Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Īpaši tarifi tieši tev

   

Autors

 

Lattelekom tarifi allaž bijis viens no iecienītākajiem sabiedrības diskusiju tematiem: tie ilgus gadus pelti, kritizēti un kārti pie lielā zvana. Protams, bizness paliek bizness, bet Lattelekom vienmēr ir uzklausījis tautas balsi un iespēju robežās centies rast risinājumus. Pēdējā laikā uzņēmums īpašu akcentu licis uz tarifu izvēles iespējām, piedāvājot gan biznesa, gan privātajiem klientiem tarifu paketes, kas viņiem būtu pa prātam un pa kabatai. Par to SP stāsta Lattelekom Mārketinga daļas direktors Guntars JANSONS.                 

 

- Lattelekom koncepcija ir radīt tarifu plānus un piedāvājumus tādā daudzumā un kvalitātē, lai, pirmkārt, katrs klients pats varētu izvēlēties to, ko viņam vajag un, otrkārt, lai visi saprastu šo izvēli. Kad piedāvājumu kļūst pārāk daudz un tie ir pārāk sarežģīti, ir ļoti grūti orientēties. 

Nu jau vesels gads aizritējis konkurences apstākļos, kur pakalpojumu tarifi ir viens no galvenajiem cīņas objektiem. Kas būtiski mainījies salīdzinājumā ar situāciju pirms gada? Uzņēmuma stratēģija, šķiet, palikusi tāda pati, toties aktivitāte noteikti ir augusi. Piedāvājumu klāsts ir ne tikai plašāks, bet tie ir arī pievilcīgāki un klientiem saprotamāki.

 

Starptautiskās sarunas

Gardākais kumosiņš jaunienācējiem tirgū ir starptautiskās sarunas, kuras viņi reklamē kā divas trīs reizes lētākas (tas gan atkarīgs no tā, ar ko salīdzina; nereti šādās reklāmās salīdzina savu lētāko tarifu ar konkurentu dārgāko) nekā Lattelekom. Bet cik reāla ir šī cenu starpība, īpaši tagad, kad Lattelekom starptautisko sarunu tarifi kļuvuši tik izdevīgi un demokrātiski?

- Lattelekom starptautiskām sarunām vienmēr bijušas atlaides vakaros un brīvdienās, - skaidro Guntars Jansons. - Bet kopš septembra īpaši ieguvēji ir tie klienti, kuri vēlas runāt ilgāk. Pēc ceturtās sarunas minūtes viņi saņem 51 procentu atlaidi, turklāt darbdienās.

Šis piedāvājums radās tāpēc, ka Lattelekom klientiem (īpaši biznesa) nereti vajag izrunāt svarīgas lietas, un bieži ar īsajām sarunām nepietiek. Bet līdzšinējās cenas šķita pārāk augstas. Tagad tiem, kuri diezgan daudz un ilgi runā ar ārzemju abonentiem, maksa vidēji sanāk pat lētāka nekā tiem, kas vienmēr cenšas runāt īsi (arī tāpēc, ka  tehnisku iemeslu dēļ sarunas uzturēšana Lattelekom izmaksā mazāk nekā tās iekārtošana un pabeigšana). Tāpēc šo piedāvājumu daudzi klienti ir ļoti atzinīgi novērtējuši.  

Protams, šie izdevīgie noteikumi ir tikai sarunām no Lattelekom abonenta līnijas. Tie neattiecas uz tiem klientiem, kuri jau izmanto tarifu plānu Aktīvais tarifs un Darījumu zvani, jo tur jau ir tarifi ar atlaidēm.

Daudzi Lattelekom klienti joprojām nav sapratuši, ko īsti nozīmē speciālās atlaides starptautiskām sarunām katru nedēļas nogali. Šo pakalpojumu uzņēmums sāka piedāvāt jau maijā, tāpēc varbūt aizmirsies tā galvenais princips vai odziņa. Jāatceras, ka katrā nedēļas nogalē īpašās atlaides attiecas tikai uz vienu konkrētu valsti. Ja vēlaties zvanīt uz ASV par 20 santīmiem minūtē, jums jāsagaida īpašā ASV nedēļas nogale, nevis jāzvana Vācijas nedēļā. Pretējā gadījumā, ja šis princips nebūs ievērots, būs jāmaksā taupības tarifs, kā parasti brīvdienās. Protams, šādas atlaides tiek piedāvātas tikai zvaniem uz pašām populārākajām valstīm.

 

Tarifu plāni

Joprojām populāri iz visdažādākie tarifu plāni: Aktīvie tarifi (privātpersonām), Darījuma zvani (uzņēmumiem), Drauga tālrunis (lētāks tarifs, zvanot draugam uz vienu klienta noteiktu tālruņa numuru, turklāt var izvēlēties ne vien Lattelekom abonenta numuru, bet arī mobilā tālruņa vai ārzemju numuru), Starptautisko sarunu tarifu plāns, kur var izvēlēties atlaidi uz noteiktiem starptautisko sarunu virzieniem; Mobilo sarunu tarifu plāns, kur var nopirkt lētākas mobilās sarunas. Ikviens var izvēlēties tieši tādu tarifa plānu, kas ne vien samazina ikmēneša rēķinu, bet ļauj justies arī daudz brīvāk, nepārtraukti neskatoties pulkstenī un neuztraucoties, cik tas maksās.

 

Kur slēpjas Lattelekom pievilcība

Lai gan pakāpeniska vienas klientu daļas migrācija uz mobilo tīklu šķiet dabisks process, daudziem Lattelekom piedāvājumi joprojām ir pievilcīgi, un uzņēmuma abonenti nebūt nesteidzas izvēlēties citu fiksētā tīkla operatoru.

- Mums ir lieliska priekšrocība - ļoti lētas vietējās sarunas Lattelekom tīklā, - skaidro Guntars Jansons. - Darba laikā - 2,36 santīmi par minūti (tas ir dārgākais tarifs, kopā ar PVN). Citiem uzņēmumiem ar salīdzināmu klientu skaitu šīs cenas iekšējā tīklā ir augstākas pat pēc nakts tarifiem (dienā tātad - vēl dārgāk: sākot no 5 vai 6 santīmiem par minūti draugu tālruņa shēmās līdz pat 20 un vairāk santīmiem par minūti, zvanot ar priekšapmaksas mobilo karti ).

Nemaz jau nerunājot par nesen ieviesto lielisko jaunumu - vietējo sarunu brīvdienu tarifu. Varat runāt pat stundu vai divas (ja vien mēle iztur!) - tikai par 5 santīmiem. Neviens šādas sarunas netraucē un neatslēdz. Turklāt šis tarifs ir spēkā visiem abonentiem - gan privātajiem, gan biznesa, neatkarīgi no tā, kādus tarifu plānus viņi jau lieto, tātad gan Aktīvo tarifu, gan Sociālo tarifu, Drauga tālruņa un citu izvēles tarifu plānu klientiem. Zvaniet un baudiet mīļu draugu balsis!

 

Anita KĻAVA

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001