Sakaru Pasaule - Ţurnâls par
modernâm komunikâcijâm

  
  


Atpakaď Jaunais numurs Arhîvs Par mums Meklçđana

IZNÂKUSI JAUNÂ ORACLE DATABASE 11G VERSIJA

   

For Immediate Release


Jau 30 gadus uzņēmums Oracle palīdz valsts un privātā sektora institūcijām pārraudzīt būtiskāko no viņu īpašumiem – informāciju. Augustā uzņēmums paziņoja par pasaulē populārākas datubāzes jaunākās versijas 11g ieviešanu tirgū.

 

Ciešā sadarbībā ar klientiem visā pasaulē datubāzes attīstībai veltītajiem 36 000 mēnešu un 15 miljoniem testa stundu Oracle nāk klajā ar datubāzi, kas piedāvā vairāk nekā 400 jaunu īpašību, padara informācijas pārvaldību uzņēmumā vienkāršāku, nekā tas bijis iepriekš, kā arī ļauj klientiem iegūt vairāk informācijas par savu uzņēmumu un ātrāk ieviest jauninājumus.

Oracle datubāze 11g nodrošina vēl augstāku automatizācijas līmeni, tādējādi dodot iespēju samazināt sistēmu pārvaldības izmaksas, vienlaikus uzlabojot datubāzes veiktspēju, pieejamību un drošību.

Oracle datubāze 11g ir piemērota gan mazajiem blade tipa serveriem, gan arī lielākajiem SMP serveriem un jebkura izmēra serveru klasteriem. Datubāzei ir unikālā spēja pārvaldīt visus datus, sākot ar tradicionālo biznesa informāciju līdz pat XML un 3D telpiskai informācijai, respektīvi, tā ir ideāli piemērota izvēle jaudīgu transakciju apstrādei, datu glabāšanai un satura pārvaldības lietošanai.

Daudzas organizācijas vēlas izmantot datubāzu un operētājsistēmas jauninājumu priekšrocības, kā arī veikt izmaiņas datoraparatūrā un sistēmās, pielāgojot tās jaunajām biznesa prasībām. Šajā gadījumā būtiski ir pārliecināties, vai pēc izmaiņu veikšanas informācijas sistēmas strādās tikpat ātri un stabili, taču šādu testu sastādīšanai un veikšanai parasti vajag ļoti daudz cilvēku un laika resursu. Oracle darba slodzes simulācijas tehnoloģija (real application testing) ļauj uzkrāt, saglabāt un atkārtoti simulēt datubāzes slodzi, būtiski samazinot laika un naudas resursus tradicionālo testu veikšanai.

Oracle automātiskais datu arhivēšanas risinājums (totall recall) sniedz iespēju ērti un vienkārši uzturēt datu izmaiņu arhīvu, lai nodrošinātu datu izmaiņu auditu par jebkuru laika periodu. Šādā veidā uzņēmumiem ir iespējams nodrošināt informācijas sistēmu atbilstību normatīvajām prasībām, kas skar datu izmaiņu auditu. Savukārt jaunās datu saspiešanas iespējas visu veidu datiem nozīmē, ka tagad ar Oracle pilnveidotās kompresijas (advanced compression) palīdzību būs iespējams sasniegt no divām līdz trim reizēm lielāku saspiešanas koeficientu gan transakciju tiešsaistes apstrādes (OLTP) IS, gan datu noliktavu sistēmās. Oracle sinhronas datubāzes kopijas uzturēšanas risinājumu (DataGuard) tagad var izmantot arī par datu avotu atskaišu sistēmām, būtiski atslogojot ekspluatācijas datubāzi un vienlaikus nodrošinot lielāku veiktspēju.

Oracle viceprezidents datubāzu produkcijas tirdzniecības jautājumos Villijs Hārdijs (Willie Hardie) ir pārliecināts, ka Oracle 11g datubāze dod klientiem iespēju pārvaldīt informāciju uzņēmumā, gūt dziļāku izpratni par uzņēmumu, kā arī ātri un pārliecinoši pielāgoties aizvien mainīgajai uzņēmējdarbības videi.

          Bez jau minētajām iespējām datubāze 11g piedāvā arī plašu uzlabojumu klāstu, kas sniedz iespēju pilnveidot uzņēmuma informācijas pārvaldību. Oracle datubāzei 11g raksturīga pilnveidota failu uzglabāšanas spēja, paaugstināta drošības funkcionalitāte, tāpat veikti būtiski Oracle XML DB veiktspējas uzlabojumi, kā arī pilnveidotas OLAP un datu uzglabāšanas iespējas.

Oracle datubāzes 11g Enterprise Edition, Standard Edition un Standard Edititon One šobrīd ir pieejama Linux x86 operētājsistēmai un tuvākajā nākotnē būs pieejama un sertificēta visām populārākajām operētājsistēmām. Datubāzes izmēģinājuma versija ar Linux x86 ir pieejama lejupielādei no Oracle Technology Network: http://www.Oracle .com/technology/software/products/database/index.html. Tai piemērojami termiņi, nosacījumi un ierobežojumi. Oracle tehnoloģiju cenu lapa ir atrodama: http://www.Oracle .com/corporate/pricing/pricelists.html

Iveta UTKINA,

Oracle mārketinga un partneru vadītāja

 

Oracle filiāle Latvijā

iveta.utkina@Oracle .com

tālr. 7046090

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001