Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Nokia 2650

Somu uzņēmums Nokia gada nogalē laidis klajā kārtējo atlokāmo telefonu. Atšķirībā no popularitāti iemantojušā priekšteča modes kategorijas Nokia 7200 modelis 2650 ir budžeta klases tālrunis par visai pievilcīgu cenu. Ražotājs šādi iztēlojies jaunā telefona lietotājus: gan vīrieši, gan sievietes 22-40 gadu vecumā, pilsētnieki, orientēti uz darbu, ambiciozi, vēlas izskatīties īpaši un telefonu lieto pārsvarā sarunām un ziņojumiem. Ar ko tad jaunums ir ievērības cienīgs, lai to apskatītu sīkāk? Nokia 2650 noteikti būs pamanāms, pateicoties tā korpusam, klaviatūras īpašajai formai un izteiksmīgajiem gaismas efektiem.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Duālais telefons sver 96,5 g, tā izmēri ir 85 x 46 x 22,9 mm un tilpums – 77cm3. Salokāmais korpuss ir pelnījis, lai to aplūkotu detalizētāk. Salocītā stāvoklī telefons izskatās pietiekoši mazs un kompakts un atgādina nevis mobilo ar vāciņu, bet vairāk kārbiņu vai maciņu, kura abas puses izskatās vienādas. Tālruņa virsējo daļu jeb vāciņu identificē īpaši iestrādāts Nokia logo. Korpusa augšpusē abu atlokāmo daļu savienojuma vietu nosedz īpašs plastmasas vāciņš. Pirmajā brīdī šķiet, ka vākam ir nosedzoša un vairāk dekoratīva funkcija, taču, tālruni atvāžot un uzmanīgi to aplūkojot no sāniem, redzam, ka atvēršanas mehānisms kardināli atšķiras no iepriekš redzētajiem. Tradicionālā locījuma vieta ir nomainīta ar metāliskām un atsperīgām plāksnēm, no kurām vienu veiksmīgi paslēpj minētais plastmasas vāciņš. Pateicoties šādai konstrukcijai, tālrunis atveras un aizveras visai stingri un atlokās gandrīz par 180 grādiem. Telefonu atvērt ar vienu roku vēl iespējams, taču aizvērt ieteicams ar abām, jo fiksācija ir visai stingra un salocīšana var izrādīties pirkstiem sāpīga.

Tālruņa korpusā velti meklēt ārējo antenu un ārējo displeju, arī taustiņus konstruktori nav paredzējuši. Atlokāmā vāciņa kreisajā sānu malā netradicionāli atrodas ligzda ar ne īpaši ērtu atvilktni SIM kartes ievietošanai, tai blakus novietots divdaļīgs skaļrunis polifonisko melodiju atskaņošanai. To gan nevajadzētu sajaukt ar blakus iestrādāto siksniņas pievienošanas vietu. Aizmugurējā daļa nosegta ar plānu vāciņu, zem kura atrodas vieta akumulatoram. Korpusa apakšējā daļā nav atrodams jau ierastais Pop-Port savienotājs, bet sadalītā lādēšanas un austiņas ligzda.

Korpusa veidošanā izmantota pusmatēta plastmasa ar nelielu metālisku piejaukumu, tāpēc modelis  izskatās dārgāks nekā īstenībā ir. Ražotājs mūsu patērētājiem paredzējis brūnu, sarkanu un sudrabainu krāsu.

