Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Futbols tiešsaistē

   

Futbols

 

 


Futbols ir sporta karalis. To spēlējis gandrīz vai katrs planētas iedzīvotājs. Taču ne jau katrs var kļūt par veselas komandas īpašnieku: tam vajadzīga liela nauda vai arī ... kļūdainternets.

 

 Protams, savus spēlētājus, personisko stadionu un līdzjutējus vaigā raudzīt nesanāks, jo tie visi eksistē vienīgi statistikas ailītēs uz kāda datora otrpus Bbaltijas jūras (Zviedrijā). Runa ir par tiešsaistes futbola spēli, ko piedāvā mūsu zviedru kaimiņi: www.hattrick.org Spēle piedāvā katram interneta lietotājam kļūt par futbola komandas īpašnieku, mainīt spēlētājus, noteikt komandas sastāvu un taktiku nākamai spēlei, kā arī doties cīņā pret jebkuru citu komandu plašajā pasaulē, kas piedalās šai spēlē,. Turklātp par to visu nav jāmaksā ne santīmua.

Arī daudzi spēlētāji no Latvijas ir iecienījusi šo spēli: izveidota Llatvijas līga, kurā spēlē 680 (!) komandas., Ddaļa no tām, gan ir lietuvieši, kuriem nav savas līgas, toties igauņiem ir ne tikai līga, bet arī iespēja uz visu raudzīties igauņu valodā., Llatvijas spēlētājiem gan pagaidām jāiztiek ar jebkuru no septiņām oficiālajām valodām (angļu, vācu, zviedru, franču).

Lai iesaistītos spēlē, vispirms jāreģistrējas, taču spēle uzreiz nesākas. Lai iekļūtu komandā, kāds laiciņš jāpavada, gaidot rindā. Kad gaidīšana beidzot ir galā, potenciālajam spēlētājam tiek nosūtīts e-pasta paziņojums, turklāt visu nākamo nedēļu gandrīz ik dienu tiek sūtītas vēstules ar dažnedažādu informāciju par spēli. Pēc tam gan palīdzības sūtījumi tiek pārtraukti.

Spēles būtība ir šāda: jebkura visas jaunaās komandas sāk kādā no ceturtajām līgām., Ceturtās llīgas uzvarētājs var tikttiek trešajā, trešās līgas uzvarētājs - otrajā utt. Katrā līgā ir astoņas komandas, spēles notiek divos apļos, - viena spēle nedēļā, (Latvijas līgā spēles notiek svētdienas priekšpusdienā). Tātad viena sezona ilgst 16 nedēļas. Komandas piedalās arī kausa izcīņā,. Ja paveicas, var uzvarēt arī ceturtās līgas komanda. Ja komanda izkrīt no kausa izcīņas, tad kausa izcīņas spēles laikā komanda var novadīt draudzības spēles.

Katrai komandai tāpat ir arī  jaunatnes komanda. Tā, gan nepiedalās spēlēs, taču no jaunatnes tās komandas katru nedēļu var dabūt kādu spēlētāju. Kuru tieši, - tas būs  atkarīgs no veiksmes un investīciju apjoma jaunatnes komandā. Protams, ar ierobežotajiem resursiem komanda sākumā nevar cerēt uz superspēlētājiem,. sSākumā jāiztiek ar viduvējībām,, taču ar laiku komanda var iegūt patiešām talantīgus spēlētājus. Kā to panākt? Ir divi iespējami varianti: vai nu komanda tādus gūst no saviem  jauniešiematnes komandas, vai arī par lielu naudu nopērk,. Aabi varianti gan nesola drīzus tūlītējus panākumus. Pirmajā variantā noteicošā ir veiksme, un investīcijas jaunatnes komandā., oOtrajā variantā  jānopelna patiešām liela naudas summa, pie tam ir un jānoķer mirklis, kad kāda komanda šādu spēlētāju pārdod, (kas notiek pietiekami reti)., uUn vēl var cerēt, ka par šo spēlētāju neviens nepiedāvās lielāku summu, jo tad var nākties iesaistīties ļoti dārgā un laiku patērējošā izsolē.

Virtuālo futbolu spēlē ir ne tikai klubi, bet arī nacionālās komandas. Tādas ir divas: U21 un t.s. lielā izlase. Izlases trenerus ievēl visi attiecīgās valsts komandu vadītāji.

Kā jau teicu minēts iepriekš, par to visu nav piedalīšanās spēlē ir bez maksasjāmaksā,. Ttaču tas nenozīmē, ka nepastāv iespēja samaksāt un saņemt vairāk no spēles -: aptuveni par latu mēnesī var iegūt tādas papildus iespējas, kā komandas logo izveide, un paplašinātu statistikas iespējasuzskaiti,. Ttačuomēr šādi nevar iegūtnekādu plusus komandas spēka ziņā.

Tātad, ja  jūsos mājo apslēpts futbola komandas vadītāja gars vai ja vēlaties pievienoties vienai no visstraujāk augošajām interneta kopienām, droši dodieties uz  www.hattrick.org  un ļaujieties spēles valdzinājumam.

 

Ramunas USOVS

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001