Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Wi-Fi -- ar treju uzņēmumu spēku

   

Lattelekom

 

Šoruden Lattelekom parakstījis nodomu protokolu ar pasaules nozīmīgākajiem bezvadu tehnoloģijas (WLAN) uzņēmumiem Cisco Systems un Intel, lai kopīgi varētu vēl straujāk attīstīt bezvadu interneta (Wi-Fi) telpu izplatību Latvijā, popularizētu šī pieslēguma priekšrocības un rīkotu izglītojošas kampaņas. Šo plaši pazīstamo nozares uzņēmumu ciešāka sadarbība ar Lattelekom vēl vairāk stiprinās potenciālo klientu uzticību un pārliecību par piedāvātās bezvadu piekļuves kvalitāti un progresīvo risinājumu. Patlaban Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Jelgavā un Cēsīs (katrā rajona centrā - pa vienai) jau atvērtas vairāk nekā 30 bezvadu interneta telpas, daudzviet turpinās ierīkošanas darbi, bet līdz gada beigām plānots, ka to jau būs ap 50.

Kāda būs Lattelekom sadarbība ar Intel un Cisco Systems, kā šie uzņēmumi var pozitīvi ietekmēt gan cits cita biznesu, gan informācijas sabiedrības attīstību? Lattelekom un Intel ir veikuši inženiertehnisko testēšanu un Intel Centrinoä mobilās tehnoloģijas pārbaudi Lattelekom bezvadu interneta tīklā. Ar Centrino ä palīdzību tiek nodrošināta portatīvo datoru savietojamība ar bezvadu interneta telpām un to pakalpojumiem, kā arī ilgāka portatīvo datoru akumulatoru darbība.

Bezvadu interneta telpu popularizēšanu pozitīvi ietekmēs arī Lattelekom bezvadu interneta piekļuves vietu iekļaušana Intel starptautiskajā hotspot datubāzē: http://www. intel.com/products/mobile-technology/hotspots/finder.htm Tajā ir informācija par vairāk nekā 15 000 bezvadu interneta piekļuves vietām visā pasaulē. Latvija tur šobrīd ieņem 24. vietu. Sadarbība ar Intel gan vairāk attiecas uz standartizētu masveida tirgu, uz sabiedrības informēšanu par bezvadu tehnoloģijām un dažādām mārketinga akcijām.

Lattelekom sadarbība ar Cisco Systems vairāk vērsta uz progresīviem tehniskiem risinājumiem. Tie galvenokārt tiek veidoti korporatīvajiem klientiem, kur vajadzīgi specifiski projekti. Kā uzsvēra Cisco Systems vadītājs Baltijas valstīs un Somijā Pasi Mēnpē, Latvija var pievienoties tām pasaules valstīm, kur pieejami visaugstākajiem standartiem atbilstoši interneta pakalpojumi. Par to kvalitāti liecina arī Lattelekom piešķirtās tiesības izmantot Cisco Powered Network (CPN) logo. Lattelekom pieejams arī Cisco rekomendēto pakalpojumu sniedzēju sarakstā: www.cisco.com/cpn

Kā pastāstīja Jauno biznesu daļas programmu direktors Gints Miķelsons, arī Lattelekom var iepriecināt gan perspektīvos bezvada interneta telpu lietotājus, gan jaunu portatīvo datoru pircējus ar dažiem jaunumiem. Vispirms jau tas, ka 15 Rīgas veikalos (to saraksts atrodams internetā: www.lattelekom.lv/wifi), pērkot portatīvos datorus, kuros ir iebūvēta Intel Mobile Centrino tehnoloģija, līdzi tiek dotas bezmaksas Lattelekom interneta piekļuves kartes. Šajos veikalos atrodamas arī bezvadu interneta telpu adreses, lai nevajadzētu lauzīt galvu, kur vislabāk izmēģināt jauno datoru. 

Protams, var jau aiznest to arī uz biroju vai lietot mājās, bet tad vajadzīgs pakalpojums Bezvadu birojs vai Bezvadu māja. Tā kā iesākumā tiešām lieliska ir iespēja doties uz publiskajām bezvadu interneta pieslēguma vietām, kur ērti var lietot Intel Centrino kopā ar Lattelekom interneta piekļuves kartēm. Uz kartes ir arī piekļuves kods.

Latvijā ir pietiekami daudz portatīvo datoru lietotāju - aptuveni 15 000. Lattelekom Wi-Fi programmas speciālisti labprāt vēlētos, lai uzņēmēji, kuriem ir portatīvie datori un interese kaut ko vairāk uzzināt par bezvadu interneta telpu, pieteiktos Lattelekom. Ieteicams sūtīt arī jautājumus uz Lattelekom oficiālo e-pasta adresi: www.lattelekom@lattelekom.lv vai interesēties pa uzziņu tālruni 8008040.

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001