes joprojām ir numurētas. Lietotājs var izvēlēties vienu no divām izvēļņu attēlojuma krāsām - zilu vai sarkanu. Telefons saprot latviešu un krievu valodu.

 

Iespējas

Jaunais modelis C62 ir trīsjoslu tālrunis un nodrošina sakarus arī Amerikas kontinentā. Numuru un vārdu ieraksti veicami gan SIM kartē, gan telefona atmiņā. Jau pirmo reizi ieslēdzot tālruni, tā lietotājam tiek piedāvāts kopēt SIM atmiņu uz aparāta adrešu katalogu. Tajā iespējams saglabāt līdz 500 ierakstiem, turklāt datus var kopēt no adrešu kataloga uz SIM karti un pretēji. Katram vārdam var pievienot tālruņa numuru, adresi un e-pasta adresi, piešķirt zvanītāja attēlu. Kataloga ierakstus lietotājs var apvienot četrās grupās, ģimene, draugi, birojs, VIP. To nosaukumu var mainīt, katrai grupai piešķirams savs zvana signāls, un visiem grupas locekļiem ērti nosūtāma kopēja īsziņa.

Nospiežot četrvirzienu kursora labo pusi, displejā parādās ikona Ziņas, kas dod iespēju veidot īsziņu. Rakstīt ir samērā ērti, taču simboli ekrānā izskatās sīki. Augšējā labajā stūrī redzams savienotās īsziņas kārtas numurs un atlikušo zīmju skaits. Apakšizvēlnē Teksta moduļi lietotājs pats var izveidot un saglabāt biežāk lietotos tekstus. Tālrunī integrētā EMS funkcija ļauj saņemt un nosūtīt tekstu kopā ar attēlu un skaņu.

Siemens C62 polifoniskās melodijas tiek veidotas ar 16 instrumentu palīdzību, un tās ir atbilstošas nelielajam tālrunim. Telefonā ir iebūvēts diktofons, ar kura palīdzību var ierakstīt jebkurus apkārtējos trokšņus un izmantot tos kā ienākošā zvana signālu. Viena ieraksta maksimālais garums ir 30 sekundes. Tālrunī paredzēts skaļrunis darbam brīvroku režīmā. Plānotāja funkciju sarakstā redzams kalendārs ar tikšanās sarakstu. Kalendārs ir pieejams mēneša, nedēļas un dienas pārskatā. Lietotājam sniegti vairāki tikšanās veidi: zīmīte, zvanīt un sapulce. Izvēlnes Palīgrīki ikona parādās kā modinātājpulkstenis un piedāvā lietot modinātāju, kurš darbojas arī izslēgtā režīmā un uzstādāms jebkurai nedēļas dienai, kā arī kalkulatoru, hronometru un taimeri.

Izklaidei ievietotas divas spēles: Falling un Achevo. Pirmā ir vienkārša bumbiņu pārvietošana ēkrānā, otra - metamo kauliņu ripināšana, un to var spēlēt gan viens, gan divatā. Pieeju internetam nodrošina WAP 1.2.1 pārlūkprogramma. Modelis C62 atbalsta GPRS un MMS standartu. Lietotājs var nosūtīt multiziņu ar tekstu un attēliem uz citu mobilo tālruni vai e-pasta adresi un saņemt tos. Pievienojot telefonam fotokameru QuickPic IQP-500 ar iebūvētu zibspuldzi, var veidot uzņēmumus. Fotoattēlus iespējams uzņemt divos formātos: zema izšķirtspēja, QQVGA, 160x120 pikseļi, apjoms līdz 6 KB un augsta, VGA, 640x480 pikseļi, izmērs līdz 40 KB. Telefonam nav infrasarkanās saites, bet datu sinhronizācija ar datoru notiek ar DCA-500 RS232 un USB kabeļiem. (jo abu nosaukums ir vienāds- DCA-500)

Standarta litija jonu 630 mAh akumulators nodrošināja sakarus ilgāk nekā trīs diennaktis.

 

+  Stilīgs un elegants. Patīkams displejs.

 - Vaļīgi un graboši klaviatūras taustiņi. Nav Java lietojumu.

