Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Dynamic ISDN - vienmēr dinamisks

   

Autors

 

Always On/Dynamic ISDN (AO/DI) dod iespēju ISDN lietotājiem pastāvīgi būt savienotiem ar internetu. Varat pārbaudīt savu e-pastu, sērfot pasaules tīmeklī, lejupielādēt failus - jūs allaž esat tiešsaistē. Vairs nav vajadzīga lietotāja identificēšanas un seansa pārtraukuma procedūra. Varat darīt, ko vien vēlaties. Internets ir jūsu. Vienmēr.

 

Vienmēr pieslēgts

Kad paceļat telefona klausuli, jūs zināt, ka līnija ir turpat līdzās, gatava lietošanai. Nevienam pat prātā neienāktu ierīkot vai konfigurēt telefona līniju, ne arī gaidīt, ka tā pati sāks zvanīt vai pieņemt izsaukumus. Režīms allaž savienots tiek uztverts kā pats par sevi saprotams.

Vairs nekādu iezvanpieejas sarežģījumu, - savienojums, kas ir vienmēr pieslēgts, patiešām padara interneta lietošanu daudz vieglāku. Lielāks ātrums un iespēja ar to pašu līniju vienlaikus lietot arī balss, datu pārraides vai video/audio pakalpojumus ir vēl viena lieliska Always On/Dynamic ISDN (AO/DI) risinājuma priekšrocība.

 

Vienmēr savienots...

Lietotāja līnija ir pastāvīgi pieslēgta virs D kanāla. Tai pašā laikā abi B kanāli ir brīvi, un pa tiem var zvanīt vai saņemt zvanus. Tādējādi informāciju pa D kanālu iespējams bez kavēšanās saņemt pat tad, ja B kanāli ir aizņemti.

 

...dinamiskais ISDN...

Kad lietotājs saņem paziņojumu par jauna e-pasta ienākšanu, viņam ir divas iespējas. Ja tas ir īss e-pasts, lietotājs var saņemt to pa D kanālu. Ja tas ir garāks e-pasts (ar pievienotiem failiem), var izmantot vienu vai pat abus B kanālus, lai sūtījumu saņemtu ātrāk. Kad lejupielāde ir pabeigta, B kanāli atbrīvojas, un lietotājs joprojām ir pastāvīgi savienots ar D kanālu.

 

... ir AO/DI!

Ericsson Always On/ Dynamic ISDN  risinājumam tiek izmantots AXC 901 16 serveris, kurš atbalsta Packet Handler Interface (PHI) un spēj terminēt (noslēgties ar) slāni X.25, tādējādi iztiekot bez X.25 tīkla lietojuma. Tas dod priekšrocību pilnīgi paļauties uz Always On/Dynamic ISDN specifikāciju, iztiekot bez X.25 tīkla paplašinājuma. Ericsson AO/DI risinājums vienlīdz labi darbojas arī tradicionālajā X.25 vidē, jo AXC 901 16 atbalsta X.25 tīkla starpsavienojumu.

 

Vēl vairāk priekšrocību

AO/DI pievieno vērtību ISDN pakalpojumiem un pagarina to mūžu. Paplašinot piedāvāto pakalpojumu loku, šis risinājums var palīdzēt veicināt ISDN pārdošanu, un tīkla operatoram ir iespēja gūt taustāmu labumu no ieguldītajām investīcijām.

Always on paver operatoriem un interneta pakalpojumu piegādātājiem (ISP) iespējas radīt jaunus pakalpojumus, piedāvājot papildu ienākumu avotus. Mazāka ātruma D kanāla pakalpojumus var piedāvāt ar uzlabotu funkcionalitāti, piemēram, paziņojumu pakalpojumi (pasts, īpaši klientam pielāgotas ziņas, periodiskās informācijas atjaunošana), kredītkartes apstiprināšana, teleuzraudzība, on-line iepirkšanās un thin clients.  

Koncepcija vienmēr savienots ir arī pirmais solis pārejai uz platjoslas tehnoloģiju. AO/DI var kalpot kā papildinājums ADSL tādos apstākļos, kur nav iespējams izmantot pašu ADSL, vai arī gadījumos, ja klientam nav nepieciešams viss pieejamais joslas platums, bet viņš tomēr vēlas izbaudīt pastāvīgā savienojuma priekšrocības.

Ar AO/DI ķēdes komutācijas izmantošana tīklā ir optimizēta, jo B kanāli tiek lietoti tikai tad, kad nepieciešams, un atbrīvoti, tiklīdz vairs nav vajadzīgi. Savstarpējais servera un lokālās centrāles izvietojums var vēl vairāk optimizēt komutācijas ķēdes izmantošanu.