Atverot tālruni pirmo reizi, lietotājam paveras visai interesants skats. Visa virsma ir izstrādāta no balta gumijota materiāla. Pirmajā brīdī tālrunis atgādina ērtu pludmales sauļošanās krēslu. Augšpusē atrodas skaļrunis un piederības vārds NOKIA, zemāk redzams displejs, klaviatūra ir izvietota virsmas apakšējā daļā, arī locījuma vieta ir nosegta ar gumiju. Apakšējā daļā novietoti divi gumijas izciļņi aizvēršanas procesa amortizācijai. Gumijotā klaviatūra ir līdzīga modelī 1100 redzētajai un vizuāli tīkama, apgaismota spilgti baltā krāsā, simboli uz taustiņiem nav lieli, bet labi pārskatāmi. Gribētos atzīmēt, ka tastatūra ir ērti lietojama, taču ir jāpiemin dažas neērtības. Taustiņi izskatās pietiekoši lieli, spiežot gan nedaudz pacieti un izklausās paskaļi. Pateicoties savdabīgai klaviatūras konstrukcijai, lietotājam nepieciešams nospiest izvēlēto taustiņu kontaktūras centrā, pretējā gadījumā darbība var arī nenotikt, īpaši tas attiecas uz četrvirzienu kursora bultiņām. Klaviatūras malās ražotājs novietojis gaismas diodes, kas papildina jauno telefonu ar spilgtiem gaismas efektiem.

Kursors klaviatūras augšpusē darbojas četros virzienos; piektais virziens, lai arī izgaismojas, nav iespējams. Taustiņu virzot pa labi, pieejams kalendārs, pa kreisi pieejama jauna īsziņa, virziens uz augšu un uz leju ļauj pārvietoties katalogā, bultiņas pa labi un kreisi sarunas laikā regulē skaļumu. Kreisais vadības taustiņš Izlase dod iespēju aktivizēt visvairāk nepieciešamo funkciju lietošanu, labais - pārvietošanos izvēlnēs.

Telefona displejs ir standarta un atbilstošs Nokia 40. sērijas produktiem, spēj atainot 4096 krāsas, tā izšķirtspēja ir 128 x 128 punkti. Iespējams, ja nebūtu savdabīgās klaviatūras, tas būtu pietiekami liels, taču uz baltā fona izskatās visai mazs. Informācija displejā atainojas labi, krāsas ir pietiekami spilgtas šāda tipa ekrānam. Tekstuālā informācija parastajā režīmā atspoguļojas piecās rindās, rakstot īsziņu un izvēloties mazo burtu lielumu, informācija pieejama pat astoņās rindās. Izvēlnē Displeja uzstādījumi lietotājs var mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, izvēlēties kādu no astoņām krāsu shēmām un regulēt displeja spilgtumu. Izvēlņu izskats pieejams divos veidos - visā sarakstā no 1 līdz 10 vai režģī krāsainos attēlos. Struktūra ir loģiska, saprotama un ērti lietojama, izvēlnes kā parasti ir numurētas un ir pieejama palīginformācija. Jaunais modelis visai līdzīgs jau zināmajam un populārajam modelim 3100. Izvēlne pieejama gan latviešu, gan krievu valodā.

 

Iespējas

Modeļa 2650 atmiņā saglabājamo kontaktu skaits atkarīgs no visas koplietojamās atmiņas statusa. Tālruņa katalogā var saglabāt līdz 256 kontaktiem. Ikvienam vārdam katalogā var piešķirt piecus numurus: parasto, mobilo, mājas, darba un faksa. Katram kontaktam var pievienot vairākas detaļas: e-pastu, interneta adresi, pasta adresi, izveidot piezīmi, pievienot attēlu. Saņemot zvanu, tālruņa displejā parādās neliels zvanītāja attēls. Diemžēl fotogrāfiju pašam uzņemt un pievienot vārdam nav lemts, jo kamera modelī nav paredzēta. Vienīgā iespēja lūgt, lai kāds to atsūta ar MMS palīdzību.

Ierakstam tālruņa katalogā iespējams izvēlēties vienu no piecām zvanītāju grupām – ģimene, VIP, draugi, kolēģi, darbabiedri, piešķirt katrai savu simbolu un zvana melodiju. Paredzēta gan telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēja kopēšana, gan abu atmiņu kopēja lietošana.

