Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Nokia 3110 classic - klasisks un lietišķs

Jaunā tālruņa nosaukumā numerācija aizgūta no pagājušā gadsimta 90. gadu otrās puses viena no populārākajiem modeļiem 3110. Nokia ar to apliecina, ka klasiskas vērtības nemainās, tās tikai pāriet jaunā kvalitātē. Nokia 3110 classic ir patīkams vidējās klases telefons, it īpaši melnajā korpusā tas izskatās visai pievilcīgi.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Trīs frekvenču joslu GSM 900/1800/1900 telefonam ir klasiska forma un nav ārējās antenas, tā masa ir 87 g, izmēri 108,5 x 45,7 x 15,6 mm, tilpums 72 cm³. Korpuss veidots tikai no vienas melnas pamatkrāsas, kas nedaudz papildināta ar sudrabainiem elementiem. Aplūkojot modeli tuvāk, redzams, ka tiek izmantota samērā izturīga plastmasa. Telefona vāciņus mainīt nav paredzēts, iespējams tādēļ, ka tālrunis vislabāk izskatās tieši melnā ietērpā. Korpusa sāni un aizmugurējā daļa ar vāciņu veidota no nedaudz gumijotas plastmasas, kas neļauj tālrunim izslīdēt no rokas vai noslīdēt no galda, priekšējā daļa ir gluda un spīdīga.

Aizmugures vāciņu noņemt nav īpaši ērti, zem tā korpusā atrodas akumulators, SIM kartes turētājs un microSD atmiņas kartes turētājs. Korpusa aizmugurējā daļā virs vāciņa gumijotajā virsmā iestrādāts grūti pamanāms Nokia logo, labajā pusē redzams skaļrunis, vidū novietots kameras objektīvs. Korpusa apakšējā daļā neatrodas ierastā Pop-Port savienotājligzda, bet pieejamas lādētāja, īpašā Nokia AV austiņu savienotāja un ar vāciņu nosegtā mini USB kabeļa savienotāja ligzdas, blakus redzams mikrofons. Telefonā nav paredzēts stiprinājums siksniņas pievienošanai. Korpusa apakšējā daļā novietots paliels ieslēgšanas, izslēgšanas taustiņš. Sānos labajā pusē novietots liels skaļuma regulēšanas taustiņš, kreisajā - neliels infrasarkanais lodziņš.

Tālruņa priekšējā daļa ir spīdīga, virs ekrāna centrā redzams mazs, sudrabains NOKIA logo, zem displeja atrodas klaviatūra. Spīdīgā klaviatūra ir vizuāli patīkama un ērta, taustiņi ir ļoti lieli, atdalīti cits no cita un viegli nospiežami. Taustiņu apgaismojums ir baltā krāsā un spilgts, simboli uz tiem ir lieli, tumsā labi saskatāmi. Abi vadības, izsaukuma un nolieguma taustiņi ir savienoti kopā, taču ērti. Vadības kursora rāmis ir sudrabainā krāsā, tā vidū apstiprinājuma un izvēlnes taustiņš, kā arī ciparu un burtu taustiņi ir melnā krāsā.

Kursors nodrošina ātru pieeju dažām funkcijām, to virzot pa labi, pieejams kalendārs, pa kreisi atveras jauna īsziņa, virziens uz augšu startē kameru, uz leju dod iespēju atvērt kontaktus, vidējā poga sniedz iespēju pārvietoties izvēlnēs. Labais vadības taustiņš atver tālruņa katalogu, kreisais Izlase piedāvā lietotājam aktivizēt nepieciešamāko funkciju lietošanu. Klaviatūras o/i taustiņš nodrošina ātru piekļuvi WAP pakalpojumiem, taustiņš # aktivizē kluso režīmu. Tālruni iespējams lietot bez SIM kartes. Vairākas telefona funkcijas var izmantot, to vienkārši ieslēdzot, funkcijas, kuras nevar izmantot, tiek parādītas ekrānā pelēkā krāsā. Atšķirībā no citiem šī ražotāja modeļiem baterijas uzlādes statuss redzams blakus tīkla indikatoram, tas ir sīks, bez iedaļām un grūti saprast, cik laika atlicis līdz uzlādei.

