Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Meklējat tehniskās novitātes testēšanā? Pievērsiet skatu līderim signālu mērījumos TEKTRONIX!

   

Meklējat jaunu tehnisko novitāšu līmeni testēšanas jomā

 

Īpaša aparatūra pārveido spēku, enerģiju vai gaismu elektriskajos signālos, kas ļauj zinātniekiem, inženieriem, tehniķiem un citiem tos ieraudzīt un pētīt ar osciloskopiem. Redzēt šos signālus vēlas ikviens, kas projektē, ražo vai remontē elektronisko aparatūru. Pirmais Tektronix osciloskops tikai ieviests 1947. gadā. Tas ātri kļuva par nozares standartu, un kopš tā laika tirgū nepārprotami esam līderpozīcijās. Saskaņā ar pēdējiem tirgus pētījumiem Tektronix pieder 48 procenti no osciloskopu tirgus, tas vairāk nekā trīs reizes pārspēj tuvākos konkurentus. Bet Tektronix nav tikai tirgus līderis, mēs esam atzīti līderi tehnisko jauninājumu ziņā, ko apliecina daudzās nozares godalgas.

 

TDS1000 un TDS2000 sērijas ciparu osciloskopi ar atmiņu (Digital Storage Oscilloscope - DSO)

Šī grupa sastāv no septiņiem modeļiem vieglā un portatīvā korpusā. Jauda, universālums un pieejamā cena tos padara par ideālu instrumentu plašam lietojumu klāstam: ciparu iekārtu projektēšana un atkļūdošana, ražošanas pārbaudes un kvalitātes kontrole, apkope un remonts, izglītība un apmācība.

TDS1000 un TDS2000 sērijas osciloskopi piedāvā frekvenču joslas platumu līdz pat 200 MHz un maksimālo nolases ātrumu 2 GS/s, kā arī nodrošina precīzu reālā laika sinhronizāciju līdz pilnam joslas platumam. Šie instrumenti piedāvā uzlabotu sinhronizāciju, piemēram, impulsa garuma sinhronizāciju un video sinhronizāciju pēc izvēles, kā arī 11 automātiskus mērījumus kā standartu visiem modeļiem. Ātrās Furjē transformācijas (Fast Fourier Transform - FFT) standarts visiem modeļiem ļauj lietotājam analizēt, raksturot un meklēt traucējumus ķēdēs, redzot frekvenci, kā arī signāla formu un intensitāti.

Vienkāršs lietotāja interfeiss

Vienkāršais lietotāja interfeiss padara šos instrumentus par ērti lietojamiem, saīsinot apguves laiku un palielinot efektivitāti. Klasiskas vadības ierīces uz priekšējā paneļa, kas izveidotas analogā stilā, nodrošina tūlītēju piekļuvi pie visbiežāk izmantotajām funkcijām. Automātiskās iestatīšanas funkcija automātiski uztver sinusoidālās svārstības, taisnstūra formas svārstības un videosignālus un nodrošina attiecīgo mērījumu nolasījumus. Šī funkcija lietotājam ļauj arī izvēlēties signāla papildu skatus, piemēram, kāpumus un kritumus, video rindas un laukus un FFT. Paraugu pārbaudes vednis palīdz iestatīt vājināšanas faktoru un kompensēt paraugu. Kontekstam atbilstoša izvēlne ar indeksētām un hipersaišu tēmām ļauj lietotājam selektīvi iegūt informāciju par jebkuras osciloskopa funkcijas darbību. Šķidro kristālu krāsu displejs TDS2000 sērijas modeļos katrai trasei un tās attiecīgajiem nolasījumiem piešķir savu krāsu, līdz ar to vienkāršojot kompleksu signālu nolasīšanu no vairākiem kanāliem.

TDS1000 un TDS2000 sērijas osciloskopu lietotāji var izvēlēties izvēlņu displejus daudzās valodās: angļu, vācu, spāņu u. c. Priekšējā paneļa pārklājumi arī ir pieejami visās lietotāju interfeisa valodās. Lietotāja instrukcijas ir arī krievu valodā.

 

Ciparu fosfora osciloskopi (Digital Phosphor Oscilloscope - DPO)

Ciparu fosfora osciloskopi sniedz teicamu priekšstatu par signāla izturēšanos, attēlojot, uzglabājot atmiņā un analizējot kompleksus signālus reālajā laikā, izmantojot trīs informācijas dimensijas: laiku, amplitūdu un amplitūdas sadalījumu laikā.