 

 

Nokia 3200

Nokia piedāvā klientu vērtējumam kārtējo vidējās klases modeli, kas paredzēts jauniešu auditorijai. Trīsjoslu Nokia 3200 ir telefons, kas, pateicoties neparastajam izskatam, nevienu neatstāj vienaldzīgu un izraisa diametrāli pretējus vērtējumus. Ārēji tas atgādina budžeta kategorijas tālruni, taču, iepazīstot to tuvāk un izpētot jaunuma iespējas, ikviens sapratīs, kāpēc telefons maksā tik un ne mazāk. Nokia dizaineri noteikti teiktu – nevis lēts, bet interesants.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunums sver 90 g, tā izmēri ir 108x45x21 mm, un ārēji tas nedaudz atgādina Nokia imidžklases modeli 7210, iekšēji līdzinās biznesa klases telefonam 7250i, bet ir stipri raibāks un caurredzamāks. Nokia 3200 korpuss sastāv no diviem caurspīdīgiem paneļiem - Cut-out vāciņiem, kuros ievietoti krāsaini un raibi šabloni, kurus lietotājs pats var mainīt. Salīdzinājumā ar priekštečiem jaunajam tālrunim paneļu noņemšana un uzlikšana ir ērtāka. Korpusa apakšējā daļā izvietotas Pop-Port savienotāja un lādēšanas ligzda, augšējā daļā atrodas ieslēgšanas poga, infrasarkanais ports un stiprinājums siksniņas pievienošanai. Aizmugures panelī redzams fotokameras objektīvs.

Īpašu interesi izraisa Nokia 3200 silikona klaviatūra. Savdabīgie tastatūras taustiņi ir palieli un caurspīdīgi, to apgaismojums ir spilgti baltā krāsā. Četrvirzienu kursors ir apaļš, pārējie taustiņi ir ovāli. Intriga slēpjas apstāklī, ka ir tikai deviņi taustiņi. Katrs vadības/izvēles taustiņš ir apvienots ar zvanīšanas un nolieguma taustiņu, arī ciparu un burtu pogas ir apvienotas divas vienā. Jauna numura sastādīšana nesagādā īpašas problēmas, bet raiti uzrakstīt tekstu būs pagrūti.

Četrvirzienu kursors ir ērts lietošanā, to virzot pa labi, pieejams kalendārs ar mēneša dienu pārskatu, pa kreisi - atveras jauna īsziņas forma, virziens uz augšu dod iespēju ātri veidot fotouzņēmumus, uz leju - atvērt kontaktu direktoriju. Nokia 3200 displejs ir veiksmīgi sabalansēts ar telefona gabarītiem, tā izmēri ir 27,3x27,3 mm. Ekrāns ar izšķirtspēju 128x128 punkti spēj atainot 4096 krāsas. Informācija displejā pārredzama pietiekoši labi, bet krāsas displejā varētu būt arī nedaudz spilgtākas. Garāks teksts displejā parastajā režīmā atspoguļojas piecās rindās. Izvēlnē Displeja uzstādījumi iespējams mainīt displeja spilgtumu, fona attēlu, ekrānsaudzētāja taimautu, izvēļņu atspoguļojuma krāsas un izvēļņu skatu. Galvenās izvēlnes skats pieejams divos variantos- secīgā sarakstā no 1 līdz 10 vai režģa (nosaukumi tiek izvietoti displejā krāsainu ikonu veidā) skatā. Jāpiezīmē, ka, izvēloties režģa formu, ikonas gan ir palielas, taču saplūdušas kopā un visas desmit vienlīdz nav pieejamas. Izmantojot 10. izvēlni Izlase, lietotājs var aktivizēt nepieciešamās funkcijas, kurām iespējams ātri piekļūt. 

Izvēļņu struktūra ir loģiska, ikvienam saprotama un ērti apgūstama, tās ir numurētas. Izvēlne pieejama gan latviešu, gan krievu valodā.

 

Iespējas

Vārdus un numurus var saglabāt tālruņa atmiņā un SIM kartē. Tālruņa atmiņā saglabājamo kontaktu skaits atkarīgs no koplietojamās atmiņas (aptuveni 1 MB), kurā ietilpst arī īsziņas, multivides ziņojumi, attēli, zvana signāli, balss ieraksts, kalendārs un Java lietojumi. Brīvās un aizņemtās atmiņas apjomu iespējams aplūkot apakšizvēlnē Atmiņas statuss. Paredzēta gan telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēja kopēšana, gan abu atmiņu kopēja lietošana. Katram vārdam katalogā var saglabāt vairākus numurus: parasto, mobilo, mājas, darba, faksa; pirmais no saglabātajiem ir galvenais un tiek īpaši ierāmēts. Kontaktam var pievienot detaļu: e-pasta adresi, web adresi, pasta adresi, kā arī izveidot piezīmi. Ierakstam tālruņa katalogā iespējams izvēlēties vienu no piecām zvanītāju grupām, piešķirot katrai savu simbolu un toni.

