Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Četrkodolu tehnoloģija – revolūcija serveru veiktspējā

   

Intel ir bijis pionieris daudzās jomās, un arī šogad ir pamanījies pārsteigt pasauli ar revolucionāru piedāvājumu

 

Intel ir bijis pionieris daudzās jomās, un arī šogad ir pamanījies pārsteigt pasauli ar vēl vienu revolucionāru piedāvājumu. Intel ir radījis pasaulē pirmo četrkodolu procesoru galda datoriem un vidusmēra serveriem un vada multikodolu tehnoloģijas industriju.

 

Lietotāju, protams, interesē skaļā revolūcijas vārda argumentācija – kā tas izpaužas darbībā. Serverus vajag arvien jaudīgākus, turklāt nebūs brīnums, ja, pateicoties straujajai multimediju industrijas attīstībai, pa nelielam serverim drīz būs arī gandrīz katrā mājā.

Tāpēc paskatīsimies, kādi uzlabojumi gaida to serveru lietotājus, kuri savās iekārtās izmantos četrkodolu procesoru. Serveriem Intel izstrādājis Quad-Core Intel® Xeon® procesoru 5300. sēriju, kas nodrošina ātrāku, jaudīgāku un efektīvāku darbību.

Četrkodolu procesors serveriem revolucionizēs jūsu datu centru. To sola ražotājs. Bet kā?

 

Industrijā labākā veiktspēja, pārsteidzoša produktivitāte

Quad-Core Intel® Xeon® 5300. sērijas procesori, kuri ir izstrādāti uz Intel® Core™ mikroarhitektūras bāzes, nodrošina līdz pat 50 procentiem labāku veiktspēju nekā paša Intel iepriekšējās paaudzes procesori* un līdz pat 150 procentiem labāku veiktspēju nekā konkurentu ražojumi**.

Revolucionāro izpausmi raksturo tas, ka ir izstrādātas tehnoloģijas, kuras nodrošina sākotnēji šķietami dīvainu sakarību: vairāk var sasniegt ar mazākiem resursiem nekā agrāk. Labāka veiktspēja tagad tiek sasniegta ar mazākiem ieguldījumiem dzesēšanā un spēju vienlaikus efektīvi darbināt vairāk aplikāciju ar mazāku enerģijas patēriņu.

Tehnoloģija nodrošina vēlamo efektivitāti un biznesam nepieciešamos ieguvumus, izmantojot 8 Mb kešatmiņu, liela ātruma priekšējo kopni un pilnībā buferētus DIMM. Tādējādi datu centrs pārvēršas no atbalsta mehānisma par panākumu dzinēju.

 

Uzlabota resursu izmantošana, augstāka investīciju atdeve

Quad-Core Intel® Xeon® procesoru 5300. sērija serveriem tika attīstīta, rodot atbildes arī uz kritiskiem lietotāju jautājumiem, kuras attiecas uz uzlabotās Intel® virtualizācijas tehnoloģijas*** resursu pilnvērtīgāku izmantošanu. Tagad lietotāji var paaugstināt iekārtu izmantošanas efektivitāti, konsolidējot vairāk aplikāciju uz katra servera, un virtualizēt tās ar pilnīgu pārliecību, izmantojot VMware — Intel Virtualize ASAP programmu – vienīgo industrijā, ar kuras palīdzību var realizēt neatkarīgu programmatūras piegādātāju virtualizētus biznesa risinājumus.

Ir pēdējais laiks iekārtu lietotājiem iegūt daudz vairāk no tehnoloģijas, kuru viņi jau izmanto darbībā. Tomēr līdz šim tas noticis nepilnvērtīgi, tāpēc vajag uzlabot atdevi no investīcijām, iegūt vairāk telpas un spert svarīgus soļus serveru tehnoloģijas nākotnes virzienā.

Funkcionalitāte, veikstpēja vai citi ieguvumi no virtualizācijas tehnoloģijas izmantošanas ir atšķirīgi - atkarībā no iekārtas un programmatūras konfigurācijas, turklāt var būt nepieciešama BIOS atjaunināšana. Programmatūras aplikācijas nav savietojamas ar visām operētājsistēmām. Savietošanas jautājumi jāpārbauda pie katras konkrētās programmatūras pārdevēja.

