Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Zvans uz ārvalstīm - ar telekarti un kodu 197

   

ZVANS UZ ĀRVALSTĪM - AR TELEKARTI UN KODU 197

 

Viens no telekomunikāciju liberalizētā tirgus aktīvākajiem dalībniekiem ir SIA Telekomunikāciju grupa (TG). Atbilstoši licencei, kas darbojas līdz 2007. gada beigām, TG var izveidot, attīstīt un ekspluatēt publisko fiksēto TK tīklu un sniegt TK pakalpojumus. Direktors Ģirts Meijers (viņš arī viens no īpašniekiem) atzīst, ka uzņēmuma panākumu pamats ir ilgstoši krātā pieredze un izvērstā sadarbība ar ārzemju partneriem. Tas ļauj piedāvāt Latvijas klientiem jaunus pakalpojumus, turklāt cenas ir izdevīgas. 

 

Telekarte

Karte Tele Plus biznesa klases klientiem tiek piedāvāta jau divus gadus. Izmantojot karti, ar vienu un to pašu nominālu klients var saņemt telefonijas pakalpojumu 50 valstīs. Praktiski tas nozīmē, ka klienta menedžeris uz Latviju var zvanīt no 50 valstīm, savukārt no Latvijas karte dod iespēju zvanīt fiksētā tīkla telefona abonentam jebkurā valstī bez jebkādiem ierobežojumiem. 

Telekarte kā pakalpojums biznesa klientiem ir darbojusies ļoti labi, un TG šo pakalpojumu sāk piedāvāt arī privātpersonām. Visērtāk karti iegādāties SIA PlusPunkts ielas kiosku tīklā vai arī banku nodaļās (Parekss, Paritāte, Krājbanka) visā Latvijā.

Iegādājoties priekšapmaksas karti un noslēdzot līgumu ar TG, ikviens, kas profesionālajā darbībā vai privātajā dzīvē ir saistīts ar ārvalstīm, līdzās kartes piedāvātajām ērtībām saņem ieguvumu arī cenā – starptautiskā trafika cena ir ļoti izdevīga. Informācija par naudas atlikumu kartē tiek paziņota automātiski pirms katra veiktā zvana. Vienoto kartes nominālu pasaulē un izdevīgās cenas TG spēj uzturēt, pateicoties ļoti plašajam ārvalstu sadarbības partneru tīklam.

 

Iezvanpieejas vietā - operatora izvēles kods 197

2001.-2003. gadā starptautiskajiem balss sakariem TG izmantoja interneta telefonijas protokolu, un TG klients strādāja ar Lattelekom iezvanīšanās numuru: to sastādījis, viņš nokļuva TG centrālē un pēc tam sastādīja ārzemju abonenta numuru. Tagad pēc līguma ar Lattelekom (noslēgts 2003. gada 23. septembrī) TG ir patstāvīgs publisko telekomunikāciju tīklu operators. Savienojumi notiek ar operatora izvēles kodu, un sakaru pakalpojuma kvalitāte ir ļoti augsta.

          Ģirts Meijers: - Esam sākuši strādāt ar savu operatora izvēles kodu 197 un klientiem sniedzam klasisko telefoniju, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Ir noslēgti kanālu izmantošanas līgumi gan ar partneriem ārzemēs, gan ar Lattelekom.

Zvanīt uz ārvalstīm, izmantojot kodu 197, iespējams Lattelekom un Latvijas dzelzceļa fiksētā tīkla klientiem (pamatā līgums ar Latvijas dzelzceļu, kam ir savs fiksētais telefona tīkls - numerācija ar 58). Strādājot ar kodu, klients pēc koda 197 sastādīšanas tam pievieno ārzemju numuru. Šis augstākās kategorijas saslēgums abonentam dod iespēju iegūt savienojumu tieši, bez jebkādām pauzēm.

 

Attīstības pamats  – jauni līgumi

Liberalizētajā tirgū jauno ienācēju sekmes atkarīgas no spējas vienoties ar jau esošajiem partneriem. Ģ. Meijers uzskata, ka TG panākumus sarunās gūst tādēļ, ka ir profesionāli līdzvērtīga. Jaunākais sasniegums – 2003. gada 25. septembrī tika noslēgts līgums par starpsavienojumiem ar lielāko Latvijas mobilo sakaru operatoru LMT. Grupa ir vienīgais jaunais tirgus dalībnieks, kam ir izdevies noslēgt šādu līgumu ar LMT.

Galvenais ieguvums no līguma – starptautiskā trafika apmaiņa ar ārzemju partneriem: TG var klientiem nodrošināt ne tikai izejošās starptautiskās sarunas, bet arī nodrošināt ārzemju partneriem sarunu piezemēšanu LMT tīklā. Tādējādi TG ārzemju sadarbības partneru klienti, kas zvana uz Latviju, ienākošo zvanu saņem caur TG starptautisko centrāli, un savienojumi tiek nodrošināti ar Lattelekom, Latvijas dzelzceļa un LMT tīkla abonentiem. Līgumā ir paredzēta iespēja TG klientiem nokļūt LMT tīklā – TG ir liels izejošais trafiks uz LMT.

Nākotnē paredzēts sagatavot līdzīgu līgumu ar otro lielāko mobilā tīkla operatoru Tele2.

 

Aizvadītā piecgade un perspektīva

Ģ. Meijers atzīmē, ka TG konsolidētā tirgus daļa pašlaik ir apmēram 50 procentu no kopējā alternatīvās telefonijas apgrozījuma – apmēram 350 000 minūšu izejošās starptautiskās satiksmes mēnesī. To nodrošina 3500-4 000 biznesa klientu, to skaitā Mercedes Benz pārstāvniecība Latvijā, SIA Scania Latvija, Stockmann, Danzas DHL, Gerkens un partneri, Hanzas Jūras aģentūra, Latvijas Biznesa banka, Multibanka, Rīgas Dome un citi.

Neto apgrozījums 2001. gadā bija 301 000 latu, 2002. gadā – 929 524 lati, 2003. gada prognoze – 1 300 000 latu.

Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, TG klientiem piedāvā:

·         iekšzemes un vietējos balss telefonijas pakalpojumus fiksētajos un mobilajos tīklos,

·         starptautiskos balss telefonijas pakalpojumus,

·         publiskos datu un elektronisko ziņojumu pārraides pakalpojumus,

·         publiskos interneta piekļuves pakalpojumus.

Pakalpojumu sniegšanai paredzēts daļēji izmantot pašreizējo fiksēto un mobilo tīklu, kā arī izveidot savu tīklu. Apkalpos ne tikai juridiskās personas, bet arī privātpersonas visā Latvijā.

Ģ. Meijers optimistiski raugās uz iespējām piedāvāt klientiem jaunus pakalpojumus un vienoties ar jauniem partneriem turpmākai biznesa attīstībai.

 

ATTĒLI:

2003. gada 25. septembris. Brīdis pirms korporatīvās sadarbības līguma parakstīšanas. No kreisās LMT prezidents Juris Binde un SIA Telekomunikāciju grupa direktors Ģirts Meijers.

Starptautisko zvanu priekšapmaksas karte TELE+  

 

 

SIA Telekomunikāciju grupa

Akadēmijas laukums 1 – 1011

Rīga, LV-1050

Tālr. 7099777

Fakss 7099788

www.telecomgroup.lv  

dainis@telecomgroup.lv

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001