Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Philips jaunumus atzīst Eiropa

   

Audio-video sadzīves tehnikas ražotājiem ik gadus ir vismaz trīs nozīmīgi pasākumi: pirmais notiek ASV, Las Vegas – audio-vide

 

Audio un video sadzīves tehnikas ražotājiem ik gadus ir vismaz trīs nozīmīgi pasākumi: pirmā ir audio un video izstāde (CES) Lasvegasā, tad seko ikgadējo EISA (European Imagining & Sound Association) balvu piešķiršana un Eiropas audio un video izstāde (IFA), kas septembra sākumā notika Berlīnē. Royal Philips Electronics audio un video nodaļai visi šie pasākumi bija ļoti nozīmīgi un svarīgi. Lasvegasā Philips izstādīja speciāli vienā eksemplārā ražotu televizoru ar Ambilight funkciju, kura dizainā tika iestrādāti 2250 atsevišķi dimanti, kas kopumā veidoja 225 karātus.

 

Iegūst nozīmīgas EISA balvas

15. septembrī Eiropas attēla un skaņas asociācija (EISA) paziņoja ikgadējos Eiropas labākos modeļus visās audio un video kategorijās. Philips lepojas ar divām ļoti nozīmīgām balvām –  par Full HD televizoru 47PFL9732D un kompakto mājas kino HTS8100.

Saņemot balvu par televizoru, Philips atkal pierāda savu pārākumu. Ne velti, attīstoties tehnoloģijām un parādoties arvien pieejamākiem HD signālu avotiem, tieši šie televizori veidos galveno tirgus daļu. Šogad uzņēmums laida pārdošanā jaunus izmēru modeļus – 47 un 52 collas. Modelī 47PFL9732D Philips inženieri ir apvienojuši visus jaunievedumus, ko Philips piedāvā šāgada beigās. Pirmkārt, tas ir jaunais televizoru dizains, kura galvenās sastāvdaļas ir pašreiz tik aktuālie dabīgie materiāli: stikls un metāls, kas televizoram piešķir izsmalcinātību, otrkārt, tā ir Ambilight funkcija, kuru tagad nodrošina ar gaismas diodēm, kas spēj vēl precīzāk pielāgoties attēlā redzamajam un paplašināt skatītāja iespaidus. Trešais jaunievedums ir Philips uzlabotā attēla apstrādes procesēšana – Perfect Pixel, kas darbojas pie pilna HD signāla.

Mājas kinozāļu tirgus attīstībā ir noticis jauns pavērsiens. Kā rāda dažādas aptaujas, pircēji vairs nevēlas veikt klasisko 5.1, tas ir, piecu skaļruņu un sabvūfera uzstādīšanu. Arvien vairāk lietotāju dod priekšroku 2.1 sistēmām, kas ietver divus skaļruņus un zemo frekvenču skandu. Sekojot līdzi tirgus tendencēm, Philips pircējiem šogad piedāvā vairākus modeļus, kas ir apvienoti ar nosaukumu Ambisound, no kuriem galvenais – HTS8100 – ir ieguvis balvu nominācijā Kompaktā mājas kino sistēma. Šis modelis ar Philips tehnoloģiju palīdzību spēj izveidot autentisku 5.1 sistēmas skaņu, būdams tikai 13 cm biezs, un dizainiski ir saskaņots ar Philips televizoriem.

 

Gada notikums elektronikas pasaulē – Philips Aurea TV

Eiropas audio un video izstādē Philips plašākai publikai prezentēja televizoru, kāds līdz šim vēl nav redzēts, – Aurea TV. To piedāvās ar108 cm diagonāli, un tajā ir integrēti visi galvenie Philips attēla apstrādes jaunumi – Perfect Pixel, Full HD matrica ar 100Hz Clear LCD funkciju (3ms atjaunošanās laiks). Lai nodrošinātu neatkārtojamu skaņas kvalitāti, televizorā ir integrēti 26 skaļruņi, to skaitā divi speciāli veidoti zemo frekvenču skaļruņi.

Jaunākās paaudzes Ambilight funkcija padara televizora skatīšanos par piedzīvojumu, kura laikā skatītāju aizrauj gaismas pasaule. To nodrošina gaismas diodes, katru no tām vada atsevišķi, kas rada iespaidu, ka attēls ir izkāpis no televizora un darbība notiek visā telpā. Televizora prezentācija notika Milānas modes nedēļā, kas liek saprast, ka televizors vairs nav tikai manta, ko pielikt pie sienas un kas rāda attēlu.

Philips televizors Aurea ir dizaina objekts, neatkārtojams mākslas darbs, kas liecina par tā īpašnieka intelektu. Lai spētu parādīt šī televizora īpašības, pasaulslavenais režisors, šāgada Kannu kinofestivāla žūrijas priekšsēdētājs Vongs Karveis (Wong Kar Wai) ir radījis sešu minūšu īsfilmu, par iedvesmas avotu izmantojot Aurea televizora neatkārtojamo efektu. Lieki minēt, ka Philips ar Aurea ir izveidojis kulta objektu, kas mainīs skatītāja attieksmi par televizoru – tas vairs nav rāmis, kurā ir ietverts ekrāns, – Aurea ir jūtu atmodinātājs, neaizmirstamu iespaidu radītājs.

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001