Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Priekšapmaksas internets – tikai ar Triatel zīmolu

   

Priekšapmaksas internets atbrīvo Jūs no regulāras abonēšanas maksas, kā arī rēķinu apmaksas

 

Uz ko gan spējīgi Latvijas operatori, lai tikai padarītu klientu laimīgāku! Izrādās – arī uz inovatīviem risinājumiem. Jo tādu pakalpojumu, ar kādu šogad klientus iepriecina Triatel, līdz šim tiešām nav piedāvājis neviens cits interneta pakalpojumu sniedzējs nedz Latvijā, nedz, cik zināms, arī Eiropā. Tas ir priekšapmaksas bezvadu internets, kuru var lietot visur, kur vien ir Triatel tīkla pārklājums (šobrīd – 85 procentos Latvijas teritorijas).

 

Kā atzīst Triatel komercdirektors Raimonds Peļņa, šis pakalpojums ir pašu triateliešu radīts – pēc analoģijas ar priekšapmaksas mobilo sarunu karti. Tas nozīmē, ka klientam nav jāslēdz līgums, nav nekādu saistību, nekādu rēķinu, nav jāzvana pat operatoram, lai aktivizētu pakalpojumu. Vienīgais nosacījums, lai varētu lietot priekšapmaksas internetu, - jāiegādājas modems un pakalpojuma aktivizācijas karte. Atšķirībā no mobilo tālruņu priekšapmaksas kartēm šajā Triatel pakalpojumā netiek uzskaitītas interneta lietošanas minūtes vai stundas, bet gan dienas. Tas nozīmē, ka var nopirkt karti, kas ir derīga nedēļu vai mēnesi – neatkarīgi no interneta lietošanas laika. Gada beigās būs pieejamas arī kartes, kas paredzētas vienai dienai.

 

Skeptiķiem un optimistiem

Viens otrs skeptiķis, pa ausu galam padzirdot šādu informāciju, varbūt teiktu: - Kam gan tāds priekšapmaksas internets, ja man birojā un arī mājās jau ir pa vienam parastajam interneta pieslēgumam. Manām vajadzībām pietiek!

Bet iedomāsimies uz mirkli, ko gan šis skeptiķis vai viņa dvīņu brālis teiktu, ja dzīvotu mazā lauku pagastiņā, kur vienīgie interneta pieslēgumi ir pašvaldībā, skolā un bibliotēkā? Tik dziļos laukos, kur mājas internetam līdz šim bija aizliegts pat klientu sapņos rādīties!

Toties tagad bezvadu internetu var baudīt ne vien to pagastu iemītnieki, kuru mājās līdz šim tehnisku iemeslu dēļ nebija iespējams ierīkot internetu, bet arī tie pilsētnieki, kuriem gan ir interneta pieslēgums mājās un darbā, bet reizēm, dodoties pie dabas krūts, tā ļoti pietrūkst. Šis pakalpojums ir visai noderīgs arī tādās izmisīgās situācijās, kad internets vajadzīgs kā dienišķā maize, bet pastāvīgo pieslēgumu nav iespējams nodrošināt. Piemēram, mainot dzīvesvietu vai biroja telpas, kad parasti visi elektroniskie sakari pārtrūkst vismaz uz nedēļu vai divām. Vai arī - organizējot laukos jaunās produkcijas prezentāciju, brīvdabas koncertu vai sēņotāju sacensības draugiem.lv. Turklāt vietās, kur nav pieejams nedz pastāvīgais interneta pieslēgums, nedz Wi-Fi. Atliek tikai divi varianti – izmantot Triatel priekšapmaksas internetu vai palikt bešā.

 

Ar personisko pieslēguma punktu mugursomā

Droši vien, dzirdot par bezvadu internetu, nozares profesionāļi gribētu to salīdzināt ar Wi-Fi, taču uzreiz jāteic, ka tas nekonkurē ar Triatel priekšapmaksas internetu. Latvijā Wi-Fi pieslēgumi visbiežāk ir viesnīcās, kafejnīcās, lidostā, Statoil benzīntankos, jā, arī taksofonos, bet tas viss atrodas lielās pilsētās. Turklāt, ja vēlaties lietot bezvadu internetu, piemēram, Vērmanes dārzā, kur Wi-Fi radiosignāls tiek raidīts no divām pusēm, vispirms tas vēl jānoķer un jāatrod pareizais soliņš, kur internets darbojas. Nemaz jau nerunājot par to, ka, izmantojot Wi-Fi tehnoloģiju, vajadzīgi pieslēguma punkti, kuru laukos vienkārši nav.