Jaunā telefona 262000 krāsu TFT ekrāns ir pietiekoši liels, tā izšķirtspēja 128 x 160 punkti. Lai gan atainojamo krāsu skaits ir ievērojams, taču displeja izšķiršanas spēja varēja būt labāka. Informācija displejā redzama apmierinoši, krāsas nav īpaši spilgtas. Tekstuālā informācija parastajā režīmā pieejama piecās rindās, izvēloties vismazāko burtu lielumu astoņās rindās. Izvēlnē Displejs lietotājs var mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, aktivizēt enerģijas taupīšanas režīmu, izvēlēties gaidīšanas režīma fonta krāsas, fonta lielumu un operatora logo, taču nevar regulēt displeja spilgtumu un kontrastu. Galvenās izvēlnes pieejamas 10 krāsainu attēlu veidā, to skats pieejams divos veidos - visā sarakstā vai režģa attēlos. Izvēlņu organizācija ir loģiska un ērta, izvēlnes ir numurētas, pieejama palīginformācija. Izvēlnes un apakšizvēlnes var ērti atrast ar ātro pieejas metodi, nospiežot vajadzīgās izvēlnes un apakšizvēlnes numuru. Astoņas tālruņa funkcijas var aktivizēt un izsaukt ar balss komandu. Izvēlne tradicionāli ir latviešu valodā.

 

Iespējas

Tālruņa kopējā atmiņa ir 16 MB, lietotāja atmiņai paredzēti 9 MB. Papildus iespējams iegādāties microSD formāta atmiņas karti. Tālruņa atmiņā saglabājamo kontaktu skaits atkarīgs no kopējās atmiņas statusa. Katram vārdam tālruņa katalogā var piešķirt piecus numurus: parasto, mobilo, mājas, darba un faksa. Vienu numuru lietotājs var uzstādīt par galveno. Kontaktam var pievienot vairākas detaļas: e-pasta adresi, video, signālu, web adresi, uzņēmumu, amatu, vārdu un uzvārdu, segvārdu, pasta adresi, lietotāja ID, dzimšanas dienu, izveidot piezīmi, pievienot attēlu. Jaunajā modelī balss frāze nav jāierunā pašam, tā tiek automātiski veidota no ierakstītā vārda, taču tās skan visai īpatnējā un metāliskā balsī. Kontaktam iespējams izvēlēties zvanītāju grupu, piešķirt katrai savu nosaukumu, zvana melodiju un attēlu.

Iespējams izvēlēties trīs kontaktu parādīšanas veidus: parasts vārdu saraksts, vārds un numurs, vārds un attēls, kā arī kataloga parādīšanas veidu pēc vārda vai uzvārda. Telefonā var uzstādīt fonta lielumu un regulēt kontaktu burtu izmērus. Lietotājs var izmantot ātro zvanu funkciju - astoņiem vairāk nepieciešamajiem vārdiem piešķirt klaviatūras ciparu taustiņus no 2 līdz 9. Paredzēta gan telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēja kopēšana, gan abu atmiņu kopēja lietošana.

Tālrunis nodrošina īsziņu, multiziņu un audioziņu sūtīšanu. Iespējams nosūtīt saliktās īsziņas, kas sastāv no vairākām parastajām 160 zīmju īsziņām ar kopējo garumu 1000 zīmes. Rakstot tekstu, atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs redzams displeja augšējā apzīmējumu rindā labajā stūrī. Tekstam iespējams pievienot kontaktu, numuru, smaidiņu, iezīmēt tekstu, ielikt kādu no 11 gatavām teksta veidnēm. Telefonā pieejama e- pasta funkcija.