ISPs var nodrošināt tiešsaistes pakalpojumus, izmantojot gan paši savu, gan arī tīkla operatora aparatūru.

 

Gala lietotāji

AO/DI ir izdevīgs gan privātajiem, gan nelielu uzņēmumu un mājas biroju (t.s. SOHO), gan arī nelielu un vidēju uzņēmumu (SME) klientiem.

Tā kā vairs nav vajadzīga tradicionālā iezvanpieejas procedūra, interneta savienojuma pakalpojuma kvalitāte tiek paaugstināta daudz ātrāk un vieglāk.

Pateicoties dinamiskajam savienojumam, izmantojamo B kanālu daudzums būs atkarīgs no nepieciešamā ātruma. Arī tad, ja abi B kanāli tiek lietoti datu pārraidei, vienu kanālu var atslēgt, ja jāzvana pa telefonu. Šāda iespēja varētu uzlabot komunikācijas un pazemināt interneta savienojuma cenas, kas ir īpaši svarīgi apsvērumi SOHO un SME klientu segmentiem.

Izmantojot paziņojumu pakalpojumus, lietotājiem vairs nevajadzēs iezvanīties internetā un pārbaudīt, vai nav saņemta jauna informācija, - savienojums tiks aktivizēts, kad informācija jau būs ienākusi.

AO/DI var izmantot arī attālinātai piekļuvei pie korporatīvā LAN tīkla, gluži tāpat kā ar tele-commuters - vai tie nav cilvēki, tālstrādātāji?? Izmantojot AO/DI, lai savienotos ar darbiniekiem, kas strādā mājās, uzņēmumiem ir ērti, ka darbinieki  vienmēr ir pieejami, it kā viņi būtu savienoti ar pastāvīgo savienojumu turpat birojā. Tele-commuter nav jāizdod nauda un jātērē laiks, braukājot uz biroju, un viņš var izmantot savu laiku daudz efektīvāk.

 

Kas ir nepieciešams?

Tīkla aparatūra ir atsevišķi stāvošs serveris (AXC 901 16), kurš izmanto standartveida interfeisus, lai savienotos ar lokālo centrāli un platjoslas piekļuves serveri (BAS).

Ericsson AO/DI risinājums sadarbojas ar DSL tehnoloģiju.

 

Standartveida interfeisi neatkarīgām platformām

· ETSI Primary Rate Access un PHI (ETS 300 099) starp AXC 901 16 un lokālo centrāli

· PPP virs Ethernet (RFC 2516) ar platjoslas piekļuves serveri (BAS)

 

 

 

Ericsson DRG-22, DRG-24

Ericsson Residental Gateway

 

Ericsson DRG Residental Gateway (vārteja privātajiem lietotājiem) ir produkts, kas apvieno platjoslu pakalpojumus, piemēram, ātrgaitas internetu ar IP telefoniju. DRG ir paredzēts platjoslas un šaurjoslas piekļuvei virs Ethernet. Ar to iespējams piegādāt lietotājam vairākus pakalpojumus vienlaikus - no viena vai vairākiem pakalpojumu sniedzējiem.

 

IP-telefonija un ātrgaitas internets

DRG ir viens Ethernet un divi PSTN porti, kuri vienlaikus nodrošina divus telefona izsaukumus un, piemēram, ātrgaitas interneta savienojumu. Nav vajadzīgas investīcijas dārgajās IP telefonu sistēmās, jo var izmantot parastos analogos telefonus.

Tādas iezīmes kā divi telefona numuri un viegla pakalpojumu diferencēšana ļauj izmantot individuāli pielāgotus telefonijas piedāvājumus. DRG garantē augstu balss kvalitāti, izmantojot, piemēram, prioritārā trafika iezīmēšanu un klusuma nomaiņu ar nomierinošu skaņu.

 

Pastiprināta drošība

DRG ir iebūvēts pakešu filtrs, kuru var konfigurēt kā vieglu aizsardzības sistēmu (firewall). VLAN tehnoloģija garantē maksimālo drošību, atdalot katru LAN atsevišķi. PipeLock™ var atvienot vai savienot visu veidu komunikāciju starp gala lietotāja datoru un tīklu, nospiežot vienu vienīgu taustiņu. PipeLock™ allaž nodrošina telefona trafika online režīmu.

 

Vienkāršība

DRG ir izstrādāts iespraud un lieto režīmam un paredzēts attālinātai vadībai un konfigurācijai. DRG atbalsta attālināto programmatūras lejupielādi, to ir viegli modernizēt un paplašināt pakalpojumus. DRG iespējams kontrolēt ar DRG vadības moduļa vai jebkuras atbilstošas SNMP programmatūras palīdzību.