Reālā laika intensitātes graduēšana un ātrā signālformas izvēle atvieglo osciloskopa lietošanu traucējumu diagnosticēšanas lietojumos. Labāka tehnoloģija aizsargā pret pārklāšanos un samazina vajadzību izmantot speciālus sinhronizācijas signālus. Tā var arī ietaupīt laiku, sniedzot vairāk informācijas (attiecībā uz gadījumu biežumu) par testējamo signālu.

TDS3000B sērijas osciloskopi saglabā visus iepriekšējās TDS3000 sērijas lieliskos tehniskos raksturojumus, vienlaikus ietverot vairākas jaunas iezīmes un iespējas. Šie seši jaunie modeļi ir paredzēti vairumam elektronisko projektētāju, kuri papildus spējai viegli attēlot, uzglabāt un analizēt dinamiskus, sarežģītus signālus pieprasa efektivitāti, portatīvumu un pieejamu cenu.

TDS3000B standarta variantā ietver daudzas jaunas iezīmes un nodrošina uzlabotas izvēles iespējas:

·         WaveAlert™ svārstību signālu anomāliju konstatācija;

·         e*Scope™ tālvadība uz globālā tīmekļa bāzes;

·         DPO pilnveidojumi (signālformas fiksēšanas ātrums ir par 40 procentiem lielāks [ātrais palaišanas signāls]);

·         iebūvēta Ethernet pieslēgvieta;

·         standarta TDS3TRG Advanced Trigger (uzlabotās sinhronizācijas) lietojuma modulis;

·         standarta TDS3FFT Fast Fourier Transform (ātrās Furjē transformācijas) lietojuma modulis;

·         funkcija saglabāt visu;

·         ātrdarbīgāks centrālais procesors (ātrums divkāršots līdz 50 MHz);

·         ārējais sinhronizators četru kanālu instrumentiem;

·         laika bāzes precizitāte uzlabota 10 reizes līdz 20 ppm;

·         aiztures un fāzes mērījumi starp kanāliem;

·         pēc izvēles TDS3AAM uzlabots analīzes modulis;

·         pēc izvēles TDS3LIM robežu testa modulis;

·         pēc izvēles TDS3GV GPIB/RS-232/VGA modulis;

·         pēc izvēles TDS3PRT termoprintera spraudmodulis;

·         ikviens inženieris projektētājs un tehnikas speciālists var izmantot DPO milzīgās priekšrocības. Šī tehnoloģija sniedz uzlabotu priekšstata līmeni, vienkāršojot darbu ar sarežģītiem signāliem.

TDS 3000B sērijas izstrādājumā ir ietverta modernizēta aparatūra efektīvāku testu un mērījumu lietojumu īstenošanai. Ar uzlabotu centrālā procesora ātrumu, signālformu papildināšanas tempu un laika bāzes precizitāti, kā arī ar daudziem ražīguma uzlabojumiem TDS3000B sērija ir iedibinājusi jaunu izejas punktu efektivitātei kompaktā formā.

TDS3000B sērijas izstrādājumi ir mazāki. Jaunie izvēles moduļi un printera spraudmodulis padara TDS3000B sēriju par izdevīgu mobilu un efektīvu risinājumu.

Efektivitāte + Cena = Vērtība

·         Tehniskie raksturojumi. Līdz 500 MHz frekvenču joslas platums, nolases ātrums līdz 5 GS/s vienlaikus visos kanālos 2 un 4 kanālu modeļos.

·         Zema cena. Šīs izcilās ekspluatācijas īpašības ir pieejamas par ļoti konkurētspējīgām cenām.

·         Maza aizņemtā platība un darbība ar baterijām. Osciloskopa izmantošana vajadzīgajā vietā nodrošina lielāku mobilitāti, elastību un telpas ietaupījumu, ļauj darbināt osciloskopu tukšgaitā līdz maksimāli 30 VRMS.

·         Diskešu diskdzinis, Ethernet un Centronics pieslēgvietu standarts. Ērta uzglabāšana atmiņā, kā arī signālformu un mērījumu dokumentēšana.

Moduļu konstrukcija un vienkāršība ļauj strādāt dažādos darba režīmos

·         QuickMenu™ lietotāju interfeisa režīms. Šis efektīvais traucējumu meklēšanas līdzeklis ir īpaši ātrdarbīgs.