 

Mazāk kļūdu un uztraukumu

Intel serveru platformas, kuras balstītas uz jauno četrkodolu tehnoloģiju, nodrošina stabilu IT vidi, vienkāršojot IT infrastruktūru, aizsargājot pret ierastām serveru darbības kļūdām, maksimizē atdevi no investīcijām tehnoloģijās un mērogo sistēmas optimālai veiktspējai.

Serveri, kuri bāzēti uz Quad-Core Intel Xeon procesoru, ir balstīti uz vienu stabilu tehnoloģijas platformu ar ligzdas savietojamību un dod iespēju tos integrēt dažādās datoru un serveru sistēmās. Piemēram, serveri ar Dual-Core Intel® Xeon® 5100. sērijas procesoriem ir savietojami (ligzdas) ar Quad-Core Intel Xeon 5300. procesoru sēriju.

 

Ieguvumi no pilnībā buferēta DDR2

Atmiņas funkcionēšana bez kļūdām un traucējumiem jebkuram serverim ir ļoti būtiska. Tāpēc aplūkosim, ar ko atšķiras šīs tehnoloģijas uzlabojumi no agrāk pieejamās. Pilnībā buferēta DIMM atmiņa ir četrkodolu tehnoloģijas sastāvdaļa. Pilnībā buferēta DIMM atmiņa ir nākamais evolūcijas solis atmiņu tehnoloģijas attīstībā serveriem un darba stacijām, iegūstot apjomu un joslu.

Vecākās atmiņu uzbūvēs un darbības tehnoloģijās bija tā - tikko signāla ātrums palielinās, tā DIMM atbalstīto kanālu skaits samazinās, līdz ar to tas bija kompromiss starp atmiņas apjomu un joslu. Pilnībā buferēta DIMM atmiņa ir bezkompromisa risinājums, kas piedāvā maksimālu atmiņas apjomu un visaugstāko joslas platumu.

 

Industrijas gatavība

Intel sadarbojas ar lielākajiem iekārtu un programmatūras ražotājiem, lai radītu risinājumus, kuri ir optimizēti četrkodolu tehnoloģijas izmantošanai. Neatkarīgi no tā, vai lietotājs izmanto komerciāli izplatītu programmatūru vai programmē individuālu versiju, Intel nodrošina iespēju izmantot tādus palīgrīkus kā kompilierus, kuri nepieciešami, lai varētu izmantot visas četrkodolu tehnoloģijas sniegtās priekšrocības.

Pašlaik lielākā daļa no galvenajiem iekārtu ražotājiem piedāvā risinājumus, kuri ir paredzēti četrkodolu tehnoloģijas integrēšanai un izmantošanai. Arī jums ir iespēja izmantot četrkodolu tehnoloģiju savā biznesā jau tagad. Sīkāku informāciju par četrkodolu tehnoloģiju un individuāliem iekārtu un programmatūras risinājumiem variet iegūt pie Intel produkcijas tirgotājiem visā Latvijā.

Gatis PABĒRZS,

EET RĪGA valdes priekšsēdētājs

gatis@eet.lv

 

*Veiktspēja, kura mērīta, izmantojot SPECjbb2005*, SPECjbb2005*/SysWatt, salīdzinot platformu, kura balstīta uz Quad-Core Intel® Xeon® E5345 procesoru, ar platformu, kura balstīta uz Dual-Core Intel® Xeon® 5160. procesoru.

**Veikstpēja mērīta, izmantojot SPECint*_rate_base2000, salīdzinot platformu, kura balstīta uz Quad-Core Intel® Xeon® X5355. procesoru, ar platformu, kura balstīta uz Dual-Core AMD Opteron* procesora modeli 2220SE.

***Intel® virtualizācijas tehnoloģijas izmantošanai nepieciešama datorsistēma ar konkrētām vajadzībām piemērotu Intel® procesoru, BIOS, virtuālās iekārtas monitoru (VMM) un, noteiktos gadījumos, speciālu platformas programmatūru, kura radīta konkrētai datorsistēmai.

 


 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001