Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Darbam un izklaidei ceļā

   

Darbam un izklaidei ceļā

 

 

Dodoties īsākā vai garākā darba vai izklaides ceļojumā, arvien biežāk līdzi ņemam ne tikai ceļojumam ierastas lietas, bet arī dažādas ierīces, kas itin bieži ir gan ar praktisku, gan ar izklaidējošu funkciju. Lai gan mūsdienās, protams, jebkuru ierīci var pielāgot un izmatot visdažādākajiem mērķiem.

Šajā publikācijā apskatīsim, ko līdzņemšanai piedāvā uzņēmums Logitech. Šķiet, nevienam, kas lieto datoru, nav svešs tās nosaukums, un daudzi zina arī to, ka tieši Logitech ir radījusi virkni tehnoloģiju, kuras ir daudzu šobrīd plaši pazīstamu un izplatītu lietu pamatā. Tomēr šoreiz mazāk par jaunradi tīrā veidā, bet vairāk par dažiem jaunajiem Logitech produktiem, kurus nesen bija izdevība testēt. Piedāvāju savus secinājumus arī SP lasītājiem.

 

AudioHub

Logitech AudioHub ir 2.1 skaļruņu sistēma ar integrētu 2.0 USB koncentratoru piezīmjdatoram. Transportēšanai sagatavotā veidā tā aizņem nedaudz vietas – 510 mm gara (apmēram 43 cm ar iebīdītiem skaļruņiem), 94 mm (291 mm ar uzstādītu web kameras statīvu) augsta un 140 mm dziļa. Masa nedaudz virs 2 kg ir līdzvērtīga moderna biznesa piezīmjdatora svaram. Vārdu sakot, fiziskie parametri ir tieši tādi, lai skaļruņi būtu uzskatāmi par pārnēsājamiem.

Skaļruņu skanējuma kvalitāte ir laba un apmierinās arī dažu labu mūzikas fanu, jo skaļruņu RMS jauda ir 15 W. Web kameras statīvs, kas ērti pieliekams un noņemams no skaļruņiem, atrisinās problēmu ar web kameras novietošanu. Bet, ja piezīmjdatoram ir iebūvēta web kamera, to vienkārši var atstāt mājās. Skaļuma regulēšanai skaļruņu labajā galā izvietots izgaismots potenciometrs, kuru piespiežot, tos iespējams izslēgt. Skaļruņu mehāniskajai konstrukcijai gan ir viens trūkums. Pamatskaļruņu membrānas ir izvietotas ļoti tuvu auduma apvalkam. Transportējot tos var nejauši mehāniski bojāt, tādēļ vienmēr vajadzēs par to piedomāt, iepakojot ceļam.

Skaļruņiem ir divi savienojumi ar ārpasauli. Viens ir universālā barošanas bloka pieslēgšanai, otrs - USB savienojums ar datoru. Protams, nēsāt līdzi arī pasmagu papildu barošanas bloku nav ērti, tomēr jāaptver skaļruņu jauda un tad top skaidrs, ka ar standarta USB porta pusampēru, pat izmantojot pāris portu, nepietiktu. Papildu labums ir tāds, ka skaļruņos iebūvētais USB koncentrators nodrošina arī USB barošanu, tātad, ja tiek izmantota ārējā web kamera, to var ērti pievienot tieši vienam no trim skaļruņos izvietotā koncentratora portiem.

 

QuickCam Pro piezīmjdatoriem

QuickCam Pro veidota, balstoties uz uzņēmuma lielo pieredzi web kameru izveidē. Tai piemīt visas labākās īpašības, ko vien tās īpašnieks varētu vēlēties.