 

Elastība

DRG var lietot Ethernet, xDSL, kabeļu televīzijas vai bezvadu tīklā. Tas atbalsta vara un optiskās šķiedras fizisko interfeisu. DRG Daisy chaining ķēde ļauj operatoram piedāvāt gala lietotājam vairāk telefona savienojumu un numuru. Turklāt pie katra PSTN porta var pievienot līdz pieciem telefona aparātiem.

 

Standarti

Ericsson DRG atbalsta spēkā esošos standartus, piemēram, H323v2 un SNMP. Tas dod iespēju DRG darboties daudzās dažādās vidēs un sistēmās.

 

 

DRG vadības modulis

Ericsson DRG vadības modulis (Manager Module) ir optimāla vadības programmatūra Ericsson DRG Regidental Gateway. DRG vadības modulis atvieglina DRG administrēšanu un ļauj pilnīgi kontrolēt tīklā instalētos DRG.

 

Pazīstams grafiskā lietojuma interfeiss

Izmantojot pazīstamu grafiskā lietojuma interfeisu, DRG vadības modulis dod iespēju strukturizēt lielus DRG apjomus (enables structured handling of large populations of DRGs). Operators var viegli organizēt DRGs elastīgās grupās un līmeņos, izmantojot koka/zaru struktūru. DRG vadības modulis parāda arī DRGs statusu, t. i., parādās indikācija savienots vai aizturēts.

 

Paplašināts plug&play

DRG vadības modulis paplašina plug&play funkcionalitāti digitālajām privātpersonu vārtejām. Visi jaunie DRGs, kas pievienoti tīklam, tiek automātiski atrasti. Ja DRG ir iepriekš nodrošināts, t. i., ja visi parametri ir uzstādīti pirms savienojuma, DRG vadības modulis novada (piesaista) šos konfigurētos parametrus  uz attiecīgo DRG.

 

Attālinātā vadība un konfigurācija

Ar DRG vadības moduļa palīdzību operators var no attāluma viegli un ātri reģistrēt un konfigurēt jaunos DRGs. Ar DRG vadības moduli var uzstādīt (set) visas DRG vadāmās funkcijas, piemēram, TCP/IP, pakešu filtra, VLAN un SNMP- trap handling konfigurāciju. DRG vadības modulī ir izmantots SNMPv1, MIBII un uzņēmumu MIB savienojumiem ar instalētajiem DRGs.

 

Viegla programmatūras atjaunošana un modernizācija

DRG vadības modulis efektīvi atjauno un modernizē DRGs programmatūru. Pirms atjaunošanas/modernizācijas jaunā programmatūra tiek glabāta TFTP serverī. Modernizējot DRGs, jaunā programmatūra pēc DRG vadības moduļa komandas tiek lejupielādēta no TFTP servera. Šai laikā notiekošās telefona sarunas netiek traucētas.

 

DRG UPS

Nepārtrauktās energoapgādes bloks (UPS) Ericsson DRG privāto lietotāju vārtejām garantē papildu energoapgādi gadījumos, kad energobarošanas tīklā rodas pārtraukumi/traucējumi.

 

Rezerves baterijas un uzlādes shēma

DRG UPS pārveido strāvu 115/230 VAC par 12 VDC un tajā ir iebūvētas rezerves baterijas un bateriju uzlādes shēma. Baterijai ir 2,5 Ah rezerve, kas DRG gadījumā nozīmē rezerves strāvas nodrošinājumu darba režīmā aptuveni 4,5 stundām vai 5 stundām gaidīšanas režīmā.

 

Draudzīgs lietotājam

Visi savienojumi ir iezīmēti tā, lai nepieļautu nepareizu savienojumu risku. Turklāt strāvas un baterijas indikatori ir izvietoti tā, lai tos viegli varētu novērot.

 

Optimāls bateriju darbības laiks

Baterijas vidējais darbības laiks ir pieci gadi. DRG UPS kontrolē bateriju uzlādēšanu un izlādi, lai sasniegtu baterijas optimālāko darbības laiku. Tas tiek panākts, izmantojot temperatūras kompensācijas uzlādi, pastāvīgu atkārtotās uzlādes spriegumu, kā arī, limitējot baterijas izlādes līmeni.

 

Viegla bateriju nomaiņa

UPS var darboties arī bez baterijām. Tādējādi, kad UPS ir pieslēgts pie strāvas avota, baterijas var mainīt bez jelkādiem traucējumiem. Normālā bateriju darbība atjaunojas automātiski.

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001