Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Nokia 2630 - plāns un stilīgs

Nokia jaunums ir viens no plānākajiem šī koncerna modeļiem, tikai 9,9 mm. Nokia mājaslapā minēts, ka tālrunis ir mazs, bet ietilpīgs, gribētos teikt, ka tas ir plāns un funkcionāls. Tas neapšaubāmi ir bagātīgs budžeta klases telefons par ļoti labu cenu. Pateicoties veiksmīgi sabalansētajam izskatam un saturam, 2630 var kļūt par vienu no ražotāja populārākajiem modeļiem.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Plānais tālrunis ar akumulatoru sver tikai 66 g, tā izmēri 105 x 45 x 9,9 mm, tilpums 45 cm³. Tālrunim ir klasiska forma ar iebūvētu antenu, tā korpuss veidots vairākās krāsās, ar to palīdzību konstruktori mēģinājuši aparātu padarīt elegantāku un dārgāku, un tas realizēts teicami. Korpuss veidots no melnas un sudraba krāsas elementiem. Pamata materiāls ir plastmasa, baterijas vāciņā izmantots arī metāls. Korpusa vāciņus mainīt nav paredzēts. Aizmugurējā metāla vāciņa noņemšana, pateicoties fiksatoru konstrukcijai, nav īpaši ērta, lietotājam būs nepieciešamas abas rokas. Zem vāciņa atrodas baterija un noslēpts SIM kartes nodalījums. Korpusa aizmugurējā daļā virs vāciņa iestrādāts neliels Nokia logo, augstāk novietots kameras objektīvs un pašportreta spogulītis, apakšējā daļa un kreisā sānu puse ir gluda, augšējā redzams siksniņas stiprinājums. Labajā sānā augšpusē novietotas nenosegtas austiņu un lādētāja savienotāja pieslēgvietas, apakšā - kameras aktivizēšanas taustiņš. Atsevišķs ieslēgšanas, izslēgšanas un skaļuma regulēšanas taustiņš nav paredzēts. Tālruņa sāni ir melni ar sudrabainu rāmi, priekšējā daļa ir spīdīgi melna, virs ekrāna centrā redzams mazs, sudrabains Nokia logo, zem displeja ir klaviatūra.

Plastmasas klaviatūra ir pievilcīga un ērta. Tā ir matētā sudraba krāsā, taustiņi ir lieli un viegli nospiežami. Taustiņu apgaismojums ir zilā krāsā, nav pārāk spilgts un izdziest pakāpeniski. Vadības, izsaukuma un nolieguma taustiņš, kā arī četrvirzienu kursors ir sudrabainā krāsā, kursors ir izbīdīts uz āru, apstiprinājuma un izvēlnes taustiņš tā vidū ir spīdīgs. Kursors ir neliels, bet ērts lietošanā, to virzot pa labi, pieejams kalendārs ar mēneša dienu pārskatu, pa kreisi atveras jauna īsziņas forma, virziens uz augšu startē kameru, uz leju piedāvā kontaktus. Labais vadības taustiņš atver vārdus, kreisais piedāvā aktivizēt biežāk nepieciešamo tālruņa funkciju lietošanu. Klaviatūras ciparu un burtu taustiņi ir melnā krāsā. Apakšējais vidējais 0/i taustiņš nodrošina ātru piekļuvi internetam, apakšējais labais # aktivizē kluso profila režīmu, apakšējais kreisais * ieslēdz radio.

Nokia 2630 iespējams lietot bez SIM kartes, piemēram, lidmašīnā klausīties mūziku. Lietotājs var uzrakstīt īsziņu, tā tiek saglabāta izsūtnē, kad tiks ielikta SIM karte, un tad nosūtīta adresātam. Tālruņa 65 536 krāsu TFT ekrāns ir pietiekami liels, tā izšķirtspēja 128 x 160 punktu.