  • Carl Zeiss optika ar autofokusu. Paskatoties uz kameru, uzreiz redzams, ka tās objektīvs ir lielākas nekā vairumam web kameru. Visas lēcas ir no stikla, kas padara attēlu asāku. Pieslēdzot kameru datoram, var pārliecināties, ka autofokuss funkcijas pilda lieliski un iestāda asumu uz objektīvam tuvāko objektu.
  • Divu megapikseļu sensors ļauj sarunu biedram pārraidīt HD kvalitātes attēlus, bet, izmantojot web kameru fotoattēlu uzņemšanai, to interpolētā izšķirtspēja var būt pat 8 megapikseļi. Jāatzīst, ka fotografēšanas režīmā uzņemto attēlu kvalitāte ir laba.
  • Ja kameru, kas ērti uzspraužama uz piezīmjdatora ekrāna malas, vēlaties izmantot birojā, pie galddatora, iespējams lietot kameras komplektācijā iekļauto statīvu, kas nodrošina to, ka kamera ir izvietota acu augstumā.
  • Logitech ir uzlabojusi savu RightLight tehnoloģiju, un tagad kameras programmatūra uztur RightLight 2. Šī programmatūras tehnoloģija nodrošina pareizu izgaismojumu jebkuros gaismas apstākļos, kompensējot gan nevienmērīgu, gan nepietiekamu, gan pārmērīgu apgaismojumu un normalizējot visu attēlu.
  • Daudziem lietotājiem dažādie efekti, kurus iespējams iegūt, lietojot kameras komplektā iekļauto programmatūru, šķitīs nevajadzīgi, tomēr tie noteikti var radīt kādu jautru mirkli. Pietiek atcerēties kaut vai par šīs programmas vizītkarti kļuvušo haizivi, kas diezgan precīzi atdarina runātāja seju.

Kameras komplektācijā ietilpst arī maciņš, kurā to var ievietot kopā ar visu USB kabeli. Tas ir ērti, ja kamera jāņem līdz ceļā. Protams, kamerā ir iebūvēts kvalitatīvs mikrofons, tādēļ arī skaņas kvalitāte būs augsta.

Ja nepieciešama kvalitatīva un kompakta web kamera, tad Logitech QuickCam Pro piezīmjdatoriem noteikti ir viena no iespējamajām izvēlēm.

 

VX Nano bezvadu lāzerpele

Galvenais knifs, kas Logitech VX Nano bezvadu lāzerpeli piezīmjdatoriem padara unikālu, ir mazākais bezvadu uztvērējs, kas šobrīd pieejams. Tā ir īsta jaunrade! Šis bezvadu uztvērējs ir tik neliels (izvirzīts tikai 8 mm no USB porta), ka to droši var atstāt piezīmjdatora USB portā. Un labi vien ir, jo citādi tas ātri taptu pazaudēts. Tiesa, tam ir paredzēta vieta arī pašā pelē, blakus baterijām, kuras, kā apgalvo ražotājs, kalpo līdz pat sešiem mēnešiem.

Peles komplektā ietilpst arī kompaktdisks ar programmām, kuras Windows XP un jaunāku tās versiju lietotājiem gan nav lielas vajadzības instalēt, ja vien nav nepieciešams darīt ko īpašu (ar peli). Peles ērtai transportēšanai komplektā iekļauts stilīgs maciņš. Bet, ja peli vēlaties lietot pie galddatora, var izmantot īpašu vadu - pagarinātāju, kas paredzēts bezvadu uztvērēja iespraušanai.

Ergonomikas un lietošanas ērtuma ziņā pele, protams, ir laba. Tiesa, manai rokai nedaudz par mazu, bet tas nerada diskomfortu. MicroGear tehnoloģijas rullītis būtiski atvieglo un, galvenais, paātrina garu failu ritināšanu. Kad peli nelieto, to iespējams izslēgt ar pogu tās apakšā. Pele izslēdzas automātiski, ja tajā ievieto bezvadu uztvērēju.

Ja nepieciešama droša un portatīva pele, ko iemest somā un paņemt līdzi ceļā, tad Nano bezvadu lāzerpele piezīmjdatoriem noteikti ir iespējamās izvēles saraksta sākumā.

 

Bezvadu austiņa ar mikrofonu datoram un mobilajam tālrunim

Kaut arī garš, tomēr visu izsakošs nosaukums. Tā ir Bluetooth austiņa ar mikrofonu, kas paredzēta lietošanai kā mobilā tālruņa brīvroku sistēma vai arī balss zvanu veikšanai no datora. Turklāt, ja dators neuztur Bluetooth, tad austiņas bezvadu uztvērējs nodrošina arī šo atbalstu.

Austiņa ir kompakta un viegla. Uz auss nostiprināma ērti un komfortabli. Nepilnas minūtes laikā to var savienot ar mobilo tālruni un sākt sarunas, izmantojot Bluetooth. Tiesa, kā uzsvēra manu mobilo sarunu biedri, kad izmantoju šo austiņu, manas balss skaļums bija uz dzirdamības robežas. Ja sarunu biedrs atrastos trokšņainā vidē, iespējams, ka sarunāties nebūtu iespējams, jo mani vienkārši nedzirdētu. Tas arī ir saprotams, jo mikrofons atrodas gandrīz pie auss, kas neveicina labu skaņas viļņu uztveršanu.

