Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Samsung DVD-H40E - DVD atskaņotājs/HDD rakstītājs

   

Samsung DVD-H40E - DVD atskaņotājs/HDD rakstītājs

 

Šķiet, nav nepieciešamības pierādīt, ka kombinētās ierīces daudzus piesaista ar acīmredzamām priekšrocībām: mazākas izmaksas par visu vienā kastē, nav problēmu ar bloku komutāciju un vadību, minimāla aizņemtā vieta. No otras puses, kritiski noskaņots patērētājs vienmēr vēlēsies izprast: kur gan slēpjas kompromiss?

 

 

Jauna kombinācija

Mūsdienās lietotājam iznāk sastapties ar vairākām videoierīču kombinācijām: VHS kasetes un DVD diska simbioze (cena ap 500 USD), S-VHS kasešnieka un vinčestera radoša savienība (ap 2000 USD) un beidzot, kā loģisks turpinājums – superjauns aparāts, kurā apvienots DVD atskaņotājs un HDD rakstītājs.

Samsung piedāvātā novitāte ir veidota mūsdienīgā stilā, tā ir ļoti kompakta un turklāt ar labu dizainu. Tiesa gan, par cenu nevar teikt, ka tā ir visiem pa kabatai, taču aparāts ir pieskaitāms pie ekskluzīvas videoaparatūras klases.

 

Vai izmest magnētiskās lentes?

Jau pati ideja apvienot DVD atskaņotāju un HDD rakstītāju ir interesanta, un tās realizācija konkrētā aparātā nešaubīgi rosinās ziņkāri. Vai tiešām ir pienācis laiks atteikties no magnētiskām lentēm? Tehniski aparāts tiešām spēj aizstāt mājas videomagnetofonu - cietajā diskā ietilpst līdz 40 stundu garš ieraksts!

Samsung DVD-H40E komplektā ietilpst: TV uztvērējs, taimera ieraksta bloks un ātrās programmēšanas sistēma Show View, kas dod iespēju ierakstīt televīzijas raidījumu, ievadot speciālu kodu. Šie kodi tiek publicēti vairākos izdevumos, piemēram, Krievijas iknedēļas žurnālā Antena. Samsung DVD-H40E var pieslēgt satelīta uztvērēju un kabeļtelevīzijas dekoderi.

 

HDD rakstītājs

Jebkurā teleprogrammas skatīšanās brīdī var ieslēgt pauzes režīmu un aiziet, tad atgriezties, lai turpinātu (atslēdzot pauzes režīmu, atskaņošana turpinās, taču, protams, ar nobīdi laikā – Time Shift). Televīzijas raidījums tiek ierakstīts buferī (atsevišķā HDD daļā). Tā ietilpību (1-4 stundas) regulē caur izvēlni (menu). Raidījumus var arī ierakstīt. Var turpināt skatīties no apturēšanas vietas, nepārtraucot ierakstīšanu un negaidot pārraides beigas - cietā diska (HDD) tehnoloģijas padara iespējamu vienas informācijas plūsmas ierakstīšanu un citas plūsmas nolasīšanu.

HDD rakstītājs formātu ziņā ir daudz universālāks par VHS. Var ierakstīt ne tikai videosignālu ar stereoskaņas pavadījumu, bet arī audiofragmentus (vai daudzu stundu garus arhīvus) MP3 formātā, veidojot no tiem izlases. Samsung DVD-H40E dod iespēju glabāt arī statiskus attēlus (elektroniskās fotogrāfijas) JPEG formātā. Attēlus var viegli apvienot albumos, kurus var skatīties kā diapozitīvus (funkcija slide show). Katram ierakstu veidam (video, MP3, JPEG) no izvēlnes ir izsaucami atskaņošanas saraksti. Videoierakstu var rediģēt, fragmentus apvienojot/atdalot, dzēšot iezīmēto daļu. Ir svarīgi, ka visas darbības tiek veiktas datora darbības ātrumā.

 

DVD atskaņotājs

Atskaņotājs, kuram līdz šim bija videopleijeram raksturīgās funkcijas, tāpat kā tā HDD rakstītājs, arī strādā ar MP3 un JPEG formātu. Atskaņotājs nolasa visus CD-R un CD-RW diskus. Turklāt tas atskaņo ne tikai augstas klases (Hi-Fi) CD rakstītāju veidotos ierakstus, bet arī datortehnikā veiktos. Gan audio, gan foto faili no CD-R ir pārkopējami uz cieto disku. Videomateriālus vai kinofilmas var pārrakstīt no DVD uz HDD – protams, ja tas nav aizliegts ar likumu.

 

Kombinētā tehnika – kvalitāte vai ērtības?

Novērtēt kombinētās tehnikas kvalitatīvos rādītājus nav viegli. Ne jau tāpēc, ka jātestē daudz darba režīmu. Apvienojot dažādus formātus, reizēm starp tiem parādās nenovēršamas pretrunas. Samsung DVD-H40E šādu problēmu gandrīz nebija. Pirmām kārtām tāpēc, ka gan DVD atskaņotājs, gan HDD rakstītājs izmanto vienādu tehnoloģiju – MPEG2 kompresiju. Visa testēšana tika veikta pēc S-video signāla (liela daļa progresīvo videofilu izmantotu tieši šādu videosakaru).

DVD testēšanas atskaņošanas kvalitāte bija gluži apmierinoša: videofragmentā, kurā ir frekvenču spektrs, intensitātes (spilgtuma) kanālā ir skaidri redzamas svītras signālā, kas atbilst 6,7 MHz – teicams rezultāts. Arī krāsu noturības un pārejas krasumu testēšanas rezultāti ir ļoti labi. Tas apstiprina secinājumu, ka video kvalitātes ziņā iebūvētais DVD atskaņotājs nav sliktāks par vismodernākajiem stacionārajiem DVD.

Lai novērtētu HDD rakstītāja video kvalitāti, tika pārbaudīti visi paredzētie ierakstīšanas ātrumi (digitālo datu plūsmas ātrumi): standarta (2 Mbit/s), augsta (4 Mbit/s) un superaugsta kvalitāte (6 Mbit/s). Attēla kvalitāte SHQ ierakstā arī ir ļoti augsta, trokšņu un kompresijas artefaktu praktiski nav. Var secināt, ka šāda ātruma ieraksts var konkurēt ar komerciāliem DVD ierakstiem. Saprotams, tad diskā savietosies ne 40, bet tikai 13 stundas videoieraksta. Pāreja uz kompromisa HQ kvalitāti pievienos vēl 7 stundas. Ieraksts standarta kvalitātē (analoģiski VHS) var būt 40 stundas garš.

Atskaņotāja audiotraktā attiecība signāls/troksnis ir ap 100 dB, frekvenču amplitūdu līknē zemajās frekvencēs ir ievērojams kritums, bet augšējās frekvencēs – nelinearitāte. Impulsa raksturojošā forma un troksnis taisnstūra testa signālam tuvs ideālam. Aparātam ir arī digitāla audioizeja.

 

Universāls, kvalitatīvs un ... dārgs

Kombinēta Samsung DVD-H40E aparāta vispievilcīgākā īpašība ir universālums un vienkārša vadība - pat mājsaimniece ar vienu pogas spiedienu bez problēmām ierakstīs mīļāko televīzijas raidījumu. Var prognozēt, ka Samsung DVD-H40E drīzumā kļūs ļoti populārs, lai gan tā cena, īpaši pašā sākumā, būs ļoti augsta.

 

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001