Ar jauno tālruni var nosūtīt un saņemt gan grafiskās, gan teksta īsziņas, kas sastāv no sešām parastajām īsziņām. Rakstot tekstu, atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs atrodams displeja augšējā apzīmējumu rindā. Atmiņā saglabājas līdz 50 ziņojumiem. Telefons nodrošina MMS ziņojumu sūtīšanu un saņemšanu - katru līdz 100 KB. Izmantojot LMT pakalpojumu Īsziņa uz e-pastu, lietotājs var nosūtīt teksta ziņojumu uz e-pasta adresi.

Telefonā sākotnēji pieejami 11 fiksēti zvanu toņi un 21 polifoniskā melodija izvēlnē Galerija. Tālrunis uztur MIDI un SP MIDI formātu četrbalsīgu akordu polifoniskos toņus. Jaunus polifoniskos toņus lietotājs var lejupielādēt vai saņemt ar MMS ziņojumu. Melodijas skan pietiekoši skaļi, taču dobji un ne īpaši izsmalcināti. Skanējumu veiksmīgi papildina korpusā iestrādātās gaismas diodes. Tās efektīgi mirgo zvana, īsziņas vai MMS saņemšanas vai kalendāra ieraksta un modinātāja darbības laikā. Gaismas signālus var atslēgt, vienīgi žēl, ka tie mirgo tikai gaiši zilā krāsā.

Tālruņa papildfunkciju klāsts ir atbilstošs tā klasei: datums un pulkstenis, modinātājs, kalkulators, valūtas konvertētājs, hronometrs un taimeris. Telefonā ir paplašināts un ērts kalendārs ar piezīmju sarakstu mēneša, nedēļas un dienas izskatā. Iebūvēts skaļrunis sarunas laikā aktivizē brīvroku funkciju. Diemžēl jauno tālruni ražotājs nav aprīkojis ar balss ierakstu un radio.

Izklaides mīļotājiem sākotnēji pieejamas trīs Java spēles: Water Rapids, Bounce un Soccer. Jaunas Java aplikācijas un spēles ar apjomu katrai līdz 64 KB iespējams lejupielādēt no interneta. Izmantojot integrēto WAP 1.2.1 pārlūkprogrammu, iespējams no ražotāja piedāvātā internetveikala www.nokia.com/shop lejupielādēt tālrunī jaunas spēles un dažādas lietojumprogrammas. Diemžēl datu pārraidi jaunais modelis nenodrošina.

Kopumā Nokia 2650 ir vienkāršs, kompakts un savdabīgi atlokāms tālrunis.

Testa versijas telefonam pievienotais litija jonu 760 mAh akumulators nodrošināja sakarus vairāk nekā trīs diennaktis.

 

+ Intriģējošs dizains un forma, interesanti gaismas efekti un pievilcīga cena.

- Pamazs ekrāns un savdabīga klaviatūra. Nav kameras un pilnās datu pārraides.

 

 

Samsung SGH-X460

Korejas koncerns gada beigās patērētājiem piedāvā virkni jaunu un stilīgu telefonu. Sudrabainais, salokāmais, ar diviem displejiem apveltītais modelis X460 ir tā vērts, lai to aplūkotu tuvāk. Tālruņa potenciālie lietotāji varētu būt jaunas sievietes no 20 līdz 30 gadiem, kuras telefonā nemeklē visas iespējamās tehnoloģijas, bet interesējas par mazām un skaistām lietiņām. Jaunais tālrunis atgādina savulaik populāro modeli A800 vai jaunāko S300, atšķirība gan pamanāma uzreiz, jo X460 ir veiksmīgi atbrīvojies no ārējās antenas. Jaunumā nav paredzēta kamera, bet varbūt kādam tā nebūt nav nepieciešama.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Telefons ir mazs un viegls, tas sver 75 g, izmēri ir tikai 84,5 x 42,5 x 22,8 mm. Korpusa augšējā daļa ir patīkami apaļīga, tās augšējā malā izveidots atvērums siksniņas pievienošanai. Korpusa sudrabaino krāsu nedaudz bojā tumša svītra, bet, aplūkojot konstrukciju tuvāk, redzams, ka tai ir praktiska nozīme - iestrādātā plastmasa amortizē vāciņu atvēršanas laikā. Korpusa augšpusē kreisajā sānu malā atrodas austiņas pieslēguma vieta, kura nosegta ar aizbīdāmu plastmasas vāciņu. Zemāk novietojies neliels sudrabains regulēšanas taustiņš, kurš veic vairākus uzdevumus: gaidīšanas režīmā regulē taustiņu skaļumu, sarunas laikā regulē skaļuma līmeni un palīdz pārvietoties izvēlnēs. Korpusa apakšējā daļā tradicionāli atrodama lādēšanas ligzda. Tālruņa priekšējā daļā uz atlokāmā vāciņa paveras olai līdzīgs sudrabains rāmītis ar nosakumu SAMSUNG, vidū novietojies ārējais ekrāns. Jaunajā modelī nav jau ierastā krāsu servisa indikatora un infrasarkanā lodziņa. Tomēr, lai tas jūs nesarūgtina, jo galvenais šajā telefonā ir tā elegantais izskats un ļoti maigā forma.

