Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Visa pasaule tavā maģiskajā spogulī

   

Ad notam ir 2001

 

Modernā interjerā, kur aizvien lielāka uzmanība tiek pievērsta elegantam dizainam, nereti neiederas lielas, smagnējas, morāli novecojušas iekārtas, kuras, kā mēdz teikt, bojā visu smukumu. Jau vairākus gadus ne tikai prestižu rietumvalstu firmu birojos, augstas klases restorānos un kafejnīcās, bet arī kosmētikas salonos un liftos var redzēt savdabīgu stila rozīnīti - spoguļa vai stikla virsmā iemontētu LCD televizoru. Nu jau gandrīz gadu to var vērtēt un iegādāties arī Latvijā.

 

Nota bene - ad notam!

Šādu tehnoloģiju piedāvā 2001. gadā dibinātais Vācijas un Šveices kopuzņēmums ad notam, kas Eiropā un Amerikā patentējis spoguļu un stikla virsmās integrējamu TV un informācijas sistēmu ad notam Box.

Strādājot tēva reklāmas aģentūrā un redzot cieši blakus citu citam sarindotu spoguļu sienu, kas kā magnēts piesaistīja skatienu, vienam no firmas ad notam dibinātājiem Oliveram Rotčeram radās spoža ideja sasaistīt šo maģisko spoguļa pievilkšanas spēju ar kustīgu TV attēlu. Tā arī radās uzņēmums ad notam, kuru Olivers nodibināja kopā ar diviem domubiedriem. Ad notam jau darbības sākumā ieguva Vācijas balvu par labāko jauna uzņēmuma ideju. Kas gan tajā tik īpašs?

Ļoti plānais ad notam Box korpuss, kura instalācijas dziļums 6,4 collu monitoram ir tikai 22 mm (maks. monitora izmērs - 40”), padara šo sistēmu ļoti elastīgu un ērti pielāgojamu modernam interjeram. To var instalēt spoguļa virsmā, bīdāmās stikla durvīs, reklāmas stendā, veikala vitrīnā un jebkur citur, kur nepieciešams mūsdienīgs telpas akcents, uzmanību saistošs un konkurētspēju rosinošs pārsteigums vai arī neparastā veidā pasniegta informācija. Tā kā var teikt, ka spogulī integrēta ad notam Box vienlaikus ir gan spoža biznesa ideja, gan savdabīgs stila elements birojam, izklaides iestādes interjeram vai elegantai mājai.

 

Kas slēpjas spogulī?

Ad notam Box sastāv no šķidro kristālu ekrāna, vadības sistēmas un īpaši izstrādāta korpusa, kuru piestiprina pie spoguļa aizmugures ar speciālu magnētu sistēmu, kura pieļauj temperatūras svārstību izraisītas spoguļa virsmas kustības.

Arī par pašu spoguli ir padomāts: lai samazinātu pārāk žilbinošas gaismas atstarošanos, tā virsma televizora ekrāna robežās var būt nedaudz tumšāka (atstarojums samazinās par 10 procentiem). To panāk, šajā laukumā noņemot spoguļa atstarojošo kārtu. Bet pats pārsteidzošākais ir tas, ka, izslēdzot televizoru, tas kļūst neredzams, jo pilnīgi saplūst ar spoguļa virsmu. Ne jau velti to dēvē par maģisko spoguli (Magic Mirror). Atliek tikai pieskarties burvju nūjiņai - RF tālvadības pultij, un spogulis atdzīvojas, ļaujot saimniekam un viņa viesiem vai klientiem redzēt krāsainu, kustīgu, runājošu, dziedošu pasauli no jebkura videosignāla avota - TV, SAT, DVD vai PC. Varētu pat diezgan droši teikt, ka cilvēks, kurš neko tādu iepriekš nav redzējis un nav sagatavots šādam pārsteigumam, maģiskā spoguļa ieslēgšanas brīdī var palikt stāvam ar vaļēju muti.

Protams, tas nenozīmē, ka maģisko ekrānu nevarētu iebūvēt arī parastā (speciāli neapstrādātā) spogulī, stiklā (pat matētā vai krāsotā, nenokrāsojot tikai laukumu pretī monitoram), pulētā metālā vai kādā citā virsmā. Tomēr, kā pierāda prakse, tieši spoguļtelevizori ir vispieprasītākie, jo rada visneparastāko iespaidu, turklāt lieliski iekļaujas interjerā. Ja šādu ekskluzīvu dizaina priekšmetu izvēlas, piemēram, kāds kosmētikas salons vai bārs, pasūtītāji noteikti paļaujas arī uz maģiskā spoguļa psihofizisko pievilkšanas spēku, kas it kā liek ikvienam garāmgājējam pagriezt galvu un vismaz zemapziņā fiksēt šos brīnumus.

