Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Telekomunikāciju grupa kāpina apgriezienus

   

Telekomunikāciju grupas apgrozījums 2004

Viens no spēcīgākajiem Baltijas jaunajiem operatoriem Telekomunikāciju grupa 2004. gadā sasniedza pusotra miljona latu apgrozījumu. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ģirts Meijers ir pārliecināts, ka šogad izdosies palielināt apgrozījumu vēl straujāk nekā pērn, jo plānots sākt iekšzemes sarunu nodrošināšanu gan Latvijā, gan Lietuvā.

Pusotra miljona latu gadā

Telekomunikāciju grupa, nodrošinot starptautiskos telefonsakarus fiksētajā tīklā, 2004. gadā palielināja apgrozījumu par 30 procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

- Pēc provizoriskiem datiem Telekomunikāciju grupai Latvijā pērn izdevies kāpināt ieņēmumus līdz 1,1 miljonam. Tas ir par 15 procentiem vairāk nekā 2003. gadā, kad sasniedzām 954 700 latu apgrozījumu, - apmierinātību ar uzņēmuma darbības rādītājiem pauž Telekomunikāciju grupas valdes priekšsēdētājs Ģirts Meijers.

Filiāle Lietuvā UAB Telekomunikaciju grupa 2004. gadā pēc provizoriskiem datiem ieņēma 600 000 eiro (420 000 LVL), dubultojot pirms gada iespēto. UAB Telekomunikaciju grupa ar birojiem Viļņā un Kauņā līdzīgi kā mātes uzņēmums Latvijā nodrošina starptautiskos telefonsakarus fiksētajā tīklā.

Pēc Ģirta Meijera vārdiem, pieaugums ir vērā ņemams, jo iekšzemes sarunas augstās starpsavienojuma maksas un dažādu telekomunikāciju nozari regulējošo noteikumu dēļ 2004. gadā vēl nebija iespējams piedāvāt.

Uzņēmēji novērtē priekšrocības

Apgrozījums pērn turpināja pieaugt, jo Telekomunikāciju grupas klientu skaits gada laikā palielinājās, sasniedzot 5800 pastāvīgo klientu Latvijā un teju 2000 klientu Lietuvā. Operatora pakalpojumus galvenokārt izmanto uzņēmumi un valsts institūcijas.

Latvijas uzņēmēju pieaugošo interesi par Telekomunikāciju grupas telefonsarunām Ģirts Meijers skaidro ar to, ka veidojas izpratne par alternatīva operatora priekšrocībām.

- Sarunām caur Telekomunikāciju grupu izmantojat Lattelekom līniju, tātad nekādi pārkārtojumi birojā nav jāveic. Turklāt par pieslēgumu un abonēšanu nemaksājat, bet zvana tarifs vidēji ir uz pusi lētāks. Ieguvums ir nepārprotams! - operatora plusus apkopo Ģirts Meijers un piebilst: - Mūsu pieslēgums ir papildu opcija uz tiem pašiem vadiem, jo visas Lattelekom sakaru lietošanas iespējas saglabājas.

 

Piedāvājums būs konkurētspējīgs

Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2004. gada 1. decembra padomes lēmumu Lattelekom līdz 2005. gada 1. aprīlim jānodrošina operatora izvēle iekšzemes sarunām.

- Tas nozīmē, ka Telekomunikāciju grupas klienti varēs izvēlēties mūs ne tikai starptautiskajām sarunām kā līdz šim, bet arī zvaniem Latvijas robežās, - skaidro Ģirts Meijers.

Diemžēl vēl nav skaidrības par tarifiem, jo Lattelekom Administratīvajā tiesā ir apstrīdējis 2004. gada 15. decembra Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumu. Tas paredzēja, ka, sākot ar 2005. gadu, starpsavienojuma tarifi nedrīkst pārsniegt 0,8 santīmus par minūti. Tiesa slēgtā sēdē uz nenoteiktu laiku apturējusi lēmuma stāšanos spēkā. - Līdz ar to joprojām nav zināma iekšzemes zvanu pašizmaksa, - norāda Telekomunikāciju grupas valdes priekšsēdētājs.

- Iespējams, ka pašreizējās starpsavienojumu politikas dēļ mūsu konkurētspēja iekšzemes sarunu nodrošināšanā būs ierobežota, jo nevarēsim piedāvāt līdzvērtīgus tarifus. Protams, formāli jebkurš Lattelekom līnijas īpašnieks, noslēdzot ar mums līgumu, varēs zvaniem Latvijā izvēlēties Telekomunikāciju grupas sakarus, bet diez vai to darīs, ja cena par minūti būs divus trīs santīmus augstāka. Tomēr dažiem iekšzemes sarunu veidiem, piemēram, zvaniem uz LMT vai Tele2 tīklu Telekomunikāciju grupas piedāvājums noteikti būs konkurētspējīgs, - Ģirts Meijers ir pārliecināts.

 

 

SIA Telekomunikāciju grupa

Akadēmijas laukumā 1-1011

Rīgā, LV-1050

Tālr. 779 77 77

Fakss 779 77 78

www.tg.lv

info@telecomgroup.lv

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001