Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

DSL zvaigžņu salidojums

   

Ogres Ledus halle

 

Ogres Ledus halle. 13. februārī tur pulcējās Lattelekom platjoslas datu pakalpojumu - Starta DSL un Ultra DSL - klienti no visas Zemgales. Viņi visi bija aicināti, lai izjustu īpašo vietu Latvijas datu pārraides debesīs. Savu zvaigznes vietu. Tomēr šoreiz DSL zvaigžņu salidojumā bija arī kāda īpaši spoža - desmittūkstošais DSL klients, kura mājvieta ir Ogre.

 

Skrējiens ar paātrinājumu

Lattelekom piedāvā klientiem DSL pakalpojumu trīs gadus, un ar katru mēnesi vērojams paātrināts jauno klientu pieplūdums. Vēl pavisam nesen, pērnā gada augustā, Liepājā tika sveikts 5000. DSL klients, līdz kuram bija jāiet divarpus gadu, bet nākamie pieci tūkstoši sasniegti jau pusgada laikā! Jācer, ka nākamais apaļais cipars atskries vēl ātrāk. Bet ko par savu īpašo vietu DSL stafetes skrējienā saka 10 000. DSL klienta, firmas SIA MTC, pārstāvis Vilnis Lulle?

- Jāteic skaidri - mūsu firmai ir veicies, ka saņēmām ne tikai labu un vajadzīgu pakalpojumu - Ultra DSL, bet arī lielisku dāvanu - pilnīgu abonēšanas maksas atlaidi līdz gada beigām. Mums laimējās īstajā brīdī pieteikties uz šo pakalpojumu. Pats esmu atbildīgs par datortehniku un protu novērtēt, cik svarīga nozīme ir operatīvai datu pārraidei. Firma MTC nodarbojas ar mežizstrādes tehnikas, būvtehnikas un pacēlājtehnikas tirdzniecību, apkalpošanu un rezerves daļu piegādi. Šis ir Zviedrijas firmas meitas uzņēmums Latvijā. Tā centrālais birojs atrodas Ogrē, bet divas filiāles - Rēzeknē un Saldū. Pašlaik top filiāle Valmierā.

Pirms tam izmantojām Lattelekom nomāto līniju, bet tās iespējas, strādājot Saldū un Rēzeknē tiešsaistes režīmā (piemēram, ar grāmatvedības datorprogrammu), šķita nedaudz par lēnu. Tāpēc arī bija nobriedusi nepieciešamība pēc Ultra DSL. Tas strādā pietiekoši stabili un mūs apmierina. Ogrē mums ir ap 30 datoru, un visiem ir tiešais DSL pieslēgums internetam, bet divi datori Saldū un viens - Rēzeknē darbojas caur virtuālo privāto tīklu. Tiesa, reizēm gadās nelielas ķibeles ar VPN, bet acīmredzot Lattelekom tomēr strādā labie rūķīši, jo problēmas nevelkas ilgi.

 

Bizness stabilizējas

Jānis Ligers, Lattelekom Korporatīvās plānošanas nodaļas mārketinga portfeļa vadītājs: - Desmit tūkstoši ir atskaites punkts. Kopā ar klientiem esam tikuši pāri bērnu autiņu problēmām un sasnieguši briedumu. Starp DSL un pastāvīgo interneta pieslēgumu Latvijā var likt vienādības zīmi. Protams, ņemot vērā DSL tehnoloģijas lielo potenciālu, 10 000 klientu nav īpaši daudz. Tomēr, no otras puses, klientu pieauguma temps jau ir tuvs tam, ko mēs spējam apkalpot[JL1] . Daudz strādājam, lai varētu apkalpot vēl vairāk  klientu.

Šajā laikā esam dziļāk izpratuši šo biznesu. Mums ir citādāka pieeja nekā Henrijam Fordam, kurš reiz teicis, ka klients var iegādāties Fordu jebkurā krāsā, ja vien tā ir melna. Mēs patiesi cenšamies atrast klientam tīkamāko krāsu. Patīkams jaunums noteikti būs iespēja pašiem pārslēgt datu pārraides ātrumu, to palielinot vai, tieši otrādi, - samazinot. Privātajiem klientiem tas jau ir pieejams, ja vien viņi izvēlas jauno pakalpojumu Turbo, bet drīzumā ko līdzīgu piedāvāsim arī biznesa klientiem.

 

DSL nacionālā hokeja līga

Kas kopējs NHL un DSL? Noteikti tas, ka abi asociējas ar strauju tempu, azartiskiem cilvēkiem un neizsīkstošu vēlmi uzvarēt. Bet Ogres svētkos parādījās vēl kāda sakarība - Lattelekom DSL klienti spēj cīnīties uz ledus gandrīz tikpat meistarīgi kā Nacionālās hokeja līgas spēlētāji. Tas patiesi bija pārsteidzoši, ka jau pēc pirmā uzaicinājuma, bez mazākās stīvēšanās, DSL klienti pieteicās divās hokeja komandās - Starta  DSL un Ultra DSL - un jau pēc maza brīža bija uz ledus. Turklāt noteikumi bija krietni sarežģītāki nekā NHL: vārtu un vārtsarga vietā bija tikai autoriepa, un ripa bija jātrāpa tieši caurumā. Lai kaislības vēl vairāk sakurinātu, kopā ar klientiem  spēlēja arī zibenszeļļi Aigars Červinskis (Korporatīvās komunikācijas daļa) un Aigars Balams (Zemgales zonas vadītājs) no Lattelekom. Runā, ka Aigars Červinskis jau no bērna kājas esot visu pretinieku komandu bieds un savējo varonis. Ogrē gan tādi bija visi, jo trāpīt riepas caurumā - tas nav nekāds joks! Draudzības spēles rezultāts gan bija 4:6 Ultra DSL komandas labā, bet jebkurā gadījumā uzvarētāji ir DSL klienti.

 

Anita KĻAVA

 


 [JL1]šo informāciju noteikti nedrīkst izplatīt, pagaidām tā ir ļoti konfidenciāla,

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001