Informācija atainojas atbilstoši ekrāna kvalitātei, krāsas nav īpaši spilgtas. Testa telefonā tekstuālā informācija parastajā režīmā pieejama piecās rindās, izvēloties ļoti mazus fontus, - astoņās rindās. Izvēlnē Displejs lietotājs var mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, aktivizēt enerģijas taupīšanas režīmu, izvēlēties vienu no trim motīviem un mainīt gaidīšanas režīma fonta krāsas, ieslēgt operatora logo. Iespējams uzstādīt kontaktu, web un ziņapmaiņas fontu lielumu, taču nevar regulēt displeja spilgtumu un kontrastu.

Ekrānā redzamais baterijas simbols atrodas blakus tīkla indikatoram, tas ir mazs un bez iedaļām, līdz ar to uzlādes statuss ir grūti pārredzams. Galvenās izvēlnes atspoguļojas deviņu krāsu attēlu formā, to pārskats pieejams divos veidos - visā sarakstā vai režģa formā. Galveno izvēlņu skatu var pārkārtot un pārvietot. Izvēlnes ir loģiskas, lietošanā ērtas, izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas, pieejama palīginformācija. Izvēlnes un apakšizvēlnes var ātri izsaukt, nospiežot vajadzīgo kārtas numuru. Izvēlnes ir latviešu un krievu valodā.

 

Iespējas

Nokia Series 40 platformas telefonā lietotāja atmiņai paredzēti 11 MB. Paplašināšanai atmiņas karte nav paredzēta. Tālruņa atmiņā saglabājas līdz 1000 ierakstiem. Iespējama gan telefona un SIM kartes kopēja lietošana, gan abu atmiņu savstarpēja kopēšana. Katram vārdam tālruņa katalogā var piešķirt piecus numurus: parasto, mobilo, mājas, darba un faksa. Vienu numuru lietotājs var uzstādīt kā galveno un mainīt tā veidu. Kontaktu var papildināt ar vairākām detaļām: e-pasta adresi, web adresi, uzņēmumu, amatu, vārdu un uzvārdu, segvārdu, pasta adresi, lietotāja ID, dzimšanas dienu, izveidot piezīmi, pievienot attēlu. Kontaktam iespējams izvēlēties zvanītāju grupu, piešķirt katrai savu nosaukumu, zvana melodiju un attēlu. Iespējami arī trīs kontaktu parādīšanas veidi: parasts vārdu saraksts, vārds un numurs, vārds un attēls, kā arī vispirms vārds vai vispirms uzvārds. Telefonā var uzstādīt fontu lielumu un regulēt kontaktu burtu izmērus. Astoņiem biežāk lietotajiem vārdiem zvanīšanai iespējams piešķirt klaviatūras ciparu no 2 līdz 9 taustiņus. Jaunajā modelī balss frāzes zvani nav paredzēti.

Tālrunis nodrošina parasto īsziņu, multiziņu un audioziņu sūtīšanu. Tas ļauj nosūtīt saliktās īsziņas, kas sastāv no vairākām parastajām 160 zīmju īsziņām ar kopējo garumu 1000 zīmes. Atlikušo zīmju skaits un standarta īsziņas numurs atspoguļots ekrāna augšējā labajā stūrī. Tekstu var papildināt ar videoklipu, attēlu, skaņas klipu, kalendāra ierakstu, vizītkarti, teksta veidni. Telefonā pieejama integrēta e-pasta funkcija.