Jaunajā modelī pieejama 1,3 megapikseļu kamera ar astoņkārtīgu digitālo tuvinājumu. Iespējams veidot gan fotoattēlus, gan ierakstīt videoklipus. Telefona displejs kalpo par skatu meklētāju, diemžēl šajā modelī nav ievietota zibspuldze. Uzņemtie attēli tiek automātiski saglabāti mapē Fotoattēli JPEG formātā, videoklipi - 3GP formātā. Kamera piedāvā izvēlēties trīs attēla kvalitātes uzstādījumus - augstu, parastu un pamata un mainīt attēla izmērus, kā arī mainīt režīmus - standarta, nakts foto un video. Foto režīmā kamerai ir sērijveida attēlu uzņemšanas iespēja un taimeris ar aizturi 10 sekundes, pie kam ik sekundi pavada skaļš signāls. Lietotājs var izmantot kādu no sešiem pieejamajiem efektiem, regulēt baltā balansu, rediģēt foto ar attēlu redaktoru - ielikt tekstu, klipkopu, ierāmēt, apgriezt attēlu, pievienot citu attēlu. Fotoattēlu var tuvināt, pārdēvēt, pievienot kontaktam, uzstādīt kontrastu, izmantot par fonu, ekrānsaudzētāju vai nosūtīt ar multivides ziņojumu. Telefonā paredzēta tiešā Nokia XPressPrint attēlu drukāšanas iespēja ar saderīgu printeri. Videorežīmā klipus var veidot divos variantos: īsie un maksimāli iespējamie, kas atkarīgs no tālruņa brīvās atmiņas. Iespējams mainīt videoklipu kvalitāti un izšķirtspēju, video uzņemšanas laikā atslēgt mikrofonu. Telefons atbalsta video straumēšanas pakalpojumus.

Telefonā ir datums un pulkstenis, modinātājs ar atkārtojuma režīmu un atlikšanas laiku, kalkulators un valūtas konvertētājs, hronometrs un taimeris divos režīmos - parastajā un intervālu. Pieejams paplašināts un ērts kalendārs ar piezīmju sarakstu mēneša, nedēļas un dienas pārskatā, atgādinājumiem katrai dienai un uzdevumiem. Žēl, ka modelī nav paredzēts seifs. Tajā ir brīvroku skaļrunis, vibrorežīms un automātiskais taustiņslēgs. Balss ierakstītājs var ierakstīt balsi, skaņu, zvanu un to izmantot par zvana, īsziņas vai modinātāja signālu. Tālrunī ir FM diapazona stereo radio 20 stacijām, kas darbojas, pieslēdzot austiņu, un ar iebūvētu skaļruni brīvroku režīmam, pārdošanas komplektā paredzētas austiņas HS-40. Telefonā ir mūzikas atskaņotājs ar bibliotēku, ekvalaizers un stereo paplašināšanas funkcija. Telefons atbalsta vairākus audioformātus: AAC, AAC+, MP3, MP4, WMA, AMR, MIDI 64 polifoniskos, True tones. Melodijas ir pietiekoši skaļas, taču ne īpaši dzidras.

Jaunus muzikālos failus, spēles lietotājs var lejupielādēt gan no ražotāja piedāvātā Nokia.com, gan no citām lapām, saņemt ar MMS ziņojumu vai pārsūtīt telefonā, izmantojot programmatūru Nokia PC Suite. Testētajā telefonā pieejamas trīs Java spēles: Snake III, Soccer 3D un Sudoku2 un vairākas programmas: pasaules pulkstenis un Yahoo!Go. Izmantojot komplektu Nokia PC Suite, iespējams sinhronizēt ar datoru telefona datus: kontaktus, kalendāru, uzdevumus, piezīmes, attēlus, klipus, melodijas un Java aplikācijas. Sinhronizācija ar datoru notiek ar USB datu kabeli vai caur Bluetooth. Telefona visai iespaidīgais litija jonu 1020 mAh akumulators nodrošināja sakarus vairāk nekā četras dienas.

 

+ Izturīga materiāla korpuss. Liela un ērta klaviatūra, iepriecinošs akumulatora darbības laiks.

- Displeja informācija punktveida, 262 000 krāsu ekrānam par mazu izšķiršanas spēja, neliela tālruņa atmiņa. Vajadzīga liela pacietība, lai noņemtu aizmugures vāciņu.

