Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

ZoneFlex bezvadu interneta piekļuves sistēma - pieejama un nepārspēta

   

ZoneFlex’ bezvadu interneta piekļuves sistēma - pieejama un nepārspēta

 

Aizvien augošā multimediju iespēju popularitāte, prasības pēc drošiem un ātriem interneta bezvadu piekļuves punktiem, kuri spētu pielāgoties nemitīgajām vides izmaiņām, būtu vienkārši uzstādāmi un konfigurējami un reizē nebūtu nesasniedzami dārgi… Telegrupa Globāla piedāvā risinājumu šīm problēmām - jaunu produktu sēriju ZoneFlex. To var izmantot sakaru operatori, lai uzlabotu un paplašinātu pakalpojumu klāstu interneta piekļuves karstajos punktos, kā arī uzņēmēji, lai iegūtu drošu un ērti lietojamu lokālo un klientiem publisko tīklu, kuru var uzstādīt un apkalpot arī cilvēki bez specifiskām zināšanām.

 

ZoneFlex sērijā sastāv no centralizētā bezvadu lokālā tīkla kontroliera Ruckus ZoneDirector un interneta piekļuves punktiem Zoneflex 2942 vai MediaFlex HS (Zoneflex 2925), kurus klients var izvēlēties, atkarībā no savām vajadzībām. Gada beigās būs pieejams arī sistēmas menedžments FlexMaster, kas paredzēts vairāku ZoneFlex sistēmu vienotai uzraudzībai un administrēšanai. Vēl šī gada beigās tirgū būs pieejams ZF-7942 sērijas piekļuves punkts ar 802.11n atbalstu.

 

Piekļuves punktos Ruckus MediaFlex Hotspot (ZoneFlex 2925) un Ruckus ZoneFlex 2942 ir integrēta unikālā patentētā BeamFlex augstas efektivitātes antenu sistēma ar sešiem antenu virziena elementiem. Šī sistēma ļauj pārraidīt arī tādas datu plūsmas, kuras ir jutīgas pret signāla kavēšanos, piemēram, skaņas un video plūsmu.

 

BeamFlex ļauj klientu ierīcēm sazināties lielākos attālumos un lielākā ātrumā nekā patērētāju līmeņa produkti, bet ekspertu līmeņa vadības programmatūra nepārtraukti izvērtē antenu darbības modeļus katrai uztvērējierīcei. Būtiska jaunās tehnoloģijas atšķirība ir ne tikai cenā, bet arī uzstādīšanas iespējās - sistēma ļauj uzstādīt piekļuves punktus bez sarežģītas vietas izpētes un radiofrekvenču plānošanas. Līdz ar to operatorus un lietotājus vairs neierobežo apkārtējie faktori un piekļuves punkta darbības vietas īpatnības.

 

Sistēma automātiski izvairās no apkārtējiem traucējumiem blīvajā radiofrekvenču vidē un izvēlas dinamisku ceļu, aizvadot signālu garām traucēkļiem. BeamFlex raida viļņus tikai nepieciešamajā virzienā, tādējādi apejot interferenci no apkārtējiem piekļuves punktiem.

 

Bezvadu interneta pakalpojumu paplašināšanai karstajos punktos ideāls risinājums ir ZoneDirector un MediaFlex Hotspot (HS) - pirmais 802.11g nesēju klases piekļuves punkts. Tas piedāvā iespējas, kuras nav pieejamas ne lētajiem patērētāju līmeņa produktiem, ne arī dārgajām uzņēmumu sistēmām.

 

MediaFlex HS pamatā ir Smart Wi-Fi tehnoloģija, kura automātiski pielāgo bezvadu interneta Wi-Fi signālus mainīgajai videi un ļauj piedāvāt nākamās paaudzes karsto punktu pakalpojumus, piemēram, balss pārraidi Wi-Fi tīklā, uz IP balstītu videopārraidi, drošu korporatīvo piekļuvi.

 

MediaFlex HS iespējas datu pārraidē vēl nav pārspētas – tas var vienlaikus nodrošināt līdz pat 20 balss zvanu, divpadsmit vai vairāk IP video plūsmu pārraidi ar pastāvīgu ātrumu 20 megabiti sekundē (Mbps) un datu plūsmu 50 klientiem. Savukārt operatoriem ir iespējams sadalīt šīs plūsmas atsevišķos, pilnībā kontrolējamos virtuālos tīklos, vieglāk sadalot dažāda līmeņa pakalpojumus kategorijās un nosakot maksu par tiem.

 

Turklāt MediaFlex HS bezvadu interneta pārklājums ir divas līdz četras reizes lielāks par parasto piekļuves punktu iespējām. Līdz ar to sakaru operatori varēs samazināt nepieciešamo piekļuves punktu skaitu un arī savus izdevumus. 

 

MediaFlex HS, kuram ir pieci Ethernet interfeisi, atbalsta jaunāko posmu pakāpju šifrēšanu, 802.1x autentifikāciju, drošības politiku, kuru iespējams piemērot ar BSSID (Basic Service Set IDentifier), kā arī uzbrukumu novēršanu diska operētājsistēmai. Katram BSSID ir iespējams piešķirt unikālus drošības, kvalitātes un pārvaldības parametrus, un operatoriem tas ļauj vienotā sistēmā elastīgi piedāvāt, piemēram, brīvu piekļuvi tīklam un balss un video pakalpojumus.

 

Operatori varēs attālināti saņemt informāciju par kanāliem, frekvencēm un traucējumiem, atrast neautorizētus vai svešus piekļuves punktus, redzēt, kādas ierīces izmanto piekļuves punktu. MediaFlex HS ir viegli vadāms ar HTTP/S, SSH vai komandrindām un ir viegli integrējams citās pārvaldības sistēmās. Sistēmas programmnodrošinājums tiek atjaunots automātiski, neprasot speciālu apkalpošanu. 