Modelī 2630 iebūvēta visai vienkārša 640 x 480 izšķirtspējas VGA kamera ar četrkārtīgu digitālo tuvinājumu, bet bez zibspuldzes. Lietotājs var veidot gan fotoattēlus, gan ierakstīt videoklipus ar un bez skaņas. Telefona ekrāns kalpo par skatu meklētāju. Fotoattēli tiek automātiski saglabāti mapē Fotoattēli, videoieraksti - mapē Videoklipi. Iespējams izvēlēties trīs attēla kvalitātes izmērus un uzstādījumus: augstu, parastu un pamata, kā arī ieslēgt nakts režīmu. Fotorežīmā kamerai ir sērijveida attēlu uzņemšanas iespēja un taimeris ar laiku 10 sekundes. Fotoattēlu var pārdēvēt, tuvināt, pievienot kontaktam, uzstādīt kontrastu, izmantot par fonu, ekrānsaudzētāju vai nosūtīt ar multivides ziņojumu. Attēlu redaktors sniedz iespēju ielikt tekstu, ierāmēt un ielikt klipkopu, ielikt vai apgriezt attēlu. Videoklipus var filmēt divos variantos: īsos un maksimāli iespējamos, kas atkarīgs no tālruņa brīvās atmiņas.

Papildfunkciju klāsts ir ikdienišķs savai klasei. Tajā ir datums un pulkstenis, modinātājs vienai vai vairākām nedēļas dienām ar atlikšanas taimautu, izvērsts kalkulators - Parasts, Zinātniskais un Aizņēmuma, hronometrs un taimeris. Telefonā ir paplašināts un ērts kalendārs ar piezīmju sarakstu mēneša, nedēļas un dienas pārskatā, atgādinājumiem katrai dienai, uzdevumiem un piezīmēm. Pieejams brīvroku skaļrunis, diktofons, ar kuru var ierakstīt skaņu un to uzstādīt par zvana signālu, vibrorežīms un automātiskais taustiņslēgs. Diemžēl modelim nav seifa. Ir brīvroku skaļrunis, vibrorežīms un automātiskais taustiņslēgs. Balss ierakstītājs var ierakstīt balsi, skaņu, sarunu un to nosūtīt kā MMS, izmantot par zvana, īsziņas modinātāja vai paziņojuma signālu.

Tālrunī ir FM diapazona stereo radio (jauninājums - aktivizē ar vienu apzīmētu klaviatūras apakšējo kreiso taustiņu), kas darbojas, pieslēdzot austiņu, un ar iebūvētu skaļruni brīvroku režīmam, pārdošanas komplektā paredzētas austiņas HS-47. Nav mūzikas atskaņotāja, taču ir MP3 un 24 polifoniskie MIDI zvana signāli. Melodijas ir skaļas, bet nav dzidras. Jaunus muzikālos failus, spēles, attēlus, animācijas lietotājs var lejupielādēt gan no ražotāja piedāvātā Nokia.com, gan citām web lapām. Pieejamas trīs Java spēles: Phantom Spider, Snake EX2 un Sudoku un vairākas kolekcijas programmas: Izdevumu pārvaldnieks, Katalogi un Konvertors. Izmantojot tālruņa Bluetooth 2.0 un Nokia PC Suite programmatūru, iespējams sinhronizēt ar datoru telefona datus: kontaktus, kalendāru, uzdevumus, piezīmes, attēlus, klipus, melodijas un Java aplikācijas. Infrasarkanā saite un USB savienojums nav paredzēti.

Testa versijas telefonam litija jonu 700 mAh akumulators nodrošināja sakarus vairāk nekā trīs diennaktis

 

+ Dizainiski veiksmīgs, plāns un funkcionāls. Patīkama un ērta klaviatūra.

Īpašs radio taustiņš un paplašinātais kalkulators.

- Nav paredzēta atmiņas karte un mūzikas atskaņotājs.

 