Atverot vāciņu, ieraugām ar patīkami zilu gaismu apspīdētu klaviatūru. Tā nedaudz atšķiras no citos modeļos redzētā, jo vairāki taustiņi ar šaurām joslām savienoti kopā. Četrvirzienu kursoru ieskauj koši zils apgaismojums. Ciparu sudrabainie taustiņi izskatās patīkami, tie ir pietiekami lieli un sabalansēti ar aparāta niecīgajiem izmēriem, simboli uz tiem ir lieli un pārskatāmi. Abi vadības taustiņi savienoti un izvietojas klaviatūras augšpusē, atgādinot fiksētā tālruņa klausuli, un ikvienai dāmai būs ērti lietojami. Kungiem, iespējams, būs nedaudz grūtāk darboties ar četrvirzienu kursoru un abiem daudzfunkciju taustiņiem, jo tie ir mazi. Palielā zilā i poga paātrinās pieeju WAP servisiem, taustiņš # aktivizēs vibrozvanu.

Tālrunim ir divi ekrāni. Ārējais ar izšķirtspēju 96 x 64 punkti ir melnbalts ar zilganbaltu fona gaismu, tajā trijās rindās pastāvīgi redzams pulkstenis, datums, dienas nosaukums, baterijas un signāla rādījumi, kā arī papildus pieejama informācija par modinātāju, vibrozvanu, īsziņu un zvaniem u. c. izvēlēto parametru apzīmējumi. Iekšējais UFB displejs ar izšķirtspēju 128 x 160 punkti ir pietiekoši liels un spēj parādīt tekstu līdz septiņām rindām ar maksimālo garumu 14 zīmes vienā. Veidojot īsziņu, iespējams regulēt teksta lielumu - mazs, vidējs, liels. Jauna numura sastādīšanas laikā displejā redzamie cipari ir milzīgi un aizņem pat vienu trešdaļu no ekrāna augstuma. Lietotājs var regulēt abu displeju kontrastainību. Iekšējā displeja apgaismojuma izslēgšanās laiku lietotājs var regulēt, kā arī izvēlēties vienu no astoņiem krāsainiem fona attēliem vai piecām animācijām.

Izvēļņu struktūra ir saprotama un samērā ērti lietojama, gan tās, gan apakšizvēlnes ir numurētas. Garāku apakšizvēļņu nosaukuma nobeigums tiek parādīts ar skrejošu rindu.

Izvēlnes sastāv no septiņiem nosaukumiem un atainojas ar kustīgu un atbilstošu attēlu. Tālruņa izvēlne, protams, pieejama latviešu un krievu valodā.