 

Samsung SGH-M300 - miniatūrs, bet mūsdienīgs

Aplūkojot atlokāmo telefonu pirmo reizi, rodas iespaids, ka tas jau kaut kur redzēts. Tiešām, M300 tik ļoti līdzinās biznesa sērijas modeļiem E700 un E720. Jaunais ražotāja tālrunis gan ir sarāvies un kļuvis stipri mazāks. Samsung to pozicionē pārsvarā skolu jauniešiem un studentiem vecumā no 15 līdz 19 gadiem, gaišās korpusa krāsās telefons varētu patikt meitenēm, tumšās - jauniešiem. Izbrīnu rada tas, ka tik mazā korpusā var ievietot tik daudz noderīgu lietu.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Mazais telefons sver tikai 65 g, tā izmēri ir niecīgi 80 x 40 x 16,7 mm. Telefonam nav ārējās antenas, plastmasas korpusam ir noapaļota forma, salīdzinājumā ar citiem tālruņiem tas rokā aizvērtā veidā liekas ļoti sīks. Korpuss veidots no sudrabainas pamatkrāsas un otras krāsas: sarkanas, purpura, zilas utt. Aizmugurējā daļā atrodas akumulators, kurā iestrādāts ražotāja nosaukums SAMSUNG un teksts samsungmobile.com. Apakšējā daļā atrodas apvienotā lādētāja un austiņas pieslēgvieta, kas nosegta ar atliecamu plastmasas vāciņu. Telefona aizvēršanas amortizēšanai korpusa iekšpusē iestrādāti divi gumijas pacēlumi, arī aizvēršanai korpusa augšpusē lietota gumijota virsma. Diemžēl atvērt telefonu ar vienu roku nav visai ērti. Korpusa labajā sānu malā atrodas nosegta antenas ligzda, kreisajā novietots regulēšanas taustiņš, kurš veic vairākus uzdevumus: gaidīšanas režīmā regulē taustiņu skaļumu, sarunas laikā regulē skaļuma līmeni, palīdz piekļūt tālruņa funkcijām un aktivizē kameru. Kameru ieslēdz augšējā pozīcija un tikai aizvērtā veidā.

Tālruņa vāciņā padziļinājumā redzams kameras objektīvs, zemāk neliels sudrabains vārds SAMSUNG, vāciņa vidū novietojies ārējais ekrāns. Telefonā nav paredzēts atsevišķs skaļrunis, krāsainais servisa indikators, siksniņas stiprinājums un infrasarkanais logs. Iespējams, ka indikators arī vairs nav nepieciešams, jo modelim ir ārējais displejs, taču stiprinājuma vietu siksniņai gan varēja atrast.

Atverot vāciņu, ieraugām ar spilgtu, baltu gaismu apspīdētu gumijotu klaviatūru. Tā kā telefons ir mazs, ciparu taustiņi atrodas tuvu cits citam, bet ir pietiekami lieli un ērti, simboli ir labi pārskatāmi. Abi izsaukuma, kā arī dzēšanas taustiņš c ir nedaudz lielāki un izvietoti atstatus viens no otra, abi vadības taustiņi ir mazāki, taču pietiekami ērti. Taisnstūrveida četrvirzienu kursors nav sīks, taču lielākiem pirkstiem nospiest precīzi izvēlēto virzienu nebūs viegli. Kursors nodrošina ātru pieeju četrām izvēlētajām funkcijām, lietotājam ir iespēja tās pārveidot. Tā vidū atrodas kopējais apstiprinājuma un interneta taustiņš ok, klaviatūras taustiņš # aktivizē kluso vibrorežīmu.

Priecē, ka tik mazam tālrunim ir divi displeji. Ārējais 1`` ir 18 x 18 mm, melnbalts ar zilganu fona gaismu un izšķirtspēju 96 x 96 punkti. Ekrānā pieejams liels pulkstenis, datums, dienas nosaukums, baterijas un tīkla rādījumi, kā arī informācija par modinātāju, vibrozvanu, īsziņu un zvaniem u. c. rādītāju apzīmējumi. Iegūt nepieciešamo informāciju un apgaismot displeju neatvērtā veidā var, nospiežot sānu regulēšanas taustiņa apakšējo daļu. Iekšējā TFT matricas 65 536 krāsu ekrāna izmēri ir pietiekami lieli 26 x 33 mm, tā izšķiršana spēja  ir 128 x 160 punkti, un krāsas displejā izskatās pietiekami spilgtas. Teksts displejā, veidojot īsziņu parastajā režīmā, redzams septiņās rindās ar 15 zīmēm rindā, lietotājs var regulēt teksta lielumu - parasts, liels, mazs, kā arī izmantot pasvītrojuma, pārsvītrojuma režīmus. Iekšējā displeja spilgtumu, apgaismojuma izslēgšanās laiku var mainīt, kā arī izvēlēties vienu no krāsainiem fona attēliem vai kādu no displeja apdares krāsām. Sastādot numuru, iekšējā displejā redzamie cipari izskatās milzīgi attiecībā pret ekrāna izmēriem. Izsaukšanas fonta krāsu iespējams mainīt no vienas krāsas līdz pat varavīksnei, kur katrs cipars ir citā krāsā. Gaidīšanas režīmā ekrānā pastāvīgi pieejams datums, mēnesis, dienas nosaukums, pulkstenis, akumulatora un tīkla indikators. Tīkla indikators sastāv no sešiem līmeņiem, akumulators - tikai no trim iedaļām.