Samsung SGH-J750 - nopietns trešās paaudzes darbarīks

Jaunais slider tipa telefons pozicionēts kā imidža kategorijas tālrunis, kas apveltīts ar plašu biznesa klasei piedienīgu funkciju klāstu. Samsung dizaineri paredz, ka jaunā modeļa potenciālie lietotāji varētu būt aktīvi un mūsdienīgi cilvēki vecumā no 20 līdz 40 gadiem, lielākoties vīrieši un biroja darbinieki, kuriem būtiskāk ir izmantot paredzētās tehnoloģijas, nevis lietot stilīgu un krāšņu ierīci.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais telefons sver 79 g, tā izmēri ir 99 x 48 x 17,8 mm. Tā korpuss ir melns un spīdīgs, bez asām šķautnēm, nav ārējās antenas, un tas patīkami ieguļas plaukstā. Aizmugurējā daļā atrodas akumulatora vāciņš, kurā iestrādāts nosaukums Samsung un zem tā teksts samsungmobile.com. Korpusa augšējā un apakšējā daļa ir līdzena, labajā sānu malā atrodas austiņas un lādēšanas pieslēguma vieta un kameras taustiņš, kreisajā novietots regulēšanas taustiņš, zemāk redzama microSD kartes vieta.
Telefona priekšējā daļā virs ekrāna redzams nosaukums Samsung, labajā pusē atrodas mazs ārējās kameras objektīvs. J750 atbīdīšana ar vienu roku ir ļoti ērta. Vāciņu atslidinot, korpusa aizmugurē redzams kameras objektīvs un apzīmējums 1.3 MEGA, ierastā apaļā pašportreta aplīša vietā visa aizmugurējā daļa ir ar spoguļveida virsmu. Kameru var ieslēgt tikai atvērtā veidā. Korpusā neizdevās atrast antenas un autokomplekta pievienošanas ligzdu, stiprinājumu siksniņas pievienošanai un infrasarkano lodziņu.
Nedaudz gumijotā klaviatūra ir sadalīta divās daļās: viena daļa atrodas priekšējā daļā, otra parādās, atbīdot vāciņu. Ārpusē redzams apaļš četrvirzienu kursors, abi izsaukuma un vadības, kā arī dzēšanas taustiņš c. Lielais un ērtais kursors nodrošina ātru pieeju četrām izvēlētajām funkcijām, lietotājam ir iespēja tās pārveidot. Tā vidū atrodas spīdīgs apstiprinājuma taustiņš ok. Taustiņi ir lieli un ērti lietošanā, apgaismoti ar spilgtu, baltu gaismu, simboli uz taustiņiem ir labi pārskatāmi arī tumsā. Iekšpusē ciparu un burtu taustiņi nav atdalīti cits no cita, nedaudz izvirzīti uz āru, nospiest izvēlēto pogu ir ērti.

J750 TFT QCIF displejs ir pietiekami liels – 1,8” un spēj atainot līdz 262 000 krāsu toņu, krāsas displejā izskatās pietiekami spilgtas, taču ne pārāk dzidras.

Displeja spilgtumu lietotājs var regulēt, kā arī izvēlēties vienu no vairākiem krāsainiem fona attēliem. Sastādot jaunu numuru, displejā redzamie cipari izskatās lieli un katram nospiestajam ciparam atbilst sava skaņa.

Gaidīšanas režīmā ekrānā redzams datums, dienas nosaukums, pulkstenis, akumulatora un tīkla indikators. Teksts displejā, veidojot īsziņu, redzams piecās rindās. Teksta lielumu mainīt nav iespējams. Lietotājam piedāvā regulēt teksta lielumu - vidējs, liels, mazs, kā arī fontu atainojuma krāsas no standarta līdz varavīksnei, kur katrs cipars ir savā krāsā. Iespējams izvēlēties dažādas ekrāna pamatnes krāsas, modinātāja un datuma parādīšanas trīs veidus.

Tālruņa izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas. Galvenās izvēlnes sastāv no divpadsmit nosaukumiem un atainojas ar nosaukumu un atbilstošu attēlu. Ir iespēja izvēlēties vienu no diviem atainojuma režīmiem - saraksts un attēli. Garu izvēlņu un apakšizvēlņu nosaukuma beigu teksts tiek parādīts pilnīgi ar slīdošu rindu. Izvēlētā režīma statuss parādās mazā rāmītī. Lietotājam pieejama nepieciešamās izvēlnes, kā arī apakšizvēlnes paātrinātā izsaukšana. Tālrunis atbalsta latviešu un krievu valodu.