Lietojot kā datora austiņu (piemēram, Skype sarunām), tā ir piemērotāka, jo datorā iespējams regulēt mikrofona signāla līmeni, tādējādi pielāgojot to sarunu biedra komfortablai dzirdamībai. Abos izmantošanas veidos dzirdamība bija laba.

Ja nepieciešama tehniski kvalitatīva un viegla austiņa ar mikrofonu šis Logitech produkts ir laba izvēle, jo nodrošina ilgstošu darbu ar vienu akumulatora uzlādi, bet, dodoties ceļā, papildus līdzi jāņem vien neliels lādētājs un Bluetooth USB uztvērējs/raidītājs.

 

Premium 4-Port USB koncentrators piezīmjdatoriem

Šis Logitech USB koncentrators būs noderīgs ceļotājiem, kuru piezīmjdatoros nav pietiekams skaits USB portu. Tas ir savietojams ar USB 2.0 un, izmantojot ārējo barošanas bloku, nodrošina arī barošanu visos četros portos. Tomēr, ja iekārtas, ko pieslēdz koncentratoram nav nepieciešams barot, izmatojot USB nodrošināto barošanu, tad barošanas bloku var atstāt somā/mājās.

USB koncentrators pats par sevi ir lietošanai vienkārša iekārta, tomēr šis ir veidots tā, lai dizainiski iederētos starp citām Logitech iekārtām. Interesanti ir indikatori pretī USB portiem, kas tad, ja tiem pieslēgta kāda iekārta, spīd zaļā krāsā. Jāatzīmē arī, ka barošanas bloks ir vidēju izmēru un neradīs lielu papildu svaru jau tā piebāztajā un smagajā ceļojuma somā.

 

Logitech Alto

Logitech Alto nav nekas cits kā ērta tastatūra. Tiesa, Alto ir ne tikai tastatūra, bet arī piezīmjdatora stends. Visi piezīmjdatoru īpašnieki noteikti būs pamanījuši, ka pat tad, ja to novieto uz galda, strādāt nav īpaši ērti. Pat tad, ja ir ārējā pele. Pirmkārt, tādēļ, ka tikai lielajiem piezīmjdatoriem ir pilnu izmēru tastatūra, otrkārt, tādēļ, ka piezīmjdatora ekrāns neatrodas ergonomiski pareizā augstumā. Alto atrisina abas problēmas. Piezīmjdators tiek novietots uz īpaša stenda, kas ļauj to pacelt tā, ka ekrāns atrodas ergonomiski pareizi. Savukārt Alto tastatūra ir patiesi ērta gan tādēļ, ka tā ir pilna izmēra, gan arī tādēļ, ka tā ir izveidota ergonomiski pareizi.

Tā kā tastatūru piezīmjdatoram pieslēdz, izmantojot USB pieslēgumu, tā var kalpot arī par USB koncentratoru ar trim USB 2.0 savietojamiem portiem. Pieslēdzot papildu iegādājamu barošanas bloku, iespējams nodrošināt arī standartam atbilstošu barošanu no šiem portiem.

Tiesa, kā jau visām lietām, arī Alto ir savi ierobežojumi. Tā paredzēta piezīmjdatoriem ar masu līdz 4 kg. Arī smagāki piezīmjdatori to nesalauž, bet, protams, jābūt piesardzīgiem. Un, ja piezīmjdatoram ir pieslēgvietas, kas atrodas tā priekšpusē, tās nebūs pieejamas, kamēr dators būs Alto stendā.

Ja, dodoties ceļā, paredzami lieli rakstu darbi ar datoru, tad pilnīgi noteikti Logitech Alto ir viena no tām lietām, kas šo darbu atvieglos. Tiesa, jārēķinās ar to, ka līdzi būs jānes apmēram 2 kg masas, kas ir vairāk, nekā sverlielākā daļa modernu biznesa klases piezīmjdatoru. Bet ir situācijas, kad tas noteikti atmaksājas, jo galu galā nevar jau arī gribēt, lai kvalitatīva tastatūra/stends svērtu tikai dažus gramusJ.

Raitis MISA

 

 

www.logitech.com

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001