Galvenās izvēlnes atspoguļojas iekšējā ekrānā un sastāv no deviņiem izvēlņu nosaukumiem, kuri atainojas ar saturam atbilstošu attēlu. Garu izvēlņu un apakšizvēlņu nosaukuma pilns teksts tiek parādīts ar skrejošu rindu. Izvēlētā režīma statuss vienmēr parādās ekrāna labajā pusē. Tālruņa apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir loģiska un visai ērti lietojama. Lietotāja ērtībai paredzēta nepieciešamās izvēlnes, kā arī apakšizvēlnes paātrinātā izsaukšana, nospiežot kreiso vadības taustiņu Izvēlne un ciparu kombināciju, kas atbilst kārtas numuram. Tālrunī ir latviešu un krievu valoda.

 

Iespējas

Modelis M300 ir trīsjoslu telefons, darbojas GSM900/1800/1900 MHz tīklā. Telefona kopējā lietotāja atmiņa ir tikai 2 MB. Tā kā nav paredzēta arī atmiņas karte, nekādus lielus attēlu, melodiju apjomus izmantot nevarēs. Tālruņa atmiņā papildus SIM kartei iespējams saglabāt 500 vārdus. Ikvienam jaunam vārdam var pievienot piecus numurus: mobilo, darba, mājas, papildināt ar e-pasta adresi ar 50 zīmēm. Ierakstītos vārdus var apvienot desmit grupās, ikvienai no tām iespējams izvēlēties zvana melodiju un ievietot kādu no desmit pieejamajām grafikām. Jāpiezīmē, ka šajā modelī nav paredzēts kontaktam pievienot ar kameru uzņemto fotoattēlu un nav balss zvana funkcijas. Ātru un ērtu pieeju kontaktiem nodrošina labais vadības taustiņš. Biežāk nepieciešamajiem vārdiem zvanīšanai var piešķirt astoņus klaviatūras ciparu taustiņus. Vienlīdz iespējams lietot gan SIM kartes, gan telefona atmiņu un kopēt kontaktus no vienas atmiņas otrā.

Telefons nodrošina īsziņu un multivides ziņojumu sūtīšanu un saņemšanu. Īsziņas lasīt un rakstīt telefonā ir pietiekami ērti. Veidot jaunu īsziņu nodrošina četrvirzienu kursora kreisā puse. Rakstot jaunu tekstu, displeja apakšējā daļā parādās atlikušo zīmju skaits, kopējais savienoto īsziņu zīmju skaits ir 918. Tekstam iespējams mainīt simbolu lielumu, pasvītrojumu un pārsvītrojumu. Lietotājam tiek piedāvāts izmantot piecas teksta veidnes, vairākas emocijikonu veidnes, tekstu var papildināt ar attēlu, animācijām, skaņām, melodijām. Iespējams ievietot kataloga ierakstus, grāmatzīmes. Tālruņa arhīvā saglabājās līdz divsimt teksta īsziņām.

Izvēlnes Ziņas otrā apakšizvēlne Multiziņa sniedz iespēju veidot jaunu ziņojumu. Rakstīt multiziņu ir ērti, ekrānā tiek piedāvāts ievadīt tēmu, pievienot tekstu, foto, attēlu un skaņu. Jaunais modelis nenodrošina e- pasta sūtīšanu un saņemšanu.