 

Iespējas

Jaunais telefons darbojas GSM900/1800/1900 MHz un UMTS tīklā. Ar trešās paaudzes iespēju lietotājs tiek iepazīstināts, jau to pirmo reizi ieslēdzot, kad parādās uzraksts Welcome to 3G. Tā kopējā dinamiskā atmiņa ir 8 MB, taču var iegādāties papildu MicroSD formāta atmiņas karti. Izvēlnē Iestatījumi pieejama detalizēta informācija par kopējo atmiņas stāvokli, kā arī redzams funkciju aizņemtais un atlikušais apjoms. Papildus SIM kartei atmiņā var saglabāt līdz pat 1000 vārdiem. Ērti, ka vienlīdz var lietot gan SIM kartes un telefona atmiņu, gan ierakstus kopēt, gan pārvietot no vienas atmiņas otrā.

Ikvienam jaunam vārdam var pievienot uzvārdu un vairākus numurus: mobilo, mājas, ierakstīt e-pasta adresi, izvēlēties zvana melodiju, pievienot īsu teksta piezīmi un papildināt ar zvanītāja ID attēlu. Vārdus var apvienot vairākās grupās. Šajā modelī ir trīs grupas: ģimene, draugi, darbs, bet jaunas lietotājs var veidot pats. Astoņiem biežāk nepieciešamajiem vārdiem zvanīšanai var piešķirt klaviatūras ciparu taustiņus no 2 līdz 9. Tālruņa kontaktus iespējams pārsūtīt un printēt caur Bluetooth. Atverot kataloga kontaktus, tiek piedāvāta iespēja veidot videozvanu, jaunajā modelī ir parādījusies arī balss zvana funkcija.

Tālruņa arhīvā saglabājas līdz piecsimt teksta īsziņām. Telefons nodrošina īsziņu un multivides ziņojumu sūtīšanu un saņemšanu. Sākt jaunu īsziņu atvieglo četrvirzienu kursora kreisā puse. Īsziņas lasīt un rakstīt ir pietiekami ērti. Lietotājam piedāvā izmantot ziņu šablonus, tekstu var papildināt ar attēlu, animāciju, skaņu, video, melodiju vai emocijsimboliem. Iespējams ievietot kataloga ierakstus, grāmatzīmes, vizītkartes, tikšanās, jubilejas datus un uzdevumus. Rakstot jaunu ziņu displejā parādās atlikušo zīmju skaits un esošās īsziņas kārtas numurs, kopējais savienoto īsziņu zīmju skaits ir 2295.

Šajā modelī pieejama e-pasta funkcija un SOS īsziņu pakalpojums. Tas ir brīdinājuma ziņojums ģimenei, radiem vai draugiem, ka ar telefona īpašnieku ir noticis kas nelāgs. Nepieciešams tālrunī aktivizēt SOS funkciju un izveidot saņēmēju sarakstu. Vajadzīgajā brīdī J750 lietotājam tikai četras reizes jānospiež regulēšanas taustiņš un sarakstā minētie cilvēki saņem brīdinājuma ziņu.

Tālrunim ir divas kameras, viena galvenā 1,3 megapikseļu, otra VGA video zvanam. Galveno var aktivizēt ar īpašo taustiņu vai tradicionāli caur atsevišķu izvēlnes punktu.

Foto automātiski saglabājas izvēlnē Mani fotoattēli. Iespējams izvēlēties dažādu attēlu lielumu un uzstādīt vairākus skatu meklētāja režīmus. Iestatījumos var regulēt baltā balansu: kvēlspuldze, dienasgaisma, mākoņains un automātiski. Iespējams veidot sērijveida foto (6, 9, 15 attēli) divos ātrumos - parastā un lielā un 18 veidu mozaīkas fotouzņēmumus. Kamerai ir digitālais zoom, taimeris ar intervālu 3, 5 un 10 sekundes. Fotouzņēmumiem var piemeklēt kādu no 20 fona rāmīšiem vai izvēlēties kādu efektu: mono, negatīvs, sēpija un ūdens. Ar četrvirzienu kursora kustību augšā un lejā iespējams tuvināt vai attālināt objektu, kustība pa labi un kreisi piedāvā mainīt gaismas jutību. Kamera nodrošina arī visai nelielu videorullīšu veidošanu ar skaņu. Tālrunī caur Bluetooth pieejama ātrā fotoattēla nosūtīšanas funkcija uz savietojamu fotoprinteri.