·         Izmanto interfeisu 11 valodās.

·         Lietojumu moduļi un lietotāja atjaunināma aparatūra. Instrumentu var uzbūvēt atbilstoši lietotāja konkrētajām vajadzībām.

WaveAlert™ ātrdarbīgā traucējumu meklēšana

WaveAlert signālformas anomāliju atklāšana paplašina DPO raksturīgo ātras signāla sinhronizēšanas spēju. Rezultāts: vieglāka traucējumu diagnostika, palīdzot ātrāk atklāt grūti konstatējamas problēmas. WaveAlert kontrolē ienākošos signālus visos kanālos un izceļ jebkuru signālformu, kas atšķiras no uztveramā normālā signāla. Anomālā signālforma tiek spilgti izcelta uz ekrāna, ļaujot izvēlēties no vairākām trauksmes darbībām, kad tiek konstatēta anomālija: apturēt sinhronizēšanu, izdot skaņas signālu, izgatavot cieto kopiju vai saglabāt signālformu diskā. Šīs darbības ļauj veikt testus ilgākā laikā – pat bez uzraudzības – , lai atrastu problemātiskās, ļoti retās signāla anomālijas.

e*Scope™ tālvadība uz globālā tīmekļa bāzes

TDS3000B patiesi ir e*Scope, kas ļauj to kontrolēt internetā, izmantojot PD. Pieslēdziet savu TDS3000B pie lokālā tīkla ar iebūvētās Ethernet pieslēgvietas starpniecību, atveriet pārlūkprogrammas logu uz PD un ieejiet TDS3000B IP adresē adreses logā. Osciloskops atbildēs un ļaus to vadīt no jūsu pārlūkprogrammas. Jūs varat lejupielādēt savā PD e*Scope vadības programmatūru grafiskā interfeisa realizēšanai, kas attēlo TDS3000B ekrānu un priekšējā paneļa vadības ierīces jūsu piekļuves ērtības labad.

e*Scope vadība nodrošina vienkāršu piekļuvi no attāluma jūsu TDS3000B kontrolmērinstrumentam – vienas telpas vai visas zemeslodes robežās. Jūs varat pārbaudīt sava prototipa darbību, darbinot laboratorijā no personālā klēpjdatora, palīdzības dienestu tehniķu traucējumu diagnostikas aparatūras attālās vietās vai vākt datus no kolēģa instrumenta citā objektā. e*Scope paplašina darba platības robežas no jūsu darba vietas līdz pat jebkurai vietai visā pasaulei.

 

TDS5000 sērijas ciparu fosfora osciloskopi ir paredzēti elektroniskās projektēšanas inženieriem, kuru lietojumprogrammām ir nepieciešama ātrdarbīga signālu sinhronizācija un maksimāla elastība no vidēja diapazona osciloskopa.

TDS5000 sērijas moduļi piedāvā nepārspētus ekspluatācijas rādītājus un lielisku elastību:

·         līdz 1 GHz frekvenču joslas platums;

·         līdz 8 MB ieraksta garums;

·         signālformas noķeršanas ātrums līdz pat 100 000 signālformām/s;

·         visprogresīvākais sinhronizācijas bloks no pieejamajiem;

·         pazīstama pieejama Windows® vide;

·         ērts lietotāju interfeiss, kas atļauj kontrolēt osciloskopu piecos dažādos veidos;

·         pēc izvēles iebūvēts termoprinteris;

·         pēc izvēles CD-R/W dzinis;

·         izcila savienojamība, ieskaitot pārnesamu USB un iebūvētu Ethernet.

TDS5000 sērija nodrošina lielu signālformas uztveršanas ātrumu, ko garantē Tektronix piederošā DPX™ uztveršanas tehnoloģija, ietaupot minūtes, stundas vai pat dienas, ātri atklājot atteikumu raksturu, tādējādi to izolēšanai iespējams lietot sarežģītas sinhronizācijas metodes.

Redzēt ikvienu signāla detaļu

TDS5000 sērija paredz 1 GHz frekvenču joslas platumu un 5 GS/s nolases ātrumu, lai garantētu precizitāti signālu atveidošanā, palīdzot precīzi izcelt signāla integritātes jautājumus un to ietekmi uz jūsu projektu efektivitāti.

TDS5000 sērija ļauj noregulēt ieraksta garumu, lai optimizētu lietojumprogrammai nepieciešamo detalizācijas līmeni. Nodrošinot ieraksta garumu līdz 8 MB, osciloskops ļauj iegūt ilgstošus signālu aktivitātes logus ar ļoti augstu izšķirtspēju.