Tālrunim ir visai parasta VGA kamera, taču apveltīta ar daudz dažādām iespējām. Tā izvietota vāciņa vidū virs displeja, un to var aktivizēt ar korpusa sānu regulēšanas taustiņa augšējo daļu arī aizvērtā veidā. Tādējādi ir ērti veidot pašportretu, šim nolūkam ir jānospiež regulēšanas taustiņa apakšējais virziens. Foto automātiski saglabājas izvēlnē Mani fotoattēli. Atvērtā veidā fotokameru var aktivizēt ar četrvirzienu kursora apakšējo virzienu vai tradicionāli caur atsevišķu izvēlnes punktu. Ar četrvirzienu kursora kustību augšā un lejā iespējams tuvināt vai attālināt objektu, kustība pa labi un kreisi piedāvā mainīt gaismas jutību. Iespējams izvēlēties dažādu fotoattēlu lielumu un kvalitāti: ļoti augsta, augsta un parasta. Lietotājs var mainīt ainavas programmu no parastas uz nakts, ieslēgt rotēšanas funkciju, veidot sērijveida foto (6, 9, 15 attēli) divos ātrumos - parastā un lielā un mozaīkas fotouzņēmumus. Fotouzņēmumiem var piemeklēt fona rāmjus vai izvēlēties kādu no efektiem: pelēks, negatīvs, sēpija, antīks un mēnesgaisma.

Kamerai ir četrkāršā ciparu palielinājuma funkcija, taimeris ar intervālu 3, 5 un 10 sekundes, bet nav zibspuldzes un videoklipu uzņemšanas iespējas.

Telefona melodijas tiek atskaņotas visai pieticīgi ar 16 instrumentu polifoniju, tās ir pietiekami skaļas, taču skaņai pietrūkst dzidruma. Tālrunī pieejamas 10 mmf formāta zvana melodijas. Tā kā modelī nav paredzēti lietotāja profili, zvana signālus var mainīt tikai izvēlnē Skaņas iestatījumi. Lietotājam tiek piedāvāts izvēlēties trīs signāla veidus: melodija, vibrācija, melodija + vibrācija.

Laika plānošanai paredzēts kalendārs ar visu mēneša pārskatu, piezīmēm un uzdevumiem. Telefonā ir datums un pulkstenis, kalkulators, valūtas konvertētājs, pasaules laiks un trīs modinātāji, kas uzstādāmi vienu reizi, katru dienu un rītam, katram no tiem var izvēlēties savu melodiju. Tālrunī iebūvēts brīvroku režīms un paredzēts balss ieraksts, vienas balss piezīmes garums var sasniegt 30 sekundes, ierakstu kopējam apjomam atvēlēti 100 KB. Iespējams veikt ierakstu arī sarunas laikā. M300 ir FM radio ar 30 radiostacijām. Radiopārraides var klausīties caur iebūvēto skaļruni un ar austiņām, kuras darbojas kā antena un tāpēc obligāti jāpievieno. Tāda ierasta lieta kā MP3 atskaņotājs jaunajā telefonā nav paredzēts, nevarēja atrast arī taimeri un hronometru. Izklaidei tiks piedāvātas četras Java spēles, kurām izdalīti 512 KB atmiņas, skaņām un attēliem paredzēti 600 KB. Jaunas spēles var lejupielādēt, izmantojot tālrunī lietoto WAP 2.0 pārlūkprogrammu un GPRS atbalstu. Sinhronizācijai ar datoru paredzēts PC Data Link Kit komplekts, kas sastāv no programmnodrošinājuma ar kabeli.

Pievienotais litija jonu 700 mAh akumulators nodrošināja sakarus aptuveni trīs diennaktis.

 

+ Mazs un pievilcīgs par visai demokrātisku cenu. Parasta VGA kamera, bet daudz funkciju.

- Kamerai nav video iespējas. Neliela atmiņa, un nav paredzēta atmiņas karte. Nav arī Bluetooth, infrasarkanās saites, MP3 atskaņotāja.

 

Elegantais telefons ar spogulīti - LG KE500

Korejiešu koncerns LG Electronics mērķtiecīgi turpina realizēt iesākto veiksmīgo Shine telefonu sēriju. Mūsu patērētājiem jau zināmi pirmie šīs sērijas modeļi KE770 un KE970.