Telefonā ir pieejamas dažas ikdienišķas midi formāta melodijas, tās gan ir skaļas, taču skaņai pietrūkst dzidruma. Jaunajā modelī ir paredzēti lietotāja profili. J750 ir integrēts Full Web Browser, kas ļauj pilnvērtīgi aplūkot interneta lapas, papildināts ar zoom funkciju un meklētāju Google Search.

Drošībai telefonā ievietota funkcija Mobile Tracker, kas tā pazaudēšanas vai zādzības gadījumā ziņo telefona īpašnieka izvēlētajiem adresātiem, ka ir ielikta jauna SIM karte. Laika plānošanai paredzēts kalendārs ar mēneša, nedēļas un dienas pārskatu, piezīmēm un uzdevumiem. Telefonā ir datums un pulkstenis, kalkulators, valūtas un vienību konvertētājs, laika zonu parastais un automātiskais režīms, taimeris un hronometrs, četri modinātāji, kas uzstādāmi vienu reizi, vienai vai vairākām dienām, katram no tiem var izvēlēties savu melodiju. Tālrunī iebūvēts brīvroku režīms un paredzēts balss ieraksts, vienas balss piezīmes garums var sasniegt piecas minūtes.

Jaunajā modelī ir MP3 atskaņotājs ar maināmu vizualizāciju, bet nav paredzēts FM radio. Testa telefonā diemžēl nebija paredzētas spēles.

Bluetooth 2.0 nodrošina savienojumu ar Bluetooth stereo austiņu un savietojamiem printeriem, USB 2.0 savienotājs sniedz iespēju ātrai failu pārsūtīšanai, kā arī izdrukāšanai, izmantojot PictBridge savienojumu. Infrasarkanā saite nav paredzēta.

Testa telefonam pievienotā standarta litija jonu 880 mAh baterija darbojās trīs diennaktis.

 

+ 3G ātra datu pārraide. Divas kameras. Pilns web lapu pārlūks, Google meklētājs, SOS glābējīsziņas un Mobile Tracker funkcija.

- Kamerai nav zibspuldzes. Nav pieejams FM radio.

 

 

LG atlokāmais telefons KG296

Šobrīd jau daudziem šis vārds LG asociējas ne tikai ar TV, video, audio un citu tehniku, bet arī ar mobilajiem tālruņiem. Korejieši veiksmīgi turpina ar Chocolate un Shine iesākto popularitātes gājienu pie patērētājiem. Nu laiks pievērsties kam klasiskākam un lētākam. Jaunais vidējās klases modelis KG296 ar pievilcīgo dizainu un cenu noteikti piesaistīs daudzus interesentus.

 

Dizains un lietošanas ērtums

KG296 masa ir 90 g, tā izmēri 90 x 45,6 x 19,8 mm. Modelis pieejams divās krāsās, zilā un tumši sarkanā variantā, korpusa pamatkrāsa ir sudrabaina. Salokāmas formas korpuss ir ar noapaļotām malām, augšējā daļā ārpusē redzama neliela eņģe. No priekšpuses tā nav īpaši pamanāma, taču, aplūkojot no sāniem, aizmugures vai no augšas, tā izskatās paliela. Bet varbūt kādam šķiet, ka tas izskatās stilīgi.

