Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Teletekno FTTH risinājumi

   

GAPS – atvērtā tīkla vadība

Lai arī DSL tehnoloģijas turpina attīstīties, Ethernet tās sāk izkonkurēt. Pasaulē strauji aug pieprasījums pēc lielāka datu pārraides ātruma, un balss, datu un video pakalpojumi tiek piegādāti pa vienu kabeli — operatori klientiem piedāvā triple play. Lai to nodrošinātu pilnvērtīgi, nepieciešams optiskās šķiedras pieslēgums. Tīklu operatoriem ir aktuāli, kā vienkāršot un palētināt pāreju no vara uz optiku, cik ilgā laikā tīkls atmaksāsies, kā samazināt uzturēšanas izmaksas, kādu tehnoloģiju izvēlēties. Lai to pēc iespējas labāk atrisinātu, svarīgi izvēlēties risinājumus, kuros rasts kompromiss starp cenu, kvalitāti un funkcionalitāti. Tieši to un vēl daudz ko citu klientiem piedāvā Teletekno — viens no vadošajiem optisko tehnoloģiju piegādātājiem Baltijas valstīs un Skandināvijā.

 

 

Teletekno piedāvā pilnu produktu klāstu FTTH (Fiber To The Home) izveidei — optiskos kabeļus, sadales kabinetus novietošanai ārpus telpām un iekštelpās, optisko savienojumu krosus, sadales paneļus, savienojumu kastes, FTTH tīklu aktīvo aprīkojumu gala abonentiem un operatoram.

 

Genexis FiberXport ® — modulāra iekārta FTTH
triple-play lietojumiem

FiberXport® ir radīts, lai piedāvātu pilnu triple-play pakalpojumu klāstu, izmantojot Fiber To The Home infrastruktūru. FiberXport® bāzes modulis kombinē šķiedras vadības funkcijas ar iespēju ievietot datu, datu/balss un CATV moduļus. Viegla uzstādīšana un zemas uzturēšanas izmaksas ir galvenie FiberXport® trumpji.

Ārkārtīgi kompaktā FiberXport® iekārta ir veidota, lai būtu viegli montējama pie sienas dzīvojamajā istabā vai mājas/dzīvokļa sadales skapī. Optiskais kabelis tiek stiprināts iekārtas apakšējā daļā, kas atbilst visiem industrijas standartu šķiedru kanāliem. Iekšpusē — unikāla šķiedras vadības sistēma ļauj šķiedrām būt satītām saskaņā ar noteikto šķiedras minimālo locīšanas rādiusu. Šķiedrai iespējams piemetināt komutācijas asteni un savienot to ar aktīvajiem moduļiem, nav nepieciešamības pēc atsevišķiem savienotājkabeļiem. Aktīvie moduļi stiprinās FiberXport® augšējā daļā. Iekārta un šķiedras tiek aizsargātas no nesankcionētas piekļuves ar vienu plombu.

Vienreiz uzstādītam FiberXport® var pievienot dažādus pakalpojumus, pievienojot papildu aktīvos moduļus. Bāzes iekārta ir aprīkota ar statusa indikatoriem. Barošana iekārtai tiek nodrošināta ar vienu bloku. Tas viss nozīmē, ka FiberXport® instalācija un uzturēšana ir minūšu jautājums!

 

Pamata specifikācija:

Izmērs FXP-10 bāzes iekārtai

   100 x 240 x 55 mm

4 stiprinājuma caurumi

4 metinājumu pozīcijas

Darbības temperatūra 0–35 C

Glabāšanas temperatūra 0–70 C

 

GAPS — atvērtā tīkla vadība

GAPS (Genexis Automatic Provisioning System) ir daļa no Genexis modulāro CPE (Customer Premises Equipment) platformas, kas paredzētas pilnīgai platjoslas datu pārraidei starp pakalpojumu sniedzēju un gala lietotāju, izmantojot Fiber To The Home infrastruktūru. Lai efektīvi pārvaldītu daudzos tīkla lietotājus, pakalpojumu sniedzējus un pakalpojumus, Genexis ieviesis tīkla vadības sistēmu GAPS un vadības vidi GeNOME (Genexis Network Operations Management Environment).

 

Vadāmo CPE koncepts

Abonenta gala iekārtas vadība ir tās integrēta daļa, jo CPE bez vadības sistēmas ir kā auto bez šofera. Optimizējot iekārtu attālināto vadību, tās iespējas ir paplašinātas virs vienkāršas atsevišķu gala iekārtu pārvaldības. Tā vietā Genexis piedāvā centrālo serveri, kas atbild par visa tīkla vadību. Savā ziņā šī sistēma centralizē daļu no CPE intelekta, nodrošinot daudz vispusīgāku gala iekārtu vadību.

Regulēto gala lietotāju iekārtu koncepts vislabāk izskaidrojams, izmantojot septiņus noteikumus, pēc kuriem Genexis vadījies, izstrādājot šo sistēmu.

1. CPE vadības sistēmai jābūt spējīgai apgādāt, kontrolēt un vadīt visus nozīmīgos CPE parametrus.

2. CPE vadības sistēmai jābūt viegli lietojamai, taču pietiekoši funkcionālai, lai nodrošinātu 1. punkta prasības.

3. CPE vadības sistēmai jābūt spējīgai sadarboties ar tīkla vadības platformu. Tas nav tīkla vadības sistēmas aizvietotājs, bet gan rīks tīkla operatoram vienkāršai un funkcionālai CPE vadībai.