Izmantojot telefonā integrēto fotokameru, var izveidot cilvēka fotogrāfiju un pievienot to atbilstošam kataloga ierakstam. Ienākot zvanam, tālruņa displejā parādās šī cilvēka foto. Modelis 3200 atļauj nosūtīt un saņemt saliktās īsziņas, kas sastāv no sešām parastajām īsziņām ar kopējo garumu 913 zīmes. Atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs atrodams displeja augšējā labajā stūrī. Izvēlnē Ziņu uzstādījumi iespējams mainīt simbolu fontu lielumu, izvēloties lielos vai mazos burtus. Lietotājs var izmantot vienu no desmit ievietotajām teksta veidnēm, pievienot un nosūtīt kādu no desmit attēliem. Tālruņa atmiņā saglabājas līdz pat 50 teksta īsziņām. Ražotājs jaunajā modelī lietojis MMS jeb multivides ziņojumu standartu, tāpēc var nosūtīt un saņemt tekstu un attēlu ar kopējo apjomu līdz 100 KB.

Nokia (atstarpe) 3200 lietotājam iespējams nosūtīt e-pastu kā īsziņu uz e-pasta serveri, izmantojot LMT pakalpojumu Īsziņa uz e-pastu.

Tālrunim sākotnēji pieejami desmit monofoniski un viens polifonisks zvana signāls. Izvēlnē Zvana signālu galerija pieejamas trīs 16 balsu polifoniskās melodijas. Papildfunkciju klāsts ir pietiekoši plašs. Lietotājam pieejami pulksteņa un datuma rādījumi, modinātājs, kalkulators, valūtas konvertētājs un ērts kalendārs. Pulkstenis elektroniskā formātā redzams arī gadījumos, kad ir aktivizēts ekrānsaudzētāja režīms.

Tālrunis ir aprīkots ar lukturīti, kuru viegli ieslēgt un izslēgt ar klaviatūras apakšējā kraisā taustiņa palīdzību. Iebūvētais skaļrunis ļauj sarunas laikā aktivizēt brīvroku funkciju, pieejams arī vibrorežīms un aktivizējams automātiskais taustiņslēgs. Modelī 3200 ir balss ieraksts līdz 1 min, ar kura palīdzību var ierunāt vārdu un tālruņa numuru un vēlāk pierakstīt. Telefona FM radio var klausīties, izmantojot austiņas HDS-3, iebūvēto skaļruni (jāpievieno arī austiņas) un mūzikas statīvu DT-1.

Izklaidei paredzētas divas visai vienkāršas Java spēles: Virtual Me un Bounce. Jaunas Java aplikācijas ar apjomu katra līdz 64 KB iespējams lejupielādēt no interneta. WAP pārlūks ļauj atvērt interneta xHTML formāta lappuses. Jaunā modeļa testēšanas laikā autoram veiksmīgi izdevās no Nokia mājaslapas lejupielādēt tālrunī logo, attēlus un nobaudīt testa vidē vienu no piedāvātajām spēlēm Trail Biker.

Telefonā ir CIF 352x288 fotokamera ar maināmu attēla kvalitātes iespēju - augsta, parasta vai normāla - un režīmu - standarta, portreta vai tumsas foto. Lietotājs var uzstādīt kameru fotografēšanai automātiskajā režīmā, kad taimeris darbojas pēc desmit sekundēm. Fotoattēli saglabājas JPEG formātā izvēlnē Galerija. Attēlu var pārdēvēt, izmantot kā fona attēlu, nosūtīt kā multivides ziņojumu vai caur infrasarkano saiti un rediģēt. Attēlu redaktors piedāvā pievienot tekstu, rāmīšus un klipkopas. Izrediģētie attēli tiek saglabāti GIF formātā, diemžēl to kvalitāte pasliktinās un attēls izskatās graudains.

Nokia 3200 atbalsta HSCSD, GPRS un EDGE tehnoloģiju. Sinhronizācija ar datoru notiek caur Pop-Port savienotāju ar USB savienojuma kabeli DKU-5 vai infrasarkano saiti. Ar programmu PC Suite iespējams sinhronizēt tālruņa datus, izveidot un pārsūtīt attēlus, izveidot zvana melodijas un no fotoattēliem izveidot savus Cut-out vāciņus. Šablonus vāciņiem var izgriezt parastā veidā vai izmantojot Nokia īpaši radīto Griezni WE-1. Ļaujiet vaļu fantāzijai!

Litija jonu 780 mAh akumulators BLD-3 nodrošināja sakarus nepilnas četras diennaktis.

 

+  Neparasts dizains. Integrēta fotokamera. Bagātīgs jauno tehnoloģiju klāsts.

-   Caurspīdīgs un lēts korpuss. Nav bluetooth atbalsta.

 

 

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001