Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Viss krāsainai ikdienai – Philips ērtajā mājoklī

   

Kas: informācija Lienai Britānei, žurnāls IEVAS MĀJA

 

Tiem, kas interesējas par augstajām tehnoloģijām, noteikti ir radies vismaz teorētisks priekšstats par pēdējā laikā tik populāro tēmu – gudro, viedo vai digitālo mājokli, kā nu katrs to dēvē. Tomēr pavisam kas cits ir tādā ieiet, izbaudīt, izmēģināt, izjust, cik būtiski šādas mājīgas tehnoloģijas spēj mainīt, padarīt krāsaināku un ērtāku mūsu ikdienu. Īpaši intriģējoša šķiet iespēja aprīkot mājokli ar viena vienīga ražotāja digitālajām ierīcēm. Tie, kuri šoruden viesojās Philips Ērtajā mājoklī Rīgā, Viļņā vai Tallinā, šādu klātbūtnes efektu varēja izbaudīt pilniem malkiem un ar visām piecām maņām.

 

Māja, kur dominē gaisma

Intriga sākas jau brīdī, kad tuvojos oriģināla dizaina jaunbūvei Ziedoņdārza malā, kura pagalmā vēl turpinās pēdējie teritorijas labiekārtošanas darbi. Ļoti piemērota vieta Philips mājoklim, nodomāju. Taču īstie pārsteigumi atklājas, tiklīdz atveru kāda piektā stāva dzīvokļa durvis. Viesus laipni sagaida dzīvokļa saimnieks Filips, simpātisks puisis ar stūrīšos stilīgi sasietu rūtainu kabatlakatiņu uz galvas (uzreiz var redzēt, ka viņš te jūtas mājīgi!).

Ieejot viesistabā, skatienu vispirms piesaista netradicionālais interjers un krāsainās gaismas ar maināmiem toņiem un vizuālajiem efektiem visās plašās telpas malās. Tomēr kopskats nebūt neatgādina nedz bāru, nedz diskotēku – gluži otrādi: klusinātie, maigas, izkliedētas gaismas toņi padara telpu īpaši harmonisku un mājīgu. Turklāt dažu gaismekļu izstaroto gaismu var regulēt ar digitālo tālvadības pulti, pieskaņojot krāsas saimnieka (vai viesu) garastāvoklim. Arī gaismas avoti ir visdažādākie – gar vienas sienas apakšējo malu sarindoti mazi gaismeklīši uz diodes Grazer LED bāzes, kuru gaismas staru plašais rādiuss ļauj radīt uz sienas vertikālus, slīpus un horizontālus gaismas rakstus. Starp citu, Philips padomājis arī par bērniem, kuri tik bieži vēlas apgleznot istabas sienas. Te viņi to var droši darīt ar gaismas diodes LED krītiņiem. Jā, tieši uz sienas – mammai par prieku!

Philips Living colors apgaismojuma sistēma satur četras gaismu izstarojošas diodes. Nospiežot tikai vienu vadības taustiņu, gaisma mainās no dzeltenas, zaļas līdz zilai un rozā, sasniedzot līdz 16 miljoniem dažādu krāsu kombināciju. Mājokļa saimnieks var veidot tīkamu atmosfēru, izmantojot gaismas spēles, regulējot apgaismojuma intensitāti un izvēloties vakara noskaņai atbilstošu toni. Tas ir Latvijai unikāls jaunums, kas tirdzniecībā parādīsies tikai nākamgad.

Protams, uzmanību piesaista arī lielais, plakanais gaismeklis Strato virs viesu centrālās pulcēšanās vietas. Tas piestiprināts pie griestiem un ar īpašu pulti var ne vien mainīt un miksēt tā krāsu toņus, bet arī projicēt attēlus atbilstoši situācijai, piemēram, pūkainus mākonīšus vai tumšzilas zvaigžņotas debesis. Visā dzīvoklī - uz grīdas, uz plauktiem, vannas istabā – redzamas īpašās Philips Imageo LED sveces, kuras apgāžoties vai nokrītot uz spilvena, neko neaizdedzina. Tas tāpēc, ka trīsuļojošā gaismiņa matēta stikla traukā gan ļoti atgādina sveci, bet īstenībā ir uzlādējama ar akumulatoru. Toties deg 30 stundas un nemaz nesakarst!