 

Iespējas

Modelis X460 ir duālais tālrunis un darbojas GSM900/1800 tīklā. Telefonā papildus SIM kartei iespējams saglabāt līdz pat 1000 ierakstiem. Ikvienam jaunam vārdam var pievienot piecus numurus: mobilo, mājas, darba, faksa un citu, papildināt ar e-pasta adresi, izvēlēties zvana melodiju un vienu no piedāvātajiem grafiskajiem attēliem. Ierakstītos vārdus var apvienot piecās lietotāju grupās: ģimene, draugi, kolēģi, darbs un cita. Vienlīdz iespējams lietot gan SIM kartes, gan telefona atmiņu. Pieeju katalogam atvieglo spīdīgais labais vadības taustiņš. Biežāk lietojamiem kontaktiem iespējams piešķirt astoņus klaviatūras ātrās zvanīšanas ciparu taustiņus.

Īsziņas lasīt un rakstīt visai mazajā telefonā ir pietiekoši ērti. Sākt jaunu īsziņu atvieglo četrvirzienu kursora labā pozīcija. Rakstot jaunu tekstu, displeja apakšējā daļā parādās atlikušo zīmju skaits, kopējais savienoto īsziņu zīmju skaits ir 1920. Tekstam var mainīt simbolu lielumu, biezumu, slīpumu un ekrāna izvietojumu.. Lietotājam tiek piedāvāts izmantot deviņus ziņu šablonus. Pateicoties EMS standartam telefonā, lietotājs tekstu var papildināt ar attēlu, animāciju vai melodiju. MMS funkcijai ražotājs paredzējis atsevišķu izvēlnes punktu. Rakstot jaunu ziņojumu, ekrānā tiek piedāvāts ievadīt tēmu, pievienot attēlu, skaņu un tekstuālo informāciju. Tekstam var mainīt krāsu, lielumu un stilu. Izvēlnē Multivides ziņojumi pieejams diktofons ar ierakstu līdz vienai minūtei. Ierakstītās skaņas jāmeklē apakšizvēlnē ar nosaukumu Balsis.

Tālrunī skan 40 instrumentu polifonija, lietotājam pieejamas 39 fiksētas zvana melodijas. Jaunus attēlus un melodijas var ielādēt, izmantojot tālrunī lietoto WAP 2.0 pārlūkprogrammu, saņemot ar multiziņu vai pārsūtot no datora. Darbu plānošanai noder kalendārs ar visu mēneša dienu pārskatu un atgādinājumiem un veicamo darbu saraksts. Telefons rāda uzstādīto laiku un datumu, piedāvā izmantot triju veidu modinātājus, kalkulatoru, valūtas un mērvienību konvertētāju, ļauj uzzināt laiku dažādās pasaules pilsētās. Sportiskai sievietei varētu noderēt taimeris un hronometrs. Arī šajā modelī ražotājs nav uzskatījis par nepieciešamību lietot balss zvana funkciju.

Izklaides mīļotājiem paredzētas divas Java spēles. Datu sinhronizācijai ar datoru noderēs Samsung PC Data Kit komplekts un programma Easy Studio. Kopējā tālruņa dinamiskā atmiņa ir 8220 KB, Java lietojumiem izdalītā – 1536 KB.

Pievienotais litija jonu 700 mAh akumulators nodrošināja sakarus nepilnas trīs diennaktis.

 

+ Maziņš, apaļīgs un kvalitatīvs. Izteiksmīga polifonija.

- Nav paredzēta kamera. Pazudis krāsu indikators un nav infrasarkanās saites.

 

 

