Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

OLIO grupa ceļā uz Eiropas Savienību

   

OLIO GRUPA CEĻĀ UZ EIROPAS SAVIENĪBU

 

2004. gads – Eiropas Savienības gads. OLIO grupas Mārketinga nodaļas vadītājs Einārs RUBENIS, stāstot par grupas mērķiem, saka: - OLIO stratēģija ir ceļš uz ES, spēku apvienošanu un sadarbību.

 

Vai mēs to varam

- OLIO grupa ir tehnoloģiski attīstītu un mūsdienīgi domājošu firmu kopums, un vairākas no tām Latvijas tirgū darbojas aptuveni desmit gadu. 2000. gadā esam apvienojušies, lai veidotu kopēju attīstības stratēģiju Latvijā un arī Eiropā.

OLIO grupa sevi pieteica sabiedrībai ar ekspozīciju IT&T izstādē 2002. gada aprīlī. Gatavojoties ES, veikti organizatoriski pārkārtojumi, notikusi radniecīgo uzņēmumu ciešāka konsolidācija, slēdzot sadarbības līgumus. OLIO grupa ir kļuvusi pietiekami spēcīga globālu projektu realizācijai. Pievienojoties mūsu grupai, tās dalībnieki kļūst interesantāki potenciālajiem klientiem, jo, kopā strādājot, var nodrošināt kompleksus integrētus pakalpojumus (audits, projektēšana, celtniecība, iekārtu piegāde, uzstādīšana, uzraudzība un objektu apsaimniekošana). OLIO grupas uzkrātā pieredze to var nodrošināt vairākās jomās - telekomunikācijās, enerģētikā, celtniecībā.

 

Ko mēs darām pašlaik

Līdzšinējie stratēģiskie darbības virzieni: telekomunikācijas, enerģētika, celtniecība.

·            Telekomunikācijas

* Topogrāfisko darbu veikšana

* Sakaru tīklu projektēšana un izveidošana

* Bezvadu sakaru sistēmu izveide

* Telekomunikācijas sistēmu būvdarbi un būvuzraudzība

* Sakaru, radio un TV iekārtu piegāde, garantijas un pēcgarantijas apkalpošana.

Kopš 2003. gada esam Lattelekom sadarbības partneri un veidojam projektus arī ar jaunajiem sakaru operatoriem.

·         Enerģētika

* Tehnoloģisko procesu vadības sistēmas

* Elektrisko sistēmu ar spriegumu līdz 1000 V projektēšana un montāža  * Elektroiekārtu (līdz 20 kV) ekspluatācija un tehniskā apkalpe

*Garantētās elektrobarošanas un pretzibens aizsardzības sistēmas projektēšana, piegāde un apkalpošana

* Elektroietaišu izgatavošana (līdz 1000 V)

Ar garantētās elektrobarošanas sistēmām nodrošinām sakaru operatoru un četru lielāko Latvijas banku datu pārraides centrus. OLIO grupas servisa dienests piedāvā klientiem nepārtrauktu iekārtu apkopi garantijas un pēcgarantijas periodā.

Latvijas Austrumu robežpunktu izbūves projektā esam veikuši Terehovas, Grebņevas, Silenes un Paternieku aprīkošanu ar pretzibens un pārsprieguma aizsardzības iekārtām. Projekts veikts uz firmas Dehn ražoto iekārtu bāzes.

OLIO grupa sadarbībā ar Latvenergo Dienvidu elektriskajiem tīkliem izveidoja tehnoloģisko procesu vadības jeb bojājumu vietas noteikšanas sistēmu.

Sadarbības partneri - pasaulē pazīstami ražotāji

Klientiem piedāvā vienīgi sertificētus materiālus un iekārtas. To galvenie piegādātāji ir pasaulē pazīstami ražotāji, jo OLIO grupas struktūras ir šo firmu sadarbības partneri.

Piemēram, telekomunikāciju un sakaru jomā OLIO grupa ir Siemens, Marconi un Harris partneri.

Enerģētikā sadarbības partneri ir Efore, Riello, Cummins, Himoinsa un Dehn.

 

Mūsu nākotne - ģenerāluzņēmējs

Līdz šim OLIO struktūras galvenokārt piedāvāja kompleksos pakalpojumus katrā nozarē atsevišķi, bet jauno tirgus nišu veidojam uz celtniecības bāzes, integrējot to vienā veselumā kopā ar enerģētiku un telekomunikācijām. Tehnoloģiskais process un materiāli jebkurā jomā atbilst ISO standartiem.

Esam gatavi tam, ka klients pie mums var atnākt ar ideju un līgumā paredzētajā termiņā saņemt atslēgas no objekta, kurā viss būs paveikts, pateicoties OLIO speciālistiem. Turpmāk piedāvāsim arī nepieciešamos servisa pakalpojumus, kas saistīti ar objekta ekspluatāciju visos aspektos (līdz pat apsaimniekošanai). Esam gatavi ārpakalpojumiem (outsourcing).

Īpaši izdevīgi tas varētu būt lielo objektu ražošanas un tirdzniecības ēku kompleksu īpašniekiem, kam vairs nebūtu jāveido savas struktūras apsaimniekošanai, kas ir dārgi un nepietiekami efektīvi, it īpaši unikālu telekomunikāciju un energoapgādes iekārtu tehnoloģiskajai uzraudzībai.

 

Pārāk lieli Latvijai, pārāk mazi Eiropai?

OLIO grupa – tas nozīmē pakalpojumu elastību, piemērojoties katra klienta konkrētajām vajadzībām. Pašlaik esam pietiekami spēcīgi, lai realizētu lielus projektus. Varam piedāvāt visu vai kādu konkrētu daļu no mūsu kompleksā pakalpojuma veidiem.

Pašlaik atvērta OLIO pārstāvniecība arī Lietuvā un realizēti projekti Krievijā. Mūsu tuvākā perspektīva – pieteikt sevi kā ģenerāluzņēmēju ne tikai Latvijas, bet arī ES tirgū. Mēs saprotam - nāks jauns un spēcīgs biznesa vilnis no Eiropas Savienības. Bet, pirms nobīties, vajadzētu atcerēties, ka katram vilnim ir divas puses – vilnis un atvilnis: mums jāuztver vilnis un jāpanāk, lai ar atvilni mēs iekļūtu Eiropas tirgū kā ES firmu partneri un iespējams pat konkurenti.

 

Mēs gribam un varam būt tas smilšu graudiņš, kas, iekļuvis Eiropas gliemežnīcā, izaug par pērli!

 

 

OLIO grupa 

Centrālais birojs

Volguntes ielā 32/34

Rīgā, LV-1046

Tālr.7772100

Fakss  7772199

E-pasts: olio@olio.lv

www.olio.lv

 

Pārstāvniecība Lietuvā

UAB OLIO

Paneriu gatve 5

Vilnius, LT-2006

Tel. (+370) 52159712

Fax (370) 5 2159713

e-mail: rimantas@olio.lt

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001