Korpusa aizmugurē redzamas divas nosegtas skrūvju vietas, zemāk akumulatora vāciņš, kurā iestrādāts LG logo un mājaslapas adrese www.lgmobile.com, apakšējā daļā ir nosegts spraudnis lādētāja pieslēgšanai. Zem baterijas vāciņa blakus SIM kartei atrodas microSD kartes turētājs. Korpusa labajā sānu malā atrodas autokomplekta pievienošanas ligzda, kreisajā malā augšpusē - nosedzama austiņas ligzda, zemāk - regulēšanas taustiņš un kameras ātrais taustiņš. Telefonu iekarināt kaklā nav iespējams, jo nav atvēruma siksniņas pievienošanai, nav redzams arī skaļrunis.

Tālruņa aizvēršanas amortizācijai iestrādātas divas nelielas gumijas. Atvēršana ar vienu roku sākumā nešķiet visai ērta. Aizvērtā veidā vāciņā redzams uzraksts MEGA PIXELS un kameras objektīvs, zem ārējā ekrāna ieraugām spīdīgu LG logo. Atvērtā stāvoklī redzams, ka telefonā izmantotas vēl divas krāsas: pamatne ir pelēka, klaviatūras taustiņu daļa melna un četrvirzienu kursors sudrabains. Augšējā daļā redzams kompānijas logo un iekšējais ekrāns, apakšējā - klaviatūra. Klaviatūras vadības taustiņi nav atdalīti un ir ērti. Blakus parastajiem taustiņiem parādījies MP3 un kameras aktivizēšanas taustiņš. Kursors nodrošina ātru pieeju svarīgākajām funkcijām, vidū atrodas melna apstiprinājuma OK poga. Ciparu un burtu taustiņi ir lieli, simboli uz tiem ir pietiekami izcelti, taču tumsā nav pārāk labi apgaismoti.

Telefonam ir divi ekrāni. Ārējais ir 65 000 krāsu CSTN matricas, tā izšķiršanas spēja 96 x 64 punkti. Displejā pieejams pulkstenis, datums, dienas nosaukums, baterijas un tīkla rādījumi, kā arī papildus pieejama informācija par zvanītāju, vibrozvanu, modinātāju, īsziņu, zvaniem u. c. apzīmējumi. Aktivizēt ekrāna informāciju neatvērtā veidā var ar sānu regulēšanas vai kameras taustiņu. Atvērtā veidā ārējā displejā pastāvīgi izgaismojas LG logo. Iekšējā 262 144 krāsu TFT 1,77 collu ekrāna izšķirtspēja ir 128 x 160 punktu.

Lietotājs var regulēt displeja spilgtumu, ekrāna un tastatūras apgaismojuma izslēgšanās laiku, kā arī izvēlēties vienu no sešām ekrāna tapetēm. Teksts displejā, rakstot īsziņu, atainojas piecās rindās, aizpildīto standarta īsziņu zīmju skaits tiek uzrādīts, kā arī parādīts lapas kārtas numurs, kopējais zīmju skaits 1530 skatāms ekrāna stūrī. Lietotājam piedāvā izvēlēties normālu vai krāsu zvanīšanas ciparu stilu, kur katrs cipars ir citā krāsā. Teksta un ciparu izmērus nav iespējams regulēt. Piedāvā izmantot četras displeja informācijas parādīšanas tēmas. Galvenās izvēlnes atspoguļojas ekrānā deviņu attēlu veidā, un sastāv no deviņiem numurētiem izvēlņu nosaukumiem, kuri atainojas ar kustīgu un nozīmei atbilstošu attēlu. Izvēlnes stils pieejams režģa vai saraksta skatījumā.

Tālruņa apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir loģiska un ērti lietojama. Lietotāja ērtībai paredzēta nepieciešamās izvēlnes, kā arī apakšizvēlnes paātrinātā izsaukšana, nospiežot kreiso vadības taustiņu Izvēlne vai kursora vidējo pogu un ciparu kombināciju, kas atbilst izvēlņu kārtas numuram. Telefonā būs gan latviešu, gan krievu valoda.

