Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izcils japāņu optiskās šķiedras metināmais aparāts – lieliska investīcija Latvijas optikas vidē

   

Izcils japåñu optiskås ß˚iedras metinåmais aparåts – lieliska investÈcIja LATVIJAS OPTIKAS VID‰

Sumitomo Electric Industries Ltd. (SEI) ar apgrozījumu vairāk nekā 17 miljardu ASV dolāru šajā finanšu gadā (tas beidzās 31. martā) jau ļoti ilgi atrodas lielāko Japānas uzņēmumu pirmajā trijniekā un ir viens no lielākajiem pusvadītāju, optoelektronikas, optiskās šķiedras ražotājiem pasaulē. Sumitomo Electric investē milzīgus līdzekļus zinātnē un pētniecībā, jaunu materiālu un tehnoloģiju izstrādē un attīstībā.

 

Sumitomo Electric piedāvā dažādus ar šo darbības virzienu saistītus materiālus un iekārtas, to skaitā optiskās šķiedras, optisko dzīslu nocirtējus, Gallija — Arsenīda (GaAs) matricas (izmanto mobilo telefonu un DVD-lāzeru ražošanā), speciāla lietojuma augstas kvalitātes TV kameras un spilgtus LCD monitorus (izmanto optisko šķiedru metinātāju rasošanā), bet īpaši pazīstami ir šī uzņēmuma optisko šķiedru metināmie aparāti. Ar tiem Sumitomo Electric iekaroja kvalitatīvas un drošas iekārtas ražotāja reputāciju visā pasaulē. Pats jaunākais šī rudens modelis ir T-39, kurš nodrošina ne tikai lielisku optiskās šķiedras metināšanas kvalitāti, bet pēc nesen saņemtajām atsauksmēm Amerikā, Lielbritānijā un Latvijā jau ir iemantojis ērtākā un ātrākā aparāta slavu.

 

Sumitomo seko tirgus tendencēm 

Uzņēmuma Sumitomo optisko šķiedru metināmie aparāti (fusion splicers), kas tiek izstrādāti un ražoti Japānā, atbilst tirgus pieprasījumam (strauji augošs pieprasījums pēc FTTx — Fiber-to-the-x Eiropā un Latvijā) un augstām kvalitātes prasībām, kuras ir cieši saistītas ar Sumitomo Electric Industries pārdošanas uzņēmumiem visā pasaulē. Sumitomo metināmie aparāti tiek piegādāti kabeļtelevīzijas operatoriem, interneta pakalpojumu sniedzējiem, telekomunikāciju tīkla operatoriem visā pasaulē, kā arī daudziem iekārtu un optiskās šķiedras produkcijas ražotājiem.

Sākot ar pirmajiem metināmajiem aparātiem (T-34), kurus uzņēmums ražoja 20. gadsimta 80. gados, Sumitomo ir pilnveidojis šo produkciju, izstrādājot plašu optiskās stikla šķiedras metināmo aparātu klāstu, kas jau attīstās vairāku šīs produkcijas paaudžu garumā: T-35 un T-35SE; T-36; T-37 un T-37SE, kā arī kompaktās sērijas pārstāvis T-25SL — labākā portatīvā optiskās šķiedras metināmā iekārta Fiber-to-the-Home (vai -User, -Office, -Premises) realizācijai (par to lasiet SP 4/2005 numurā).

Un visbeidzot — pats jaunākais, ātrākais un aktuālākais 2006. gada modelis — T39.

 

T-39 — FTTx revolūcijas vēstnesis Eiropai

Sumitomo jaunais optiskās šķiedras metināmais aparāts T-39 ir vienīgais XXI gadsimtā, kurš atbilst visiem Eiropas normatīviem. T-39 ir izstrādāts un izgatavots saskaņā ar ISO 14001 standartu un atbilst Eiropas Savienības RoHS regulējumam. Svarīgi, ka T-39 ir izstrādāts saskaņā ar Sumitomo ECO-21/2 programmu, kura pievērš īpašu uzmanību šī produkta ietekmei uz vidi visā tā dzīves cikla laikā. Tas ir pirmais no Sumitomo jaunās paaudzes metināmajiem aparātiem, kurš ir pilnīgā saskaņā ar Eiropas Savienības bīstamo vielu aizlieguma (European Union Restrictions on Hazardous Substances — RoHS) regulām. Eiropas piegādātajiem šī prasība stingri jāievēro.

Sumitomo aparātā T-39 ir izmantota Profile Align System (PAS) metode: procesors, analizējot palielinātu optiskās šķiedras divdimensiju attēlu no divām videokamerām (X un Y — projekcija) ar augstu izšķirtspēju (High Definition Core Monitoring — HDCM), ļauj ar precīzu mikrocentrējošu mehānismu pirms metināšanas iecentrēt šķiedras kodolu un optimāli savietot abas šķiedras, sabīdot tās kopā, sametināt un maksimāli precīzi novērtēt zudumus.

Gluži unikāls ir arī fakts, ka T-39 aparātā iebūvētas divas (viena no otras neatkarīgas) krāsnis, kuras nodrošina nepārspējamu darba efektivitāti un ražīgumu. Pat diviem cilvēkiem strādājot (piemēram, ar daudzšķiedru uzmavu), katram ar savu nocirtēju, šķiedras sagatavošanu nevajadzēs ilgi gaidīt, jo aparāts ātri tiek galā ar darbu, pateicoties divu krāsniņu izmantošanai. Un to visu papildina vieglā, portatīvā Sumitomo metināmā aparāta augstā drošība un lieliskā darba kvalitāte.