Siemens CFX65

Koncerna Siemens jaunākais atlokāmais modelis pēc kompānijas pārstāvju domām izceļas ar ultramodernu dizainu un piesaistīs jaunus un aktīvus cilvēkus, kuri izceļas ar maksimālismu visās jomās, arī tehnoloģiju izvēlēs. Jaunajā tālrunī ir praktiski viss iespēju un tehnoloģiju klāsts, kas nepieciešams mūsdienīgam jaunietim: VGA kamera, WAP, Java, GPRS, MMS, krāsu ekrāns un polifonija. Priecē fakts, ka vizuāli CFX65 vairs nav līdzīgs iepriekšējam visai šķautnainajam modelim CF62, arī ārējā cilpveida antena kļuvusi stilīgāka un jaunums kļuvis funkcionāli bagātāks. Iespējams tie, kas vēlējās iegādāties tieši šī ražotāja atlokāmo telefonu, bet dažādu iemeslu dēļ to nebija izdarījuši, beidzot jutīsies laimīgi.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Telefons sver tikai 88 g, tā izmēri salocītā veidā kopā ar ārējo antenu ir 97 x 48 x 23 mm. Lai gan ārēji tālrunis izskatās smagnējs, paņemot rokā, izjūtas ir patīkamas. Labajā sānu malā redzams infrasarkanais lodziņš, kreisajā malā atrodas metālisks divu virzienu regulēšanas taustiņš, kurš izpilda vairākas funkcijas. Atlokāmā vāciņa virspusē redzams ārējais ekrāns, kameras objektīvs un zibspuldze. Tālruņa korpusa apakšējā daļā atrodas universāls sistēmas spraudnis dažādu lādētāju, austiņu, datu kabeļu pievienošanai, aizmugurējā daļā novietots iespaidīgs skaļrunis. Diemžēl neizdevās atrast iepriekšējos modeļos iestrādāto un visai ierasto stiprinājumu siksniņas pievienošanai. Šeit jāpiezīmē, ka telefonu gan nebūtu ieteicams karināt aiz cilpveida antenas. Patērētājam tiks piedāvāti divi korpusa krāsu varianti- Hameleons un Perlamutra zils.

Tālrunim ir interesantas formas klaviatūra, kas atgādina tauriņu, tā veidota divās krāsās un izskatās dārga, to apgaismo zilas un pietiekoši spilgtas diodes. Tumsā saskatīt simbolus nav grūti, ja nu vienīgi nolieguma-ieslēgšanas poga spīd pārāk vāji. Taustiņi ir lieli un, lai gan blīvi izvietoti, nav asi un ir ērti nospiežami. Piecvirzienu vadības kursors ir liels un ļoti ērts un nodrošina ātru piekļuvi nepieciešamajām funkcijām. Klaviatūra tiešām ir izdevusies godam.

Tālruņa ārējais melnbaltais 96 x 64 punktu ekrāns ir ar gaiši zilu fona gaismu. Nelielajā displejā trijās rindās redzami tādi simboli kā signāla stiprums, akumulatora līmenis, pulkstenis, ziņojumi un informācija par ienākošo zvanu.

Telefonam ir CSTN 65000 krāsu displejs ar izšķiršanas spēja 160 x 128 punkti. Ekrāns ir pietiekoši liels un samērīgs ar telefona izmēriem, bet nedaudz blāvs un graudains. Displejā teksts parādās septiņās rindās, kopējā tekstuālā informācija pieejama deviņās rindās, simboli ir labi saskatāmi. Lietotājs var mainīt ekrāna kontrastu, spilgtumu, tā apgaismojumu var izslēgt. Gaidīšanas režīmā uz displeja redzams ekrānsaudzētājs pulksteņa izskatā.

Izvēlne Displejs piedāvā regulēt apgaismojumu, kontrastu, burtu lielumu, uzstādīt papildu fona attēlu, ieslēgšanas un izslēgšanas animāciju un izvēlēties displeja informācijas krāsu shēmas. Izvēlnēm ātrai pieejai kalpo piecvirzienu kursora centrālais taustiņš. Izvēļņu nosaukumi uz displeja atspoguļojas deviņu animētu ikonu veidā, pārvietoties ar vadības kursoru ir ātri un ērti. Ērtībai izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas.

Cerēsim, ka jaunajā modelī izvēlnes būs gan krievu, gan latviešu valodā.