 

Iespējas

Modeļa KG296 lietotāja atmiņa nav liela – 5 MB. Kādam ar to nepietiks, tāpēc vajadzēs iegādāties microSD formāta atmiņas karti. Tālruņa atmiņā lietotājs var saglabāt 1000 vārdu, kontaktu var papildināt ar diviem numuriem (mobilo un mājas), piešķirt attēlu, zvana melodiju, e-pasta adresi, pievienot kādu no septiņām lietotāju grupām.

Vienlaikus lietojami gan telefona grāmatas, gan SIM kartes ieraksti, var kopēt ierakstus no SIM kartes atmiņas telefonā un otrādi. Iespējami šādi kontaktu parādīšanas veidi: vārds, vārds un numurs, vārds ar attēlu. Tālruņa grāmatu var ātri atvērt ar kursora apakšējo daļu vai ar vadības taustiņu Kontakti. Biežākai zvanīšanai nepieciešamajiem kontaktiem iespējams piešķirt deviņus klaviatūras ciparu taustiņus. Ar kursora augšējo virzienu vai vadības taustiņu Izvēlne var ātri atvērt jaunu īsziņas formu. Īsziņas rakstīt ir pietiekami ērti. Papildus tekstam var pievienot simbolus, attēlus, skaņas, sešus gatavus teksta šablonus, kontaktus un vizītkarti. Ar telefonu iespējams nosūtīt un saņemt multivides ziņojumus. Diemžēl e- pasts nav paredzēts.

Tālrunī ir 1,3 megapikseļu kamera bez zibspuldzes, tā nodrošina arī nelielu videoklipu veidošanu. Iespējams izvēlēties trīs veidu attēlu kvalitāti: normālu, labu un ļoti labu, kā arī trīs dažādas izšķirtspējas. Lietotājs var izvēlēties kādu no efektiem: krāsa, sēpija, mono un negatīvs. Iespējams regulēt baltās krāsas balansu: auto, dienasgaisma, spožs, mākoņains, fluorescents, veikt sērijveida uzņēmumus 1, 3, 6 attēli. Kamerai ir taimeris ar intervāliem 3, 5,10 sekundes, četrkārtīgs digitālais palielinājums un spilgtuma regulēšana. Kameras iestatījumos var izvēlēties aizslēga skaņas toni.

Jaunajā modelī ir redzams laiks un datums, pasaules laiks, modinātājs vienai reizei, katrai dienai vai vairākām nedēļas dienām, kalkulators, hronometrs, balss ieraksts ar katru ierakstu līdz 1 min. un skaļais režīms. Plānošanai paredzēts kalendārs ar mēneša pārskatu, plāniem un piezīmēm, kā arī plašs valūtas un vienību pārveidotājs. Telefonā ir MP3 atskaņotājs ar ekvalaizeru un maināmām trīs veidu krāsu apdarēm, FM stereo radio, bet nav balss vadības funkciju, infrasarkanās saites un taimera. Modelis atskaņo 40 balsu polifoniskās, kā arī mp3, aac, aac+, aac++ formāta melodijas. Izmantojot interneta pieeju, iespējams lejupielādēt jaunas zvana melodijas, dažādas animācijas, fona attēlus un spēles. Izmantojot Bluetooth, iespējams pārsūtīt kalendāra ierakstus, attēlus, videorullīšus, MP3 melodijas. Testa telefonā pieejamas divas Java spēles. Nav informācijas, vai pārdošanas komplektā paredzētas austiņas, USB datu kabelis un LG Mobile Sync CD programmatūra. Testētā tālruņa litija jonu 830 mAh akumulators nodrošināja sakarus nepilnas trīs diennaktis.

 

+ Divi krāsu displeji. Mūzikas atskaņotājs un FM radio.

- Savdabīga korpusa ārējā eņģe. Neliela atmiņa un nav balss funkciju.

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001