Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

DSL kabatā

   

Autors

 

Ethernet DSL Access - Ericsson izstrādātais DSL piekļuves risinājums - fiziski iemiesojies pavisam nelielā, kompaktā, pievilcīga dizaina ierīcē, kas dod operatoriem lielisku iespēju ieviest platjoslas pakalpojumus vieglāk un lētāk nekā līdz šim.  Nodrošinot augstu pakalpojumu kvalitāti, Ericsson Ethernet DSL Access risinājums ir unikāls piedāvājums DSL pakalpojumu masveida tirgum.

 

Risinājums ienesīgam biznesam

DSL ir vispopulārākā tehnoloģija, ko fiksēto tīklu operatori izmanto, piedāvājot platjoslas pakalpojumus maziem un vidējiem uzņēmumiem,  nelieliem birojiem un privātajiem lietotājiem.  Fiksēto tīklu operatori ir ieinteresēti izmantot savus esošos vara kabeļu tīklus, lai ar iespējami mazām izmaksām varētu konkurēt ar kabeļu un satelīta pakalpojumu sniedzējiem.

Diemžēl līdz šim platjoslas pakalpojumu masveida ieviešanu nopietni kavēja augstās izmaksas, kas galvenokārt saistītas ar tīkla otrā posma modernizāciju –(starp DSLAM un tuvāko pārslēgšanas mezglu), lai nodrošinātu masveida DSL pakalpojumu ieviešanai nepieciešamo joslas platumu.  Turklāt,  minētā tīkla daļa līdz šim tika veidota, izmatojot tradicionālās TDM un ATM tehnoloģijas, kas nespēj nodrošināt nepieciešamo joslas platumu tā, lai šis pakalpojums būtu rentabls  un pietiekami elastīgs. 

Ericsson Ethernet DSL Access risinājuma ieviešana pilnībā maina šo situāciju, salīdzinoši dārgās TDM un ATM tehnoloģijas aizvietojot ar daudzkārt lētāko Ethernet tehnoloģiju, tādējādi padarot platjoslas pakalpojumus ienesīgus pat vietās ar zemu iedzīvotāju blīvumu. Turklāt Ericsson radītais  pasaulē mazākais DSLAM nodrošina šim risinājumam unikālas izvēršanas iespējas).

 

Priekšrocības

 

 

Izmaksas: Ericsson Ethernet DSL Access risinājums dod iespēju operatoriem samazināt izmaksas par DSL agregāciju un datu transportu, kā arī piedāvā ļoti konkurētspējīgu cenu par DSLAM.

 

Veiktspēja:  Ethernet ir pārbaudīta tehnoloģija, kas jau kopš 80. gadu beigām tiek plaši izmantota uzņēmumu tīklos. Pašreizējā Ethernet tehnoloģijas piedāvātā cenas un veiktspējas attiecība ir krietni pārāka salīdzinot ar jebkuru citu platjoslas piekļuves  tehnoloģiju.

 

Mērogojamība:  Ethernet DSL Access  risinājumam neviena apdzīvota vieta nav pārāk maza. Tas spēj paveikt to, ko nespēj neviens cits: ar Ethernet DSL Access, operatoru ieguldījumi platjoslas tīklos kļūst ekonomiski izdevīgi pat nelielās teritorijās un lauku apvidos.

 

Elastība: Ethernet DSL Access atbalsta universālu pieeju DSL. Izmantojot Ethernet DSL Access, operators ar vienu un to pašu aparatūru spēj sasniegt gan biznesa, gan privātos klientus. Ar  programmatūras palīdzību ir iespējams attālināti  pārveidot jebkuru ADSL līniju par  simetrisko DSL (SDSL). Tas nozīmē, ka Ethernet DSL Access atbalsta trīs ADSL variantus viena produkta ietvaros: Annex A (ADSL virs POTS), Annex B (ADSL virs ISDN) un Annex J (SADSL).

 

Izmēri: Ethernet DSL Access sistēmas sirds ir jaunais DSL piekļuves multipleksors). Tā ir kompakta (166 mm x 21 mm x 109 mm) un salīdzinoši lēta  ierīce, kura. ir tikai nedaudz lielāka par mobilo tālruni.

 

DSLAM

Ultrakompaktais DSLAM ir pilnīgi savrupa sistēma, kas nodrošina visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet. Tā tiek savienota ar standartveida MDF bloku tieši vai izmantojot  platjoslas MDF.

DSLAM ir savienots ar maģistrālo tīklu, izmantojot Ethernet vai Gigabit Ethernet tehnoloģiju tradicionālās TDM vai ATM vietā.

Galvenā šāda veida DSL pakalpojumu piegādes  priekšrocība ir tā, ka pašreizējās standartveida DSL saskarnes  paliek nemainīgas. Abonents turpina izmantot standartveida DSL modemu, kurš ar Ethernet  savienojuma palīdzību tiek pieslēgts datoram parastajā veidā un pakalpojums ir gatavs lietošanai.

Ethernet DSL Access  paver ceļu rentablam DSL biznesam un palīdz  operatoriem tikt galā ar aizvien pieaugošo platjoslas pakalpojumu lietotāju skaitu un pieprasījumu pēc lielākas kapacitātes  pakalpojumiem, vienlaikus radikāli samazinot DSL pakalpojumu izmaksas un ievērojami paplašinot  DSL  pakalpojumu tirgu.

 

 

Ericsson Latvia

K.Valdemāra ielā 21

Rīgā, LV - 1010

Tālr. 7090000

Fakss 7090001

www.ericsson.lv

 

Vārdnīca

ATM - Asynchronous Transfer Mode

ADSL - Asymmetrical Digital Subscriber Line

DSL - Digital Subscriber Line

DSLAM - Digital Subscriber Line Access Multiplexer

ISDN  - Integrated Services Digital Network

POTS  - Plain Old Telephone System

SADSL – Symmetrical ADSL

TDM - Time Division Multiplexing

 


 

 

 

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001