 

Iespējas

Divjoslu GSM900/1800 MHz telefona kopējā atmiņa sasniedz 4 MB. Tālruņa atmiņā lietotājs var saglabāt 250 kontaktus, katru no tiem var papildināt ar vairākiem tālruņu un faksa numuriem, kā arī saglabāt detalizētu pasta adresi un dzimšanas dienu. Katru ierakstu var papildināt ar attēlu vai animāciju, ierakstus pievienot kādai no deviņām lietotāju grupām, katrai piešķirot savu simbolu un zvana melodiju. Septiņas grupas telefona īpašnieks var pārdēvēt.

Visas ziņas - gan īsziņas, gan MMS ziņojumi, gan e-pasta ziņas - tiek saglabātas četros atsevišķos un ērti pārskatāmos sarakstos. Ar telefonu rakstīt īsziņu ir ērti, atlikušo zīmju skaits tiek parādīts, tās kopējais garums ir 760 zīmes. Iespējams nosūtīt īsziņu adresātu grupai. Pirmo reizi veidot jaunu multivides ziņu nav visai viegli, taču ar katru nākošo veiksies labāk. Modelis uztur EMS funkciju, kas ļauj saņemt un nosūtīt tekstu kopā ar attēlu un skaņu.

Tālruņa VGA kamera veido fotoattēlus, tai ir četrkārtīgs digitālais palielinājums, diemžēl lietotājam nebūs pieejams videoieraksts. Attēla kvalitāti var izvēlēties ar izcilu, augstu, vidēju izšķirtspēju. Kamerā pieejami vairāki krāsu režīmi: parastais, pelēks, sēpija un fantastika. Kamerai iespējams mainīt spilgtumu, baltās krāsas balansu, ieslēgt taimeri, kā arī attēlam pievienot rāmīti. Uzņemot attēlus tumsā, lieti noderēs vāciņā iebūvētā zibspuldze, kuru var izmantot arī par lukturīti. Ja tās spilgtums šķiet par vāju, lietotājam tiek piedāvāts izmantot ārējo zibspuldzi. Uzņemtos attēlus var nosūtīt kā MMS, e-pasta ziņu, pārsūtīt datorā caur infrasarkano saiti vai ar RS232 vai USB datu kabeli.

Tālrunī pieejami gan monofoniskie, gan polifoniskie toņi. Polifoniskās melodijas tiek atskaņotas ar 40 dažādu instrumentu tembru palīdzību un skan pietiekami labi. Telefons atbalsta GPRS, tajā integrēta WAP 2.0 pārlūkprogramma un ievietota e- pasta funkcija. Lietotājs var lejupielādēt jaunus polifoniskos zvana toņus, dažādus fona attēlus un spēles. Modelī iebūvēts diktofons. Lietotājs var ierakstīt jebkuru apkārtējo skaņu un izmantot to par zvana melodiju.

Papildfunkciju klāsts ir atbilstošs telefona klasei. To sarakstā atrodam modinātāju, kurš darbojas arī izslēgtā režīmā un uzstādāms jebkurai nedēļas dienai, kalkulatoru, mērvienību un valūtas konvertētājus, hronometru un taimeri. Plānošanai noderēs kalendārs ar pārskatu dienai, nedēļai, mēnesim un atgādinājumi ar piezīmēm. Tālrunī iebūvēts skaļrunis sarunai brīvroku režīmā un pieejams vibrozvans.

Jauniešiem izklaidei Siemens noteikti būs paredzējis arī spēles un Java programmas. Diemžēl testa modelī pieejama tikai viena Marble Jam.

Sinhronizācija ar datoru notiek gan caur infrasarkano portu, gan ar RS232 vai USB kabeli vai speciālu galda turētāja komplektu SyncStation.

Litija jonu 600 mAh akumulators nodrošināja nepilnas trīs diennaktis darbu bez papildu uzlādes. Jāpiezīmē, ka, intensīvāk spēlējot spēles vai izmantojot zibspuldzi, darbības laiks samazināsies.

 

+  Stilīga un ērta klaviatūra. VGA kamera ar plašām iespējām.

-  Nedaudz smagnējs korpuss un cilpveida antena. Displeja krāsas ne visai košas

 

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001