4. Tā kā CPE ir izvietoti gala lietotāju telpās, tīkla operatoram nav iespējas kontrolēt to barošanu. Sistēmai jābūt spējīgai vadīt gala lietotāju iekārtas pat tad, ja tās ir izslēgtas.

5. CPE vadības sistēmai jābūt intuitīvai lietotāja saskarnei, lai viegli un ar minimālām zināšanām to vienlaikus varētu lietot vairāki tīkla operatori un pakalpojumu sniedzēji.

6. CPE vadības sistēmai jānodrošina informācijas atjaunošana. Tas nodrošina arī vieglu un ātru gala lietotāju iekārtu maiņu.

7. CPE vadības sistēmai jābūt modulāram kon­strukcijas blokam kopējā tīklā. Tai jāsadarbojas ar citiem tīkla elementiem kā piekļuves komutatoriem un tīkla darbības sistēmai (OSS/BSS).

 

GAPS vadības struktūra un

savietojamība:

MySQL/ODBC savietojamība ar datubāzi;

SNMP savietojamība ar GAPS serveri;

TFTP savietojamība CPE programmaparatūras uzlabojumiem;

APS komunikācijas protokola specifikācija starp aizmuguri un CPE pieejama pēc pieprasījuma;

SOAP/XML savietojamība ar GAPS serveri;

SNMP tieša savietojamība ar CPE (pieejama tikai IP3K platformai);

TFTP savietojamība ar CPE uzstādījumu atjaunošanai (izmantojams APS protokola vietā).

 

Šķiedru optikas kabeļu krosa savienojumu sistēma FINNFLASH 1000

FTTH tīkli ir specifiski ar to, ka optiskā šķiedra tiek vilkta līdz gala abonentam. Tas nozīmē, ka operatoram jāorganizē un jātiek galā ar lielu daudzumu optisko šķiedru. Savienojumu sistēma FINNFLASH 1000 īpaši veidota, lai atvieglotu šos darbus. Optiskais sadales skapis paredzēts novietošanai tīkla operatora telpās, tas nodrošina ērtu un vienkāršu jaunu slēgumu pievienošanu un pieslēgumu maiņu. FINNFLASH 1000 sistēma ir atbilde uz šodienas un nākotnes izaicinājumiem. FINNFLASH 1000 lepojas ar lielo savienojumu skaitu un unikālo šķiedru vadības sistēmu. Sistēmas struktūra ir balstīta uz modularitāti, kas to padara par viegli papildināmu un uzlabojamu risinājumu. FINNFLASH 1000 ir pilnībā izstrādāts un ražots Somijā.

 

Raksturojums

Izmēri pēc ETSI standartiem.

Kabeļus skapī stiprina no priekšpuses, kas atļauj skapi novietot pie sienas vai divus skapjus —  ar muguru pret muguru.

Statnei ir rotējošs iekšējais rāmis ar šķiedru vadītājiem, sadales paneļiem un metinājumu moduļiem.

Gandrīz visa aizmugurējā statnes siena izmantojama kā vieta ienākošajiem kabeļiem.

Starpstatņu kabeļus iespējams izvilkt pa augšu caur kabeļu plauktiem vai pa apakšu no vienas statnes tieši uz otru, izmantojot kabeļu kanālu statnes apakšā.

Savienošanas kabeļu pārpalikušais garums kontrolējams, izmantojot kabeļu kanālus.

Izmēri: 600 x 2200 (vai 2000) x 300 (mm; platums x augstums x dziļums).

Statne gatavota no krāsotām tērauda plāksnēm un alumīnija.

Kapacitāte

Statnes augstums 2200 mm

— 720 šķiedras ar metinājumu moduļiem (ar SC savienotājiem)

— 960 šķiedras bez metinājumu moduļiem (ar SC savienotājiem)

Statnes augstums 2000 mm

— 624 šķiedras ar metinājumu moduļiem (ar SC savienotājiem)

— 864 šķiedras bez metinājumu moduļiem (ar SC savienotājiem)

FINNFLASH 1000 sistēmas pamatdaļas.

Krosa savienojumu statne, augstums 2200 vai 2000 mm.

Glabāšanas statne, augstums 2200 vai

   2000 mm, platums 200 mm, dziļums

   300 mm.

Sadales panelis 24 SC savienotājiem.

Metinājumu modulis 16 TT-ODF metinājumu plašu turēšanai.

 

Visi interesenti ir laipni aicināti Teletekno birojā, lai uzzinātu vairāk par piedāvātajiem produktiem un apskatītu tos klātienē.

Jānis PLAKANIS

SIA Teletekno

Spilves ielā 22, Rīgā, LV-1055

Tālr. 67805029, fakss 67602205

janis.plakanis@teletekno.lv

www.teletekno.lv

 

 

FiberXport® pakalpojumu moduļu pārskats.

 

OCG-00m

 

CATV barošanas iekārta

 

Primārais modulis barošanas padevei un iekārtu statusa vadībai.

 

OCG-10m

 

100BASE-FX datu modulis

 

Primārais modulis 100 Mbps datu pārraidei, nodrošina barošanu un iekārtu statusa indikāciju.

 

OCG-12m

 

Optiskais CATV uztvērējs

 

Vienkāršs uz OCG-00m, OCG-10m vai OCG-16m uzliekams modulis.

 

OCG-16m

 

Ethernet vārteja ar integrētu VoIP

 

Primārais modulis 100 Mbps datu un VoIP pārraidei. Nodrošina barošanu un iekārtu statusa vadību.

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001