Tāpēc daudz racionālāk un drošāk izmantot priekšapmaksas internetu ar modemu, kuru lietotājs pats var novietot, kur vien vēlas. Tā sakot, var braukāt gandrīz pa visu Latviju ar personisko (pārvietojamo!) pieslēguma punktu mugursomā. Protams, apdomīgs ceļotājs vai pasākuma organizators vispirms noskaidrotu, vai iecerētajā vietā jau šogad ir Triatel tīkla pārklājums (tas ir 85 procentos Latvijas teritorijas) vai būs jāpaciešas līdz nākamajai vasarai, kad tīkls būs izvērsts visā valstī. Toties, bruņojies ar šādu informāciju, varat doties uz izvēlēto vietu bez raizēm – internets darbosies pietiekami kvalitatīvi, lai to izmantotu gan prezentācijām, gan brīvdabas koncertiem.

- Triatel priekšapmaksas internetu labprāt izmanto kāda firma, kas profesionāli nodarbojas ar pasākumu organizēšanu, - stāsta Raimonds Peļņa. – Pasākumu organizēšana ir tik ļoti atkarīga no klientu vēlmēm un spožajām idejām, ka tos grūti iepriekš prognozēt. Piemēram, vasarā noteikti vajag kādu pasākumu pie dabas, prom no civilizācijas un… no interneta. Ko darīt, ja brīvdabas pasākumu bez interneta nav iespējams noorganizēt? Kā atzina paši klienti, viņu vajadzībām vislabākais risinājums bija nopirkt Axesstel CDMA 1xEV-DO D-450 modemu, kuru var lietot tieši tajā nedēļā (šī firma šobrīd izmanto nedēļas pieslēgumu par Ls 7, bet turpmāk labprāt vēlētos dienas interneta pieslēgumu – konkrētajās pasākuma dienās), kad tas ir vajadzīgs, bet pārējo laiku var būt brīvi no saistībām un neraizēties, ka būtu jāmaksā par neizmantotu pakalpojumu (kā tas būtu ar pastāvīgo pieslēgumu). Firmas izvēli neietekmē arī modema samērā lielā cena – 190 lati (tagad pieejams arī USB modems ZTE MG478 par Ls 119 un datu pārraides karte UM-300 par Ls 119), jo šādu pārnēsājamo internetu var regulāri izmantot gan brīvdabas pasākumos, gan birojā un mājās.Raimonds Peļņa atklāj, ka minētais klients šovasar jau četras reizes izmantojis Triatel priekšapmaksas internetu pasākumiem, to skaitā bijuši arī brīvdabas koncerti. Atsauksmes par Triatel pakalpojumu ir pozitīvas, un tikai vienā no izvēlētajām vietām interneta darbību (lielas slodzes apstākļos) nedaudz palēninājuši dabiskā reljefa faktori. Triatel priekšapmaksas interneta modems lieliski noderējis arī kāda koncerta tiešsaistes radiotranslāciju nodrošināšanai. Lai gan minētie piemēri attiecas uz biznesa lietotājiem, iespēju ir pietiekami daudz, - vajag tikai tās saskatīt un pareizi novērtēt.

 

Patīkami pārsteigumi potenciālajam klientam

Izvēloties priekšapmaksas interneta pakalpojumu, potenciālajam klientam jārēķinās, ka uzreiz jānopērk pilns komplekts - modems Axesstel CDMA 1xEV-DO D-450 (Ls190; USB modems ZTE MG478 un datu pārraides karte UM-300 - par Ls 119), aktivizācijas karte un pieslēguma karte uz attiecīgu laika posmu (šobrīd – nedēļa vai mēnesis). Toties tas nozīmē, ka no šī paša brīža esat personiskā interneta pieslēguma saimnieks – jums nevienam nav jāatskaitās, cik daudz un kur to lietojat, varat to aizdot draugiem vai kolēģiem, iznomāt klientiem, bez bažām ceļot pa visu Latviju, organizējot pasākumus, rīkojot savas rokgrupas koncertus vai tiešsaistē čatojot ar draugiem.

 

Triatel priekšapmaksas interneta komplektu var iegādāties RD Electronics veikalos visā Latvijā, pie Triatel dīleriem vai Triatel klientu apkalpošanas centros.

Gunta KĻAVIŅA

 

A/s Telekom Baltija

Biķernieku ielā 18, Rīgā LV-1039

Tālr. 7870123

Fakss 7873400

E-pasts: info@triatel.lv

www.triatel.lv

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001