Izcils signālu fiksēšanas ātrums

TDS5000 sērijas osciloskopos ir paredzēts signālu noķeršanas ātrums līdz 100 000 signālformām sekundē – 50 reižu vairāk nekā citiem ciparu osciloskopiem, nodrošinot nozīmīgu vizuālu priekšstatu par signāla izturēšanos. TDS5000 sērija uztver īslaicīgas anomālijas, kuras parastie ciparu osciloskopi ar atmiņu palaiž garām nepamanītas.

Ērts lietotāju interfeiss

Neatkarīgi no tā, kā jūs labprātāk izmantojat osciloskopu, TDS5000 sērija lieliski iederēsies jūsu darba procesā. TDS5000 sērija paredz piecus veidus, kā vadīt osciloskopu, un uz instrumenta priekšējā paneļa ir pieejamas daudzas visbiežāk izmantotas funkcijas.

Klasiskas analogā stilā izveidotas vadības ierīces rada ārkārtīgi intuitīvu priekšējo paneli, tāpēc ikviens, kas pazīst analogos vai ciparu osciloskopus, nekavējoties zina, kā tos lietot. Uz priekšējā paneļa ir arī katram kanālam paredzēti vadības rokturi, līdz ar to varat noregulēt vertikālo skalu un katra kanāla pozīciju bez to iepriekšējas izvēlēšanās.

Peli un tastatūras taustiņus var izmantot kopā ar Windows interfeisu, lai veidotu ziņojumus tādās programmās kā Word, Excel un MATLAB. TDS5000 sērija paredz arī divas USB pieslēgvietas, tādējādi iespējams pieslēgt peli un tastatūru, un tas ir gatavs lietošanai bez osciloskopa barošanas ciklēšanas.

Divas rīkjoslas (toolbar) attēlošanas izvēles iespējas nodrošina papildu elastību, darbinot osciloskopu. Rīkjoslu var attēlot kā pogu rindu vai kā izvēlnes joslu Windows stilā.

Pēc izvēles skārienjutīgs (touch-sensitive) displejs ļauj kontrolēt osciloskopu bez jebkādu ārējo ierīču pievienošanas. Pateicoties mazajam izmēram un pēc izvēles iebūvētajam termoprinterim, TDS5000 sērija ir kompakts risinājums noslogotai darba vietai.

VocalLink™ balss vadības sistēmas programmatūra ļauj veikt osciloskopa brīvroku vadību, līdz ar to varat koncentrēt uzmanību uz pārbaudāmo ierīci. Ar VocalLink programmatūru varat arī radīt makrodefinīcijas, kas dos iespēju izpildīt sarežģītas programmas ar vienu izrunātu komandu!

Pieejama Windows® platforma

TDS5000 sērijas osciloskopa pieejamā Windows vide padara vienkāršu jūsu darba plūsmu. Iebūvētā Ethernet pieslēgvieta ļauj ātri savienot vietējo tīklu un internetu, tādējādi jūs tieši no osciloskopa varat izmantot tīkla printerus, failu serverus un e-pastu. Lai ātri un viegli dokumentētu un pārraidītu rezultātus, varat arī izmantot trešo personu lietojumprogrammas, piemēram, Excel, MATLAB un MS Word tieši no osciloskopa darbvirsmas.

Viegla lietošana

TDS5000 sērijas osciloskopu interfeiss ir izstrādāts tā, lai tas būtu ērti lietojams un viegli apgūstams. Ikonas un attēli caur interfeisu nekavējoties pārraida funkcijas un iespējas, ietaupot laiku. Izvēlnes ir seklas, tāpēc jums nav jāiziet cauri četriem vai pieciem līmeņiem, lai atrastu meklēto funkciju. Ekrāna anotācijas un signālformas iezīmes ļauj ātri un viegli dokumentēt signālformas un pārbaudīt rezultātus. Iebūvētā skārienjutīgā palīdzības sistēma ļauj ātri saņemt vajadzīgās atbildes. TDS5000 sērijas osciloskops dod iespēju būt lietpratējam.

 

 

Tektronix izplatītājs Latvijā

Metric-Lat Ltd

Ropažu iela 140, Rīga, LV-1006

Tel. 7541439

Fax: 7554674

E-mail: metric@lebic.lv

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001