Tomēr vispārsteidzošākā, vismaz man, šķita modinātājgaisma Wake up light, kuras idejas pamatā ir dabīgas gaismas pozitīvā iedarbība pamošanās procesā. Lai gan šajā gadījumā austošo rītu atdarina Philips gaismas modinātājs, tas notiek tikpat maigi un pakāpeniski kā dabā, vienīgi ar tādu starpību, ka austoša rīta efektu var panākt arī tad, ja aiz loga vēl ir tumša ziemas nakts. Pusstundu pirms uzstādītā laika, kad cilvēks vēlas mosties, Philips modinātājs pakāpeniski sāk izplatīt gaismu, kas samazina miega hormonu. 30 minūšu laikā dabīgais apgaismojums ļauj pamosties, dodot papildu enerģiju.

Vārdu sakot, kad rīta gaisma pakāpeniski kļūs aizvien gaišāka un jūsu guļamistabā uzlēks saule (gaismai iespējams pievienot arī putniņu čivināšanu), tad nu tiešām ir pēdējais laiks līst laukā no migas, doties uz vannas istabu, lai izbaudītu Philips lielisko matu fēnu vai Arcitec skuvekli (trīskārši asmeņi, uzlādēts darbojas līdz 21 dienai, mazgājams ar ūdeni) un sagatavotu rīta kafiju ar Philips ūdens sildītāju (tam ir vairāki temperatūras režīmi – 100, 80, 60 un 40˚C -, lai nepārkarsētu ūdeni, piemēram, gatavojot zīdaiņa ēdienu vai zaļo tēju; šai tējkannai ir siltuma saglabāšanas funkcija, kā arī bezvadu pamatne).

 

Philips audio un video iekārtas – aktīvai dienai

Protams, aktīvajai dienas daļai Philips paredzējis dažādus ar skaņu, attēlu un video saistītus jaunumus. Gribētos piebilst - dažādām gaumēm, ieražām un dzīves ritmam. Piemēram, ar Philips portatīvo DVD atskaņotāju var skatīties iecienītos ierakstus neatkarīgi no atrašanā vietas. Tos var izmantot gan mājās, gan arī ceļojumā. Aizvien lielāku sabiedrības uzticību iemanto DVD atskaņotāju sērija, kuru var izmantot automašīnās. Šiem produktiem ir integrēts īpašs adapteris, kas ļauj piestiprināt DVD pie priekšējā transportlīdzekļa sēdekļa. Turklāt ir modeļi, ar kuriem var savietot iPod video spēlētāju. Tāpat Philips DVD atskaņotājus ir iespējams apvienot ar vēl vienu ekrānu, līdz ar to ir viena vadības sistēma, bet divi ekrāni, kas skatītājiem, izmantojot austiņas, ļauj vienlaikus redzēt divas atšķirīgas filmas. Ar maināmām baterijām DVD atskaņotājs darbojas līdz pat 2,5 stundām, savukārt Philips Zero Bright Dot tehnoloģija nodrošina izcilu ekrāna kvalitāti.

Un kurš gan neizvēlētos eleganto un ērto Philips bezvadu mūzikas centru ar piecām neatkarīgām vienībām! Tas ļauj klausīties mūziku (cietā diska ietilpība - 80 GB) neatkarīgi no atrašanās vietas dzīvoklī, jo bezvadu sistēma savieno galveno mūzikas centru ar pārējām vienībām. Tā kā, pārvietojoties no vienas telpas uz citu, mūziku gluži tāpat kā gaismu vai televizoru ar pults palīdzību var vienā istabā izslēgt, bet citā – ieslēgt, vārdu sakot, darbojas princips mūzika seko man.

Ievērības cienīgs un jaunām ģimenēm visai noderīgs Philips izgudrojums ir kas līdzīgs bēbīšu bezvadu rācijai (DECT baby monitor), kas paredzēta, lai vecāki vai aukle varētu nepārtraukti uzraudzīt mazuli arī tad, ja uz mirkli jāaiziet uz virtuvi vai otru istabu. Darbības princips ir ļoti vienkāršs: rācijas viena daļa atrodas blakus bērnam, bet otra – vienmēr līdzi pieaugušajam. Iekārtas audiosistēma ir tik jutīga, ka uztver pat pašu niecīgāko skaņu bērnistabā, arī to, ka bērns miegā saknosās, iečinkstas vai kā citādi pauž savu nemieru. Savukārt bēbīša tētis vai mamma, pie kuras atrodas rācijas otra daļa, var kontrolēt situāciju no attāluma: dzirdot, ka bērns tikai ieknukstas miegā, viņu var nomierināt ar klusu čukstu, lai bērns pusmiegā sadzirdētu tēva balsi un justu, ka viņš ir tepat tuvumā. Protams, kritiskākās situācijās jāmet pie malas pusceptās pankūkas un jāskrien raudzīt, kāpēc mazais mīlulis tik nemierīgs.