 

Nelieliem uzņēmumiem, kuriem nav sava IT personāla un kuri vēlas samazināt izdevumus, kā arī operatoriem, kuri vēlas nodrošināt biznesa klases pakalpojumus karstajos punktos - viesnīcās, lidostās, skolās un sabiedriskās ēkās -  Telegrupa Globalāla piedāvā pirmo centralizēti vadāmo, drošo multimediju 802.11g Wi-Fi piekļuves punktu Ruckus ZoneFlex 2942, kurš kopā ar ZoneDirector ir automātiski konfigurējams. Zoneflex 2942 nodrošināts ar barošanu caur Ethernet kabeli un tam ir divi Ethernet interfeisi.

 

Atšķirībā no citiem samērā sarežģītiem bezvadu interneta piekļuves punktiem, ZoneFlex 2942 ar ZoneDirector palīdzību var uzstādīt arī cilvēks bez specifiskām zināšanām IT jomā. ZoneDirector ir ideāli piemērots maziem, kā arī lieliem uzņēmumiem, kuriem nepieciešams noturīgs un drošs lokālais tīkls, kas ir viegli uzstādāms, centralizēti vadāms un automātiski pielāgojams. Tāpat jauno ZoneDirector var izmantot operatori, nodrošinot Wi-Fi interneta pieeju publiskās vietās.

 

Uzstādīšanas programmatūra (vednis jeb wizard) ar izvēles-klikšķa principu ļauj jebkuram lietotājam konfigurēt ZoneFlex 2942 punktus ar ZoneDirector palīdzību, un izveidot drošu un sarežģītu bezvadu lokālo tīklu (WLAN) dažās minūtēs. ZoneFlex 2942 punkti vienkārši jāpieslēdz Ethernet tīklam, kur piekļuves punkti automātiski konfigurējas un atrod ZoneDirector kontrolieri, un klientam ir automātiski konfigurējams multimediju bezvadu tīkls, kurš ir gatavs izmantošanai. ZoneDirector ļauj uzstādīt un pārvaldīt līdz pat 25 Smart Wi-Fi piekļuves punktiem.

 

ZoneFlex 2942 un ZoneDirector sistēma saskanīgi integrējas drošības sistēmās, piemēram, ugunsmūros, ielaušanās noteikšanas sistēmā un autentifikācijas serveros, tai skaitā arī RADIUS un ActiveDirectory

 

ZoneFlex piekļuves punkti piedāvā jaunu un ērtu drošības risinājumu, kas nesagādā grūtības un neprasa papildu izmaksas. Līdz šim organizācijas visbiežāk izmantojušas vienu visiem darbiniekiem paredzētu un jau iepriekš zināmu kodēšanas atslēgu, Ruckus dinamiskā fāzes modulācija ļauj automatizēt šo procesu. Pirmo reizi izmantojot sistēmu, lietotājs pieslēdz datorus tīklam un ieiet interneta lapā, kura viņu novirza pie caurlaides interneta portāla vienreizējai autentifikācijai. Pēc tās ZoneDirector automātiski konfigurē lietotāja sistēmu ar noteikto SSID (Service Set IDentifier) un unikālu, dinamiski radītu šifrēšanas atslēgu. Šo atslēgu var noņemt automātiski, ja beidzas tās derīguma termiņš, vai manuāli, kad tas nepieciešams.

 

Katrā ZoneFlex 2942 var konfigurēt vairākus SSID ar unikālu pārraidi, pakalpojumu kvalitāti, kā arī katram SSID piešķirtiem drošības un pārvaldības parametriem. Uzņēmējiem tas ļaus veidot unikālu viesu, darbinieku un darba devēju interneta piekļuves politiku, kurai nebūs nepieciešami atsevišķi piekļuves punkti.

 

ZoneDirector 1000 ērtais vadības panelis sniedz aptverošu tīkla pārskatu, kuru iespējams detalizēt, lai risinātu bezvadu tīkla problēmas.

 

Kad ZoneDirector ir uzstādīts, tas automātiski pārvalda ZoneFlex piekļuves punktu tīklu - pielāgo pārraides jaudas līmeņus un radiofrekvenču kanālu piešķiršanu, ciktāl tas ir nepieciešams, lai neļautu tuvējiem piekļuves punktiem radīt traucējumus un iespējotu dublēto pārklājumu gadījumam, ja kāds piekļuves punkts pārstāj darboties. ZoneDirector ļauj uzstādīt visu ZoneFlex WLAN, konfigurēt un paplašināt to bez sarežģītiem un dārgiem vietas pētījumiem un topoloģiskās plānošanas. Programmas papildinājumi un konfigurācijas izmaiņas var viegli piemērot atsevišķiem piekļuves punktiem vai uzreiz visai sistēmai.

 

Ar Network BeamFlex tehnoloģiju ZoneDirector kontrolieris un ZoneFlex piekļuves punkti tiek apvienoti, lai automātiski vadītu kanālu piešķiršanu, pārraides jaudas līmeņus, kā arī Wi-Fi signāla ceļa izvēli. Ar šo iespēju palīdzību ZoneFlex sistēma nepārtraukti izvēlas labāko ceļu katrai plūsmas paketei.

 

 

SIA Telegrupa Globāla

Akadēmijas laukumā 1-1017, Rīgā, LV-1050

Tālrunis 6779709, 27222227, fakss 67797706

info@tglobal.lv

www.tglobal.lv

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001