 

T-39 raksturīgākās iezīmes

T-39 ietver vairākas jaunas iezīmes, kuras uzlabo produktivitāti un atvieglo operatora darbu.

<    Divas neatkarīgas krāsnis viena metināmā aparāta korpusā.

<    Automātiskā metināšana un krāsns ieslēgšanās. Autostarts.

<    Unikāla šķiedras fiksācijas spailes konstrukcija atvieglina izliektu (nevienmērīgu) optisko šķiedru metināšanu. Spailes piespiež šķiedras vienlaikus ar vēja vāka aizvēršanu vai arī operators dara to pats, neatkarīgi no vēja vāka stāvokļa (īpaši svarīgi tas ir remontdarbos, kad jāstrādā ar īsiem šķiedras galiem).

<    Ļoti spilgts monitors, kuru var pagriezt par 180° strādāšanai no aparāta priekšpuses vai aizmugures (izvēlas operators, kā viņam ērtāk).

<    Metināšanas vietā lieliski piemērots apgaismojums.

<    Alumīnija paplātīte gatavu apvalcēto metinājumu izvietošanai un atdzesēšanai.

<    Liela ātrdarbība.

<    Īpašā Sumitomo drošība.

<    Neliela masa (2,8 kg ar barošanas bloku).

<    Viegls un izturīgs transportēšanas futlāris pašam aparātam un aksesuāriem.

Jauna, zema enerģijas patēriņa elektronika pagarina jauno akumulatoru darbības laiku bez uzlādēšanas: BU-66S līdz 100+ un BU-66L līdz 200+ metinājuma cikliem (metinājums ar apvalcēšanu). Abu tipu akumulatoriem ir arī iebūvēta uzlādes līmeņa indikācija.

Ja jāstrādā ļoti šaurā vietā, T-39 aparātā ir paredzēts piestiprināt nocirtēju ar kronšteina palīdzību (to pārdod atsevišķi), lai varētu rūpīgi nocirst šķiedras galus pat grūtos darba apstākļos. Klinkmann rekomendē izmantot laika pārbaudi izturējušus, ļoti ilgmūžīgus, drošus  nocirtējus (cleaver) FC-6S ar konteineru nocirstās šķiedras atlikumiem, lai aizsargātu lietotāja  drošību un veselību. 

Šķiedras fiksācijas spailes apvienotas ar vēja vāku (ar iespēju tās atvienot), kas paātrina operatora darbību. Tomēr, ja jāmetina  neizliektas, nevienmērīgas optiskās šķiedras, kuras ir grūti pareizi ievietot (piemēram, sarežģītos darba apstākļos, optiskā kabeļa remontā), šķiedras fiksācijas spailes var atvienot no vēja vāka, kas palīdzēs pareizi fiksēt šķiedras V-veida gropē. 

 

Galvenie tehniskie parametri

<        Optisko šķiedru tipi: SMF, MMF, NZ-DSF, DSF, CSF

<        Vidējais zudums: SMF 0.02dB, MMF 0.01dB, DSF & NZ-DSF 0.04dB ar identiskām SEI šķiedrām

<        Šķiedras izmēri: apvalks 125mm

<        Nocirtuma garums: £250mm, 8 līdz 16mm. >250mm, 16mm cieši piegulošs buferis, 20mm vaļīgs buferis*

<        Sametinātas šķiedras mehānisks tests: 1.96N (200g)

<        Laiks (parasti): metināšana 9s (Quick Mode); apvalcēšana <35s — ar 40mm uzmavu

<        Standartprogrammas: metināšanai — 48, krāsnij — 20. Lietotājam pašam ir iespēja mainīt parametrus katrā programmā

<        Datu uzglabāšana: 10000 metinājumi

<        Darbības apstākļi: -10°C to 50°C, <95% pieļaujamais gaisa mitrums — bez kondensāta;  £5000m

<        Uzglabāšanas nosacījumi: -40°C līdz +70°C, <95% mitrums — bez kondensāta

<        Interfeisi: Video izeja — RCA ligzda. Datu ports — USB tips B

<        Barošana: 100~240V AC vai 10~15V DC – caur PS-66 adapteru

<        Izmēri: 150x150x150mm, 5.6” LCD

<        Masa: 2,8kg ar barošanas bloku PS-66

<        Baterijas: BU-66S 4.5A/stundā, 100+ciklu; BU-66L 9A/stundā: 200+ciklu (par ciklu pieņemts: 1. metināšana+1.apvalcēšana)

<        APDS atpazīst vai ir savietojams ar SMF, MMF, NZDSF, EDF un lietotāja noteikto optisko šķiedru

Tagad ar šo jaunumu iespējams iepazīties un to iegādāties arī Rīgā, Sumitomo Electrics oficiālā izplatītāja uzņēmumā Klinkmann.

 

 

KLINKMANN birojs, noliktava un mācību centrs ir jūsu rīcībā. Jums ir visas iespējas iemācīties strādāt ar optiku, īrēt optiskās šķiedras metināmos aparātus, saņemt konsultācijas un tehnisko atbalstu, kā arī nopirkt ko noderīgu metināšanai un pašiem izveidot  FTTx savienojumu.

 

SIA KlinkmannLat

Sumitomo Electrics  oficiālais pārstāvis Latvijā

Ganību dambī 2a, Rīgā, LV-1045

Tālr. 7381617, 7381615

Fakss 7382451

www.klinkmann.com/lat

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001