Philips audio un video produktu klāstā pavisam īpašu vietu ieņem digitālais fotorāmītis, kurš gan patīkami papildina telpas dizainu, gan atsauc atmiņā kāda svarīga notikuma vai ceļojuma skaistākos mirkļus. Digitālais fotorāmītis ļauj ērti un viegli izvietot iemīļotās fotogrāfijas, ērti pārlādējot tās no datora! Vienā rāmītī ir vieta līdz pat 150 fotogrāfijām, tās automātiski nomaina cita citu atkarībā no ieprogrammētā režīma – pēc trim sekundēm, pēc pusstundas u. tml. Attēlu apjoma iespējas ir viens no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc digitālā versija pārliecinoši izkonkurējusi tradicionālos bilžu rāmjus. Pieejami dažādi ekrāna izmēri un krāsu variācijas. Šogad spilgtākais jaunums ir Philips radītā lux digitālo foto rāmīšu sērija. Ekskluzīvais rāmis ir roku darbs, tas veidots no pulēta metāla, izsmalcinātā bronzas krāsas tonī, katra detaļa ir neatkārtojama. Gadu mijā Eiropā būs pieejami vien 20 000 Philips ekskluzīvo digitālo foto rāmīšu, un šobrīd tiek prognozēts, ka 350 no tiem būs Baltijas tirgū.

Protams, aktīvus jauniešus varētu interesēt Philips spēļu monitors (19") ar augstu ekrāna izšķirtspēju, spilgtām krāsām un 3D virtuālās skaņas sistēmu, kuru var izmantot ne tikai spēlēm, bet arī mūzikai un filmām. Datorspēļu cienītājiem paredzēts arī Philips radītais amBX produktu komplekts, kurā ietilpst skaļruņi ar kvalitatīvu audio nodrošinājumu un gaismas diodēm, speciāls vibro paliktnītis, kā arī divi ventilatori. Katrai vienībai ir sava funkcija, lai panāktu pārsteidzošus specefektus un nodrošinātu spēlētājam reālas sajūtas un klātbūtnes efektu. Gaismas diodes maina ne tikai krāsu atbilstoši spēles gaitai, bet arī intensitāti, ja notikumi spēlē kļūst spraigāki. Komplekta divi ventilatori ir orientēti uz sajūtu radīšanu - to izmantošana rada tādus specefektus kā vēju. Savukārt vibro paliktnis rokām (kas ir kā datora klaviatūras turpinātājs) pastiprina klātbūtnes efektu, tam reaģējot pie katras spēļu varoņu kustības.

Nenoliedzami, visi ērtajā mājoklī atrodamie un arī turpmākie Philips produkti rada lielisku noskaņojumu un pārsteidzošas, krāsainas izjūtas gan pašiem mājokļa iemītniekiem, gan viņu viesiem. Tomēr, ja starp visiem Philips brīnumainajiem jaunumiem vajadzētu izvēlēties tikai vienu skaistuma karalieni, šis tituls acīmredzot pienāktos noslēpumainajai Aurea TV* ar izsmalcināto dizainu, pārsteidzoši dzidro un perfekto attēlu un dzīvo skaņu, kuru rada 24 (!) televizorā iebūvētās skandas. Paši Aurea TV izstrādātāji uzskata, ka trīs noslēpumainie vārdi, kas to vislabāk raksturo ir Seduction, Simplicity, Surrender, kurus varētu interpretēt arī tā: skaistule Aurea ar šķietamo vienkāršību ir tik neatvairāmi pavedinoša, ka neatliek nekas cits, kā padoties tās valdzinājumam. Gluži to pašu varētu teikt arī par visu pārējo, kas atrodams Philips ērtajā mājoklī, Philips veikalos vai mājaslapā: www.philips.com/

Gunta KĻAVIŅA

Sadarbībā ar PHILIPS Latvia Baltijas mārketinga analītiķi

Madaru GINTERU

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001