Jaunais modelis ar krāsu un spoguļveida dizainu pretendē uz Shine līniju. Tagad arī daudziem potenciālajiem gribētājiem, kurus atturēja modeļi par biznesa klases cenu, būs iespēja iegūt vidējās kategorijas tālruni ar elegantu dizainu un par pieņemamu cenu.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Tālruņa masa ir 90 g, tā izmēri 97x47x14,9 mm. KE500 ir slider formas korpuss ar noapaļotām malām, un tas ērti jūtas rokā. Ražoti tiek trīs krāsās - melnā, sudrabainā un sarkanā, taču sudraba variantā tas izskatās pārliecinošāk. Korpusa aizmugurē redzama nosegta autokomplekta pievienošanas ligzda, zemāk - akumulators, kurā iestrādāts logo un mājaslapas adrese www.lgmobile.com. Blakus akumulatora fiksatoram teksts microSD card, kas norāda kartes atrašanās vietu. Labajā sānu malā atrodas nosedzama austiņas ligzda, ieslēgšanas un izslēgšanas un kameras ātrais taustiņš, kreisajā malā augšpusē atrodas atvērums siksniņas pievienošanai un regulēšanas taustiņš. Virsmā skaļrunis nav ieraugāms, taču skaņa ir visai dzidra. Atbīdītā veidā aizmugurējā daļā redzamas divas gumijas aizvēršanas amortizācijai, uzraksts 2.0 mega pixels, kameras objektīvs, pašportreta spogulis un neliela zibspuldze.

Vāciņa atbīdīšana un aizbīdīšana ir ērta pat ar vienu roku, tas iespējams, pateicoties vāciņā iestrādātajam paaugstinājumam, lai gan beigu pozīcijā nedaudz jūtams atsitiens. KE500 priekšējā daļā zem ekrāna daļas redzams LG logo, zemāk klaviatūras vadības taustiņi, tie atrodas uz vienas plaknes, nav atdalīti viens no otra. Apaļais četrvirzienu kursors nodrošina ātru pieeju svarīgākajām funkcijām, vidū atrodas spīdīga apstiprinājuma poga. Atslidinot vāciņu, parādās klaviatūras ciparu un burtu taustiņi, kas ir lieli un blīvi izvietoti kopā, simboli uz tiem nav pārāk lieli, taču labi pārskatāmi, apgaismoti ar diodēm zilā krāsā.

Telefona TFT matricas 2” displejs ir pietiekoši liels, ar labu izšķirtspēju 176 x 220 punkti tas spēj atainot līdz 262 144 krāsu toņiem, un krāsas ir piesātinātas. Ekrāns izskatās lielāks, pateicoties lielajai spoguļveida virsmai, ko gaidīšanas režīmā var izmantot par spogulīti. Lietotājs var regulēt displeja spilgtumu, ekrāna un tastatūras apgaismojuma izslēgšanās laiku, kā arī izvēlēties vienu no astoņām ekrāna tapetēm. Gaidīšanas režīmā ekrānā pieejams pulkstenis, datums, dienas nosaukums, četru līmeņu baterijas un piecu iedaļu tīkla rādījumi, kā arī papildu informācija. Teksts displejā, rakstot īsziņu, atainojas septiņās rindās ar maksimālo garumu 16 zīmes vienā rindā, atlikušo standarta īsziņu zīmju skaits tiek uzrādīts, kā arī parādīts lapas kārtas numurs. Lietotājam piedāvā izvēlēties trīs zvanīšanas ciparu stilus: robo, board, sketchbook krāsas. Ciparu lielumu regulēt nav iespējams. Galvenās izvēlnes atspoguļojas ekrānā deviņu kustīgu attēlu veidā un sastāv no deviņiem numurētiem nosaukumiem, kuri atainojas ar kustīgu un nozīmei atbilstošu attēlu. Tālruņa apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir loģiska un ērti lietojama. Lietotāja ērtībai paredzēta nepieciešamās izvēlnes, kā arī apakšizvēlnes paātrinātā izsaukšana, nospiežot kreiso vadības taustiņu Izvēlne vai kursora vidējo pogu un ciparu kombināciju, kas atbilst izvēlņu kārtas numuram. Izvēlnes stils pieejams režģa vai saraksta skatā.

