Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Logitech produkti - speciāli Windows Vista

   

Logitech produkti speciāli Windows Vista

 

Dzirdot apgalvojumu, ka izstrādāta aparatūra, kas paredzēta darbam ar kādu konkrētu operētājsistēmas versiju, parasti rodas jautājums, kas notiks, ja to izmantos kopā ar citu operētājsistēmu. Protams, tā strādās un pildīs paredzētās funkcijas. Tomēr vislabāk jaunie Logitech produkti, kas paredzēti Windows Vista lietotājiem, darbosies tieši ar šo operētājsistēmu, jo gan pati aparatūra, gan arī komplektā iekļautā programmatūra ir optimizēta tieši darbam Windows Vista vidē. Aplūkosim trīs šādus produktus.

 

Logitech® Cordless Desktop® MX™ 3200 Laser

Bezvadu tastatūra un lāzerpele ļauj pilnā apjomā izbaudīt datora mediju un komunikāciju iespēju, kā arī ērti piekļūt daudzām Windows Vista funkcijām, piemēram, dinamiskajai meklēšanai un DocFlip. Komplektā iekļautā lāzerpele nodrošina īpaši precīzas navigācijas iespēju, ko nevar sasniegt, izmantojot parastās optiskās peles.

 

Ergonomiskums

Tastatūras priekšpusē ir izvirzījums delnu atbalstam. Tas ne tikai nodrošina ērtu darbu ar tastatūru, bet ir arī patīkami. Tastatūras taustiņi ir izvietoti taisnās rindās, un taustiņu plakne ir precīzi horizontāla. Tādējādi delnu locītavas nav jāloka vairāk kā nepieciešams, un tas ļauj izvairīties no iespējamām sāpēm locītavās. Arī peles forma ir ergonomiska, kas kopā ar augstas precizitātes optisko sensoru ļauj pozicionēt peles kursoru ar precizitāti līdz pikselim.

 

Meklēšana un zvanīšana

Tastatūras kreisajā galā ir izvietotas meklēšanas un tuvināšanas/tālināšanas funkcijas pogas, kā arī skārienjutīga slīdjosla. Izmantojot šīs vadības sviras Windows Vista vidē, var ļoti ērti caurlūkot mapes un attēlus, tos tuvināt un attālināt, nodrošinot efektīvu darbu šīs operētājsistēmas vidē. Ir arī taustiņi, kas ļauj ātri aizvērt programmu un pārslēgties starp tām.

Arī zvaniem izmantoto interneta telefonijas programmu iespējams izsaukt, nospiežot tikai vienu taustiņu. Telefonijai paredzētās pogas ir izvietotas tastatūras labajā apakšējā stūrī.

 

Un vēl…

Gan tastatūras, gan peles virsma ir pārklāta ar īpašu pārklājumu AgION™. Tas kavē baktēriju un dažādu sēnīšu vairošanos.

Lai tastatūra un pele bez problēmām pieslēgtos bezvadu raiduztvērējam, tie jau rūpnīcā ir sapāroti un tos atliek vien sākt lietot.

 

Logitech® MX™ Revolution bezvadu lāzerpele

Revolution jau sevi ir pieteikusi kā pasaulē attīstītākā lāzerpele, kurai gan tehniskā, gan vizuālā dizaina ziņā tik tiešām konkurentu nav. Vismaz man neko līdzvērtīgu nav nācies redzēt un pat dzirdēt.

Šīs peles pamatā ir īpašs metāla sakausējuma rullītis - MicroGear™ Precision Scroll Wheel, kuram ir iespējams brīvās griešanās režīms. Tātad šīs peles īpašnieks var izmatot rullīti standarta režīmā, kad kustība notiek no klikšķa līdz klikšķim, un tas ir ērti, ja nepieciešams ritināt īsus tekstus un cita veida saturu. Tomēr visi ir saskārušies ar situācijām, kad garas mājaslapas ritināšana no viena gala līdz otram var aizņemt daudz laika un patērēt daudz pirkstu kustību. Tad nu talkā nāk brīvas griešanās režīms, kad peles rullītis griežas bez apstājas un nodrošina daudz ātrāku ritināšanu.

 

Revolution un Windows Vista

Iepriekš minētais ir vairāk tehnoloģisks jauninājums, kuru var baudīt arī citu operētājsistēmu lietotāji, tomēr ir lietas, kas pieejamas tieši Windows Vista lietotājiem. Bez rullīša, kas izvietots peles virspusē, ir vēl otrs, kas atrodas zem peles lietotāja īkšķa. Lietojot šo rullīti, automātiski aktivizējas Windows Vista funkcija Windows Vista Flip 3D, kas ir līdzvērtīga Alt+Tab, tikai programmu pārslēgšana notiek, pāršķirot aktīvo programmu logus kā papīra lapas ekrānā.

Savukārt One-Touch™ meklēšanas poga nodrošina iespēju ātri piekļūt meklētājam un atrast meklēto objektu.

 

Logitech® QuickCam® Ultra Vision

Tā ir web kamera ar 1,3 megapikseļu izšķirtspēju, piecām augstas kvalitātes stikla lēcām, kas nodrošina lielisku attēla kvalitāti. Tā komplektēta ar īpašu programmatūru, kas nodrošina pareizu attēlu izgaismojumu - Logitech® RightLight™ 2 tehnoloģija - un tīru skaņu bez atbalsīm - Logitech® RightSound™ tehnoloģija.

Windows Vista atbalstam paredzēta jaunā programmatūras versija 10.5. Bez līdzšinējām funkcijām jaunā programma piedāvā arī jaunas iespējas, ko var baudīt Windows Vista lietotāji. Lūk, dažas no tām:

  • QuickVideo – darbam ar video un videoklipu uzņemšanai;
  • QuickPicture – darbam ar attēliem un augstas kvalitātes digitālo fotogrāfiju uzņemšanai;
  • QuickView – attēlu caurskatīšanai;
  • kustību detektors – ļauj programmatūrai sekot, kur atrodas cilvēka seja, un uzlabot attēla kvalitāti.

Logitech nemitīgi izlaiž jaunu un interesantus produktus, kas atvieglo datorlietotāju un digitālā laikmeta iemītnieku ikdienu. Ja lietojat jebkuru Logitech produktu, kas paredzēts datoram un Windows Vista, iesakām ielūkoties http://www.logitech.com/downloads. Tur atrodami Windows Vista draiveri Logitech perifērijas iekārtām.

Raitis MISA

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001