Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Jaunākās tehnoloģijas DVD rakstītāju tirgū

   

Jaunākās tehnoloģijas DVD rakstītāju tirgū

 

Pērn kopējais datoru optisko ierīču tirgus apjoms pasaulē sasniedza 10 miljardus ASV dolāru. Pašlaik disku rakstītāju cenas kļūst zemākas, un pēc TSR (Techno Systems Research) pārskata prognozēm līdz 2006. gadam tirgus apjoms sasniegs apmēram 9 miljardus ASV dolāru. 2007. gadā tirgū palielināsies pieprasījums pēc jaunākās paaudzes blue-ray DVD rakstītājiem, un eksperti atkal prognozē tirgus apjoma pieaugumu vidēji par diviem procentiem gadā.

 

Līderi ir Super Multi

Pašlaik pieejami trīs veidu DVD rakstītāji: savietojami ar vienu datu nesēju formātu (DVD+R vai DVD-R); tādi, kas atbalsta abus disku formātus (DVD+/-RW) un universālie, ar ko datus var ierakstīt jebkurā DVD formāta diskā (DVD+R, DVD-R un DVD-RAM). Pēdējie apvienoti sērijā Super Multi un pašlaik ir pasaulē pieprasītākie. LG Electronics bija pirmie, kas ieviesa sēriju Super Multi, un tagad uzņēmums DVD rakstītāju tirgū ieņem stabilu pozīciju. LG Electronics tirgus daļa pasaulē šajā produktu kategorijā ir 27 procenti.

 

Rakstītājs ar LightScribe drukā attēlu

DVD rakstītāju tirgus attīstījies tiktāl, ka līdz ar primārajām rakstītāja pamatfunkcijām ražotāji piedāvā dažādas papildu iespējas. LG Electronics starptautiskajā IT, telekomunikāciju, programmnodrošinājuma un pakalpojumu izstādē CeBIT 2005 (Hannovere, Vācija) prezentēja jaunāko DVD rakstītāju ar LightScribe tehnoloģiju. Ar to uz matricas vienkārši un ātri var nodrukāt kvalitatīvu attēlu vai tekstu. Pircējiem jaunais rakstītājs būs pieejams vasaras sākumā.

 

Nākotnes tehnoloģijas

Pašlaik DVD diskus var ierakstīt ļoti ātri, bet, protams, tie nav tehnoloģisko iespēju griesti. Lielāko ražotāju izpētes laboratorijās jau tiek testēti jauni lāzera rakstītāji, kas informāciju diskos ierakstīs vēl ātrāk. Iespējams, pat šogad pie pircējiem nonāks rakstītāji, kas divslāņu DVD+/-RDL diskus ierakstīs ar 16x lielu ātrumu.

Nākotnes tehnoloģijas sola daudz lielāku DVD disku ietilpību un ieraksta ātrumu, izmantojot zilā lāzera tehnoloģiju (blue-ray). Pašlaik pasaulē konkurē divu veidu rakstītāji, kas darbojas ar zilā lāzera staru: Blu-Ray un HD DVD. Vienpusējam Blu-Ray formāta diskam ir 50 GB ietilpība, bet HD DVD – 15 GB. Abām tehnoloģijām ir savi atbalstītāji un pretinieki, tāpēc ir pāragri prognozēt kāda izvirzīšanos vadībā. Iespējams, ka atkārtosies situācija, kas pirms laika bija DVD rakstītāju tirgū. Tad savstarpēji cīnījās DVD-R un DVD+R formāts, bet beigās pasauli iekaroja universālie rakstītāji, kas savietojami ar visu formātu DVD diskiem.

 

Jaunākais no LG Electronics

Izstādē CeBIT 2005 šī gada martā LG Electronics prezentēja arī jaunāko ārējo DVD rakstītāju  Super Multi GSA-5163D. Tas turpina jau popularitāti ieguvušo Super Multi sēriju un ir savietojams ar visiem DVD formāta diskiem.  

 

Ārējais DVD+/-R rakstītājs īpaši noder portatīvo datoru lietotājiem un tad, ja datorā nav vietas iekšējam disku rakstītājam. Protams, to var izvēlēties ikviens, kas vēlas ierakstīt datus ar maksimālu ātrumu! Super Multi GSA-5163D DVD+/-R formāta diskus ieraksta ar ātrumu 16x. Arī rezerves kopiju izgatavošana DVD+/-RW diskos notiek krietni ātrāk nekā iepriekš: DVD+RW diski ierakstāmi ar ātrumu 8x, bet DVD-RW diski – ar ātrumu 6x. Lai ierakstītu lielu datu vai videomateriāla apjomu, piemēroti būs divslāņu DVD+RDL. Šajos diskos maksimālais ieraksta ātrums ir 4x. Pārrakstāmajos DVD-RAM diskos informācija ierakstāma ar ātrumu 5x.

Super Multi GSA-5163D bez problēmām tiek galā arī ar datu ierakstīšanu CD-R vai CD-RW diskos. Tajos ieraksta ātrums ir 40õ un 24x. LG Super Multi GSA-5163D pieslēdzams ikvienam mūsdienu datoram, izmantojot USB 2.0 vai IEEE1394 (FireWire).

 

 

Paraksts zem foto:

LG Electronics jaunākais ārējais DVD rakstītājs Super Multi GSA-5163D.

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001