Tālrunī pieejama latviešu un krievu valoda.

 

Iespējas

Jaunā telefona brīvā atmiņa sasniedz 70 MB. Papildus iespējams iegādāties MisroSD formāta atmiņas karti. Tālruņa atmiņā lietotājs var saglabāt 1000 vārdus, kontaktu var papildināt ar pieciem numuriem: mobilo, mājas, biroja, faksa, parasto, piešķirt attēlu, zvana melodiju, e-pasta adresi, pievienot vienu no septiņām lietotāju grupām, kā arī ierakstīt piezīmi un atzīmēt jubileju. Iespējams kopēt ierakstus no SIM kartes atmiņas telefonā un no telefona SIM kartē. Vienlaikus apskatāmi gan telefona grāmatas, gan SIM kartes ieraksti. Pieejami šādi kontaktu parādīšanas veidi: vārds, vārds un numurs, vārds ar attēlu. Tālruņa grāmatu iespējams ātri atvērt ar kursora apakšējo daļu. Vairāk zvanīšanai nepieciešamajiem kontaktiem iespējams piešķirt deviņus klaviatūras ciparu taustiņus.

Teksta īsziņas rakstīt ir pietiekami ērti. Jaunu īsziņas formu ātri atvērt var ar kursora augšējo virzienu. Displejā pastāvīgi tiek uzrādīts standarta 160 zīmju īsziņas uzrakstītais zīmju skaits un īsziņas lapas numurs. Īsziņā papildus tekstam var pievienot objektus: simbolus, attēlus, animācijas, skaņu, astoņas gatavas teksta veidnes, kontaktus un vizītkartes. Ar telefonu iespējams nosūtīt un saņemt MMS ziņojumus. Specifikācijā minēts, ka KE500 ir e- pasta funkcija, taču telefonā to atrast neizdevās.

Telefonā ievietota divu megapikseļu kamera ar zibspuldzi. Iespējams uzstādīt trīs veidu attēlu kvalitāti: normāla, laba un īpaši laba, kā arī četru veidu izšķirtspēju. Lietotājs var izvēlēties kādu no efektiem: krāsa, sēpija, mono un negatīvs. Iespējams regulēt baltā balansu (auto, dienasgaisma, kvēlspuldze, apmācies, fluorescējošs) un veikt sērijveida uzņēmumus 1, 3, 6, 9 kadri. Kamerai ir taimeris ar intervāliem 3, 5, 10 sekundes un četrkārtīgs digitālais palielinājums, tā nodrošina arī nelielu videoklipu veidošanu.

Jaunajā modelī ir redzami laiks un datums, pasaules laiks, modinātājs vienai reizei, katrai dienai vai vairākām nedēļas dienām, kalkulators, hronometrs, diktofons, ar katru ierakstu līdz 30 s un brīvroku režīms. Plānošanai paredzēts kalendārs ar mēneša pārskatu, uzdevumiem un piezīmēm, kā arī paredzēts plašs vienību pārveidotājs.

Telefonā nav balss vadības funkciju un taimera, ir pieejams MP3 atskaņotājs ar ekvalaizeru. Lietotājs izvēlnē Vizuālie efekti var mainīt divu veidu krāsu apdares. E500 ir iebūvēts FM stereo radio. Skaļrunis patīkami atskaņo 64 balsu polifoniskās, kā arī MP, aac, aac+ formāta melodijas. Sākotnēji telefona īpašnieku priecēs arī kompānijas saukļa Life Is Good MP3 formāta melodija. Izmantojot WAP pieeju, iespējams lejupielādēt jaunas zvana melodijas, dažādas animācijas, fona attēlus un spēles. Telefonā sākotnēji pieejama tikai viena Java spēle Sudoku Puzzle. Pārdošanas komplektā paredzētas austiņas, USB datu kabelis un LG Mobile Sync CD programmatūra. Testētā tālruņa 800 mAh akumulators nodrošināja sakarus nepilnas trīs diennaktis.

 

 

+ Telefons ar 2 megapikseļu kameru. Liels un kvalitatīvs displejs, izmantojams arī par spogulīti.

- Nedaudz pacieti taustiņi. Nav balss funkciju.

 

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001