 

Stila kaprīzes  

Īstenībā viss sākās ar vannas istabu. Iedomājieties modernu, plašu vannas istabu, kuras saimniece ir lietišķa biznesa sieviete, kas ļoti rūpējas par savu izskatu un pie spoguļa mēdz pavadīt katru brīvo mirkli. Bet to taču ir tik maz, ja vēlies paspēt visu! Kāpēc gan neapvienot rīta ziņas ar cītīgu zobu tīrīšanu vai atspirdzinošu vannu! Tāpēc arī tagad šīs dāmas vannas istabas spogulī ir pavisam neliels 6,4” ad notam monitors, un viņa jūtas pilnīgi apmierināta ar dzīvi. Turklāt viņa ir pilnīgi pārliecināta, ka šī tehnoloģija neradīs nekādas drošības un higiēnas problēmas, jo visa elektronika ir noslēpta aiz spoguļa. Starp citu, nevienas citas tehnoloģijas monitori šādu drošību un aizsardzību pret mitro vannas istabas gaisu nedod, tāpēc arī šis bija pirmais ad notam impulss maģisko spoguļu multimediju iekārtas iekļaušanai modernas mājas dizainā. Arī tālvadības pults ir aizsargāta no mitruma un, pat ja tā iekritīs ūdenī, tai nekas ļauns nenotiks. Tas gan nenozīmē, ka pulti var lietot zem ūdens...

Lai gan ad notam Box nevar darboties bez kabeļiem, tos iespējams paslēpt ar interjera detaļu palīdzību. Īpaša sistēma ir izstrādāta, integrējot ad notam Box bīdāmajās stikla durvīs. Turklāt kabeļus var paslēpt tik viltīgi, ka ad notam Box rada bezvadu sistēmas iespaidu, un tas liek tai izskatīties vēl jo maģiskākai.

Ad notam spoguļu monitoru sistēmas tehniskais izpildījums izveidots tā, lai tas neierobežotu dizainera radošās fantāzijas brīvību. To lielākā priekšrocība ir spēja lieliski iekļauties jebkurā interjerā. Stikla vai spoguļa virsmas izmēru un formu arī var pieskaņot dizainam. Tas lieliski saskan gan ar koku, gan ar metālu.

Arī uzturoties skaistumkopšanas salonā vai liftā, pusdienojot restorānā, iepērkoties veikalā, ad notam monitori ļauj pievilcīgā, neuzbāzīgā veidā uzzināt jaunāko informāciju, kas attiecas uz konkrēto uzņēmumu. Tā ir lieliska iespēja uzņēmējiem parādīt savu produkciju, tās priekšrocības, jaunākās tendences. Izmantojot šo sistēmu, var operatīvi mainīt informāciju. Arī tehnoloģijas novitāte piesaista uzmanību, tādējādi reklāma kļūst vēl pamanāmāka.

 

Maģija pieejama arī Latvijā

Arī Latvijas klientiem aptuveni pusgadu pieejami visi iepriekš minētie maģijas prieki, jo Rīgā darbojas ad notam oficiālais izplatītājs SIA Telekons, kurš piedāvā gan iekārtu, gan servisu.

Atkarībā no patērētāja vajadzībām ad notam Box komplektācijā ietilpst monitors vai televizors. Pats mazākais ekrāna izmērs ir 6,4 collas pa diagonāli. To parasti izmanto spogulī pie izlietnes vai citur, kur apskates attālums ir neliels, bet tur, kur attālums ir lielāks, arī ekrāna lielums un stikla biezums mainās. Parasti ekrānu izmēri ir 6,4, 10,4, 15, 17, 23, 30, 40 collas pa diagonāli. Jo lielāks ekrāns, jo biezāka ir nepieciešamā konstrukcija (kopējais konstrukcijas biezums var būt robežās no 1,5 līdz 7 cm). Latvijā pieprasītākais izmērs šobrīd ir 10,4 un 15 collas pa diagonāli.

Protams, jāsaprot, ka skaistums prasa upurus, jo šāds ekskluzīvs dizaina priekšmets nav lēts, tomēr, tā kā LCD tehnika strauji attīstās, cenas tirgū krīt (pēdējā pusgada laikā - par 30 procentiem). Kas zina, varbūt tieši spogulis ar maģisko attēlu ir tas, kas nepieciešams jūsu labsajūtai. Par to varat pārliecināties, aplūkojot jaunumu firmas Telekons birojā un konsultējoties ar speciālistiem.

Gunta KĻAVIŅA

 

http://www.ad-notam.com 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001